Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: τραπεζα πειραιως.... το ασπρο και το μαυρο....

  1. #1

    τραπεζα πειραιως.... το ασπρο και το μαυρο....

    Είχα μια κλήση στο κηνιτο μου σήμερα. ήταν η διευθύντρια της τράπεζας Πειραιώς. Θυμάστε την περίπτωση που σας Είχα γράψει.
    Ήθελε να με ενημερώσει ότι παρακολουθεί το θέμα μου με τον Τειρεσία και ότι έχει φύγει από την τράπεζα το cd που δείχνει ποιοι έχουν καθηστεριση στης δόσεις τους και μέσα στο οποίο δεν είμαι εγώ οπότε θα Ήθελε να πάω κατά το τέλος του μήνα από την τράπεζα και να το ελέγξουμε μαζί για να βεβαιωθώ ότι δεν είμαι πια στον Τειρεσία.
    Όπως Είχα αναφέρει και στο προηγούμενο ποστ η διευθύντρια μου είχε φερθεί πολύ καλά και μάλιστα προσπάθησε να με εξυπηρέτηση όσο μπορούσε και να με ηρεμίσει.
    Αυτό είναι μια απόδειξη ότι υπάρχουν σωστοί επαγγελματίες σε κάθε χώρο και προφανώς γιαυτον τον επαγγελματισμό της η συγκεκριμένη ΚΥΡΙΑ έχει την θέση που αρμόζει και της εύχομαι σε ανώτερα.
    Ο λαός λέει ότι κοντά στα ξερά καίγονται και τα χλωρά.
    Δυστυχώς.
    και για εμένα ισχύει αυτό που είπα το ποτέ ξανά τράπεζα Πειραιώς.
    Όλοι λίγο πολύ έχουμε και από κάποια τράπεζα παρόμοια άσχημη εμπειρία. Που μας έχει κάνει να μην θέλουμε να δούμε την τράπεζα που μας << την χάλασε>> ούτε ζωγραφιστή.
    Θα πει κανείς ότι σε μια τράπεζα που είναι 10-20 υπάλληλοι δεν θα τους βάλεις όλους στο ίδιο σακί….
    Σύμφωνο αλλά έστω και αν ένας υπάλληλος να σε <<χαλάσει >> δεν ψάχνεις να ξεχωρίσεις τους καλούς από τους κακούς αλλά γενικά αποφεύγεις την συνεργασία με αυτήν την τράπεζα.( στην λέξη τράπεζα βάλτε εστιατόριο, βενζινάδικο, συνεργείο κλπ.)
    Και μην μου πείτε ότι δεν φταίει η τράπεζα….
    Σας φέρνω ένα παράδειγμα…
    Με φωνάζετε να φτιάξω τα υδραυλικά σας και κάποιος από τους υπαλλήλους μου πχ ο Κώστας, δεν σας φέρετε με ευγένεια η σας κάνει ζημιά. Τι θα πείτε?
    Ότι τον Κώστα δεν τον ξαναφωναζουμε γιαυτο που έγινε?
    Η θα πείτε ότι δεν ξεναφωναζω τον Γιώργο γιατί μου έκαναν ζημιά οι εργάτες του και δεν μου φέρθηκαν καλά?
    Μαλων το δεύτερο…
    Οπότε για αυτό που σας συνέβη φταίει ο Γιώργος (εγώ) που δεν φρόντισα να έχω σωστούς, ευγενικούς, και έμπειρους επαγγελματίες στην δουλειά μου.
    Έτσι λοιπών και σε κάθε είδους δουλειά πρέπει να γίνετε μια αξιολόγηση με βάσει την ικανότητα του κάθε ενός και όχι βάσει των γνωριμιών που μας τον πρότειναν να τον πάρουμε στην δουλειά.
    Όπως είχε πει και ο αγαπητός φίλος <<μαύρος σκύλος>> κάποια στιγμή δυστυχώς αυτός ο κόσμος δεν είναι αγγελικά πλασμένος οπότε κανείς της επιλογές σου. Και εγώ επέλεξα…. Μακριααααααααα……
    Υγ¨ αν και μου πρωτηναν να πάω στον τραπεζικό διαμεσολαβητή το θέμα είπα ότι για το καλό της υγείας μου είναι καλυτέρα να ηρεμίσω και να μην ασχοληθώ άλλο περισσότερο με αυτό το θέμα. Πάντως θα σας κρατώ ενήμερους για να ξέρετε και εσείς τι μπορεί να γίνει αν το φέρει η ώρα η στραβή και μπλέξετε…

  2. #2
    Μουλιάσαμε Το avatar του/της marine521
    Εγγραφή
    06/04/2005
    Μηνύματα
    276
    Αγαπητέ Γιώργο, χαίρομαι που το θέμα σου είναι σε καλό δρόμο.. γιατί όμως δεν κάνεις εσύ μια αίτηση στον Τειρεσία με τα δικαιλογητικά σου;

    Ισως να γίνει πιο γρήγορα η διαγραφή

  3. #3
    Η δικιά μου η "γιαγιά" έλεγε κάποτε στο χωριό:

    "Απού καεί στο γάλα, φυσά και το γιαούρτι"

    Δικαιολογημένος απόλυτα λοιπόν για την αγανάκτηση κι ευχαριστούμε για την ενημέρωση, καλό είναι να μαθαίνουμε τί παίζεται καί με δαύτους.





  4. #4
    SUPERMARIONATIONjoe90
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    871

    τραπεζα ΠΕΙΡΑΙΩΣ τα καθάρματα!

    Γιαγια Αρκούδα ,

    παρακολουθώ τον συλλογισμό σου με την ΤΡΑΠΕΖΑ πειραιώς και θέλω να κατάθέσω την δική μου εμπειρία.

    Το 1999 - χρυσή εποχή των κινητών - έκανα σε γνωστό μια σύνδεση 1 έτους PANAFON χωρίς πιστωτική κάρτα ΠΑΝΤΑ

    Mετά από ένα μήνα έλαβα 2 λογαριασμούς και από αλλη σύνδεση PANAFON που ποτέ δεν υπέγραψα

    Τσαντίζομαι και σταματάω και τις δύο να τις πληρώνω γιατι με εξαπάτησαν...πέρασε καιρός μου στέλναν κάτι καταγγελίες από δικηγορικα.. τις επέστρεφα πίσω με ένδειξη ΑΓΝΩΣΤΟΣ .. ( φίλος που ξέρει από εταιρίες κινητών μου είπε ότι όλα ειναι ψαρωτικά)

    Το 2004 και αφού τα δικαιώματα περάσαν στην VODAFONE... άκου τι έγινε

    Ολοι οι χροστούμενοι λογαριασμοί ... 5 και πλέον χρόνων δοθήκαν στην ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΕΙΡΑΙΩΣ! η οποία ΕΝ ΛΕΥΚΟ σταβρώνει στον ΤΕΙΡΕΣΙΑ όσους χρωστάνε μικροποσά σε λογαριασμούς κινητών με σύνδεση που έγινε με πιστωτικη! έφτασαν στο σημειο να συνεργαστούν με την multicollection AE, την σουηδική ΜCS ( financial intermediaries & account management) απειλώντας πελάτες με μικροποσά ... το ίδιο έμαθα έκανε κι η ΤΙΜ όταν άλλαξε ΑΠΌ ΤΕΛΕΣΤΕΤ

    Εγώ ήμουν τυχερός και δεν είχα πιστωτική τότε...
    Έστειλα μια ωραία καταγγελία στην ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ γιατι με περναν τηλέφωνα απειλητικά και μου στέλναν επιστολές
    Από τότε μην σε είδα μη σε ξέρω .χέστηκαν

    ΔΙΔΑΓΜΑΤΑ

    1 καψτε ΤΩΡΑ εννοώ ΤΩΡΑ ! τις πιστωτικές σας

    2 μην ψαρώνετε με επιστολές από τράπεζες η διαμεσολαβητές ( ανοίξτε προσεκτικά τους φακέλους των τραπεζών και των λογαριασμών κινητής και άλλων - διαβάστε - κλειστε -κολήστε) γράψτε απ΄εξω σαν να το έχει γράψει ο ταχυδρόμος - ΑΓΝΩΣΤΟΣ ή ΑΠΕΒΙΩΣΕ Ή ΑΛΛΑΞΕ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ και ρίχτε το στο πρώτο ταχ. ΚΟΥΤΙ... άν πάρουν τηλε΄φωνο κάντε το ΜΑΛΑΚΑ μέχρι να καταλάβουν τι συνέβει θα έχει περάσει ένας 2 χρόνια....

    3 Μάθετε τα παντα για την ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ τον ΣΥΝΗΓΟΡΟ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ το ΣΩΜΑ ΕΠΙΘΕΩΡΗΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ για την "Σύσταση νέας υπηρεσίας" Υπηρεσία Ειδικών Ελέγχων,
    Ν 3296/2004 ΦΕΚ Α253/14-12-2004 σύμφωνα με το Προεδρικό Διάταγμα υπ' αριθμ.: 85-25/02/2005 "Οργάνωση της νέας Υπηρεσία Ειδικών Ελέγχων του Υπουργείου ΟικονομίΚΏΝ

    4 Γραφτείτε σε ένωση καταναλωτών

    5 Τα μάτια μας 1014

Παρόμοια θέματα

  1. ΤΟ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΑ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ
    από dio650gs στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2006, 08:30
  2. Το φλουρι και το προβατο
    από tifoefs στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2006, 13:05
  3. Τοποθετηση ελαστικων το Α και το Ω
    από ela ela στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2005, 01:10
  4. Το στραβο,το αναποδο και το στραβαναποδο
    από illuminatios στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2005, 18:49
  5. φοβάτε ο γιάννης το θεριό και το θεριό το γιάννη
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/04/2005, 23:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF