Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 28 από 28

Θέμα: Ερώτημα προς (επιφανειακή) σκέψη, aka μπουρδουλογίες επί του ταξιδιωτικού πιεστηρίου

  1. #16
    Κάποιος θα πάει μεγάλη βόλτα ...

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Βεσπα και 1000αρι δεν συνταξιδευουνε,καποιο απο τα δυο θα καει.Αν δεν το καταλαβαινει απο μονος του ο φιλος ,του το εξηγεις.Αν συνεχιζει να κανει οτι δεν καταλαβαινει μαλλον δεν ειναι φιλος,οποτε του κουνας μαντηλι.
    Εμενα δεν μου αρεσει να οδηγαω γρηγορα οταν πηγαινουμε βολτα πολλες μηχανες.Οταν δω οτι υπαρχουνε ατομα στην παρεα που θελουνε να πανε πιο γρηγορα τους αφηνω να φυγουνε μπροστα και τους βρισκω αργοτερα.

  3. #18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pan DVS Προβολή μηνύματος
    Βεσπα και 1000αρι δεν συνταξιδευουνε,καποιο απο τα δυο θα καει.
    εχω 1100 και πηγα σε ορεινό στροφιλικι με 125 χωρις να καει κανενα
    ειμαστε μια ωραία παρέα άσχετα εαν δεν πηγαίναμε όπως βόλευε τον καθένα

    Αν δεν το καταλαβαινει απο μονος του ο φιλος ,του το εξηγεις.Αν συνεχιζει να κανει οτι δεν καταλαβαινει μαλλον δεν ειναι φιλος,οποτε του κουνας μαντηλι.
    ΔΛΔ εαν δεν εχει το κατάλληλο μηχανάκι δεν μπορούμε να πάμε μια βόλτα μαζί! Μεχρι να το παρει παύουμε της σχέσεις μας στον δρόμο?
    .
    φίλε το τι καβαλάς δεν θα πρέπει να σε εμποδίζει στο να κανείς παρέα με κάποιο άτομο. Θυσιάζουμε ακόμα και την βόλτα όπως την θέλουμε για να την κανουμε με τους ανθρώπους που γουσταρουμε.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tai Προβολή μηνύματος
    φίλε το τι καβαλάς δεν θα πρέπει να σε εμποδίζει στο να κανείς παρέα με κάποιο άτομο. Θυσιάζουμε ακόμα και την βόλτα όπως την θέλουμε για να την κανουμε με τους ανθρώπους που γουσταρουμε.

    Συμφωνώ απόλυτα.


    Ας ξεκινήσουμε όμως την εσωτερική αναζήτηση,απαντώντας στο ερώτημα "τι είναι βόλτα τελικά,και τί αποκομίζει ο καθένας απο αυτή;"
    The only easy day was yesterday.

  5. #20
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    Θέτει ο προορισμός ποιοτικά ή ποσοτικά όρια στις συμμετοχές? ....... ή .......... ας έρθει όλη η παρέα και όλα τα άλλα βρίσκονται

    Προσοχή δε μιλάω για ημι-γνωστούς σε επίπεδο φόρουμ αλλά για παρέα με παιδικούς φίλους συγγενείς κτλ κτλ.

    Κοινώς, μπορείς να πεις σε ένα φίλο ότι «ρε μεγάλε δε παίζει με αυτό το μηχανάκι και με αυτά τα μυαλά να ακολουθήσεις αυτή τη συγκεκριμένη διαδρομή», ............. ή ............... είσαι βλάκας, θύμα των εγωκεντρικών σημείων των καιρών βάζοντας την κατάκτηση ενός προορισμού πάνω από την ανθρώπινη επαφή και επικοινωνία?
    ναι θέτει όρια όταν έχω οργανώσει τη δική μου βόλτα για τα μέρη που θέλω ΕΓΩ να δω! Δε μπορείς πχ να θες να σκάσεις με το παπί στην Παύλιανη όταν έχω πολλά περισσότερα cc από εσένα και ούτε την υπομονή να σε περιμένω. Δε θα σου κόψω και την καλημέρα βέβαια...

    τώρα στις βόλτες των αλλωνονΕ αν τα άτομα τα γουστάρω εφ όσον στα cc ταιριάζουμε (δε θα πάω πχ σε μια πολεμική βόλτα σε ανοιχτό στροφιλίκι σε αρτεμίσιο/αράχωβα με ss 1000cc για να σπάσω το μηχανάκι) ακόμα και μια βόλτα μέχρι το Λαύριο έχει περισσότερη φάση από ένα ελβετικο αλπικό στροφιλίκι που θα έκανα μόνος.

    (Οι καλύτερες βόλτες πάντως είναι οι "εκτός" αν το ενδόμυχο δίλημμα σου είναι αυτό)
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  6. #21
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Σαφώς και υπάρχουν όρια. Άλλο η παρέα για μπύρα στο Κουκάκι & άλλο η παρέα για μπύρα στη Λισσαβόνα όπου φτάσατε οδικός, λυσσάζοντας σε κάθε στροφιλίκι των Άλπεων και των Πυρηναίων.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    κατι ετοιμαζεις σπυρο

    καταρχας για μενα παιζει ρολο το "που" και "ποσο" της βολτας. σε μικρες βολτες με φορουμ κι ετς το αφηνω στην ακρη. σε μεγαλες δηλαδη πολυωρες και ημερησιες ρολο εχει ο οδηγικος χαρακτηρας. τωρα σε εξωτερικα με διαμονες εκει θελει προσοχη. θα πηγαινα με καποιον που να μπορω να συγκατοικησω με την ευρυτερη εννοια. θα πρεπει να μου ταιριαζει στα περισσοτερα θεματα. οδηγικα, επικοινωνιακα και οσο γινεται να ταιριαζουμε σε πολλους τομεις. οπως ειπε ο road spirit



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tai Προβολή μηνύματος
    φίλε το τι καβαλάς δεν θα πρέπει να σε εμποδίζει στο να κανείς παρέα με κάποιο άτομο. Θυσιάζουμε ακόμα και την βόλτα όπως την θέλουμε για να την κανουμε με τους ανθρώπους που γουσταρουμε.
    ακομα κι αυτο εχει σημασια. οχι δεν αυτοαναιρουμαι αλλα μπορει να γινει εστω κι ενας μικρος συμβιβασμος παντα στο θεμα πολυημερη βολτα.

  8. #23
    αφου μιλάτε για βόλτες όξω και τις τρεις φορές που πήγα, συνειδητά πήγα μόνος μου για να έχω το κεφαλάκι μου ήσυχο....


  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    Θέτει ο προορισμός ποιοτικά ή ποσοτικά όρια στις συμμετοχές? ....... ή .......... ας έρθει όλη η παρέα και όλα τα άλλα βρίσκονται

    Προσοχή δε μιλάω για ημι-γνωστούς σε επίπεδο φόρουμ αλλά για παρέα με παιδικούς φίλους συγγενείς κτλ κτλ.

    Κοινώς, μπορείς να πεις σε ένα φίλο ότι «ρε μεγάλε δε παίζει με αυτό το μηχανάκι και με αυτά τα μυαλά να ακολουθήσεις αυτή τη συγκεκριμένη διαδρομή», ............. ή ............... είσαι βλάκας, θύμα των εγωκεντρικών σημείων των καιρών βάζοντας την κατάκτηση ενός προορισμού πάνω από την ανθρώπινη επαφή και επικοινωνία?

    Εξαρτάτε από τον προορισμό.
    Άμα είναι να πάτε στο Ροκ καφέ στο Λαύριο, οκ έχει και στην ΑΘήνα Ροκ καφέ...
    Αν είναι να πας Ισλανδία, λάιφ τάιμ τριπ, αλλάζει λίγο δε βρίσκεις?

    θα σου πω και κάτι για τη φιλία, γιατί εδώ στο Γκρίχελαντ της έχουμε καλαφατίσει ολίγον τι τα πρέκια.

    -Ο Φίλος ο σωστός λοιπόν θα σκεφτεί με βάση το τι ποθεί η δική σου καρδιά.

    Δηλαδή άμα μου έλεγες ότι θέλεις να πας
    Ισλανδία, στην ενδοχώρα
    με το τραχτέρ που έχεις για μηχανάκι
    Αν ήμασταν φίλοι
    ΔΕΝ θα σου έλεγα ποτέ
    -Ωρεεεε φιλάρα τι είπες τώρα θα ρθω κι εγώ με το ΤΔΜ.
    και ξέρεις γιατί?
    Γιατί εσύ θα είχες λίγες πιθανότητες να περάσεις από εκεί, οπότε το ΤΔΜ απλά θα τους μηδένιζε.
    Άρα
    παρέα = Δεν πάμε (πας)

    Πιο λογικό λοιπόν θα ήταν να σου πει ο φίλος...

    -Φίλε χαίρομαι για σένα αλλά δεν θα έρθω γιατί ΑΝ έρθω θα σου τη χαλάσω.
    Τα λέμε μια άλλη φορά.

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος

    -Ο Φίλος ο σωστός λοιπόν θα σκεφτεί με βάση το τι ποθεί η δική σου καρδιά.
    και ο φίλος σου πότε θα κάνει αυτό που θέλει η δική του η καρδιά???

    κονφλικτ οφ ιντερεστ κιετς.....

  11. #26
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    και ο φίλος σου πότε θα κάνει αυτό που θέλει η δική του η καρδιά???

    κονφλικτ οφ ιντερεστ κιετς.....
    οταν δεν θα του το πει.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    το θεμα ειναι να μην βαζεις το "εγω" πανω απο το "εμεις"...
    παμε μια βολτα να περασΟΥΜΕ καλα και οχι περασΩ καλα...
    (πω, πω..σαν γκομενα μου ακουγομαι...)

    ολα γινονται παντως...
    θεληση να υπαρχει...

  13. #28
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.656
    Καλά παιδιά να είναι ...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Κάτι να δείτε ... για προβληματισμό επί του Μέλλοντος...
    από Gandalf dr685sm στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2008, 22:53
  2. ΘΕΛΩ ΚΑΡΙΝΑ ΓΙΑ Z750 ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΣΤΗΣ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ Help!!!!
    από KivraZ στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2007, 22:29
  3. Διπλό Ερώτημα προς όλους!
    από villy στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2007, 08:04
  4. Επι του πιεστηριου
    από crs-k στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2006, 09:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF