Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: piaggio beverly turer300i προβλημα κανεις ?

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/06/2013
    Μηνύματα
    3

    Question piaggio beverly turer300i προβλημα κανεις ?

    καλησπερα και απο μενα. Ειμαι καινουριος στην παρεα και δεν ξερω αν πρεπει να κανω εδω την ερωτηση ...
    Εδω και ενα χρονο εχω στην κατοχη μου ενα piaggio turer 300i 2009 και τελευταια μου εμφανιζει το παρακατω πρόβλημα : ενω ειμαι σε κινηση παει να μου σβησει ο κινητηρας και ανοιγω το γκαζι και συνεχιζω. Μετα απο λιγο αν σταματησω μου σβηνει. Το ειχα παει σε ενα συνεργειο και μου ειπαν οτι δεν εκανε καλη επαφη η μπαταρια. Το εφτιαξαν και μετα απο λιγο καιρο διαπιστωσα οτι εξακολουθει να κανει τα ιδια. Συμπληρωνω επισης οτι το κανει και με γεματο και με σχεδον αδειο ντεποζιτο. Χθες καταλαβα οτι οταν αλλαζει το ακουσμα του κινητηρα στο ρελαντι μου βγαζει αυτο το προβλημα. Αν εχετε καμια ιδεα ειμαι προθυμος να την ακουσω και να την διαβασω
    Ευχαριστω

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/02/2006
    Μηνύματα
    100
    Δεν ξερω τι σερβις εχεις κανει αλλα επειδη εχουν περασει απο τα χερια μου 2 beverly αυτο που αναφερεις
    ειναι πολυ πιθανον να ειναι απο φιλτρο βενζινης,εχει τυχει και σε εμενα οι συγκεκριμενες διακοπες.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/06/2013
    Μηνύματα
    3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spi900 Προβολή μηνύματος
    Δεν ξερω τι σερβις εχεις κανει αλλα επειδη εχουν περασει απο τα χερια μου 2 beverly αυτο που αναφερεις
    ειναι πολυ πιθανον να ειναι απο φιλτρο βενζινης,εχει τυχει και σε εμενα οι συγκεκριμενες διακοπες.
    Στο σερβις που εκανα δεν αλλαξαν το φιλτρο βενζινης μονο λαδια και φιλτρο λαδιου.Αυριο που θα περασω θα το αναφερω. Μακαρι να ειναι αυτο γιατι σε αρκετα πραγματα με καλυπτει το μηχανακη.
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΘΑ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mouse112
    Εγγραφή
    15/04/2011
    Μηνύματα
    113
    αν θυμαμαι καλα το 300 ΔΕΝ εχει εξοτερικο φιλτρο βενζινης.
    εχει φιλτρο στην τρομπα.

    1, καθαρισμα πεταλουδας ΣΙΜΑΝΤΙΚΟ απο καπιον που μπορει να την προγραματισει παλι.
    2, μετριμα αντλιας...αν βγαζει με το ανιγμα του διακοπτη λιγοτερο απ'οτι οριζει ο κατασκεβαστης. λογικα μπορει να στο κανει ο απο πανο.

    εχεισ παρατιρισει να στο κανει οταν ειναι σε ηλιο ή ακομα και σε μεγαλεσ θερμοκρασιες...παρατιρισετο αυτο..
    πωλούνται καρμπιρατέρ για μηχανάκι η μηχανή 36 mm

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/06/2013
    Μηνύματα
    3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mouse112 Προβολή μηνύματος
    αν θυμαμαι καλα το 300 ΔΕΝ εχει εξοτερικο φιλτρο βενζινης.
    εχει φιλτρο στην τρομπα.

    1, καθαρισμα πεταλουδας ΣΙΜΑΝΤΙΚΟ απο καπιον που μπορει να την προγραματισει παλι.
    2, μετριμα αντλιας...αν βγαζει με το ανιγμα του διακοπτη λιγοτερο απ'οτι οριζει ο κατασκεβαστης. λογικα μπορει να στο κανει ο απο πανο.

    εχεισ παρατιρισει να στο κανει οταν ειναι σε ηλιο ή ακομα και σε μεγαλεσ θερμοκρασιες...παρατιρισετο αυτο..
    εχει περασει σχεδον μια βδομαδα κια δεν το εχει παρουσιασει θυμηθηκα οτι πρεπει να μου κανει οταν το λαμπακι τησ βενζινης αναβοσβηνει αναλογα με την κινηση του φλοτερ οταν δηλαδη η σταθμη της βενζινης πεφτει.στις μεγαλες θερμοκρασιες δεν το κανει γιατι μου το εχει κανει κρυο το πρωι για δουλεια με θερμοκρασια κανονικη.το τεποζιτο σχεδον τελειωνει θα το τσεκαρο αυριο μεθαυριο.
    ευχαριστω θα τα πουμε

Παρόμοια θέματα

  1. Προβλημα με piaggio BEVERLY CRUSER 500
    από sofijim στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 03/07/2009, 07:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF