Σελίδα 13 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 38910111213
Προβολή αποτελεσμάτων 181 έως 193 από 193

Θέμα: Δικυκλιστές από ανάγκη;

  1. #181
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από christof40 Προβολή μηνύματος
    αν εχεις εμπειρια δεν κανεις μ@λ@κιες στους δημοσιους δρομους,αν δεν εχεις της κανεις και λες πως εισαι εμπειρος και χερας.-
    μπορεις και να το τεκμηριώσεις αυτό ή να το κατατάξουμε στα τζένιουιν ότι να 'ναι
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  2. #182
    ειναι απλο.αν εισαι εμπειρος οδηγος δεν κανεις στους δημοσιους δρομους φιλερ,σφηνες και οτιδηποτε αλλη βλακεια νομιζοντας οτι εισαι πιλοτος και μπορεις γιατι πολυ απλα
    δεν εισαι.
    αν εισαι εμπειρος οδηγος ξερεις οτι με μαθηματικη ακριβεια καποτε θα φας τα μουτρα σου,λιγο η πολυ θα τα φας....ουδεις καγκουρας εχει ξεφυγει.ουδεις ομως.
    νομιζεις η εισαι χερας?τραβα σε μια πιστα η σε ενα βουνο και ξεσαλωσε.
    δεν ειναι υποχρεωμενος κανεις να ανεχεται τις καγκουριες κανενος στους δρομους.
    εμενα φιλερ μου εχουν κανει αρκετες φορες στην πολη μεσα και στην εθνικη.
    ολους τους κυνηγησα ειτε με επαιρνε ειτε οχι και ειχανε ασχημα ξεμπερδεματα.

  3. #183
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    φανταζεσαι να κυνηγουσα το Κ με το subaru?και την γιαγια μεσα?

  4. #184
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    φανταζεσαι να κυνηγουσα το Κ με το subaru?και την γιαγια μεσα?

    σώπα μωρέ τι ανάγκη έχει η γιαγιά ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  5. #185
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    φανταζεσαι να κυνηγουσα το Κ με το subaru?και την γιαγια μεσα?
    θα ειχες τοτε την ιδια εμπειρια με τον οδηγο του κ?

  6. #186
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    σώπα μωρέ τι ανάγκη έχει η γιαγιά ;
    97 ετων και πηγαιναμε για εισαγωγη στο νοσοκομειο
    λες να την εβγαζε?

  7. #187
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    97 ετων και πηγαιναμε για εισαγωγη στο νοσοκομειο
    λες να την εβγαζε?

  8. #188
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από christof40 Προβολή μηνύματος
    ειναι απλο.αν εισαι εμπειρος οδηγος δεν κανεις στους δημοσιους δρομους φιλερ,σφηνες και οτιδηποτε αλλη βλακεια νομιζοντας οτι εισαι πιλοτος και μπορεις γιατι πολυ απλα
    δεν εισαι.
    αν εισαι εμπειρος οδηγος ξερεις οτι με μαθηματικη ακριβεια καποτε θα φας τα μουτρα σου,λιγο η πολυ θα τα φας....ουδεις καγκουρας εχει ξεφυγει.ουδεις ομως.
    νομιζεις η εισαι χερας?τραβα σε μια πιστα η σε ενα βουνο και ξεσαλωσε.
    δεν ειναι υποχρεωμενος κανεις να ανεχεται τις καγκουριες κανενος στους δρομους.
    εμενα φιλερ μου εχουν κανει αρκετες φορες στην πολη μεσα και στην εθνικη.
    .
    τεκμηρίωση δεν σημαίνει να πεις το ίδιο πράγμα με περισσότερα λόγια.
    τεσπα μάλλον κάτι θέλεις να πεις για ωριμότητα στην οδήγηση και όχι για ικανότητα όπου και συμφωνώ απόλυτα.
    για τους δολοφόνους που κινούνται με 80 στις πόλεις έχεις άποψη;

    ολους τους κυνηγησα ειτε με επαιρνε ειτε οχι και ειχανε ασχημα ξεμπερδεματα.
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  9. #189
    SWOUAG κι ετς.... Το avatar του/της Dbnn
    Εγγραφή
    31/07/2013
    Μηνύματα
    1.008
    Ας πω και εγώ την άποψή μου, είμαι δικυκλιστής απο ανάγκη. Δεν λέω μου αρέσουν τα δίτροχα και ειδικά οι street μηχανές. Ποτέ δεν είχα δική μου μηχανή όμως μέχρι τα 25 μου. Οδηγούσα φίλων κλπ....

    Στα 25 μου πήρα ένα kazer και λόγο κομμένου σκελετού (που δεν το ήξερα ούτε το είχα δεί) το έδωσα για ανταλλακτικά γιατί έπεφτα συνέχεια στις στροφές (είχε κολληθεί στραβά ο σκελετός) και όταν ανακάλυψα τι είχα αγοράσει το έδωσα αμέσως. Μέχρι τα 27 μου (που είμαι τώρα) πήρα τον κινέζο και τον έχω για καθημερινή μετακίνηση. Δεν λέω μου αρέσει το δίτροχο αλλά αυτά που βλέπω πλέον μεον τρομάζουν στ δρόμο. Δεν σε υπολογίζει κανείς. Επειδή καμιά φορά βγαίνω ποτάμι γιατί κάνω κάτι δρομολόγια αγ.στέφανο - πειραιά, τρέμει η ψυχή μου....

    Πιάνω δεξιά και πηγαίνω με όση ταχύτητα έχει η ροή του ποταμιού προσπαθώντας να μην εμποδίζω την κυκλοφορία, φοράω κράνος, με μπαγαζιέρα, με πλαστικά, κοινώς όχι καγκούρικο παπί.... Και με βλέπεις ρε φίλε οτι είμαι ενας άνθρωπος που παω στην δουλειά μου, μου χώνεσαι σφίνα, με πας προφυλακτήρα επίτηδες, σου βγάζω φλάς αμα θέλω να σε προσπεράσω, ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΩ πανω απο όλα και εσύ τι κάνεις? Με κλείνεις στις στροφές, με προσπερνάς με απόσταση απο αριστερά ή δεξιά μου με απόσταση μισού μέτρου και άμα με πετάξεις κάτω θα σου φταίω εγώ....

  10. #190
    για πες εσυ τι εννοεις τεκμηριωση γιατι εγω δεν καταλαβαινω.
    ωριμοτητα και ικανοτητα πανε μαζι (πακετο)
    αν δεν το καταλαβαινεις τωρα μπορει να το καταλαβεις μετα απο καποια χρονια

    υγ.ουτε το εμοτικον επιασα,γερναω μαλλον και δεν τα πιανω ευκολα.........

  11. #191
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dbnn Προβολή μηνύματος
    Ας πω και εγώ την άποψή μου, είμαι δικυκλιστής απο ανάγκη. Δεν λέω μου αρέσουν τα δίτροχα και ειδικά οι street μηχανές. Ποτέ δεν είχα δική μου μηχανή όμως μέχρι τα 25 μου. Οδηγούσα φίλων κλπ....

    Στα 25 μου πήρα ένα kazer και λόγο κομμένου σκελετού (που δεν το ήξερα ούτε το είχα δεί) το έδωσα για ανταλλακτικά γιατί έπεφτα συνέχεια στις στροφές (είχε κολληθεί στραβά ο σκελετός) και όταν ανακάλυψα τι είχα αγοράσει το έδωσα αμέσως. Μέχρι τα 27 μου (που είμαι τώρα) πήρα τον κινέζο και τον έχω για καθημερινή μετακίνηση. Δεν λέω μου αρέσει το δίτροχο αλλά αυτά που βλέπω πλέον μεον τρομάζουν στ δρόμο. Δεν σε υπολογίζει κανείς. Επειδή καμιά φορά βγαίνω ποτάμι γιατί κάνω κάτι δρομολόγια αγ.στέφανο - πειραιά, τρέμει η ψυχή μου....

    Πιάνω δεξιά και πηγαίνω με όση ταχύτητα έχει η ροή του ποταμιού προσπαθώντας να μην εμποδίζω την κυκλοφορία, φοράω κράνος, με μπαγαζιέρα, με πλαστικά, κοινώς όχι καγκούρικο παπί.... Και με βλέπεις ρε φίλε οτι είμαι ενας άνθρωπος που παω στην δουλειά μου, μου χώνεσαι σφίνα, με πας προφυλακτήρα επίτηδες, σου βγάζω φλάς αμα θέλω να σε προσπεράσω, ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΩ πανω απο όλα και εσύ τι κάνεις? Με κλείνεις στις στροφές, με προσπερνάς με απόσταση απο αριστερά ή δεξιά μου με απόσταση μισού μέτρου και άμα με πετάξεις κάτω θα σου φταίω εγώ....
    υπαρχουν και χειροτερα φιλε μου πιστεψε με
    δυστηχως κυκλοφορανε παααααααααααααρα πολοι που δεν δινουν δεκαρα για τους αλλους,ειδικα για τα διτροχα

  12. #192
    Θα κάνω μια αναφορά στις πιο επικίνδυνες κατηγορίες μοτοσυκλετιστών που έχω συναντήσει στους δρόμους: 1) Γέροι!! , πάνε με 10 και αλλάζουν κατεύθυνση στο άσχετο , δεν σέβονται ποτέ και κανένα σήμα-φανάρι-μονόδρομο κτλ 2) Σβούροι-κάγκουρες με τα κολοφτιαγμένα κτλ , όλοι γνωρίζουμε πως οδηγάνε 3) ντελιβεράδες (ομοίως) 4) Οι "πιλότοι" που πάνε με 80+ μέσα στην πόλη λες και τους κυνηγάνε 5) Κάτι πορομένοι (κυρίως σκουτεράδες ηλικίας 30+) που κάνουν συνέχεια σφήνες, πάνε μπάλα μέσα στην κίνηση , δεν σέβονται κανένα σήμα-φανάρι κτλ, τρέχουν πάνω στα πεζοδρόμια χωρίς να υπολογίζουν τους πεζούς και είναι ανα πάσα στιγμή έτοιμοι για φασαρία με την παραμικρή παρατήρηση ή κορνάρισμα. Αυτά για αρχή...

  13. #193
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/02/2006
    Μηνύματα
    100
    Θελει πολυ προσοχη,για μενα με αυτα που γινονται στους δρομους τα τελευταια 3-4 χρονια το διτροχο οτι και αν ειναι αυτο εχει πεθανει προ καιρου..
    Ενα σκουτερ καλο εχω το οποιο και μετακινω,σκεφτομαι σοβαρα αγορα ss μονο για την βολτα μου,οταν μπορω καθως οι υποχρεωεις ειναι αρκετες.

    Βλεπω δυσκολη συνεχεια στους δρομους καθως ολο και ποιο πολλοι θα ειναι αυτοι που θα καβαλησουν δικυκλο.

Σελίδα 13 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 38910111213

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 19/03/2008, 10:27
  2. Ανάγκη από γέλιο???
    από giorgosxt στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2006, 22:51
  3. Απο Σημερα.................
    από sozos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 08:16
  4. Μία moto-βόλτα από το πουθενά…
    από superfour στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 02:10
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 01:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF