Σελίδα 14 από 20 ΠρώτοΠρώτο ... 4910111213141516171819 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 196 έως 210 από 288

Θέμα: ''ΧΑΖΕΣ'' τουμπες,χυμες κτλ.

  1. #196
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Πρώτες μέρες με το F650, παρκάρω έξω από την πιλωτή στο σπίτι
    σβήνω μηχανή, βγάζω κράνος, το περνάω πάνω στον καθρέφτη, και βάζω τη μηχανή μέσα, όχι σβηστή, με γκαζάκι ίσα ίσα
    κουνάει λίγο το κράνος (από τον καθρέφτη), πάει να πέσει, κάνω μία να το πιάσω, και βρισκόμαστε κάτω all together - εγώ, η μπουμπού και το κράνος

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  2. #197
    on-off μέλος Το avatar του/της KostRider
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    373
    πρώτη τούμπα,πρίν πολλά χρόνια,χειμώνας ήταν,16 εγώ φρέσκο διπλωματάκι,50άκι παπί του πατέρα,βόλτες όλη μέρα κι ας είχε ψοφόκρυο.μια μέρα γυρνώντας σπίτι,όλος ο δρόμος καθαρός(δίπλα είχε χιόνι),στρίβω στο στενό για το σπίτι,πάνω στη στροφή πάγος,εγώ και το townmate αγκαλίτσα και πατινάζ....
    πρόσφατη τούμπα,ιδιοκτήτης πλέον 750άρας,εχω επισκεφτεί το χωριό του πατέρα μου,όλα καλά.φεύγοντας(το σπίτι είναι μέσα σε κτήμα),λίγο πριν βγώ λέω να σταματήσω να χαιρετίσω τον αδελφό μου που ήταν μέσα στο κουτί(και ζαχάρωνε τηλεφωνικά με το μωρό),πάω να πατήσω με το δεξί,πουθενά έδαφος(είχε κλίση) ,μιά,δυό στην τρίτη,πάρ'τον κάτω...απώλεια μια γρατσουνιά στην εξάτμιση και σπασμένη μανέτα του μπροστά φρένου ....(γύρισα σπίτι 40χλμ. απόσταση μόνο με πίσω φρένο) κι ο αδελφός μου ατάκα "είχες πολύ γέλιο,αλλά λυπήθηκα το μηχανάκι"

  3. #198
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Γ**ω την άσφαλτο την πο****α...

    Εντουρο βόλτα ωραία ,χωρίς το παραμικρό από πτώση, και με Χαρντ κομμάτια και μόλις παταω το μπροστινό τροχό στην καταραμενη να σαβουριαστω, δε χωνευετε με τπτ...

    Να τη χαιρεστε...

  4. #199
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.788
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Allst@rf Προβολή μηνύματος
    Γ**ω την άσφαλτο την πο****α...

    Εντουρο βόλτα ωραία ,χωρίς το παραμικρό από πτώση, και με Χαρντ κομμάτια και μόλις παταω το μπροστινό τροχό στην καταραμενη να σαβουριαστω, δε χωνευετε με τπτ...

    Να τη χαιρεστε...
    Αφού δεν σε πάει ρε φίλε η άσφαλτος, το ξέρεις. Μείνε χώμα, έχει άαααλλη γλύκα.

    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  5. #200
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/03/2008
    Μηνύματα
    22
    Σήμερα , Φανάρι...διαφυμιστικο φυλλάδιο κάτω,το παταω γλυσταω και ΜΠΟΥΜ παρέα με το μοτοσακο! Γελοίο το θέαμα φυσικά!!!

  6. #201
    Πριν 3 μερες παω με το r6 να ρωτησω σε εμπορα να το παρει να μου δωσει ενα αλλο 600αρι. το κοιταζει απο εδω απο εκει μπραβο μ λεει σε αριστη κατασταση φαινεται πολυ ωραια ολα.. Δεν τα βρηκαμε στη τιμη ομως. παω προς σπιτι πετυχαινω μοτο παρεα γνωστων.. Προς τα που πατε ρωταω μ λενε να βαλει βενζινη στον ταδε αντε παμε ερχομαι κ εγω. Το βενζιναδικο αυτο ειναι σε υψωμα και ανεβαινεις απο ομαλα υψωματακια. Παω και εγω ο εξυπνος παραλληλα στο πεζουλι πριν γινει ομαλο και την ωρα που στριβω τιμονι στο σημειο που γινεται ομαλο πευτω σε κλασματα δευτερολεπτου και σταματαω επιτοπου. Γυρνανε με κοιτανε οι αλλοι τρεχουν σηκωνουμαι το μηχανακι. Τι εγινε πως επεσες δεν καταλαβα λεω. Τραβαμε το μηχανακι πιο περα και βλεπω μια λακουβα να που ηταν γεματη νερο.. Οπως εστριψα τιμονι να μπω δν εστριψε καλα κατι τετοιο.. απολογισμος γρατσουνιες στο αντιβαρο μανετα πλαστικο φερινγκ εξατμιση και καπακι καδενας.. Ψιλα πραματα βεβαια αλλα πιστευω οτι με ματιαξε ο εμπορας. ειχε και μπλε ματι ..χαχα φυσικα και εγω φταιω που νομιζω οτι εχω εντουρο.. Οπως ανεφερε ενας παραπανω η παραμικρη αφιριμαδα κοστιζει ..

  7. #202
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2010
    Μηνύματα
    223
    Πριν μερικές ημέρες, η πρώη μου πτώση (ελπίζω και η τελευταία!). Καθόλου πρωτότυπη, ξέχασα την κουλούρα δεμένη στη ρόδα πίσω και στα πλαϊνά κάγκελα. Έπεσε η μηχανή , ευτυχώς χωρίς ζημιά, πέρα από ένα στραβωμένο κάγκελο και το πλαστικό προστατευτικό αλυσίδας. Μου έκανε εντύπωση ότι η φτηνή κουλούρα έσπασε στην κλειδαριά, χωρίς να έχω παρατράγουδα στις ακτίνες της μηχανής.

  8. #203
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Specialized Προβολή μηνύματος
    η πρώτη μου πτώση (ελπίζω και η τελευταία!).
    ολοι ετσι λεμε αλλα οταν αρχισουν τα διψηφια νουμερα το χεις ξεχασει...


  9. #204
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    σημερα το πρωι,πηγαινοντας για δουλεια με το παπι,φτανω σε διασταυρωση τυπου "Τ",οπου απο δεξια εχει μεγαλη ευθεια και βλεπεις αλλα απο αριστερα ειναι στροφη κι ετσι πρεπει να φυγεις λιγο βιαστικα.σταματαω λοιπον,τσεκαρω δεξια αριστερα,ολα οκ,φευγω και πριν προλαβω να ερθω στα ισια μου,χωρις να το καταλαβω,βλεπω τον κωλο του παπιου,κι εμενα ξαπλα.ειχε παγο κατω,το καταλαβα μετα.με γονατο κυριως και λιγο αγκωνα επεσα αλλα,αναιμακτα!
    ο πουσ@@@ ο παγος ομως,πολυ υπουλος,ουτε που καταλαβα για ποτε εγινε....
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  10. #205
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/01/2013
    Μηνύματα
    10
    Γαλάτσι σε κεντρική οδό με κίνηση και κόσμο. Μετά από ραντεβού με κοπέλα, πάω να πάρω τη μηχανή να φύγω. Είναι παρκαρισμένη κάθετα στο δρόμο με κουλούρα στο μπροστινό τροχό που δένει στο πιρούνι. Καβαλάω, βάζω μπρος, ξεκινάω κατευθείαν γέρνοντας τη μηχανή προς τα δεξιά για να μπω στο δρόμο να φύγω. Ποτέ δεν μπηκα... Πέφτει η μηχανή κάτω. Ρεζίλι σε όλους τους περαστικούς, κάτι ντελιβεράδες με βοήθησαν να σηκώσουμε τη μηχανή και να βγάλουμε την κουλούρα. Ευτυχώς μόνο η μανέτα στράβωσε και η κοπελιά δεν ήταν μπροστά στο θέαμα !!!

  11. #206
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.970
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pasxosGS Προβολή μηνύματος
    Γαλάτσι σε κεντρική οδό με κίνηση και κόσμο. Μετά από ραντεβού με κοπέλα, πάω να πάρω τη μηχανή να φύγω. Είναι παρκαρισμένη κάθετα στο δρόμο με κουλούρα στο μπροστινό τροχό που δένει στο πιρούνι. Καβαλάω, βάζω μπρος, ξεκινάω κατευθείαν γέρνοντας τη μηχανή προς τα δεξιά για να μπω στο δρόμο να φύγω. Ποτέ δεν μπηκα... Πέφτει η μηχανή κάτω. Ρεζίλι σε όλους τους περαστικούς, κάτι ντελιβεράδες με βοήθησαν να σηκώσουμε τη μηχανή και να βγάλουμε την κουλούρα. Ευτυχώς μόνο η μανέτα στράβωσε και η κοπελιά δεν ήταν μπροστά στο θέαμα !!!
    Τόσο καλά πέρασες στο ραντεβού

  12. #207
    Η χειροτερη τουμπα ...μαλλον η πιο χαζη ηταν οταν πηγαινοντας να ανεβω στο μηχανακι μου ενα καθαρο κχ 125 που οπως καταλαβαινεται ειναι ψηλο μηχανακιο και εγω εχοντας κουραστει απο την ολη προπονηση ετσι οπως παω να ανεβω βρισκει η μποτα στο πισω φτερο με αποτελεσμα να χασω την ισοροπια μου και να πεφτει κατω και η μηχανη και εγω αφου προσπαθουσα να την κρατησω ορθια και με πηρε μαζι της! Αν ημουν μονος μου δεν θα με ενοιαζε καθολου το θεμα ειναι οτι ειχε και κοσμο μπροστα και ενιωσα πολυ χαζος αλλα δεν πειραζει υγεια και ας γεμισουμε μονο με τετοιες χαζες τουμπες

  13. #208
    Σήμερα στο μάθημα για απεριόριστο. Ανεβαίνω στην 600αρα 1η φορά. Πατάω στις μύτες. Ξεκινάω να κάνω το slalom (δεν ήταν η πρώτη φορά. Όσες φορές το είχα κάνει, έβγαινε μια χαρά). Στρίβω λίγο απότομα...παρ'την κάτω! Πού να κρατήσω 200kg στο ένα πόδι αφού με το άλλο μόλις έγειρε λίγο η μηχανή δεν πατούσε πλέον καθόλου. Προσπάθησα να στρίψω το τιμόνι αντίθετα αλλά η τούμπα ήταν αναπόφευκτη. Πολύ χαζό πέσιμο!
    Το χειρότερο είναι η θλάση τετρακεφάλου που τσίμπησα και τώρα είμαι με πάγο και πολυυυυυυυυυυυυυ πόνο..

  14. #209
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sandra4 Προβολή μηνύματος
    Σήμερα στο μάθημα για απεριόριστο. Ανεβαίνω στην 600αρα 1η φορά. Πατάω στις μύτες. Ξεκινάω να κάνω το slalom (δεν ήταν η πρώτη φορά. Όσες φορές το είχα κάνει, έβγαινε μια χαρά). Στρίβω λίγο απότομα...παρ'την κάτω! Πού να κρατήσω 200kg στο ένα πόδι αφού με το άλλο μόλις έγειρε λίγο η μηχανή δεν πατούσε πλέον καθόλου. Προσπάθησα να στρίψω το τιμόνι αντίθετα αλλά η τούμπα ήταν αναπόφευκτη. Πολύ χαζό πέσιμο!
    Το χειρότερο είναι η θλάση τετρακεφάλου που τσίμπησα και τώρα είμαι με πάγο και πολυυυυυυυυυυυυυ πόνο..
    περαστικά σου,δε πειράζει λίγο πολλή όλοι το έχουμε πάθει αυτό είναι μέχρι να μάθεις ότι με μηδαμηνά χιλίομετρα δε πρεπει να τερματίζεις το τιμόνι γιατί ''κλειδώνει'' και την κατάληξη την έμαθες
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  15. #210
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sandra4 Προβολή μηνύματος
    Σήμερα στο μάθημα για απεριόριστο. Ανεβαίνω στην 600αρα 1η φορά. Πατάω στις μύτες. Ξεκινάω να κάνω το slalom (δεν ήταν η πρώτη φορά. Όσες φορές το είχα κάνει, έβγαινε μια χαρά). Στρίβω λίγο απότομα...παρ'την κάτω! Πού να κρατήσω 200kg στο ένα πόδι αφού με το άλλο μόλις έγειρε λίγο η μηχανή δεν πατούσε πλέον καθόλου. Προσπάθησα να στρίψω το τιμόνι αντίθετα αλλά η τούμπα ήταν αναπόφευκτη. Πολύ χαζό πέσιμο!
    Το χειρότερο είναι η θλάση τετρακεφάλου που τσίμπησα και τώρα είμαι με πάγο και πολυυυυυυυυυυυυυ πόνο..
    το χειρότερο θα ταν να ήταν δικιά σου η μηχανή
    και να τη κράταγες, μπορεί πάλι να κατέληγες με μυικό τραυματισμό, είμαι σίγουρος ότι όλοι την έχουν πατήσει έτσι (στη προσπάθεια να τη κρατήσεις, βάζεις πολυυυυυυυ περισσότερη δύναμη από αυτή που αντέχεις, με παρόμοια αποτελέσματα)
    περαστικά εύχομαι και πάντα σιδερένια

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

Σελίδα 14 από 20 ΠρώτοΠρώτο ... 4910111213141516171819 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. φιλτρα κτλ για kawa Z
    από idi στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2007, 21:44
  2. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2006, 21:41
  3. Συναγερμός κτλ
    από skous στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2004, 18:49
  4. διάφορες (απλές?) τούμπες
    από cityfly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 15:02
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 19:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF