Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 27 από 27

Θέμα: Πρώτο ταξίδι!!!!

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/02/2013
    Μηνύματα
    5
    καλησπέρα κ από μένα,συμφωνώ με όλους.Κοίταξε στα εκδοτήρια για Κέρκυρα να βγάλεις εισιτήριο με επιστροφή με το ίδιο πλοίο,έχει έκπτωση και τσεκάρισε τα δρομολόγια

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Να μου επιτρέψεις να διαφωνήσω. Το πόσο προσεκτικός θα είσαι στην οδήγησή σου δεν εξαρτάται από το πόσο προετοιμασμένος για το ταξίδι είσαι. Επίσης τα μηχανάκια του τότε (πολλές φορές δανεικά) δεν έχουν καμία σχάση με τα μηχανάκια του τώρα. Μην το κάνουμε λοιπόν θέμα, τσεκάρισμα λάδια ξίδια αέρα σωστό δέσιμο των αποσκευών, καβαλάς και φεύγεις.
    Εμένα προσωπικά που έχω βιώσει και την εποχή προ κινητού τηλεφώνου, μου φαίνεται υπερβολή να κουβεντιάζω για οδικές κλπ.
    Μην ξεχνας ομως οτι τα τοτε μηχανακια τα ελυνες και τα εδενες με κλειστα ματια.Επισης και να κολλουσες στο δρομο απο βλαβη δεν ετρεχε και τιποτε μιας και ειχαμε ολο το χρονο δικο μας.Αλλη η νοοτροπια του τοτε ταξιδιαρη και αλλη του τωρινου που ειναι αμαθητος στα απροοπτα και την ταλαιπωρια.Για τους παλαιοτερους ητανε τροπος ζωης.
    Καποια απο τα καλουδια της σημερινης κοινωνιας, δεν ειναι ασχημα για οποιον νοιωθει την αναγκη να τα χρησιμοποιησει.

  3. #18
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pan DVS Προβολή μηνύματος
    Μην ξεχνας ομως οτι τα τοτε μηχανακια τα ελυνες και τα εδενες με κλειστα ματια.Επισης και να κολλουσες στο δρομο απο βλαβη δεν ετρεχε και τιποτε μιας και ειχαμε ολο το χρονο δικο μας.Αλλη η νοοτροπια του τοτε ταξιδιαρη και αλλη του τωρινου που ειναι αμαθητος στα απροοπτα και την ταλαιπωρια.Για τους παλαιοτερους ητανε τροπος ζωης.
    Καποια απο τα καλουδια της σημερινης κοινωνιας, δεν ειναι ασχημα για οποιον νοιωθει την αναγκη να τα χρησιμοποιησει.

    Μαζί σας κι εγώ αλλά είμαι συνομήλικος του κυρίου που γράφει τα παρακάτω, οπότε έχω μια άλλη οπτική γωνία. Δεν λέω ότι ο δικός μου τρόπος αντιμετώπισης μια βόλτας είναι υποχρεωτικά καλύτερος από τον δικό σας.

    Διαβάστε το παρακάτω και θα δείτε ποιες είναι οι διαφορές μας στην προσέγγιση μια βόλτας.


    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=129777
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Και εφημεριδες μεσα απο τις μπλουζες,για το κρυο.Τι ισοθερμικα και πρασσινα αλογα.

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/06/2013
    Μηνύματα
    1
    Φίλε επειδή είδα και έχεις freewind, δεν ξέρω τα χιλιόμετρα της κ το μοντέλο, αλλά καλό είναι αφού θα κάνεις τέτοιο ταξίδι να έχεις λύσει το πρόβλημα της τσιμούχας πίσω από το γρανάζι κίνησης της αλυσίδας. Αν δεν έχεις βάλει λαμάκι για να την συγκρατεί είναι πολύ πιθανό κάποια στιγμή να την πετάξει λόγω πίεσης λαδιού με αποτέλεσμα να φας όλα τα λάδια στον πίσω τροχό...Είναι γνωστό το πρόβλημα στο συγκεκριμένο μοντέλο κ ίσως να το έχεις λύσει ήδη. Δες το κ κατά τα άλλα με λίγη προσοχή μια χαρά ταξιδάκι θα κάνεις και θα το καταευχαριστηθείς.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Να μου επιτρέψεις να διαφωνήσω. Το πόσο προσεκτικός θα είσαι στην οδήγησή σου δεν εξαρτάται από το πόσο προετοιμασμένος για το ταξίδι είσαι. Επίσης τα μηχανάκια του τότε (πολλές φορές δανεικά) δεν έχουν καμία σχάση με τα μηχανάκια του τώρα. Μην το κάνουμε λοιπόν θέμα, τσεκάρισμα λάδια ξίδια αέρα σωστό δέσιμο των αποσκευών, καβαλάς και φεύγεις.
    Εμένα προσωπικά που έχω βιώσει και την εποχή προ κινητού τηλεφώνου, μου φαίνεται υπερβολή να κουβεντιάζω για οδικές κλπ.

    Οι οδικές εφευρέθηκαν από τότε που οι άνθρωποι δεν μπορούσαν πια να φτιάξουν τα μηχανάκια τους μόνοι τους
    (τι είχε το γκούτσι του ισπίρου κάτω από τη σέλα? Πλατίνες, μπουζί, ντίζα)
    Αλλά δε μιλάμε για αυτό, μιλάμε για το μπουφάν (το χειμωνιάτικο) και το κράνος (του κώλου)
    Αμαρτία είναι να ρισκάρει.


    -φυσικά σου επιτρέπω να διαφωνείς όσο θέλεις, δε μονομαχώ αυτή τη βδομάδα-


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	%u0025CE%u0025B2%u0025CE%u0025B5%u0025CE%u0025B3%u0025CE%u0025B3%u0025CE%u0025BF%u0025CF%u002582.png 
Προβολές:	149 
Μέγεθος:	38,9 KB 
ID:	296532

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panagiotis dim
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    213
    μερικοί ουτε βενζίνη βάζαμε .. μόνο τσεκάραμε.
    ενας γαιδαρος δεμενος, το χορταρι του βοσκούσε και ηταν τρισευτυχισμένος ...ο ΄καυμένος!!!τιποτα αλλο δεν ζητούσε ...μόνο να μην είναι ...δεμένος...ο καυμένος..

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panagiotis dim
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    213
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    τοτες που δεν είχαμε φόρα
    τσεκαραμε το μηχανάκι βάζαμε βενζίνη Και φεύγαμε. τα υπόλοιπα έμπαιναν σε δεύτερη μοίρα
    λέω ουτε βενζίνη βάζαμε .. μόνο τσεκάραμεε!
    ενας γαιδαρος δεμενος, το χορταρι του βοσκούσε και ηταν τρισευτυχισμένος ...ο ΄καυμένος!!!τιποτα αλλο δεν ζητούσε ...μόνο να μην είναι ...δεμένος...ο καυμένος..

  9. #24
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panagiotis dim Προβολή μηνύματος
    λέω ουτε βενζίνη βάζαμε .. μόνο τσεκάραμεε!
    ναι αν ηταν το μηχανακι εκει που το αφησατε νωριτερα............

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panagiotis dim
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    213
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    ναι αν ηταν το μηχανακι εκει που το αφησατε νωριτερα............
    τώρα εσύ πιστεύεις πως το 1977 που καβαλάγαμε μηχανάκια εγώ και ο βάσκας βάζαμε βενζίνη ??
    ενας γαιδαρος δεμενος, το χορταρι του βοσκούσε και ηταν τρισευτυχισμένος ...ο ΄καυμένος!!!τιποτα αλλο δεν ζητούσε ...μόνο να μην είναι ...δεμένος...ο καυμένος..

  11. #26
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panagiotis dim Προβολή μηνύματος
    τώρα εσύ πιστεύεις πως το 1977 που καβαλάγαμε μηχανάκια εγώ και ο βάσκας βάζαμε βενζίνη ??
    Άλλος έβαζε, ε?
    Sent from me using a computer.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panagiotis dim
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    213
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Άλλος έβαζε, ε?
    ναιιιι ρε !!!!!! χαχαχαχαχαα
    ενας γαιδαρος δεμενος, το χορταρι του βοσκούσε και ηταν τρισευτυχισμένος ...ο ΄καυμένος!!!τιποτα αλλο δεν ζητούσε ...μόνο να μην είναι ...δεμένος...ο καυμένος..

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. ΠΡΩΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΠΟΡΟ
    από invi69 στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2010, 04:43
  2. Πρώτο ταξίδι στην ευρώπη.
    από pepes1gr στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2009, 17:57
  3. Πρωτο ταξιδι εξωτερικο(Please HELP!!!!)
    από jimitris21 στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2009, 21:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF