Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: kymco visa r 110 vs daytona sprinter 125

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της andreas 400
    Εγγραφή
    01/03/2012
    Μηνύματα
    91

    kymco visa r 110 vs daytona sprinter 125

    καλησπερα σε ολους!ενδιαφερομαι για αγορα καινουργιας παπιας με μπατζετ 1200ε περιπου.η αγορα θα γινει με 30% προκαταβολη και τα υπολοιπα σε πιστωτικη καρτα.η χρηση θα ειναι καθημερινη εντος αθηνας 30χλμ πανε-ελα.να σημειωσω πως εχω μεγαλο σκουτερ αλλα καταναλωνει 8+/100χλμ λογω βελτιωσης οποτε αναζητω οικονομια για τις καθημερινες μου μετακινησεις.

    εχω διαβασει τα παντα για το sprinter 125 καρμπυρατερ και σχεδον εχω πειστει για την αγορα του,κατι μεσα μου με τρωει πως ειναι υπερβολη να δωσω αυτο το ποσο για κινεζικο παπι παρα τα τοσα καλα που γραφονται για αυτο,θεωρω πως ο γκοργκολης το χει παρακανει στην τιμη.

    απο την αλλη γλυκοκοιταζα το κυμκο αλλα πληροφοριες στο νετ απο κατοχους μηδεν....ξερω πως το δικτυο της κυμκο ποναει και ειναι ενας λογος για τις λιγες πωλησεις αλλα ειναι μονο αυτο;;

    θα παρακαλουσα να μου δωσετε πληροφοριες αυστηρα για τα δυο αυτα παπια και περ-ρο για το κυμκο που δεν εχουν γραφτει σεντονια οπως στο σπριντερ,με ενδιαφερει η αξιοιπιστια και η καταναλωση.

  2. #2
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.698
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andreas 400 Προβολή μηνύματος
    [...]
    θα παρακαλουσα να μου δωσετε πληροφοριες αυστηρα για τα δυο αυτα παπια και περ-ρο για το κυμκο που δεν εχουν γραφτει σεντονια οπως στο σπριντερ,με ενδιαφερει η αξιοιπιστια και η καταναλωση.
    να μη σου πούμε δηλ πως καλύτερα θα είναι να πας σε μτχ μοντενας, καβασακι γιαμαχα κλπ;

    edit: όπως και να 'χει εγω θα σου έλεγα να δεις εδώ και τα ξαναλέμε.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    πείτε πείτε να μαθαίνουμε και άλλοι !!!

  4. #4
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.698
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skylaros Προβολή μηνύματος
    πείτε πείτε να μαθαίνουμε και άλλοι !!!
    αφου το 'πα

    με αυτά τα χρήματα βρίσκεις μτχ το οποίο θα είναι σχεδόν καινούριο, μπορεί όχι κριπτον αλλα zx130 και μοντενας σίγουρα.

  5. #5
    Μέλος Το avatar του/της andreas 400
    Εγγραφή
    01/03/2012
    Μηνύματα
    91
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    αφου το 'πα

    με αυτά τα χρήματα βρίσκεις μτχ το οποίο θα είναι σχεδόν καινούριο, μπορεί όχι κριπτον αλλα zx130 και μοντενας σίγουρα.
    συμφωνω αλλα τα χρηματα δεν υπαρχουν για αγορα μτχ και θα πρεπει να ψαχτω σε μαγαζια για τη χρηση καρτας,παντως ηθελα να το αποφυγω και να παρω καινουργιο αν τελικα πιανουν τοπο τα 1200ε...
    Τελευταία τροποποίηση από andreas 400; 15/07/2013 στις 16:11.

  6. #6
    Μέλος Το avatar του/της andreas 400
    Εγγραφή
    01/03/2012
    Μηνύματα
    91
    δεν απαντωνται οι απορροιες μου,το εχω διαβασει το θεμα,ευχαριστω παντως!

  7. #7
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andreas 400 Προβολή μηνύματος
    δεν απαντωνται οι απορροιες μου,το εχω διαβασει το θεμα,ευχαριστω παντως!
    Γιατί δεν απαντώνται οι απορίες σου? Και σε αυτό το θρεντ και στο άλλο όλοι λένε από ποια να μείνεις μακριά και που να εστιάσεις. Σε αυτά τα λεφτά η καλύτερη επιλογή είναι επώνυμο μεταχειρισμένο. Δλδ σε οποιαδήποτε λεφτά η καλύτερη επιλογή είναι το μεταχ/νο, όταν μιλάμε για πάπια. Πιστεύεις πως ένα κινέζικο καινούριο είναι καλύτερο από ένα μετ/νο honda?

    Η άλλη επιλογή είναι να κάνεις πάλι το σκουτερ μαμά για να κυκλοφορείς στην πόλη και να πάρεις μια μηχανή. Έτσι από περιέργεια, τι σκούτερ έχεις και πόσο έπινε πριν την βελτίωση? Είσαι σίγουρος πως δεν θα θες να βελτιώσεις και το παπί μετά?
    Sent from me using a computer.

  8. #8
    Μέλος Το avatar του/της andreas 400
    Εγγραφή
    01/03/2012
    Μηνύματα
    91
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Γιατί δεν απαντώνται οι απορίες σου? Και σε αυτό το θρεντ και στο άλλο όλοι λένε από ποια να μείνεις μακριά και που να εστιάσεις. Σε αυτά τα λεφτά η καλύτερη επιλογή είναι επώνυμο μεταχειρισμένο. Δλδ σε οποιαδήποτε λεφτά η καλύτερη επιλογή είναι το μεταχ/νο, όταν μιλάμε για πάπια. Πιστεύεις πως ένα κινέζικο καινούριο είναι καλύτερο από ένα μετ/νο honda?

    Η άλλη επιλογή είναι να κάνεις πάλι το σκουτερ μαμά για να κυκλοφορείς στην πόλη και να πάρεις μια μηχανή. Έτσι από περιέργεια, τι σκούτερ έχεις και πόσο έπινε πριν την βελτίωση? Είσαι σίγουρος πως δεν θα θες να βελτιώσεις και το παπί μετά?


    gp800 εχω μαμα επινε 6-6,5 αλλα τωρα ειναι στο χαλαρο 8+
    το σκεπτικο σου δεν ειναι λαθος,το μτχ γιαπωνεζικο παπι σιγουρα αξιζει αλλα πρεπει να σαι κ τυχερος για να βρεις καποιο που να το χουν κανιβαλισει και ξαναλεω λογο μη χρηματων στο χερι θα πρεπει να ψαχτω σε μαγαζια τα οποια τα εχουν ολιγον αλμυρα!!

    βρε παιδες πανω στο κυμκο εχει καποιος να προσαψει κατι αρνητικο αλλα απο κατοχους η΄ γνωριζοντας απο καποιο φιλο τους;;

  9. #9
    Δίτροχος Κένταυρος Το avatar του/της Gi_4ce
    Εγγραφή
    22/05/2008
    Μηνύματα
    1.133
    Μαζί με φίλο αγοράσαμε αυτος κυμκο και εγω daytona. Το δικο μου τα εφτυσε πολυ πιο γρηγορα. Δεν πολυαντεχουν τα 125 τα νταυτονα και απο αλλα που εχω δει. Μεταξυ των 2 σου λεω κυμκο.
    ::Τάσος::
    παπιοανταλλακτικά, ζάντα πίσω για άφρικα και ανταλλακτικά απο ΑΧ-1 σε καλές τιμές λέμε...

  10. #10
    Μέλος Το avatar του/της andreas 400
    Εγγραφή
    01/03/2012
    Μηνύματα
    91
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Gi_4ce Προβολή μηνύματος
    Μαζί με φίλο αγοράσαμε αυτος κυμκο και εγω daytona. Το δικο μου τα εφτυσε πολυ πιο γρηγορα. Δεν πολυαντεχουν τα 125 τα νταυτονα και απο αλλα που εχω δει. Μεταξυ των 2 σου λεω κυμκο.
    σε ευχαριστω πολυ,γενικα ηταν ευχαριστημενος απο καταναλωση;;αν δεν ειχα διαβασει τοσο καλα λογια για το σπριντερ θα ειχα κλεισει ηδη το κυμκο γι αυτο ζηταω πληροφοριες απο κατοχους,ειδα στο καρ παντως πως τα πουλανε με σχετικα λιγα χλμ και δεν ειναι καλο σημαδι

Παρόμοια θέματα

  1. daytona sprinter 125
    από notakos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2019, 11:53
  2. lifan buddy 125 vs daytona sprinter 125
    από thanoscv στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2013, 01:38
  3. Ελαστικά για Daytona Sprinter 125
    από Undertaker313 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 29/01/2011, 01:20
  4. yamaha crypton r 110 vs modenas kriss 125
    από nik7119 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2010, 11:26
  5. Piaggio Liberty VS Kymco Nexxon VS Daytona Sprinter
    από kalisperis στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2007, 19:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF