Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: ευχαριστα νεα και αποριες

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.461

    ευχαριστα νεα και αποριες

    στην παλιό κενονια που ζούμε τελικά έρχονται κατι ευχάριστα και καλο ειναι να τα μοιραζόμαστε ωστε να παίρνουμε ολοι θαρρος . θυμάστε ενα τροχαίο που ειχα με το kle 250 anhelo?? που μου βγήκε μια απο στοπ με πέταξε σε μια αλλη που εβγαινε απο στοπ, που δεν ειχα χτυπήσει σχεδόν καθόλου και στην μηχανή είχαν ραγίσει τα πλαστικά χωρις να εχει λειτουργική ζημια (και ηταν μόλις ειχα φτιάξει τον κινητήρα άψογο) , τοτε τον Μάρτιο! εεεε βγήκε η αποζημίωσή μου. επιτελούς θα πληρωθώ. 4 μήνες μετα. μια χαρα.
    δεν ζήτησα τα τρελα λεφτα καθότι άνεργος, αλλα και τα λεφτα για την επισκευή τησ μηχανής σε σχέση με το τι χρειάζονταν (απο καινουργια πράγματα) ειναι σχετικα λιγα. ολική μου την έβγαλαν γιατι βάζοντας καινουργια πράγματα (αυτο δεν εχω καταλάβει πως βγαίνει αλλα δεν με νοιαζει κιόλας) το συνεργείο ήθελε 1450 ευρο ενώ η αξια της μηχανής ειναι 1200. οποτε μου δίνουν 700 και τα υπολοιπα "διασωθέντα αξία".
    και εδω ερχεται το ερώτημα. το μηχανάκι ειναι οκ. με 100-200 ευρό το κανω ΑΨΟΓΟ παλι. να το δώσω 700?(ειναι σε καλύτερη κατάσταση απο τα αλλα τα τριμπ0υρδελ@ που κυκλοφορούν σε αγγελίες. ΕΠΙΒΕΒΑΙΏΜΕΝΟ ) να το φτιάξω και να το δώσω 1200? η να το κρατήσω (γιατι κατι λέγαμε με τον αδερφό ,μου πλέον εχω KLE 500 εγώ ο μπρο εχει παπιο, να κρατούσαμε και το 250.) αλλα ο "μικρός" θέλει τσοπεροφαση.
    ειναι κάνεις που να ενδιαφέρετε? εστω και για καπια ανταλλαγή? να το βάλω αγγελία?
    για δώστε καμια ιδεα.!!!

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2007
    Μηνύματα
    120
    Εφόσον η ασφαλιστική το θεωρεί "ολική ζημιά" τότε εσύ παίρνεις τα μπικικίνια και η μοτό πάει στην ιδιοκτησία της ασφαλιστικής...και το χρήμα και τη κυριότητα της μοτό ? μην είσαι πλεονέκτης...
    Cash, Ass or Grass, nobody rides me for free

  3. #3
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    έγραψε περί διασωθείσας αξίας

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    το συνεργείο ήθελε 1450 ευρο ενώ η αξια της μηχανής ειναι 1200. οποτε μου δίνουν 700 και τα υπολοιπα "διασωθέντα αξία".
    και εδω ερχεται το ερώτημα. το μηχανάκι ειναι οκ. με 100-200 ευρό το κανω ΑΨΟΓΟ παλι.

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.461
    ασύμφορη επισκευή λενε, παρ την καν την οτι θες , για να πάρεις τα 700 που σου δίνουμε πρέπει να μην ειναι στο όνομα σου, πηγαινε διέγραψε την η μεταβίβασε την....(πολλά καλά μηχανάκια "χάθηκαν" με αυτον τον τροπο γιατι οι παθόντες για να αποζημιωθούν άμεσα πηγαίναν για οριστική διαγραφή. όποτε μετα μονο ανταλλακτικα.) εχω σκοπο να την μεταβηβασω και μετα να δω τι θα το κανω, η ασφαλιστικές δεν τους νοιαζει, οσο το κράτος οσες περισσότερες μεταβιβάσεις κανει ενα οχημα τοσο περισσότερα λεφτά βγάζει και ολοι ειναι ευχαριστημενοι .

    πχ αν εγω το μεταβιβάσω σε φιλο και μετα παλι σε έμενα δεν νοιάζεται κανείς, οι ασφαλιστικές βγάζουν λεφτά γιατι ακομα ενα οχημα θα ασφαλιστεί και το κρατος τσιμπάει ήδη 80 ευρό απο το πουθενα. δεν τούς την φέρνουμε. κανουμε καλο σε ολους. (μιλάω παντα για τετοιες περιπτώσεις που η μηχανή σώζετε)

  5. #5
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    εχεις πμ.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  6. #6
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Αφου λες οτι ειναι ΕΠΙΒΕΒΑΙΏΜΕΝΟ πως ειναι καλυτερο απο τα λοιπα κλε που κυκλοφορουν κρατησε το, εκτος και αν το εχεις να καθεται, οποτε τζαμπα θα το εχεις.
    Διαφορετικα ριχτο μια αγγελια να παρει δρομο και εισαι κομπλε.
    Δεν βλεπω κατι το μεμπτο εγω στο σκεπτικο σου.

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά Kawasaki ER6n και απορίες.
    από looperx στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2014, 16:42
  2. νέα και α-μήχανη :)
    από evvou στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1148
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2008, 22:26
  3. Νέα και απο το Basket...
    από Gandalf dr685sm στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2007, 14:55
  4. Ευχάριστα νέα!!!
    από jtoros στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2005, 11:28
  5. διπλωμα Α1 και αποριες
    από sennsa_rs στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 03/08/2005, 16:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF