Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 49

Θέμα: ΝΤΟΥΜΠΡΟΒΝΙΚ ??

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsompanis
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    469
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από christof40 Προβολή μηνύματος
    ....(για αλβανιδες δεν ξερω).


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tsompanis Προβολή μηνύματος

    επίσης στον δρόμο προς ελμπασάν έχουν χτιστεί καινούργια μεγαθήρια δίπλα απο την εθνική και αρκετά απο αυτά λειτουργούν ήδη για πρώτη φορά φέτος.
    δεν πιστεύω να τα βρεις στο ίντερνετ.ισως του χρόνου.ένα απο αυτά που έχει και καζίνο είναι το mares.....


  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Το έχω κάνει.
    Αν προτρέπεις τον ταξιδιώτη να ακολουθήσει το άκρως επικίνδυνο δίκτυο μονής κυκλοφορίας 2 λωρίδων απαρχαιωμένης κατάστασης με Ελληνικά νούμερα και ειδικά χωρίς να προσδιορίζεις ώρες που το πέρασες, τι θα συμβεί αν νυχτώσεις εκεί, αν μείνεις, αν χρειαστεί να πάρεις καμιά παρακαμπτήριο, αν χρειαστεί να ζητήσεις βοήθεια, κλπ.....

    Προσωπικά, από τα σύνορα με τα Σκόπια και μέχρι Πρίστινα (πρωτεύουσα του Κοσσυφοπεδίου) επί 3 χρόνια που υπηρέτησα στην περιοχή έβγαζα απ το σκρατς Ελληνική σημαία, όνομα, φόραγα το αλεξίσφαιρο, κράνος κλπ. όχι γιατί τόθελα, αλλά γιατί το ΝΑΤΟ με συμβούλευε όντας Έλληνας . Φυσικά στις 2,5 ώρες που αρκούν να το διασχίσεις από Νότο μέχρι Βορρά και το αντίθετο δεν αποκλείω να μη σου συμβεί κάτι και αναγκαστείς να σταματήσεις ειδικά το βράδυ και εκτός κεντρικού δικτύου.

    Σκοπός μου δεν είναι να υποτιμήσω τη συμβουλή σου, απλώς μη μεταφέρουμε horizon, ADV κλπ όπου άλλης εθνικότητας ταξιδευτές καταθέτουν τις εμπειρίες τους και την τραλαλά διέλευση.

    Στην είσοδο της Πρίστινας δεσπόζει το Στρατηγείο του UCK με σημαίες, συνθήματα κλπ. Δε σταματάς εκεί, να ρωτήσεις πως πας για Mitrovica? :rotflmao:
    Τελευταία τροποποίηση από dimmie_72; 16/07/2013 στις 16:20.
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Απορώ πως κανείς δεν προτείνει το Durres για διαμονή στην Αλβανία σε κανένα ταξιδιωτικό forum ever!

    Πολυτελέστατα ξενοδοχεία δίπλα στη θάλασσα, Αμερικανοελληνικών συμφερόντων, 20' από τα Τίρανα, πλήρη γεύματα σε σουίτες με 35€. Μάλλον δεν έχουν ανακαλυφθεί ακόμα...
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  4. #19
    Έχω πάει αρκετές φορές Δαλματικές ακτές και έχω περάσει την Αλβανία.

    Αυτά που πρέπει να ξέρεις είναι:

    α. Από τα σύνορα στην Κακαβιά μέχρι να βγεις από Αλβανία είναι περίπου 350 χιλιόμετρα. Ο δρόμος στα περισσότερα σημεία του δεν είναι άσχημος με εξαίρεση κάποια κομμάτια μετά το Τεπελένι. Να υπολογίζεις περίπου 4,5 ώρες να διασχίσεις όλη την Αλβανία εάν πηγαίνεις κανονικά στο δρόμο.

    β. Η οδήγηση των Αλβανών στην Αλβανία δεν είναι τόσο άσχημη όσο είναι των Αλβανών στην Ελλάδα.

    γ. Έχουν αρκετή κίνηση οι δρόμοι.

    δ. Πάρα πολλά αστυνομικά μπλόκα αλλά δεν θα έχεις πρόβλημα εάν δεν κάνεις κάποια παρανομία.

    Με το που μπεις Μαυροβούνιο να υπολογίζεις ότι χρειάζεσαι περίπου 3 με 3,5 ώρες μέχρι το Ντουμπρούβνικ (με φυσιολογικές ταχύτητες πάντα).

    ΥΓ. Μην πας από Κρυσταλλοπηγή γιατί είναι αρκετά μεγάλος ο κύκλος που θα κάνεις.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Kι ένα γραφικό περιστατικό...

    Έχω φύγει απ το πρωί απ το ΝΑΤΟικό Στρατηγείο στα Σκόπια με ένα Βέλγο συνάδερφο, να συμμετάσχουμε σε μία σύσκεψη στο Στρατηγείο της KFOR στην Πρίστινα, ο άνθρωπος η επιτομή του military tourism...

    Η ρουτίνα, ο κυριότερος εχθρός της ασφάλειας και η πολύχρονη παραμονή και βαρεμάρα μας οδηγεί να φύγουμε χωρίς κανένα εξοπλισμό, με μόνο μέλημα να φύγουμε νωρίς να επισκεφτούμε ένα γραφικό Μοναστήρι στο Κόσσοβο πριν τη σύσκεψη και μετά απ αυτή, επίσκεψη σε κάποια ιστορικά μέρη της Οθωμανικής κυριαρχίας και μετέπειτα των αγώνων της ανεξαρτησίας, κάτι σαν το 1821 εδώ..

    Αναχώρηση, επίσκεψη στο Μοναστήρι, καφές, dejunner, meeting και μετά επίσκεψη σένα Πύργο μνημείο άμυνας, συμμαχικό νεκροταφείο του Α' ΠΠ κλπ, φτάνουμε βράδυ κοντά στα σύνορα με τα Σκόπια όπου έπρεπε να κάνουμε και κάτι τελικές συνεννοήσεις με τις Αρχές () του Κοσσόβου στα σιδηροδρομικά για την καθημερινή μεταφορά καυσίμων από τα Σκόπια.

    Βασανιστήκαμε να βρούμε το χωριό που ήταν ο Σ. Σταθμός και πήρε να νυχτώνει...
    Με τα χίλια ζόρια εντοπίζουμε το Σταθμό σε μια ρεματιά, ένας οικίσκος, χιόνι άρχισε να πέφτει, η ώρα 20:30 αλλά το σκοτάδι αρχίζει να βαραίνει.

    Προσεγγίζουμε με το τζιπ, μέσα ένας υπάλληλος, γραφική εικόνα στυλ Λιανοκλάδι η Παλαιοφάρσαλα 10ετίας το 50, εγκατάλειψη, φτώχεια και προσήλωση στο καθήκον.

    Η θέση του Σταθμού που βρίσκεται σχεδόν στα σύνορα με τα Σκόπια, περιβάλλεται από βουνά, χαράδρες και στενωπούς όπου εικάζεται λόγω θέσης στάθμευε ο UCK και μετά το τέλος του πολέμου εκπαιδεύεται ο εναπομένων πυρήνας του.

    Η απομόνωση τέλεια, ο αέρας λυσσομανιάζει, το χιόνι πέφτει όλο και βαρύτερο, ο υπάλληλος με τη χλαίνη της μιας άλλης εποχής ρωτάει τι θέλουμε, αλλά με πείθει ότι το κάνει εντελώς για τους τύπους ενώ με περιμένει....

    Στους ξεφτισμένους τοίχους μου κάνει εντύπωση ότι είναι κολλημένα πορτρέτα αγωνιστών του UCK, πράγμα ανεπίτρεπτο για υποτίθεται Δημόσια Υπηρεσία, αλλά σκαρωμένα όχι από ζωγράφο η ιδιώτη, αλλά από παιδάκια του Δημοτικού στο μάθημα της ζωγραφικής, η της προπαγάνδας, ποιός ξέρει...

    Ο Βέλγος στην κοσμάρα του, λέει τα δικά του στον υπάλληλο, αυτός ανάθεμα κι αν τον ακούει - έχει καρφώσει το βλέμμα του στο δικό μου - και το χειρότερο, την όλη αυτοπεποίθησή μου ότι η κατάσταση αντιμετωπίζεται αρχίζει και τη χαλάει η έλευση 2-3 πανομοιότυπων χλαινών απ το δίπλα δωμάτιο τόσο αθόρυβα, που μέχρι τώρα έβαζα το χέρι μου στη φωτιά ότι είμαστε 3 μας κι αρκούδες σε απόσταση 20 τ. χλμ...

    Ενώ ο Βέλγος προσπαθεί να λύσει το σιδηροδρομικό πρόβλημα μόνος του και οι υπόλοιποι να με κοιτάνε σαν τσακάλια, μία χλαίνη σηκώνει το δάχτυλο δείχνοντας ένα απ τα πορτραίτα με το αδέξια σχεδιασμένο καλάσνικοφ, ωρυόμενος και με το στόμα να βγάζει αφρούς....

    Γυμνοί εκεί στη μέση του πουθενά, με την κατάσταση ραγδαία μεταβαλλόμενη, εγώ τουλαχιστον σιχτιρίζω την ώρα και τη στιγμή που μέπνιξε η ρουτίνα και μέκανε να κυκλοφορώ άοπλος τουρίστας.

    Ευτυχώς η οξυδέρκεια του συναδέλφου Ταγματάρχη, πράγμα σπάνιο σε επαγγελματίες στρατιωτικούς μισθοφόρους -η πληθώρα χωρίς συναίσθηση των εθνικιστικών διαταραχών εντός των οποίων κλήθηκαν να λειτουργήσουν- τον έκανε σε δευτερόλεπτα να αντιληφθεί την κατάσταση όπως διαμορφώθηκε και επικαλούμενος άμεση τηλεφωνική επαφή που έπρεπε να έχει με τη Βελγική Διπλωματική Αντιπροσωπεία στο Κόσσοβο, να με βουτήξει και να φύγουμε, άρον άρον σα βρεγμένες γάτες ενώ οι τύπο σαν αντίδραση της τελευταίας στιγμής μας κυνηγούσαν πεζοί στο πάρκινγκ........
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimmie_72 Προβολή μηνύματος
    Kι ένα γραφικό περιστατικό...

    Έχω φύγει απ το πρωί απ το ΝΑΤΟικό Στρατηγείο στα Σκόπια με ένα Βέλγο συνάδερφο, να συμμετάσχουμε σε μία σύσκεψη στο Στρατηγείο της KFOR στην Πρίστινα, ο άνθρωπος η επιτομή του military tourism...

    Η ρουτίνα, ο κυριότερος εχθρός της ασφάλειας και η πολύχρονη παραμονή και βαρεμάρα μας οδηγεί να φύγουμε χωρίς κανένα εξοπλισμό, με μόνο μέλημα να φύγουμε νωρίς να επισκεφτούμε ένα γραφικό Μοναστήρι στο Κόσσοβο πριν τη σύσκεψη και μετά απ αυτή, επίσκεψη σε κάποια ιστορικά μέρη της Οθωμανικής κυριαρχίας και μετέπειτα των αγώνων της ανεξαρτησίας, κάτι σαν το 1821 εδώ..

    Αναχώρηση, επίσκεψη στο Μοναστήρι, καφές, dejunner, meeting και μετά επίσκεψη σένα Πύργο μνημείο άμυνας, συμμαχικό νεκροταφείο του Α' ΠΠ κλπ, φτάνουμε βράδυ κοντά στα σύνορα με τα Σκόπια όπου έπρεπε να κάνουμε και κάτι τελικές συνεννοήσεις με τις Αρχές () του Κοσσόβου στα σιδηροδρομικά για την καθημερινή μεταφορά καυσίμων από τα Σκόπια.

    Βασανιστήκαμε να βρούμε το χωριό που ήταν ο Σ. Σταθμός και πήρε να νυχτώνει...
    Με τα χίλια ζόρια εντοπίζουμε το Σταθμό σε μια ρεματιά, ένας οικίσκος, χιόνι άρχισε να πέφτει, η ώρα 20:30 αλλά το σκοτάδι αρχίζει να βαραίνει.

    Προσεγγίζουμε με το τζιπ, μέσα ένας υπάλληλος, γραφική εικόνα στυλ Λιανοκλάδι η Παλαιοφάρσαλα 10ετίας το 50, εγκατάλειψη, φτώχεια και προσήλωση στο καθήκον.

    Η θέση του Σταθμού που βρίσκεται σχεδόν στα σύνορα με τα Σκόπια, περιβάλλεται από βουνά, χαράδρες και στενωπούς όπου εικάζεται λόγω θέσης στάθμευε ο UCK και μετά το τέλος του πολέμου εκπαιδεύεται ο εναπομένων πυρήνας του.

    Η απομόνωση τέλεια, ο αέρας λυσσομανιάζει, το χιόνι πέφτει όλο και βαρύτερο, ο υπάλληλος με τη χλαίνη της μιας άλλης εποχής ρωτάει τι θέλουμε, αλλά με πείθει ότι το κάνει εντελώς για τους τύπους ενώ με περιμένει....

    Στους ξεφτισμένους τοίχους μου κάνει εντύπωση ότι είναι κολλημένα πορτρέτα αγωνιστών του UCK, πράγμα ανεπίτρεπτο για υποτίθεται Δημόσια Υπηρεσία, αλλά σκαρωμένα όχι από ζωγράφο η ιδιώτη, αλλά από παιδάκια του Δημοτικού στο μάθημα της ζωγραφικής, η της προπαγάνδας, ποιός ξέρει...

    Ο Βέλγος στην κοσμάρα του, λέει τα δικά του στον υπάλληλο, αυτός ανάθεμα κι αν τον ακούει - έχει καρφώσει το βλέμμα του στο δικό μου - και το χειρότερο, την όλη αυτοπεποίθησή μου ότι η κατάσταση αντιμετωπίζεται αρχίζει και τη χαλάει η έλευση 2-3 πανομοιότυπων χλαινών απ το δίπλα δωμάτιο τόσο αθόρυβα, που μέχρι τώρα έβαζα το χέρι μου στη φωτιά ότι είμαστε 3 μας κι αρκούδες σε απόσταση 20 τ. χλμ...

    Ενώ ο Βέλγος προσπαθεί να λύσει το σιδηροδρομικό πρόβλημα μόνος του και οι υπόλοιποι να με κοιτάνε σαν τσακάλια, μία χλαίνη σηκώνει το δάχτυλο δείχνοντας ένα απ τα πορτραίτα με το αδέξια σχεδιασμένο καλάσνικοφ, ωρυόμενος και με το στόμα να βγάζει αφρούς....

    Γυμνοί εκεί στη μέση του πουθενά, με την κατάσταση ραγδαία μεταβαλλόμενη, εγώ τουλαχιστον σιχτιρίζω την ώρα και τη στιγμή που μέπνιξε η ρουτίνα και μέκανε να κυκλοφορώ άοπλος τουρίστας.

    Ευτυχώς η οξυδέρκεια του συναδέλφου Ταγματάρχη, πράγμα σπάνιο σε επαγγελματίες στρατιωτικούς μισθοφόρους -η πληθώρα χωρίς συναίσθηση των εθνικιστικών διαταραχών εντός των οποίων κλήθηκαν να λειτουργήσουν- τον έκανε σε δευτερόλεπτα να αντιληφθεί την κατάσταση όπως διαμορφώθηκε και επικαλούμενος άμεση τηλεφωνική επαφή που έπρεπε να έχει με τη Βελγική Διπλωματική Αντιπροσωπεία στο Κόσσοβο, να με βουτήξει και να φύγουμε, άρον άρον σα βρεγμένες γάτες ενώ οι τύπο σαν αντίδραση της τελευταίας στιγμής μας κυνηγούσαν πεζοί στο πάρκινγκ........
    Φίλε μου λυπάμαι αλλά εγώ για όλα αυτά που λες δεν πήρα χαμπάρι ούτε το 2007 που πήγα για πρώτη φορά.
    Πέρασα άνετα, δεν με ενόχλησε κανένας και ακόμα τότε ήταν νοπά τα πράγματα.
    Το 07 φυσικά είχε στρατό στο δρόμο ακόμα αλλά πάλι δεν έγινε τίποτα.


    http://www.tdmhellas.gr/smf/index.php?topic=489.0

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    dimmie_72 αν επιτρέπεται πότε ήσουν εκεί??
    Quod me nutrit... me destruit.....

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Κακαβια,Αργυροκαστρο,Φιερι και ταξιδι κοντα στη θαλασσα.Ο κοσμος ειναι πιο συνηθισμενος σε ξενους και θα σε εξυπηρετησουνε καλυτερα.Καλο ειναι να μην ξεκινησεις μονος σου η αν το κανεις φροντισε να συνταξιδεψεις με αλλους δικους μας που θα βρεις στο δρομο.
    Μην ακους υπερβολες ,οι Αλβανοι δεν τρωνε ανθρωπους.Αν προκυψει κατι θα ειναι αυτο που θα προεκυπτε σε οποιαδηποτε αλλη χωρα.
    Απο Οχριδα (πολυ ομορφο μερος) αν δεν υπαρχει λογος, μην κατεβεις προς Τεπελενι.Γινονται εργα και θα ταλαιπωρηθεις.Μου βγηκε η ψυχη,προσφατα.

  9. #24
    what goes around.....
    Εγγραφή
    21/03/2009
    Μηνύματα
    69
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pan DVS Προβολή μηνύματος
    Κακαβια,Αργυροκαστρο,Φιερι και ταξιδι κοντα στη θαλασσα.Ο κοσμος ειναι πιο συνηθισμενος σε ξενους και θα σε εξυπηρετησουνε καλυτερα.Καλο ειναι να μην ξεκινησεις μονος σου η αν το κανεις φροντισε να συνταξιδεψεις με αλλους δικους μας που θα βρεις στο δρομο.
    Μην ακους υπερβολες ,οι Αλβανοι δεν τρωνε ανθρωπους.Αν προκυψει κατι θα ειναι αυτο που θα προεκυπτε σε οποιαδηποτε αλλη χωρα.
    Απο Οχριδα (πολυ ομορφο μερος) αν δεν υπαρχει λογος, μην κατεβεις προς Τεπελενι.Γινονται εργα και θα ταλαιπωρηθεις.Μου βγηκε η ψυχη,προσφατα.
    ευχαριστω ολους!παραλιακα λεω κ γω ακουγεται πιο συνετο.μια μηχανη θα μαι(tiger 800) με γυναικα.ελπιζω μονο λογω ωρων και επειδη το συγκεκριμενο μηχανακι ζεσταινεται λιγο παραπανω να μην λιωσω!τεσπα στο γυρισμο ασ γινει οτι θε.στο πηγαινε θελω ηρεμια!!

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.964
    άμα πας ντουμπρόβνικ να πάρεις γυαλιά ηλίου αυτά με τον καθρέΠτη...
    Να κοιτάς άνετα ρε παιδί μου!!!!




    Έχει και καράβι Ντουμπρόβνικ Ιταλία Ελλάδα αν κάποιος θέλει να φύγει,,, μόνη... εεε μόνος !!!!


  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sakisam Προβολή μηνύματος
    ευχαριστω ολους!παραλιακα λεω κ γω ακουγεται πιο συνετο.μια μηχανη θα μαι(tiger 800) με γυναικα.ελπιζω μονο λογω ωρων και επειδη το συγκεκριμενο μηχανακι ζεσταινεται λιγο παραπανω να μην λιωσω!τεσπα στο γυρισμο ασ γινει οτι θε.στο πηγαινε θελω ηρεμια!!
    Δεν τα υπολογισες καλα φιλε μου.

    Λοιπον:

    1.Παρε τα γυαλια οπως πολυ σωστα σε συμβουλευει ο MG-KTiNoS ,κατι παραπανω ξερει.

    2.Καποια ηπια υπνωτικα θα σου χρειαστουνε.Προσοχη μην τα παρεις εσυ.

    3.Παρε κανενα διαφημιστικο φυλλαδιο για να ξερεις την επομενη φορα που θα μεινεις,οταν θα πας μονος σου.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.964

  13. #28
    Μέλος Το avatar του/της Balkan_express
    Εγγραφή
    06/05/2013
    Μηνύματα
    38
    Να σου πω και εγω την ταπεινη μου γνωμη...

    Απο Κοσοβο δε ξαναπαω ουτε με σφαιρες... Στο αφρικα εχω μια Ελληνικη σημαια και μονο που δε με εβγαζαν απο το δρομο όσοι κυκλοφορουσαν. ΕΧΘΡΙΚΟΤΑΤΟ περιβαλον.

    Απο Αλβανια πηγα 2 φορες παντα με παρεα Έλληνα φίλο με την ΑΛΒΑΝΙΔΑ γυναίκα του. Δε μας ενοχλησαν ποτε αλλα πάντα όπως μας συμβουλευσε και η κοπελα το βράδυ είμασταν Μαυροβουνιο. Όλη μέρα κανείς δε μας ενόχλησε εκτός απο κάποιες αδιάκριτες ματιές που οκ συνβαίνουν παντού από τους εθνοφοβικούς. Κάναμε βόλτες άνετες φαϊ καφέ κλπ.. Ελληνικά δε μιλήσαμε λόγω προξένου

    Δρόμοι μετριοι προς καλοί αλλά οδηγάω και ον οφ...

    Άποψη μου χωρίς να ξέρω απο πού ξεκινάς είναι να κάνεις τη διαδρομή Θεσ/νικη - Νις - Σαραγεβο (Διανυκτερευση όπως και να εχει) και απο εκει άνετα Dubrovnik...

    Πάντα φιλικά και πάντα μέσα απο τις ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ μου εμπιρείες.
    ---ΤΑ ΑΓΑΘΑ ΚΟΠΟΙΣ ΚΤΩΝΤΑΙ---

  14. #29
    what goes around.....
    Εγγραφή
    21/03/2009
    Μηνύματα
    69
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pan DVS Προβολή μηνύματος
    Δεν τα υπολογισες καλα φιλε μου.

    Λοιπον:

    1.Παρε τα γυαλια οπως πολυ σωστα σε συμβουλευει ο MG-KTiNoS ,κατι παραπανω ξερει.

    2.Καποια ηπια υπνωτικα θα σου χρειαστουνε.Προσοχη μην τα παρεις εσυ.

    3.Παρε κανενα διαφημιστικο φυλλαδιο για να ξερεις την επομενη φορα που θα μεινεις,οταν θα πας μονος σου.


    Γι αυτο ρωταω γιατι ηδη μου λεει ενα μηνα πριν να ρωτησω απο που θα παμε ....και το νου σου μη ξεμεινουμε πουθενα και απομονωμενα χαθηκες!
    γι αυτο ρωταω να κανω ενα πλανο για να μην καταντησω και γυρισω με ψυχασθενεια βαρια!!

    τα γυαλια γιατι??

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της calmen
    Εγγραφή
    25/10/2008
    Μηνύματα
    102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sakisam Προβολή μηνύματος
    τα γυαλια γιατι??
    σοβαρα τωρα????????χαχαχαχα αν δεν τα παρεις..μην πας πουθενα...!!!

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF