Σελίδα 14 από 138 ΠρώτοΠρώτο ... 49101112131415161718192464114 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 196 έως 210 από 2063

Θέμα: Εδώ μπαίνουν τα αστεία/περίεργα βίντεο ΙΙI

  1. #196
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.332

  2. #197
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nicksior Προβολή μηνύματος


    Πινακίδες μπροστά, στα αυτοκίνητα, δεν έχουν στο Κεμπέκ ;;;
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  3. #198

  4. #199
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Λιγο θλιβερο το θεαμα η εμενα μου φαινετε?
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  5. #200
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Λιγο θλιβερο το θεαμα η εμενα μου φαινετε?
    θλιβερο δεν ειναι! ΗΛΙΘΙΟ και ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΟ ειναι!


  6. #201
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    To να βάζεις παπουτσάκια για να προτατέψεις τα πόδια τον σκύλων από το κρύο (πάγο - χιόνι) είναι σαν να δίνεις φιάλη οξυγόνου σε δελφίνι για να αναπνέει κάτω από το νερό.

    http://phys.org/news/2012-01-dogs-ice-paws.html

  7. #202
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.461
    αν λετε για το video που ποσταρα δεχομαι μονο οτι δεν σας αρεσει. αλλιως τεκμηριώστε. ειναι αστειο γιατι ειναι Dogs in Boots for First Time!!!!!!!!. και παρεχει προστασία. ειχατε ποτε σκυλο? ζειτε σε περιοχες με -15? να βγαλεις το σκυλακι σου βολτα για την αναγκη του και να γυρησετε πισω χωρις να εχουν δερμα τα πελματα του, να υποφερει καθε φορα που περπατα κτλπ κτλπ. στην 2-3 φορα συνηθίζουν και γουσταρουν. φιλος νορβιγος ελεγε στον σκυλο του να πανε βολτα και ο σκυλος του εφερνε τα σκυλοπαπουτσια του και το λουρι του. καταλαβενουν τα σκυλια. μην τα μηδενιζουμε ολλα. ας βλεπουμε και λιγο πιο ολοκληρομενα. και δεν θα κρατησω το σκυλι μου κλεισμένο μεσα επειδη εχει κολοκρυο θα το προστατέψω. ας σοβαρευτουμε.


    και δεν παύει να ειναι αστιο ακομα και το δελφίνι με την μπουκαλα οξυγονου κατω απο το νερο.αν και το δελφινι ειναι θηλαστικό που απλα κραταει την αναπνοη του βγενει και περνει αερα. δεν ειναι ψαρι.

  8. #203
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    αν λετε για το video που ποσταρα δεχομαι μονο οτι δεν σας αρεσει. αλλιως τεκμηριώστε. ειναι αστειο γιατι ειναι Dogs in Boots for First Time!!!!!!!!. και παρεχει προστασία. ειχατε ποτε σκυλο? ζειτε σε περιοχες με -15? να βγαλεις το σκυλακι σου βολτα για την αναγκη του και να γυρησετε πισω χωρις να εχουν δερμα τα πελματα του, να υποφερει καθε φορα που περπατα κτλπ κτλπ. στην 2-3 φορα συνηθίζουν και γουσταρουν. φιλος νορβιγος ελεγε στον σκυλο του να πανε βολτα και ο σκυλος του εφερνε τα σκυλοπαπουτσια του και το λουρι του. καταλαβενουν τα σκυλια. μην τα μηδενιζουμε ολλα. ας βλεπουμε και λιγο πιο ολοκληρομενα. και δεν θα κρατησω το σκυλι μου κλεισμένο μεσα επειδη εχει κολοκρυο θα το προστατέψω. ας σοβαρευτουμε.


    και δεν παύει να ειναι αστιο ακομα και το δελφίνι με την μπουκαλα οξυγονου κατω απο το νερο.αν και το δελφινι ειναι θηλαστικό που απλα κραταει την αναπνοη του βγενει και περνει αερα. δεν ειναι ψαρι.
    Δεν σου έκανε κανένας προσωπική επίθεση, μην το βλέπεις έτσι. Για την ιστορία, δυσκολεύομαι να δεχθώ ότι ένα είδος που προέρχεται από τον λύκο και το οποίο ζούσε για εκατοντάδες χιλιάδες χρόνια στην ύπαιθρο απάνω σε χιόνια και πάγους, έχει ανάγκη την ανθρώπινη φροντίδα (προσβλητική παρεμβατικότητα το λέω εγώ) για να την παλέψει με τα πόδια του στο κρύο. Η φύση δεν ξέρει και ξέρουμε εμείς;

  9. #204
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.461
    σοβαρα τωρα? η επεμβαση του ανθρωπου στη φυση και στα ειδη ειναι η φρικτοτερη όλων απλα οταν βλεπουμε μια βοηθεια προς της μαλακιες μας μην την κατακρινουμε. η φυση εχει χιονι εκει δεν εχει κανεις προβλημα. στο κολοτσιμεντο μου ομως σαν μαλακας ανρθωπος ριχνω χημικα για να μην γλυστραει ο κολος μου. δεν ριχνω ουτε φυσικο αλατι ουτε τπτ. ριχνω χημικα. η φυση ξερει εμεις τα εχουμε κανει πουτανα. και αν θες να ανηξουμε ενα αλλο ποστ να πουμε τις αποψεις μας για το ποσο γαμαμε την φυση και αν η φυσικη επιλογη και η εξελιξη των ειδων ειναι ιση με την καταστροφη που προκαλουμε στο μικρο-περιβαλον μας. εδω ειναι αστειο βιντεο με αστεια πραγματα. οπως αστειο ειναι η κλανια ενως μωρου που του εχουμε βαλει ταλκ ,οπως και η τουμπα του μπαρμπα που ειναι σουρομενος.
    ούτε νιώθω να απειλούμαι ουτε και αμύνομαι απλα θελω τεκμηρίωση. εδω ειμαστε φιλοι και ανταλλάζουμε αποψεις και ιδεες οταν εχω αδικο θα δεχθω την διόρθωση. εθιμοτυπικά και κοινωνικά ειμαστε καλοπροαίρετοι.

  10. #205
    Μέλος Το avatar του/της chris4204
    Εγγραφή
    14/05/2013
    Μηνύματα
    75
    Καλησπέρα ,σε αυτό το θέμα θα εκφέρω κι εγώ την άποψή μου, ως "φίλος" και όχι "ιδιοκτήτης" σκύλων ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΈΠΙΠΛΑ. Τα σκυλιά ναι μεν προέρχονται από τα αγριόσκυλα τα οποία με τη σειρά τους συγγενεύουν με τους λύκους αλλά αυτό που λέτε δυστυχώς δεν ισχύει. Με την ίδια λογική κι εμείς προερχόμαστε από τον άνθρωπο των σπηλαίων αλλά φοράμε ρούχα για το κρύο γιατί αν δεν φορέσουμε θα πεθάνουμε. Αυτό που θέλω να πω είναι πως σύμφωνα με την εξελικτική πορεία των οργανισμών και ειδικότερα των θηλαστικών στα εκατομμύρια χρόνια που έχουν περάσει, ο οργάνισμός γενιά με τη γενιά τροποποιεί το DNA του σύμφωνα με τις συνθήκες διαβίωσής του. Έτσι δεν μπορούμε να θεωρούμε ότι ένας σκύλος άπειρων γεννεών μετά το λύκο μπορεί να αντέξει πολικές ή έστω πάρα πολύ χαμηλές θερμοκρασίες όπως συμβαίνει και με τον άνθρωπο.

  11. #206
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/09/2011
    Μηνύματα
    320
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Δεν σου έκανε κανένας προσωπική επίθεση, μην το βλέπεις έτσι. Για την ιστορία, δυσκολεύομαι να δεχθώ ότι ένα είδος που προέρχεται από τον λύκο και το οποίο ζούσε για εκατοντάδες χιλιάδες χρόνια στην ύπαιθρο απάνω σε χιόνια και πάγους, έχει ανάγκη την ανθρώπινη φροντίδα (προσβλητική παρεμβατικότητα το λέω εγώ) για να την παλέψει με τα πόδια του στο κρύο. Η φύση δεν ξέρει και ξέρουμε εμείς;
    Κι όμως...
    Χωρίς να έχεις βέβαια κακή πρόθεση , κάνεις (εν μέρει τουλάχιστον) λάθος.
    Αρχικά ο λύκος προσέγγισε τον άνθρωπο και όχι το αντίθετο .
    Επίσης αρκετά ζώα της Ελληνικής υπαίθρου μειώθηκαν σημαντικά όταν ερημοποιήθηκαν ορεινά χωριά πχ λαγοί , πέρδικες και άλλα..
    Αυτό το "προσβλητική παρεμβατικότητα" είναι μια νέα αντίληψη κάποιων "οικοσοφιστών" .
    Ειρηνική συνύπαρξη και επιστημονική παρέμβαση υπερ των ειδών που "πιέζονται" είναι κατά την γνώμη μου το αντικείμενο της οικολογίας (της οικολογίας ως επιστήμης , όχι ως μόδας).
    Πολύ όμορφο θέμα για ανταλλαγή απόψεων που όμως πρέπει να γίνει σε ξεχωριστό θρεντ.

  12. #207
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nicksior Προβολή μηνύματος
    Πολύ όμορφο θέμα για ανταλλαγή απόψεων που όμως πρέπει να γίνει σε ξεχωριστό θρεντ.
    να πάτε στο ξεχρεώσαμε
    έχει μπόλικα ζώα εκεί


    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  13. #208
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/09/2011
    Μηνύματα
    320
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    να πάτε στο ξεχρεώσαμε
    έχει μπόλικα ζώα εκεί

    Τα κακά όμως (ζώα) είναι αλλού

  14. #209
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Πω πω μάγκες το σκίσατε... ποιος οικοφασιμός και κουραφέξαλα; Αναφέρθηκα μόνο στο ότι είναι βλακεία να βάζουμε παπούτσια στα σκυλιά για να τα προστατέψουμε από το κρύο (δεν τα χρειάζονται καθόλου: http://www.huffingtonpost.com/2012/0...n_1204709.html) και όπως φαίνεται και στο video δεν την παλεύουν καθόλου με αυτές τις σαχλαμάρες. Προφανώς οι σκύλοι δεν θα κάναν ποτέ μια δήλωση περί προσβλητικής παρεμβατικότητας, αυτό αφορά μόνο εμάς, που έχουμε την αλλαζονεία και το θράσσος να επεμβαίνουμε κρίνοντας με τα δικά μας μέτρα και σταθμά όλα τα ζώα και την φύση στο συνόλο της. Thats all.

  15. #210
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Αναλώνετε τη γκρίνια σας σε λάθος θέμα. Ενα απλό χαριτωμένο βιντεάκι παρεξηγήθηκε υπερβολικά, ένα αστείο χωρίς συνέπεια ήταν. Δεν πιστεύω δα να κόλλησαν τα παπούτσια στα ζωάκια.
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

Παρόμοια θέματα

  1. Εδώ μπαίνουν τα αστεία/περίεργα βίντεο ΙΙ
    από sniper στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1004
    Τελευταίο μήνυμα: 20/07/2013, 16:53
  2. Εδώ μπαίνουν τα αστεία/περίεργα βίντεο:
    από Daemon στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2000
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2011, 10:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF