Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 33

Θέμα: Ξερει κανεις λεπτομερειες για διακοπη συμβολαιου ΟΤΕ?

  1. #1
    Italian Μελος Το avatar του/της Xrider
    Εγγραφή
    09/05/2006
    Μηνύματα
    1.138

    Ξερει κανεις λεπτομερειες για διακοπη συμβολαιου ΟΤΕ?

    Ειχα κανει συμβολαιο με τον ΟΤΕ πριν απο σχεδον 1.5 χρονο.
    Ειχα παρει την "προσφορα" τα 24Μ που μετα απο 1 χρονο εληξε.
    Επειδη ειχα κανει μεταφορα και μου εδωσαν νεο αριθμο και αυτοι του ΟΤΕ ειναι εντελως ΓΤΠΚ -2 μηνες μετα που τους ειχα δωσει την νεα διευθυνση και ειχαν ερθει για την συνδεση μετα απο 1 μηνα- συνεχιζαν να στελνουν τους λογαριαμους στην παλια διευθυνση.

    Ξερει κανεις αν τους πληρωνεις τιποτα περνωντας σε αλλη εταιρια?(ΟΤΕ)

    ΣΟυ κλεινουν την γραμμη μετα απο ποσο καιρο αφου κανεις αιτηση στην αλλη εταιρια?Θελω να πω οτι αν κανω αιτηση σημερα σε αλλη εταιρια και πουν το οκ,μεχρι να γινει η ενεργοποιηση θα ειμαι χωρις συνδεση η θα συνεχιζει κανονικα αυτη του ΟΤΕ που εχω ηδη πληρωμενη?Κανονικα ο λογαριασμος του ΟΤΕ θα πρεπει να μου ερθει τον μεθεπομενο μηνα και εγω θελω να κανω την αιτηση στο τελος Ιουνιου.

    Απο ΟΤΕ σκεφτομαι να παω στην Hol γιατι στον ΟΤΕ πληρωνω 80αρες με εως 24Μ γραμμη αλλα δεν εχω τιποτα δωρεαν λεπτα ουτε αστικα ,ουτε κινητα κλπ ενω ειδα οτι για το ιντερνετ που μονο με ενδιαφερει οι αλλοι ειναι στα 20ευρω το μηνα + ολα αυτα που δεν μου δινει ο ΟΤΕ.

    Εχει κανεις Hol,να πει αν ειναι οκ το δικτυο?
    if anything just cannot go wrong, it will anyway -Murphy's law

  2. #2
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    το ίντερνετ είναι πονεμένη ιστορία
    έχω forthnet, και μπορεί μια μέρα να σέρνεται σε μένα, και στον κολλητό μου που μένει 500 μέτρα μακρυά να είναι μια χαρά
    εν ολίγοις δε μπορείς να συγκρίνεις παρόχους τόσο απλά

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/01/2013
    Μηνύματα
    40
    εαν ΄το συμβόλαιο σου έχει λήξη δεν πληρώνεις τίποτα. Θα χρειαστεί να πληρώσεις περίπου 30 ευρώ στην hol για τέλος ενεργοποίησεις γραμμής και την ημέρα που θα έρθει στο σπίτι σου θα μείνεις 2ώρες χωρίς τηλέφωνο (ή όταν ενεργοποιηθεί η γραμμή θα γίνει αυτό δεν θυμάμαι ακριβώς) το θέμα με την ταχύτητα του internet αφορά σε τη κόμβο θα πέσεις (εάν έχει πολλα άτομα) Ενημερωτικά εγώ στην hol δίνω 23 ευρώ το μήνα και έχω 24internet δωρεάν αστικά και 1 ώρα κινητά. Επίσης η ταχύτητα μου δεν πέφτε κάτω των 16mb. Ρώτα τους στην περιοχή σου τη ταχύτητες παίζουν μην πληρώνεις για 24αρι και έχεις 8αρι. και κάτι ακόμα 24mb ιντερνετ δεν έχει κανένας (εκτός και εαν μένει δίπλα από τον οτε και του έχουν πετάξει από μεσα καλώδιο). Εάν σε ενδιαφέρει μόνο το internet δες και την cyta και βάλε επαγγελματικό internet με σταθερή ip στα 8mb 1 ώρα σταθερά και 20 λεπτά κινητά βγαίνει στα 27 ευρώ αλλά τα 8mb είναι 8mb ακατέβατα
    Ελπίζω να βοήθησα.

  4. #4
    ισχύει οτι αν έχει λήξει το συμβόλαιο σου μπορείς να μεταφερθείς όπου θες χωρίς κόστος προς τον ΟΤΕ... όπως λέει και ο παραπάνω, μόνο στον νέο πάροχο πληρώνεις το τελος ενεργοποίησης...

    πριν ένα μήνα μετέφερα στην wind σταθερό και ιντερνετ και δεν έμεινα ούτε λεπτό χωρίς τηλ ή ιντερνετ.... επιπλέον στον ρούτερ δεν έκανα καμμία αλλαγή.....


  5. #5
    Italian Μελος Το avatar του/της Xrider
    Εγγραφή
    09/05/2006
    Μηνύματα
    1.138
    Απο ταχυτητα καλα παει ο ΟΤΕ σ'εμενα ,ειναι στα 14Mbps.Απλα πληρωνω 80αρες για αυτο που δινει πχ η Ηολ με 20/30 και τηλεφωνα μαζι.
    Γιατι και η Ηολ λεει μεχρι 24.Αν δεν ειχε το παγιο ο ΟΤΕ και ειχε καμια σοβαρη προσφορα ενω ολοι δινουν για 1 χρονο ο ΟΤΕ δινει για 6 μηνες ,δεν θα εμπαινα στην διαδικασια να αλλαξω. τηλ ετσι και αλλιως παιρνω μονο απο το κινητο οποτε δεν με πολυενδιαφερει αλλα τα τηλ.εξωτερικου με ενδιαφερουν.
    Αν εδινε ΜΟΝΟ ιντερνετ δεν θα εβαζα καν το τηλεφωνο..μονο γραμμη ιντερνετ.


    Παντως απο μια ματια που ερηξα στις εταιριες..και εδω αν εξαιρεσει κανεις τον ΟΤΕ ,ΟΛΕΣ τις ιδιες τιμες δινουν. Πως εννοουν τον ανταγωνισμο δεν μπορω να το καταλαβω.

    Σας μερσω για τις απαντησεις
    if anything just cannot go wrong, it will anyway -Murphy's law

  6. #6
    όλες οι συνδέσεις στον ίδιο τόπο, στην ίδια ταχύτητα παίζουν ανεξαρτήτως εταιρείας....

    αυτό που ΔΕΝ έχουν οι άλλοι στον λογαριασμό τους, είναι το πάγιο του ΟΤΕ....

    αυτό που έχουν όλοι οι άλλοι κοινό, είναι οτι κάνουν παραπλήσιες προσφορές γιατί επί της ουσίας, δεν τους συμφέρει να γίνουν επιθετικοί....

    το ένα χέρι νίβει το άλλο....

  7. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/01/2013
    Μηνύματα
    40
    spyrako35 δεν παίζουν όλες οι συνδέσεις το ίδιο. Ιλλίσια σύνδεση netone ταχύτητα για κλάμματα hol γ@μάτη. Παίζει τρελό ρόλο ο κόμβος όπως είπα παραπάνω. Εμένα στα Ιλλίσια τότε έφτιαχνε κόμβο η hol και έψαχνε πελάτες και ήμουν από τους πρώτους. Ειναι άλλο να είσαι σε ένα κόμβο και να μοιράζεσε την ταχύτητα με 100 άτομα και άλλο με 500

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από xalias Προβολή μηνύματος
    spyrako35 δεν παίζουν όλες οι συνδέσεις το ίδιο. Ιλλίσια σύνδεση netone ταχύτητα για κλάμματα hol γ@μάτη. Παίζει τρελό ρόλο ο κόμβος όπως είπα παραπάνω. Εμένα στα Ιλλίσια τότε έφτιαχνε κόμβο η hol και έψαχνε πελάτες και ήμουν από τους πρώτους. Ειναι άλλο να είσαι σε ένα κόμβο και να μοιράζεσε την ταχύτητα με 100 άτομα και άλλο με 500
    τι να σε πω.... μπορεί και να έχεις δίκιο

    πάντως στο παλιο φάληρο οτε - γουιντ - φορθνετ παίζουν στα ίδια πάνω κάτω

  9. #9
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/01/2013
    Μηνύματα
    40
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xrider Προβολή μηνύματος
    Απο ταχυτητα καλα παει ο ΟΤΕ σ'εμενα ,ειναι στα 14Mbps.Απλα πληρωνω 80αρες για αυτο που δινει πχ η Ηολ με 20/30 και τηλεφωνα μαζι.
    Γιατι και η Ηολ λεει μεχρι 24.Αν δεν ειχε το παγιο ο ΟΤΕ και ειχε καμια σοβαρη προσφορα ενω ολοι δινουν για 1 χρονο ο ΟΤΕ δινει για 6 μηνες ,δεν θα εμπαινα στην διαδικασια να αλλαξω. τηλ ετσι και αλλιως παιρνω μονο απο το κινητο οποτε δεν με πολυενδιαφερει αλλα τα τηλ.εξωτερικου με ενδιαφερουν.
    Αν εδινε ΜΟΝΟ ιντερνετ δεν θα εβαζα καν το τηλεφωνο..μονο γραμμη ιντερνετ.


    Παντως απο μια ματια που ερηξα στις εταιριες..και εδω αν εξαιρεσει κανεις τον ΟΤΕ ,ΟΛΕΣ τις ιδιες τιμες δινουν. Πως εννοουν τον ανταγωνισμο δεν μπορω να το καταλαβω.

    Σας μερσω για τις απαντησεις

    δες τότε την cyta που σου λέω.
    Επίσης όταν η αίτηση φορητότητας φτάσει στον οτε κατα 99% θα σε πάρουν για να σου κάνουν άλλη πρόταση που μπορεί να σε συμφέρει. Εγώ έδεινα στην hol 40ευρώ στην αρχή. Έκανα αίτηση στην cyta και όταν έφτασε η αίτηση στην hol με πήραν και μου κάναν καλύτερη προταση.

  10. #10
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από xalias Προβολή μηνύματος
    δες τότε την cyta που σου λέω.
    Επίσης όταν η αίτηση φορητότητας φτάσει στον οτε κατα 99% θα σε πάρουν για να σου κάνουν άλλη πρόταση που μπορεί να σε συμφέρει. Εγώ έδεινα στην hol 40ευρώ στην αρχή. Έκανα αίτηση στην cyta και όταν έφτασε η αίτηση στην hol με πήραν και μου κάναν καλύτερη προταση.
    ναι αλλά δε θα έχεις ήδη υπογράψει ;
    πάντως πολύ σωστό αυτό που λες, κάθε περιοχή έχει τα δικά της τερτίπια όσον αφορά στην ποιότητα του δικτύου

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  11. #11
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/01/2013
    Μηνύματα
    40
    και βέβεια θα έχεις υπαγράψει. εννοείτε ότι το πρόγραμμα που θα έχεις ζητήσει στην άλλη εταιρεία σε καλύπτει οπότε δεν σε νοιάζει να φύγεις. Εάν σε πάρουν και σου κάνουν πρόταση για αλλαγή πακέτου και σε συμφέρει τους λες να μην δώσουν την γραμμή και είσαι οκ παρόλο που έχεις υπογράψει.

  12. #12
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από xalias Προβολή μηνύματος
    spyrako35 δεν παίζουν όλες οι συνδέσεις το ίδιο. Ιλλίσια σύνδεση netone ταχύτητα για κλάμματα hol γ@μάτη. Παίζει τρελό ρόλο ο κόμβος όπως είπα παραπάνω. Εμένα στα Ιλλίσια τότε έφτιαχνε κόμβο η hol και έψαχνε πελάτες και ήμουν από τους πρώτους. Ειναι άλλο να είσαι σε ένα κόμβο και να μοιράζεσε την ταχύτητα με 100 άτομα και άλλο με 500
    Επειδή σε βλέπω σχετικό, που ακριβώς τον έφτιαξε στα Ιλίσσια η HOL τον κόμβο; Και πόσους βρόγχους έχει προβλέψει;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από xalias Προβολή μηνύματος
    δες τότε την cyta που σου λέω.
    Επίσης όταν η αίτηση φορητότητας φτάσει στον οτε κατα 99% θα σε πάρουν για να σου κάνουν άλλη πρόταση που μπορεί να σε συμφέρει. Εγώ έδεινα στην hol 40ευρώ στην αρχή. Έκανα αίτηση στην cyta και όταν έφτασε η αίτηση στην hol με πήραν και μου κάναν καλύτερη προταση.
    αν μιλάμε για σταθερό δεν μπορεί να ανταγωνιστεί ο οτε απλά και μόνο από το πάγιό του....

    η κοσμοτέ μου έκανε τρελή προσφορά για τα κινητά, ο οτέ τπτ, ούτε φωνή ούτε ακρόαση....

    μάλλον με περιμένουν στην γωνία σε περιπτωση βλάβης.....

  14. #14
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/01/2013
    Μηνύματα
    40
    δυστυχώς αυτά δεν τα γνωρίζω. Πριν περίπου 3 χρόνια τον άνοιξε και θυμάμαι ότι περίμανα δυο εβδομάδες από την ημερομηνία που μου είχαν πει ότι θα γινόταν η ενεργοποίηση για να μαζέψουν κόσμο. Ενημερωτικά έμενα στην οδό Ταξύλου δίπλα στο πάρκο.

  15. #15
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από xalias Προβολή μηνύματος
    δυστυχώς αυτά δεν τα γνωρίζω. ....

    ΟΚ, επειδή λοιπόν δεν τα γνωρίζεις καλό θα ήταν να λέμε και λιγότερα. Το δίκτυο (εκτός του last mile {σπίτι-καφαο}) ανήκει στον ΟΤΕ. Μέσα στα ΑΚ του ΟΤΕ βάζουν τα voice switches και τα dslam τους οι άλλες εταιρείες...


    Τα περι ταχυτήτων κλπ δεν τα συζητάμε, ανήκουν σε άλλη διάσταση.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2008, 20:37
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2008, 09:20
  3. Ξερει κανεις για διεθνες διπλωμα?
    από kostasnaoum στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2005, 10:25
  4. ξερει κανεις να ρυθμιζει αναρτησεις για yzf r6 2003???
    από alfa156 στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2004, 19:15
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2004, 05:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF