Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 79

Θέμα: Μπερδεύει με τέρμα γκάζι και βγαζει μαύρο καπνό

  1. #16
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Δεν φταίνε τα ηλεκτρικά!!!!! τροφοδοσία είναι και μάλιστα κακή!!!! Άλλαξε λαιμό και θα δείς αν στρώσει. Ο μηχανικός που το πήγες δεν το κατέχει!

  2. #17
    Νέο μέλος Το avatar του/της antonisdr
    Εγγραφή
    04/08/2013
    Μηνύματα
    29
    ο μαστορας ειπε να το παω σε ηλεκτρολογο...πηγα πριν λιγο και αγορασα λαιμο αλλα παλι τα ιδια. το θεμα ειναι οτι οταν βγαζω το φιλτροκουτι παει καλυτερα... δεν ξερω τι αλλο μπορει να ειναι?

  3. #18
    SWOUAG κι ετς.... Το avatar του/της Dbnn
    Εγγραφή
    31/07/2013
    Μηνύματα
    1.008
    Κοίταξε το μίγμα αν είναι σωστό, έστω και δέκατο του χιλιοστού να μην είναι ρυθμισμένο σωστά έχεις πρόβλημα (που σημαίνει κατσαβίδι στο χέρι, μεγάλη ευθεία και ανα 100 μέτρα σταμάτημα και ρύθμισμα.).
    Αλλιώς τότε έχεις ηλεκτρικό πρόβλημα μάλλον και πρέπει να πας να σου δούν ηλεκτρονικές κλπ αν είναι όλα οκ.

  4. #19
    Νέο μέλος Το avatar του/της antonisdr
    Εγγραφή
    04/08/2013
    Μηνύματα
    29
    οκ. ευχαριστω παντως για ολες τις απαντησεις. οταν υπαρξει κατι νεοτερο θα σας πω...

  5. #20
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    100% εχεις θεμα με το μειγμα. πανε ριξε κανα δυο γεματες στον "μαστορα" που σου εκοψε το κολαρο. βγαλε την κινεζικη αηδια που εβαλες, δεν ρυθμιζουν με τιποτε. το δοκιμασα κι εγω. ποιοτητα 0. ξαναβαλε το γνησιο να δουμε.

  6. #21
    Νέο μέλος Το avatar του/της antonisdr
    Εγγραφή
    04/08/2013
    Μηνύματα
    29
    φιλε το γνησιο μου το φαγανε γι αυτο και εβαλα αλλο καρμπυρατερ

  7. #22
    Νέο μέλος Το avatar του/της antonisdr
    Εγγραφή
    04/08/2013
    Μηνύματα
    29
    γεια σας παιδια... μετα απο τοσες μερες ξανασχοληθηκα με το μηχανακι... τσεκαρα τα πάντα και στο μονο που κατεληξα τελικα είναι μηπως θέλει μικροτερο main jet...παιζει κατι τετοιο?

  8. #23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από antonisdr Προβολή μηνύματος
    γεια σας παιδια... μετα απο τοσες μερες ξανασχοληθηκα με το μηχανακι... τσεκαρα τα πάντα και στο μονο που κατεληξα τελικα είναι μηπως θέλει μικροτερο main jet...παιζει κατι τετοιο?
    πριν ξεκοιλιάσεις το καρμπ και αρχίσεις να βλαστημάς με τα ζιγκλερ και τα μπομπάρια τσέκαρε

    αν στο κάνει όταν έχεις τερμα γκάζι χωρίς φορτίο (στο σταντ που λέμε) η μόνο όταν βγαίνεις στο δρόμο
    βγάλε το φιλτροκούτι όλο και δες μηπως έχει τίποτα μέσα που εχει φρακάρει και βουλώνει την δίοδο
    αφού θα το έχεις βγάλει πάρε μια φτηνή χοάνη (για παπιά πάνω από 3-5 ευρώ δεν κάνει) και βάλε αυτήν επάνω χωρίς το φιλτροκούτι να κάνεις δοκιμές

    τελευταίο και πιο βασικό δες αν το καρμπυρατέρ που έχεις πάνω έχει τίποτα αυτόματα τσόκ η έχει κολλήσει το τσόκ ανοιχτό και παιδεύεσαι άδικα (αν και να πω την γνώμη μου 24 mm καρμπ για 125 βέσπα μπορεί να πέφτει κομματάκι πολύ αλλά αν όντως φόραγε μαμά τέτοιο πάω πάσο)

  9. #24
    Νέο μέλος Το avatar του/της antonisdr
    Εγγραφή
    04/08/2013
    Μηνύματα
    29
    καλημέρα... το μαμά καρμπυρατερ 24mm ήτανε και γι αυτό του έβαλα 24αρι.

    1)αυτό έχει ηλεκτρικό τσοκ και ήταν από τα πρώτα που τσεκαρα αλλά είναι οκ.

    2)προχθές αγορασα μια φιλτροχοάνη (2,5 ευρώ είχε) και πήγαινε καλύτερα απ ότι παρατήρησα και χωρίς καπνα στο δρόμο

    3)αυτό που λες αν το κάνει χωρις φορτίο το παρατήρησα εχθές που έβαλα τη χοάνη όταν το είχα στο σταντ κάπνιζε όταν το βόλταρα δεν έβγαζε καπνό(πιο πριν δεν το είχα δοκιμασει με τερμα γκαζι στο σταντ)... αυτό τι σημαίνει?

    4)αυτό το άτιμο το φιλτροκούτι το έχω τσεκάρει 100 φορές αλλα δεν έχει κάτι.

    Λέω μήπως είναι ζιγκλέρ γιατι αυτα είναι που κάνουν την δουλειά στο τέρμα γκάζι...σωστά? κι από την άλλη το μαμά καρμπυρατερ φόραγε ζιγκλερ 88 ενω το καινουριο 108. κομπλε πάει μόνο οταν δεν έχει φιλτρο πάνω.

  10. #25
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Μίκρυνε ζιγκλέρ και ξαναδοκίμασε.

  11. #26
    Νέο μέλος Το avatar του/της antonisdr
    Εγγραφή
    04/08/2013
    Μηνύματα
    29
    Λέω αύριο να παω να πάρω για να κάνω καμιά δοκιμή... παίζει να βρω σε σετάκι ή μόνο ένα ένα τα πουλάνε?

  12. #27
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Δεν ξέρω. Νομίζω και ένα ένα.

  13. #28
    Νέο μέλος Το avatar του/της antonisdr
    Εγγραφή
    04/08/2013
    Μηνύματα
    29
    Ωραία... ευχαριστώ

  14. #29
    Νέο μέλος Το avatar του/της antonisdr
    Εγγραφή
    04/08/2013
    Μηνύματα
    29
    Καλησπερα σε όλους.Επειδη αυτες τις μέρες έτρεχα με κάτι δουλειές δεν προλαβα να κοιταξω για τα ζιγκλερ αλλά σήμερα παρατήρησα κάτι άλλο που δεν ξέρω κατα πόσο έχει σχέση με το πρόβλημα μου.Μέτρησα τάση στην μπαταρία οταν το μηχανάκι δούλευε και έφτανε στα 15,6 volts κι επιπλέον ακουγόταν η μπαταρία σαν να βράζει... έχει κάποια σχέση με ανορθωτή ή με μπαταρία και κατα πόσο εχει σχέση αυτο με το πρόβλημα που εχει το μηχανάκι?

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της iconan
    Εγγραφή
    21/11/2012
    Μηνύματα
    334
    μέτρησε τον ανορθωτή και τα πηνία για να ξεχωρισεις που ειναι το προβλημα. Αν σου βράζει τη μπαταρία πολύ πιθανν να χρειαστείς και μια καινουρια!

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2006, 22:22
  2. Η πρωτη καλη βολτα στην Β.Εβοια με τον DoctorS και τον brother...
    από Runner Ducati στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 12/08/2005, 05:56
  3. ΣΧετικα Με Το ΑτυΧημα Και Την Υγεια Του Διονυση
    από fire στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2005, 16:38
  4. Ταξιδιωτικό με καλή παρέα και αυτοκίνητο
    από Gandalf dr685sm στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2005, 10:30
  5. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 29/12/2003, 10:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF