Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 89

Θέμα: HONDA - NC700X - INTEGRA NC700 D -NC700S

  1. #31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NIKOS. Προβολή μηνύματος
    εχω αλλαξει πολλες μηχανες η τελευταια ηταν ενα vstorm650abs .
    εαν ειναι να παρεις nc700x νομιζω ολα τα λ7 ειναι στο dc-t για ποιους λογους ;
    1] ειναι πολυ πιο ξεκουραστο στην κυνιση,με γρηγορες αλλαγες και επιταχυνσεις.
    2] ειναι πιο γρηγορο στο s mod γιατι κανει της αλλαγες στο ιδανικο σημειο στροφων πραγμα πολυ δυσκολο για καποιον αναβατη με χειροκεινιτο και αν ακομα το κανει καποιες φορες καποιες αλλες θα ξεχαστει και θα μπει στα κοκκινα με αποτελεσμα να χασει καπια δευτερολεπτα.
    3] ο βασικος λογος για να παρει καποιος nc ειναι το αυτοματο κιβωτιο, το οποιο ειναι αψογο κατα τη γνωμη μου.
    4] νομιζω οτι εχει και πιο ευκολη μεταπωληση το dc-t
    5] κατεβαζει ταχυτητες αναλογα την πιεση που ασκεις στα φρενα και το mod που εισαι [s] [d] κοβει οπως το χειροκινειτο απο της ταχυτητες.
    ολα αυτα και αλλα πρακτικα πραγματα νομιζω καθιστουν το dc-t ποιο πρακτκο. μπορει να ειναι λιγο πιο ακριβο αλλα σε βαθος χρονου να εισαι σιγουρος οτι θα σε αποζημιωσει.
    6] και κατι τελευταιο με το dc-t αν θες το δουλευεις και χειροκινητα [+ & -] το αλλο μονο χειροκινητα.
    Οκ..
    Η νεκρά μπαίνει όταν έχει φτάσει σε πόσα χλμ/ω?
    Κλείνοντας το γκάζι , κατεβάζει ταχύτητα ή πρέπει να πατήσεις και φρένο για να κατεβάσει ?

  2. #32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Οκ..
    Η νεκρά μπαίνει όταν έχει φτάσει σε πόσα χλμ/ω?
    Κλείνοντας το γκάζι , κατεβάζει ταχύτητα ή πρέπει να πατήσεις και φρένο για να κατεβάσει ?
    Η νεκρα μπαινει μονο οταν εισαι σταματημενος.
    οταν κλεινης το γκαζι αναλογα σε ποιο mod εισαι [drive & sport & manioual ] κατεβαζει ταχυτητες μονο του ,εαν νοιωσει πιεση στα φρενα ακομα πιο γρηγορα αναλογα το mod που εισαι ειανι και τα κατεβασματα ! στο χειροκεινιτο μπορεις να κατεβαζεις εσυ ,αλλα εχει δυκλιδες ασφαλειας για να μην κανεις ζημια στο μοτερ ,απο αποτομο κατεβασμα.

  3. #33
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NIKOS. Προβολή μηνύματος
    Η νεκρα μπαινει μονο οταν εισαι σταματημενος.
    οταν κλεινης το γκαζι αναλογα σε ποιο mod εισαι [drive & sport & manioual ] κατεβαζει ταχυτητες μονο του ,εαν νοιωσει πιεση στα φρενα ακομα πιο γρηγορα αναλογα το mod που εισαι ειανι και τα κατεβασματα ! στο χειροκεινιτο μπορεις να κατεβαζεις εσυ ,αλλα εχει δυκλιδες ασφαλειας για να μην κανεις ζημια στο μοτερ ,απο αποτομο κατεβασμα.
    Ευχαριστώ.
    Ακούγεται πολύ καλό…
    Μάλλον , δεν έχει καμία σχέση με τα αυτόματα κιβώτια που ξέραμε ..
    Δεν ξέρω αν αυτά που είχε η aprilia σε κάποια μοντέλα έχουν κάποια σχέση..
    Όπως και να εχει , σίγουρα αξίζει ένα τεστ ραιντ και μον για να δοκιμάσει κάποιος αυτό το κιβωτιο…



  4. #34
    Νέο μέλος Το avatar του/της Whiteyez
    Εγγραφή
    20/11/2012
    Μηνύματα
    18
    Σχετικά με το DCT κιβώτιο και πως λειτουργεί.

    http://oi41.tinypic.com/261fbl5.jpg

  5. #35
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Whiteyez Προβολή μηνύματος
    Σχετικά με το DCT κιβώτιο και πως λειτουργεί.

    http://oi41.tinypic.com/261fbl5.jpg
    ωραιος !!! ο ..Whiteyez...

  6. #36

  7. #37
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Το Integra φιλου που εχω δοκιμασει μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις,λιγο αυτη η αισθηση της μανετας του φρενου μου εκανε καπως.
    Πρεπει να συνηθησει ο οδηγος την ελλειψη πολυστροφιας.Ο κινητηρας "τελειωνει" νωρις αλλα εχει αρκετα αποθεματα ροπης
    χαμηλα οποτε η πολυστροφια ειναι ασκοπη.Το κιβωτιο ολα τα λεφτα.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  8. #38
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/06/2014
    Μηνύματα
    6
    Καλησπέρα και από μένα
    Είμαι κάτοχος ενός NC750X απο την παρασκευή 6/6 , για τώρα έχω μόνο θετικές εντυπώσεις να πω όσον αφορά την μηχανή.
    Οκ δεν ειναι για να πηγαίνεις με 240km/h αλλά για ένα ταξιδάκι μεχρι 150-160 δεν νομίζω οτι θα σε απογοητεύσει.
    Έχω κάνει κ "φιδίσια" διαδρομή κ είναι αρκετά ευέλικτη έχω πάει κ στην εθνική μέχρι όμως 120 top (το στρώνω ακόμα :P ).
    Είχα λοιπόν "θέμα" με την μικρή ζελατίνα και είπα να την αλλάξω χωρίς όμως να πάρω άλλες γνώμες.Έτσι αγόρασα της Givi...έχω την εντύπωση ότι μου βγάζει έντονη φασαρία απο τα 35km/h ( σήμερα θα βγώ κ εθνική να δω τι γίνεται απο τα 70km/h και πανω) έχει κανείς άλλος το ίδιο θέμα??? είναι όλες οι ζελατίνες με τόσο θόρυβο??? (δεν έχω βέβαια και καλό κράνος (KBC VR2-R) αλλά με την μικρή που είχε απο μαμά ο θόρυβος ήταν ανεκτότατος)

  9. #39
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Καλησπέρα και καλοβολτο.
    Το θέμα ζελατίνα σε μηχανάκι είναι πολύπλευρο.
    Παίζει ρόλο το ύψος του αναβάτη, ο τρόπος που κάθεται (Σκυφτος ή ορθιος) καθώς
    και ο τρόπος στήριξης αυτής(Σε κάποιες ζελατίνες οι βραχίονες - μηχανισμός είναι για γέλια) .
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  10. #40
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/06/2014
    Μηνύματα
    6
    Μόλις αλλάξω το κράνος θα έχω μια καλύτερη ιδέα για το τι παίζει...
    Όσον αφόρα τα πίσω κάγκελα έχει κανείς σας καμία πρόταση??? είτε για την εταιρία με τα κάγκελα είτε για τις βαλίτσες???(aluminium η πλαστικό???) και πάλι όμως, ποιαν εταιρία και γιατί???

  11. #41
    Καραμελωμένο Μέλος Το avatar του/της Translatoras
    Εγγραφή
    02/12/2006
    Μηνύματα
    149
    Από τη στιγμή που έκανα το τεστ-ράιντ (1+ χρόνο πριν) ήξερα ότι κάποια μέρα θα έγραφα και εδώ!

    Προ ημερών, λοιπόν, τσίμπησα ένα μεταχείρω, ασημί 700Χ DCT στην τιμή των 10 ευρώ/ονομαστικό κυβικό.

    Φυσικά, δεν έχω γράψει χιλιόμετρα ακόμα αλλά,
    μια μεγάλη βόλτα χθες, με αρκετή κίνηση στην πόλη,
    πάνω-κάτω εθνική (Αγ. Στέφανο-Αχαρνών-Αγ. Στέφανο κ.ο.κ.) και
    τέλος μια ανάβαση στην Πάρνηθα μου έδωσε την εντύπωση ότι σε λίγα χρόνια
    αυτό το κιβώτιο θα είναι ο κανόνας και όχι η εξαίρεση.

    Όσοι φίλοι το πήραν για βόλτα, το καβάλησαν χασκογελώντας με τα 500 κουμπιά του αριστερού γκριπ και
    την απουσία μανέτας και πεντάλ συμπλέκτη έχοντας την εντύπωση ότι πρόκειται για μία ακόμα τζαπανογκατζετιά,
    αλλά ξεκαβάλησαν απόλυτα σοβαροί και προβληματισμένοι για το μέλλον που «είναι ήδη εδώ».

    Καταφέρνει να ξελασπώσει και να δώσει «χαρακτήρα» σε ένα μηχανάκι μάλλον άοσμο, άχρωμο και άγευστο.
    Το μόνο που κάνεις είναι να ανοιγοκλείνεις το γκάζι ανάλογα με την ταχύτητα που θες να κινηθείς και
    εκείνο επιλέγει αστραπιαία την πιο κατάλληλη σχέση μετάδοσης.
    Ο τρόπος και η ταχύτητα με την οποία κουμπώνει τις σχέσεις μου θύμισε ακριβό στυλό διαρκείας.
    Ξέρετε, εκείνο το σίγουρο, κοφτό πάτημα του κουμπιού, χωρίς καμία αίσθηση τριβής,
    παρά μόνο το κλατς-κλουτς της εμπλοκής.

    Άσε που το ίδιο κιβώτιο συνελήφθη να εκτελεί χρέη traction control, όταν προσπάθησα να ξεκινήσω στον (εκ κατασκευής γλιστερό) βρεγμένο και επικλινή πεζόδρομο του Μετρό στο Γκάζι.
    Πάω να ξεκινήσω και αρχίζει να σπινάρει ο πίσω τροχός.
    Πριν προλάβω να κλείσω το γκάζι, το DCT έχει ανεβάσει ήδη 2 ακόμα σχέσεις, γλυκαίνοντας την εκκίνηση
    και ούτε γάτα ούτε ζημιά.

    Παιδιά, αν θέλετε NC700 να το πάρετε με DCT.
    Καλύτερα γυμνό με DCT, παρά φορτωμένο με αξεσουάρ αλλά χωρίς το κιβώτιο-κόσμημα.

    Όποιος δεν θέλει DCT καλύτερα να στραφεί στο άλλο διαμαντάκι της μαμάς Χόντα, το CB500.
    Είναι πιο τίμιο, το ίδιο εμφανίσιμο, παραπλήσια οικονομικό σε καύσιμο, φτηνότερο σε αγορά και
    το κυριότερο, σε λίγο που θα ξαναδούμε τεκμήρια στις μοτό εσείς θα σφυρίζετε αδιάφορα στην Εφορία,
    όπως έκαναν οι παλαιότεροι με τα 400άρια εισαγωγής και το KLE500.

    Δεν θα πω άλλα για το κιβώτιο, όποιος ψήθηκε να ψάξει για test-ride.

    Κατανάλωση δεν έχω μετρήσει ακόμα.
    Αν δεν κάνω 2-3 χιλ. χλμ. θεωρώ άστοχο να αναφέρω κατανάλωση με ακρίβεια δεκαδικού.

    Η ανάρτηση μου φάνηκε αδικαιολόγητα σκληρή στα λίγα χιλιόμετρα. Στις υψηλότερες ταχύτητες γλυκαίνει.

    Η απουσία ρυθμίσεων στην ανάρτηση με ξε-άγχωσε (με την έννοια ότι «Αυτή είναι η ανάρτηση κύριος και αν σου αρέσει!»).
    Η αλήθεια είναι ότι δεν μου αρέσει και πολύ αλλά για την ώρα προέχουν άλλα.

    Τα φρένα πρέπει να είναι καλούτσικα. Λέω καλούτσικα διότι δεν τα χρειάστηκα ακόμα.

    Μόλις βρω μια ρυθμιζόμενη μανέτα φρένου της αρεσκείας μου θα αρχίσω τις δοκιμές και θα ξέρω καλύτερα.
    Φυσικά το CBS είναι ιδιαίτερα αγχολυτικό.
    Αν καταφέρω να ρυθμίσω το πεντάλ του πίσω φρένου στα μέτρα μου, τότε τα πράγματα θα καλυτερέψουν και εκεί.

    Ένα άλλο παραπλανητικό που συμβαίνει είναι ότι ο όγκος του σε ξεγελάει και
    νομίζεις ότι μπορείς ελιχθείς σχεδόν οπουδήποτε. Αμ δε σφάξανε!
    Το τιμόνι δεν κόβει όσο θα ήθελα ή νόμιζα ότι θα έκοβε και βρέθηκα πολλές φορές να κάνω μπρος/πίσω μέχρι να γυρίσω.
    Ευτυχώς τα κοντά μου πόδια πατάνε καλά κάτω και τα 200+ κιλά είναι τόσο χαμηλά κατανεμημένα που πρέπει να διαβάσεις το μάνιουαλ για να πιστέψεις το βάρος της ακόμα και ακίνητη.

    Για το αισθητικό/εμφανισιακό κομμάτι όλα είναι υποκειμενικά.
    Από κάποιες γωνίες μου φαίνεται ομορφούτσικο, από κάποιες άλλες μου δείχνει κακόμοιρο,
    από κάποιες άλλες νομίζεις ότι έχουν κλέψει πράγματα από πάνω ή ότι μόλις τράκαρε.

    Ευτυχώς υπάρχει το λυτρωτικό ντουλάπι στη συνήθη θέση του ρεζερβουάρ που με την πρακτικότητά του σε κάνει να ξεχνάς το ψαλίδι-στράντζα και τις ζάντες που φορούσανε τα ΒΜΧ της δεκαετίας του '80.

    Μια συμβουλή προς τους κατόχους (αν και σίγουρα το έχουν κάνει ήδη).
    Δώστε 5 ευρώ και βγάλτε ένα ακόμα απλό κλειδί (χωρίς ιμομπιλάιζερ) για να ανοίγετε το ντουλαπάκι/σέλα χωρίς να βγάζετε το κανονικό από την κεντρική κλειδαριά.
    Θα γλιτώσετε τα μισά βάλε-βγάλε του βασικού κλειδιού, δηλαδή τη μισή φθορά του ίδιου του κλειδιού αλλά και του αφαλού της κλειδαριάς στο τιμόνι.

    Αυτά για την ώρα.

    Θα επιστρέψω να αναφέρω κατανάλωση.

    Καλό βράδυ

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	SmallP7020014.jpg 
Προβολές:	334 
Μέγεθος:	45,6 KB 
ID:	319580
    -Εφημερίδεεεες, μεγάλη απάτη 39 θύματααααα! -Δώσε μια εφημερίδα πιτσιρίκο.-Ορίστε κύριε. -Εφημερίδεεεες, μεγάλη απάτη 40 θύματααααα!

  12. #42
    Πες και τι μηχανακι θα πεταξεις τωρα που ηρθες στον αληθινο κοσμο της μοτοσυκλετας
    πουτσ@@@@@@@@@

  13. #43
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Ας γραψω μερικα πραγματα για το NC700D Integra, μιας και πριν την αγορα μου ψαχνοντας στο φορουμ δε βρηκα καποιος ιδιοκτητης να εχει γραψει εντυπωσεις. Απευθυνομαι κυριως σε υποψηφιους αγοραστες που οι μονες πληρηφοριες που θα βρισκουν στο φορουμ ειναι για το αδερφακι NC700X. Το μηχανακι το εχω για 1500χλμ αλλα εχω κανει χρηση all around (πολη, αυτοκινητοδρομος, διακοπες, στροφιλικι, πιστα) οποτε εχω σχηματισει μια καλη εικονα (με εξαιρεση θεματα αξιοπιστιας προφανως).

    Προκειται οντως για μοτοσυκλετα με ενδυση σκουτερ. Στησιμο και συμπεριφορα μοτοσυκλετας σε ολα του. Το μονο που το ξεχωριζει απο μια μηχανη ειναι η σταση των ποδιων λογω ποδιας και το αυτοματο κιβωτιο. Ειναι βαρυ εργαλειο, κατι που δεν κρυβεται στατικα (οταν πας να το τσουλησεις πχ). Απο την αλλη εχει οντως πολυ χαμηλο κεντρο βαρους το οποιο την εμποδιζει απο το να εχει την ταση να σου φυγει ετσι και παρει μεγαλυτερη κλιση στατικα. Σε αυτο μοιαζει περισσοτερο με μηχανη 50 κιλα πιο ελαφρια. Η λειτουργια του μοτερ ειναι γραμμικη, ροπατη απο χαμηλα και σε βαζει σε χαλαρο mood αφου δεν υπαρχει και πολυ νοημα στο να το κοφτιαζεις (στον ουτως ή αλλως χαμηλο κοφτη). 95% το δουλευω στο D που κανει αλλαγη ταχυτητων λιγο μετα τις 2000 στροφες και με καλυπτει μια χαρα. Εχει αρκετες δονησεις για δικυλινδρο ενω σε χαμηλες στροφες (πχ αν εισαι με 6η στα 70 χαω) μπορει να σου φερει μεχρι και μουδιασμα στα χερια που θυμιζει μονοκυλινδρο. Ενω δηλαδη το μοτερ εχει τη ροπη για να κινεισαι αυτοκινηταδικα με 2200 στροφες, η λειτουργια του σε τοσο χαμηλες στροφες δεν ειναι ευχαριστη. Βγαζει πολυ ωραιο ηχο που παραπαμπει σε διαταξη V ακομα και με τη μαμα εξατμιση.

    Καταναλωση για μενα στα 3,6-3,7 το καλοκαιρι η οποια λογικα θα παει προς το 4 το χειμωνα. Με το 14αρι ντεποζιτο εχεις μια αυτονομια πανω απο 350χλμ που τη βρισκω πολυ ικανοποιητικη. Ο μετρητης καυσιμου ειναι περιεργως γραμμικος στη λειτουργια του (δλδ καθε γραμμη αντιστοιχει χονδρικα σε ιδια χιλιομετρα) το οποιο λογικα εχει να κανει με το ιδιαιτερο σχημα του ντεποζιτου. Το λεω γιατι ημουν συνηθισμενος απο τις αλλες μηχανες η πρωτη γραμμη να κραταει για πολυ με τις επομενες να χανονται πολυ γρηγορα. Η ενδειξη της ρεζερβας αναβει πολυ νωρις, προσωπικα μηδενιζω το ενα οδομετρο οταν αναψει και πηγαινω στο βενζιναδικο μετα απο 30-40χλμ οπου και παιρνει γυρω στα 12 λιτρα καυσιμου (δλδ εχεις μεσα αλλα ~50χλμ οδηγησης). Συνολικα η ρεζερβα εχει σιγουρα 80χλμ αυτονομιας, πραγμα που θελει να το συνηθισεις και να συνειδητοποιησεις οτι δε χρειαζεται να αγχωνεσαι με το που δεις το λαμπακι.

    Το κιβωτιο ειναι εξαιρετικο στη λειτουργια του και σου λυνει τα χερια στην κινηση. Η εναλλαγη απο αυτοματο σε χειροκινητο γινεται στιγμιαια ανα πασα στιγμη με εναν διακοπτη, οποτε μετα απο λιγο καιρο που θα του παρεις τον αερα θα δεις οτι η ευελιξια που σου δινει στις επιλογες ειναι πραγματικα πολυ μεγαλη. Ενα αρνητικο στη λειτουργια που εχω εντοπισει ειναι οτι δεν ειναι και τοσο εξυπνο στον τροπο που επιλεγει ποτε θα αλλαξει ταχυτητα. Στο D τουλαχιστον αυτο γινεται καθαρα με βαση τις στροφες. Οποτε μπορει να εισαι δικαβαλος σε ανηφορα και αυτο να επιμενει να θελει να σου βαλει 6η στα 68 χαω (οπου το μοτερ θα αρχισει να σκορτσαρει). Με λιγη συνηθεια ευκολα θα καταλαβαινεις οτι εκει ειναι καιρος να κανεις override στο αυτοματο και να επιλεξεις το manual. Θετικο παντως το οτι μπορεις να κατεβασεις ταχυτητα ακομα και στην αυτοματη λειτουργια, οποτε αν θες να κανεις μια προσπεραση ή να ετοιμασεις τη μηχανη για εισοδο σε μια στροφη αυτο γινεται και στην αυτοματη λειτουργια. Επισης λιγο χοντροκομμενη μπορει να ειναι η λειτουργια του σε χαμηλες ταχυτητες οπου μερικες φορες το κιβωτιο φαινεται "αναποφασιστο" στο αν πρεπει να ειναι σε πρωτη ή δευτερα, αν πρεπει να "πατιναρει" ή οχι. Ψιλοπραγματα που συνηθιζονται τα οποια ομως θελω να αναφερω. Συνολικα η ευκολια που προσφερει για μενα το κανει ανωτερο απο ενα συμβατικο κιβωτιο με μοναδικο ουσιαστικο μειονεκτημα το οτι δεν μπορεις να συμπλεκταρεις για να το σηκωσεις σουζα (εχω την εντυπωση οτι τουλαχιστον στην πρωτη θα σηκωνοταν αν ειχε συμπλεκτη). Να υπενθυμισω εδω οτι μιλαω για το Integra 700 (πρωτη γενια) οποτε καποια απο αυτα πιθανως να εχουν βελτιωθει στην επομενη εκδοση του DCT...

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    ...Κατι που θα ενδιαφερει πολλους υποψηφιους αγοραστες ειναι πώς ειναι σε συγκριση με ενα σκουτερ (μιας και για να κοιτατε για Integra εχετε τους λογους σας). Βασικο μειονεκτημα η ελλειψη μεγαλου χωρου κατω απο το καθισμα. Ο χωρος ειναι μολις 15 λιτρα και επαρκει για εργαλεια, αδιαβροχα, ιμαντες και αλλα τετοια μικροαντικειμενα αλλα οχι για κρανος. Απαραιτητη λοιπον η υπαρξη μπαγκαζιερας που για μενα πρεπει να ειναι ανω των 46 λιτρων ωστε να χωραει δυο κρανη. Προσωπικα εχω 47αρα και μεχρι τωρα με εχει καλυψει στη χρηση που κανω, αλλα σιγουρα υστερει σε σχεση με ενα σκουτερ. Λογω ογκου και μεγαλων τροχων ειναι ελαφρως πιο δυσκινητη στη διηθηση, αλλα θα σας εκπληξει ευχαριστα στο περασμα αναμεσα σε σταματημενα αυτοκινητα λογω υψους τιμονιου και καθρεφτη που περνανε πανω απο τους καθρεφτες των αυτοκινητων. Καταναλωση ιδια με σκουτερ 250-300 κυβικα, συντηρηση ελαφρως πιο οικονομικη (το μονο που ειναι πιο ακριβο ειναι τα λαστιχα, σε ολα τα αλλα υπερτερει κυριως λογω μεγαλυτερων διαστηματων αναμεσα στα σερβις). Και καπου εδω τελειωνει καθε συγκριση αφου το σκουτερ ο,τι και να κανεις μηχανη δε γινεται. Ειδικα το θεμα των αναρτησεων σε συνδυασμο με τους τροχους μοτοσυκλετας φερνει την ανεση σε αλλα επιπεδα. Φυσικα και ο σκελετος μηχανης δινει ακαμψια που δε θα βρεις στα περισσοτερα σκουτερ. Κακη εντυπωση απο την εργοστασιακη σελα που εχει πολυ σκληρο υλικο και για καποιον που κανει ταξιδια θα χρειαστει να κανει καποια μετατροπη. Κριμα πραγματικα γιατι η επιφανεια της σελας ειναι πραγματικα τεραστια και με σωστη θεση/σχημα.

    Φρενα σχετικα καλα, με θετικη την υπαρξη του cbs. Ενα παραπονο εχω σχετικα με την αισθηση (trail braking πχ στην πιστα δεν μπορεσα να κανω οπως ηθελα). Θα ηταν κομματι που θα αξιζε να επενδυσει κανεις σε aftermarket λυσεις. Οκ, δεν ειναι εργαλειο φτιαγμενο για οριακη οδηγηση αλλα ως πακετο ειναι τοσο πληρες που μου ανεβασε τις προσδοκιες γενικοτερα και ισως γι'αυτο το κοιταω λιγο πιο αυστηρα. Σε σχεση με ενα μεσο σκουτερ το φρεναρισμα του ειναι σιγουρα ανω του μεσου ορου. Να πω βεβαια οτι τα σχολια μου αφορουν μηχανη δεκαετιας με μαμα σωληνακια και φρεσκα υγρα και τακακια. Τελος θα ηθελα να ειχε ρυθμιζομενες μανετες.

    Δεν αναφερθηκα σε αναρτησεις γιατι το δικο μου εχει αλλαγμενα μπροστινα με ελατηρια ohlins που καταλαβαινω οτι του δινουν ενα πλεονεκτημα. Η πισω απ'οσο καταλαβαινω ειναι ρυθμισμενη με γνωμονα την ανεση, ενω η υπαρξη μοχλικου ολοκληρωνει την εικονα μιας μοτοσυκλετας. Ο προηγουμενος ιδιοκτητης που ειχε κανει την αλλαγη στο μπροστινο μου ειχε πει οτι δεν ηταν ευχαριστημενος απο τις μαμα αναρτησεις, οποτε το αναφερω κι αυτο. Και παλι εδω να πω οτι μιλαμε με μετρο συγκρισης μοτοσυκλετες και οχι σκουτερ. Με σκουτερ απλα δεν υπαρχει συγκριση.

    Μιλαμε για ενα ολοκληρωμενο συνολο λοιπον και μια καλη λυση στα ~5000€. Επισης αν και το ειχα για μη εμπορικο ως μοντελο, το λιγο καιρο που εψαχνα για μηχανη ειδα οτι οι λογικες αγγελιες κατεβαιναν πολυ γρηγορα. Ισως οι ιδιοκτητες να μην εχουν λογο να το πουλησουν οποτε να υπαρχει ακομα μικροτερη προσφορα σε μεταχειρισμενα. Παντως σχηματισα την εικονα μιας απροβληματιστης αγορας που οταν ερθει η ωρα να το δωσω θα παρω ευκολα τα λεφτα μου πισω.

  15. #45
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    κάτι δε κάνεις καλά Πέτρο
    δες πως γίνεται
    https://www.youtube.com/watch?v=7k3L...hannel=JoaoChi
    you rise you fall you're down then you rise again

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Neo Honda NC700X - To neo Transalp/Africa?
    από Aikidimi στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 536
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2014, 16:17
  2. Honda Integra
    από nikos_abel στο forum Honda
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2013, 09:37
  3. Honda NC700S
    από Xrider στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2013, 19:41
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 09/10/2012, 09:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF