Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 60

Θέμα: Θανατος ταξιτζη απο ξυλοδαρμο με μοτοσυκλετιστη

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790

    Unhappy Θανατος ταξιτζη μετα απο ξυλοδαρμο με μοτοσυκλετιστη

    Στην Κερκυρα εχασε την ζωη του ενας ταξιτζης μετα απο λογομαχια και "κουτουλια" με το κρανος με εναν μοτοσυκλετιστη.

  2. #2
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    poli orea
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.979
    Άλλη μία αφορμή για να διατηρήσουμε το στίγμα του "αλήτη, τσαντάκια, καμικάζι, μηχανόβιου"...

  4. #4

    Re: Θανατος ταξιτζη μετα απο ξυλοδαρμο με μοτοσυκλετιστη

    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
    Στην Κερκυρα εχασε την ζωη του ενας ταξιτζης μετα απο λογομαχια και "κουτουλια" με το κρανος με εναν μοτοσυκλετιστη.
    Αν είναι δυνατόν...όταν λέω ότι η πολύ μαγκιά κάνει κακό...

    Το νέο πως το έμαθες, είσαι από Κέρκυρα? Γιατί έτσι όπως έγραψες το μήνυμα σου ακούγεται λίγο σαν ράδιο αρβύλα, εννοώ ελπίζω να μην έχει συμβεί πραγματικά και να είναι άλλη μια ιστορία που παραποιήθηκε από στόμα σε στόμα

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Η ειδηση βγηκε στο χαζοκουτι πριν απο λιγο στιν ΑΝΤ1.Μιλησαν και εκπροσωποι απο τους εκει οδηγους ταξι.Παιδια παντως σε οτι και αν συμβει οπουδηποτε και αν συμβει ψυχραιμια γιατι υπαρχουν και χειροτερα.

  6. #6
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    merikoi taksitzides ine megali alites opos ke meriki mixanovioi
    ke exoume ke ala kina pistevoune meriki apo aftous oti i dromoi tous anikoun to idio pistevoun ke merikoi mixanovioi

    ala na ftasoume se afto to simio
    na skotonomaste ine anepitrepto ke aparedekto
    ke den xriazete na ton xtipisis me to kranos kamia fora ke mia sproksia ine arketi gia na pesi na xtipisi ke na aniksi to kefali tou se kamia petra ke na mini ston topo

    gia afto exoume pi pote den akoumpame ton alon mono frastika kanoume epi8esi

    ke an kani ekinos tin arxi ine efkeria na vgaloume ke merika lefta

    tora o asiniditos filos motosikletistis
    ke 8a plirosi ke 8a pai filaki gia epi8esi ke 8a tou gini o kolos san tapsi stin filaki ke 8a steri8i tin zoi tou tin elef8eria tou ke genikos katastrafike gia enan malaka enan ili8io kologifto taksitzi

    poli orea

    na doume tora pos 8a ekselix8i afti i katastasi
    se ti ex8res 8a mpoume
    tora an sikosoun kefali prepi na tous mamisoume giati an kolosoume 8a mas patane ston dromo....

    to kerato mou
    exoume mpleksi asxima
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin

    tora o asiniditos filos motosikletistis
    ke 8a plirosi ke 8a pai filaki gia epi8esi ke 8a tou gini o kolos san tapsi stin filaki ke 8a steri8i tin zoi tou tin elef8eria tou ke genikos katastrafike gia enan malaka enan ili8io kologifto taksitzi
    Όπα ρε μάγκα, τον ήξερες τον άνθρωπο και τον βάφτησες "μαλάκα, ηλίθιο, κωλόγυφτο"...? Όχι δεν είμαστε προκατελημένοι, εμείς είμαστε οι άγιοι πάντα, οι άλλοι οι κάφροι...Ντροπή ρε συ, έχασε τη ζωή του ο άνθρωπος από έναν άλλο μάγκα του κώλου και εμείς τον κοσμούμε με όμορφα επίθετα

  8. #8
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Ακριβώς όπως τα λέει ο Αφρο >
    και έχω πέσει και σε αλήτες και μ@#@κες μηχανόβιους και σε ταξιτζήδες , μάλιστα ο ένας εξ αυτών (2 με εχουν ρίξει) με εγκατέλειψε κιόλας ευτυχως δεν ειχα πάθει κάτι παραπάνω απο μερικά γδαρσίματα και ζημιά στην μηχανή....

    Απλά δεν μπορούμε να τα βαζουμε στο ίδιο τσουβάλι όλα...

  9. #9
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Τα έχουμε πει αυτά πολλές φορές: Η αλητεία και η μαλακία είναι στο ΚΕΦΑΛΙ, όχι στο ΟΧΗΜΑ.

    Το κακό είναι ότι η κοινή λογική και το συλλογικό ασυνείδητο έχει αυτή τη γαμημένη την τάση να ομαδοποιεί και να τσουβαλιάζει πολύ εύκολα...



    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  10. #10
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από StarSailor
    Όπα ρε μάγκα, τον ήξερες τον άνθρωπο και τον βάφτησες "μαλάκα, ηλίθιο, κωλόγυφτο"...? Όχι δεν είμαστε προκατελημένοι, εμείς είμαστε οι άγιοι πάντα, οι άλλοι οι κάφροι...Ντροπή ρε συ, έχασε τη ζωή του ο άνθρωπος από έναν άλλο μάγκα του κώλου και εμείς τον κοσμούμε με όμορφα επίθετα
    filaraki i8ikes tou kolou ke ego den exoume kamia sxesi
    fisika den ksero ti egine ala vale to mialo sou na doulepsi
    gia na ftasi o alos sto simio na ton xtipisi ti 8a tou ipe i pos 8a ton prokalese
    ke malon tou xriazotan tou tarifa ena kalo ma8ima mono pou den tou xriazotan ena monimo ma8ima


    ama vgoune ke poune oti itan sxizofrnis dolofono o mixanovios tote ime la8os ke ta perno ola piso
    ala ime sigouros oti anikse ton vo8ro tou o tarifas ke egine oti egine....

    gia afto den me psini gia tipota ke tis pseftoi8ikes alou...

    siga tora min skotosoun ke ton boush ke epidi pe8ane 8a ton sevastoume kiolas re oust...
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  11. #11
    Ehh, what's up doc? Το avatar του/της bugsbunny
    Εγγραφή
    08/04/2005
    Μηνύματα
    118
    Και εγώ έχω πέσει θύμα τροχαίου με ταξιτζή ο οποίος με εγκατέλειψε και γενικά από την εμπειρία μου στο δρόμο έχω την χειρότερη άποψη για αυτήν την κατηγορία οδηγών. Σίγουρα δεν τους βάζουμε όλους σε ένα τσουβάλι αλλά μιλάμε για συντριπτική πλειοψηφία, και για να φτάσει στο σημείο να τον κουτουλήσει ο άλλος, ε, δεν θα ήταν και από τα καλύτερα παιδάκια…..
    Τώρα όσο αφορά την δυσάρεστη εξέλιξη της όλης κατάστασης, στο ατυχές δηλαδή γεγονός του θανάτου του ταξιτζή, απλά θέλω να πω πόσο προσεχτικοί πρέπει να ήμαστε. Θέλω να πιστεύω ότι ο μηχανόβιος δεν αποσκοπούσε στον θανάσιμο τραυματισμό του άλλου, αλλά η κακιά στιγμή υπάρχει για όλους μας, θυμάστε τον Boban Jankovic που κουτούλησε την μπασκέτα και έμεινε παράλυτος?
    Γι’ αυτό καλύτερα να προσέχουμε τους τσαμπουκάδες μας γιατί σαν μηχανή ο άνθρωπος είναι αρκετά ευαίσθητος και ακόμα και ένα “απλό” χτύπημα αν γίνει στο κατάλληλο σημείο μπορεί να εξελιχθεί μοιραίο!
    Course captain?
    Second star to the right and straight on till morning...

  12. #12
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    Το ότι θα το πληρώσει ο τύπος θα το πληρώσει...
    αλλά

    εν βρασμώ ψυχής

    συγκρίνετε τις 2 καταστάσεις (ταρίφας σε κουτί, μηχανάκιας στον αέρα) και πείτε μου που σταματάει η λογική αντίδραση και που η παράλογη γιατί σε μια τέτοια κατάσταση δεν διακρίνεται έυκολα την μοιραία στιγμή εκείνη....

    και μην ξεχνάτε πόσοι είναι μέσα ακριβώς γιατί δεν είδαν αυτήν την γραμμή...
    Ban 'em all

  13. #13
    Ehh, what's up doc? Το avatar του/της bugsbunny
    Εγγραφή
    08/04/2005
    Μηνύματα
    118
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
    Το ότι θα το πληρώσει ο τύπος θα το πληρώσει...
    αλλά

    εν βρασμώ ψυχής

    Don’t be so sure

    Θα το προσπαθήσει ο δικηγόρος του λογικά, αλλά δεν ξέρεις αν θα γίνει δεκτό, νομίζω…
    αλλιώς τι νόημα θα είχαν οι δίκες?
    Course captain?
    Second star to the right and straight on till morning...

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slacker
    Εγγραφή
    19/07/2005
    Μηνύματα
    222
    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
    enan malaka enan ili8io kologifto taksitzi

    prepi na tous mamisoume giati an kolosoume 8a mas patane ston dromo....
    Δηλαδή εγώ που είμαι μοτοσυκλετιστής & έχω πατέρα ταξιτζή τί μου προτείνεις; Να του ρίξω κεφαλιά να τον αφήσω στον τόπο;

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/08/2005
    Μηνύματα
    182
    re paidia eimaste sovaroi????ta tarifoskila(me apeiroelaxistes e3ereseis)me tous motosikletistes(me analoges apeiroelaxistes e3ereseis ili8iwn/kopanwn klpklp)sigrinoume?
    swsti i apopsi oti o sigekrimenos megas malakas!alla ti na leei min sigrinoume to pli8ws skatofaras kitrinis filis me motosikletistes. Mesa kai sta binelikia pou tou sirane OLOI edw mesa kai apo eme ta idia!simfwnw se ola alla..e ohi kai sigriseis me ta tarifoskila pou exoun mamisei kosmo kai kosmaki...kapoios pou ofeilei makaronada edw mesa(onomata den leme oik den 8igoume) eipe gia tin lisi tis kotronas sto kolama3o tou den anaferotane se aftous vevea alla...8/10 o prwtos pou 8a efarmoso tetoia lisi nomizw oti 8a nai tarifoskilo

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 249
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2008, 11:47
  2. Video από ατυχήματα με μοτό !!!!
    από SeNNinhA στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2007, 21:15
  3. Παρολίγο "σούπα" μετά από σύγκρουση με ... γάτα !
    από ΙΠΠΕΑΣ στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2005, 12:21
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2005, 00:47
  5. Από Αρβανίτσα...με αγάπη! [Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ!]
    από RapidShade στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 10/08/2004, 23:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF