Σελίδα 18 από 20 ΠρώτοΠρώτο ... 81314151617181920 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 256 έως 270 από 288

Θέμα: ''ΧΑΖΕΣ'' τουμπες,χυμες κτλ.

  1. #256
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2015
    Μηνύματα
    3
    Φιλοξενούσα ένα nsr 250 ενος φίλου πριν καμια 10 αρία χρόνια σπίτι μου ,επειδή ο ίδιος θα έφευγε για ταξίδι .Μου λεεί ποίο safe θα είναι σπίτι σου .Είχα και την συγκατάθεση του να την παίρνω και βόλτα.Πάω λοιπόν την βόλτα μου , λίγο πρίν το σπίτι σταμάτησα σε ένα ανηφορικό ΄δρόμο που καταλήγει σε stop .Στο ξεκίνημα γκαζώνω λίγο περισσότερο ,φρενάρει και το αγροτικό μπροστά μου , φυσικό επακόλουθο να βρεθώ μέσα στην καμπίνα .Τελικά όπως αποδείχτηκε σπίτι μου δεν ήταν ποιό safe

  2. #257
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tycho Moon
    Εγγραφή
    13/11/2014
    Μηνύματα
    398
    Πριν καμιά 10αριά χρόνια, το D-Tracker μου παρκαρισμένο σε ελαφριά κατηφόρα με τη μούρη προς τα κάτω.

    Ξεκλειδώνω το disk lock από τον μπροστινό τροχό, βάζω το κλειδί στην κλειδαριά της μοτοσυκλέτας (ξεχνώντας να το γυρίσω για να ξεκλειδώσω το τιμόνι που είναι γυρισμένο τέρμα αριστερά), είμαι αριστερά της μηχανής, σηκώνω το σταντ και την τραβάω προς τα πίσω για να την ξεπαρκάρω (είναι μεταξύ 2 αυτοκινήτων), με το που την ξεπαρκάρω πατάω το αριστερό μου πόδι στο αριστερό μαρσπιέ με σκοπό να την καβαλήσω τσουλώντας ταυτοχρόνως ελαφρά την κατηφόρα......και την συνέχεια την φαντάζεστε...

  3. #258
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Πριν 20+ χρόνια
    Είμαι με το ΙΤ και έχω την κοπελιά πίσω.
    Ψάχνω κάτι φίλους, και βλέπω τα μηχανάκια τούς έξω από μια pub.
    Χωρίς να το σβήσω της λέω < κράτα το έρχομαι > / φυσικά σταν δεν είχε / δεν πρέπει να με άκουσε,έκανε και πολύ σαματά το ΙΤ ( δεν το είχα σβήσει) κατεβαίνω εγώ απ την μία, εκείνη απ την άλλη.
    Πάει το ΙΤ κατω....

  4. #259
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Πριν 20+ χρόνια
    Είμαι με το ΙΤ και έχω την κοπελιά πίσω.
    Ψάχνω κάτι φίλους, και βλέπω τα μηχανάκια τούς έξω από μια pub.
    Χωρίς να το σβήσω της λέω < κράτα το έρχομαι > / φυσικά σταν δεν είχε / δεν πρέπει να με άκουσε,έκανε και πολύ σαματά το ΙΤ ( δεν το είχα σβήσει) κατεβαίνω εγώ απ την μία, εκείνη απ την άλλη.
    Πάει το ΙΤ κατω....

    πολλα τσιπουρα..κοψτα
    Ενας αγγελος και ενας διαβολος με συνοδευουν...μου μιλανε συνεχως σα να με δασκαλευουν...ο ενας μου λεει συνεχος να χω το νου μου κι ο αλλος με ωθει στο ανοιγμα του δεξιου καρπου μου(θηριο-σε 2 ροδες)

  5. #260
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από melowolem Προβολή μηνύματος
    πολλα τσιπουρα..κοψτα
    Και να φανταστείς ότι τότε δεν έπινα πολλά...

  6. #261
    Ampari power Το avatar του/της Eversman
    Εγγραφή
    29/05/2014
    Μηνύματα
    1.536
    Καλοκαιράκι του 97', βραδάκι, γύρω στις 2100, ανηφορίζω με ένα GPZ 400R την Πειραιώς πρός Θησείο. Μπροστά μου η διασταύρωση με την Π.Ράλλη και το αντίστοιχο φανάρι αναμμένο κόκκινο. Μήν έχοντας χώρο από τα σταματημένα αυτοκίνητα να κινηθώ ανάμεσα στις δύο λωρίδες έτσι ώστε να πάω μπροστά, οδηγώ από την δεξιά πλευρά, ανάμεσα στην δεξιά σειρά των σταματημένων αυτοκινήτων και το πεζοδρόμιο.
    Φτάνοντας τελικά μπροστά από τα αυτοκίνητα και μην έχοντας πάλι χώρο να κατεβάσω το δεξί πόδι στην άσφαλτο, το ακουμπάω στο πεζοδρόμιο. Πού να ξέρω ο ταλαίπωρος, ότι ο δήμος έχει σκάψει για δεντροφύτευση, λακούβες βάθους 40 πόντων ανά 5 μέτρα!

    Κατεβάζω λοιπόν το πόδι και ... κάτι δεν πάει καλά! "Το πεζοδρόμιο! Πού είναι το πεζοδρόμιο ρε παιδιά! Ώ, ώ, ώ .... γμτ,γμτ,γμτ" πάρτον κάτω. Εννοείτε φορούσα κράνος και μπουφάν με ενισχύσεις (ένα colori daytona,άν θυμάμαι καλά), οπότε δεν έπαθα τίποτα, αλλά ούτε και το μοτόρι, αφού όλη την δύναμη της πτώσης, την πήρε η βαλίτσα.
    Το θέμα είναι ότι έγινα από πάνω μέχρι κάτω, μέσ' την λάσπη και όταν έσκασα στο Θησείο και την υπόλοιπη παρέα, άρχισε η καζούρα ... "τί το θές το ασφάλτινο ρε φίλε ... αφού φαίνεται ότι είσαι χωματερός!"
    I'm the footprint on the sand ....

    Winterhater.

  7. #262
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Καλοκάιρι 1994

    Παρεα με φιλαράκι (με 2 μηχανες)(καλα οχι μηχανές παπακια :lol) σκάσε μυτη σε καλοκαιρινο κλαμπακι.

    Ε περνάμε καλα και βγαίνουμε για να επιστρέψουμε προς το σπίτι (καμια 15αρια χλμ μακριά)

    Ο τριμαλάκας ο φίλος στη προσπάθεια του να ξεπαρκάρει γλιστράει πάνω στα χαλίκια που είχε στρωμένα έξω απο το κλαμπ, και μπαμ πάρτον κάτω (ΞΕΦΤΥΛΑΑΑ σε όλο το μαγαζι )
    Σκωνετε και φευγουμε σφεντόνα, και προσεχτικά αυτή τη φορά.

    Ελα μου όμως που χτύπησε ο άλλος το χέρι του όταν έπεσε πριν, και κανα 2 χλμ πριν φτάσουμε σπιτια μας τον βλέπω, στο ισίαδι, ΜΠΑΜ κάτω.

    Σταματάω, τον μαζέυω απο τη μέση του δρόμο, μαζέυω και τη μηχανη, ευτυχως καλα και οι 2, το παπί πληγωμένο στη ποδιά και αλυσίδα κομμένη!!!!!!!!.
    Τι επάθες ρε μλκ, δε μιλάει. (εντωμεταξύ ειναι και 3 το πρωί). Τι επάθες ρε μλκ ξαναρωτάω.
    Ε να ξέρεις, πόνεσε το χέρι μου απο τη ξάπλα πριν (το δεξι btw) και είπα να κρατήσω το γκάζι με το αριστερό, ε και έπεσα ( )
    Προσπαθω να καταλαβω τι έκανε το κομμάντο, και δε μπορώ να το κάνω ούτε στατικά πάνω στο παπί.

    Παρκάρουμε το παπιτ στην άκρη, και του λεω καβαλα να σε πάω σπίτι.
    Φτάνοντας στα 50 μέτρα στο σπίτι, πρέπει να κάνω μια αναστροφή (νόμιμη) για να πάω να τον αφήσω μπροστά στο σπίτι του.
    Για κακή μας τύχη, βρέθηκε να πέρνάει αυτοκίνητο στις 03:00+ το πρωι, και σταματάω στη κορυφή της αναστροφής να το περιμένω να περάσει.
    Εκει που περιμένουμε, ξαφνικά ΜΠΑΜ παρτους κάτω και τους 2 μας.
    Τι ειχε συμβει. Πολύ απλά είχα ξεχάσει να κατεβασω το πόδι κάτω να πατήσω στο δρόμο όσο περίμενα να περάσει το αυτοκίνητο απο το απέναντι ρεύμα.

  8. #263
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    Μηπως παρα περασατε καλα στο clabακι?


  9. #264
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Εδω μόνο ο taisteal θα με καταλάβει.Ειμαι με τη ρωξάνη και στρίβω απο μητρόπολη προς Υψηλάντη.Αρχίζω πατηλίκια και σε ένα καπάκι υπόνομου έξω απο του Καραγίωργου φευγει το μηχανάκι απο κάτω μου και μπρος αυτό, πίσω εγώ σέρνοντας και στο αριστερο χέρι μια σακούλα με φαγητό,φτάσαμε μέχρι τα μπιλιάρδα.Γέμισε η Υψηλάντη πατάτες και σουβλάκια και τα καγκούρια στα καφέ να γελάνε.Μια άλλη φορά κοντά στο ξημέρωμα,ρολάροντας,στρίβω απο Σκληβανιώτη (ανηφόρα)αριστερά για Μακροπούλου(ίσωμα) αλλα κάτι πήγε στραβα και έπιασε νεκρά οπότε,έπεσα με 0 χλμ.Ευτυχώς το φαγητό στο αριστερό χέρι αυτή τη φορά σώθηκε.
    Φίου φίου φι φι φίου

  10. #265
    Βγαινω απο το κομμωτηριο,η μηχανη (cbf1000) ειναι πανω στο πεζοδρομιο αναποδα απο το δρομο,το πλαινο σταντ προς τα μεσα....βαζω κρανος,παω να ανεβω ολο κλανια μαγκια.....και πιανετε το παντελονι στο δεξι πατακι και δεν μπορω να το κατεβασω......

    και σκαω σα σκατο στο δρομο εντρομος,ενα αμαξι που ερχοταν ισα που περασε ξυστα απο το κεφαλι μου......

    οσο το θυμαμαι παντα θα γελαω.....

    800 ευρω ζημια η μηχανη by the way
    The precious made me do it...

  11. #266
    τί μου θύμησες! καλοκαίρι πριν 7-8 χρόνια (ίσως και παραπάνω). Έχω κατέβει λαύριο σε ένα φίλο (r6 αυτός) με το cbr600f μου. Πήχτρα από κόσμο περνάμε μπροστά από τις καφετέριες αργά - αργά (είχε κίνηση αλλά και να μας δουν). Εγώ τη μηχανή στο ρελαντί ίσα να τσουλάει μέχρι που σταματάει τελείως, πάω να κατεβάσω πόδι και... το μπατζάκι του τζιν πιάνετε στο πατάκι!!! Σκάω κάτω σαν καρπούζι με ΟΛΗ την πλατεία να με κοιτά.
    Artificial intelligence is no match for natural stupidity...

  12. #267
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από infidel Προβολή μηνύματος
    τί μου θύμησες! καλοκαίρι πριν 7-8 χρόνια (ίσως και παραπάνω). Έχω κατέβει λαύριο σε ένα φίλο (r6 αυτός) με το cbr600f μου. Πήχτρα από κόσμο περνάμε μπροστά από τις καφετέριες αργά - αργά (είχε κίνηση αλλά και να μας δουν). Εγώ τη μηχανή στο ρελαντί ίσα να τσουλάει μέχρι που σταματάει τελείως, πάω να κατεβάσω πόδι και... το μπατζάκι του τζιν πιάνετε στο πατάκι!!! Σκάω κάτω σαν καρπούζι με ΟΛΗ την πλατεία να με κοιτά.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Drake21 Προβολή μηνύματος
    Βγαινω απο το κομμωτηριο,η μηχανη (cbf1000) ειναι πανω στο πεζοδρομιο αναποδα απο το δρομο,το πλαινο σταντ προς τα μεσα....βαζω κρανος,παω να ανεβω ολο κλανια μαγκια.....και πιανετε το παντελονι στο δεξι πατακι και δεν μπορω να το κατεβασω......

    και σκαω σα σκατο στο δρομο εντρομος,ενα αμαξι που ερχοταν ισα που περασε ξυστα απο το κεφαλι μου......

    οσο το θυμαμαι παντα θα γελαω.....

    800 ευρω ζημια η μηχανη by the way
    Και ναι κυριοι ο HAYATE ΔΙΚΑΙΩΝΕΤΑΙ.
    Το μπατζακι ΜΕΣΑ στην μποτα ..............................Αμυρου ακουει;
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  13. #268
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Και ναι κυριοι ο HAYATE ΔΙΚΑΙΩΝΕΤΑΙ.
    Το μπατζακι ΜΕΣΑ στην μποτα ..............................Αμυρου ακουει;
    Tεο μαλακας νομίζεις είμαι; και εγώ πήγα να την πατήσω γι αυτό μπότα απ εξω παντα και το μπατζάκι μέσα.....Ευχαριστώ πρόεδρε για την ΣΤΗΡΙΞΗ σου στο πρόσωπο μου.
    Τελευταία τροποποίηση από Hayate; 16/05/2015 στις 13:59.

  14. #269
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Και ναι κυριοι ο HAYATE ΔΙΚΑΙΩΝΕΤΑΙ.
    Το μπατζακι ΜΕΣΑ στην μποτα ..............................Αμυρου ακουει;
    η μην φορατε καμπανες παντελονια.

  15. #270
    ρισπεκτ@χαγιατε.

    η πιο ηλιθια τουμπα μακραν, ΝΟΜΙΖΩ οτι το κατεβασα το ρημαδι το πλαγιοστατΙ, ειχα κατεβασει μονο το ποδι ομως. Αφηνω τη μηχανα να γειρει και φλουπ σκαει ασφαλτο. Σηκωθηκε με μειον μια μανετα συμπλεκτη... χωρις κοινο περαν ενος φυλακα. μικρη ρομπα.

Σελίδα 18 από 20 ΠρώτοΠρώτο ... 81314151617181920 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. φιλτρα κτλ για kawa Z
    από idi στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2007, 21:44
  2. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2006, 21:41
  3. Συναγερμός κτλ
    από skous στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2004, 18:49
  4. διάφορες (απλές?) τούμπες
    από cityfly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 15:02
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 19:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF