Σελίδα 19 από 20 ΠρώτοΠρώτο ... 914151617181920 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 271 έως 285 από 288

Θέμα: ''ΧΑΖΕΣ'' τουμπες,χυμες κτλ.

  1. #271
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    ρισπεκτ@χαγιατε.

    η πιο ηλιθια τουμπα μακραν, ΝΟΜΙΖΩ οτι το κατεβασα το ρημαδι το πλαγιοστατΙ, ειχα κατεβασει μονο το ποδι ομως. Αφηνω τη μηχανα να γειρει και φλουπ σκαει ασφαλτο. Σηκωθηκε με μειον μια μανετα συμπλεκτη... χωρις κοινο περαν ενος φυλακα. μικρη ρομπα.

    Ωωω το εχω κανει αυτο με το τουονο...... 5 λεπτα πριν φυγω για βολταρα..... πηρα το συμπλεκτη στο χερι και εψαχνα στο τηλεφωνο να ειδοποιησω τους αλλους να μη με περιμενουν.....

  2. #272
    στον σουζουκη ομως δεν σπαει ολη η μανετα απο τη βαση, εχει ενα χαραγμενο σημειο και μενει η μιση, οποτε συνεχιζεις κανονικα.

  3. #273
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.637
    ...και στον καβασακι και στον καβασακι
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  4. #274
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Κάπως έτσι επικά την έφαγα και εγώ μια 12η βραδυνή που γύριζα απο βολτάκι....νόμιζα ο χάνος οτι είχε πιάσει το στάντ αμ έλα που δεν είχε πιάσει και πάρτον χάμω τον ζάβλακα,ευτυχώς που με έσωσαν τα μανιτάρια και οτι δεν έφαγα φόρα παρτίδα τη χύμα αλλά πρόλαβα να καταλάβω τη βλακεία μου και έπεφτα σα σούπερ σλο μο κρατώντας το μηχανάκι μη κάνει το γκουπ γκουπ........

  5. #275
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    στον σουζουκη ομως δεν σπαει ολη η μανετα απο τη βαση, εχει ενα χαραγμενο σημειο και μενει η μιση, οποτε συνεχιζεις κανονικα.
    Στον τουονο εσπασε και η τρομπα ετσι οπως επεσε

  6. #276
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    690
    Νέα Κηφισιά. Γιαμάχα Κρύπτον 110. Ψιλοπολυσαράβαλάκι. Της δουλειάς και για δουλειά στην περιοχή. Είμαι εν κινήσει και χτυπά το τηλ. Το περιμένω αυτό το τηλ να μου πουν που ακριβώς να πάω. Λέω να σταματήσω. Μια τσιμεντένια ράμπα μπροστά, φρενάρω, λέω να ανέβω για να μην είμαι στον δρόμο. Μια που πατάει η μπροστά ρόδα με το 5ετιας λαστιχο με ουτε 35000χλμ πάνω του μια που χύνεται το μηχανάκι και μένω ένας μαλ...ακας όρθιος από πάνω του. Το τηλέφωνο το πρόλαβα, όλα κομπλέ!

  7. #277
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της CustomBoy
    Εγγραφή
    28/07/2013
    Μηνύματα
    300
    Πριν απο καμια ώρα, σε επιτοπου αναστροφή σε παρκινκ με ανηφορικό εδαφος,δικάβαλος....χανω ισορροπία,δεν το πατάω και καλά...ΠΑΡΤΟΥΣ ΚΑΤΩ,ευτυχώς κρανωμένοι και οι 2, το μηχανάκι τη γλίτωσε μονο με φαγωμένη την αριστερή χειρολαβή, δυστηχώς είδα βενζίνη να τρέχει απο το ρεζερβουαρ...τα υπόλοιπα στο ''με ειδα ''


    Το σόκ και η ξενέρα ειναι απιστευτη ακομα και τώρα που γράφω...

  8. #278
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GiorgosLa
    Εγγραφή
    05/02/2015
    Μηνύματα
    791
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CustomBoy Προβολή μηνύματος
    Πριν απο καμια ώρα, σε επιτοπου αναστροφή σε παρκινκ με ανηφορικό εδαφος,δικάβαλος....χανω ισορροπία,δεν το πατάω και καλά...ΠΑΡΤΟΥΣ ΚΑΤΩ,ευτυχώς κρανωμένοι και οι 2, το μηχανάκι τη γλίτωσε μονο με φαγωμένη την αριστερή χειρολαβή, δυστηχώς είδα βενζίνη να τρέχει απο το ρεζερβουαρ...τα υπόλοιπα στο ''με ειδα ''


    Το σόκ και η ξενέρα ειναι απιστευτη ακομα και τώρα που γράφω...


    Άντε να δω που αλλού θα το γράψεις. Σαν να προσπαθείς να εξιλεωθείς. Μην αγχώνεσαι τόσο. Δεν ήταν έγκλημα. Μια αθώα τουμπίτσα με σχετικά αίσιο τέλος.
    Αν δεν πάθαμε ούτε εμείς ούτε το μηχανάκι τίποτα, μασάμε μια τσίχλα, μιλάμε αμερικάνικα, (στραβό το στόμα και λίγο μάγκικα μασώντας συνέχεια ) σφυρίζουμε αδιάφορα και το ξεχνάμε αμέσως.

  9. #279
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Φοιτητής ότι είχα πρωτοπάρει το πρώτο μου μηχανάκι, μια βέσπα.

    Πρωί 8 η ώρα, αϋπνος μετά από τρελό ξενύχτι να τελειώσω μια εργασία ξεκινάω για τη σχολή.
    Νέοπας γαρ, περίμενα πίσω από αμάξι και με το που ανάβει πράσινο, βάω πρώτη κ ξεκινάω.

    Μα έλα που άνοιξε πράσινο μόνο στο κεφάλι μου και πάω να ακουμπήσω τον μπροστινό, απότομο φρένο μπαμ πάρε κάτω τη βέσπα

  10. #280
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Όταν ζούσα Κω, είχα ένα dr650 τότε, λέω θα εξερευνήσω τις χωμάτινες μονοπατάδες.
    Είχα βάλει και τακουνάτα πιρέλι για την περίσταση, κύριος.

    Ορμάω στα μονοπάτια, κάτι ευθείες, κάτι ανηφορίτσες, κάτι κροκάλες, "μπράβο λέω καλά το πάω, ούτε μια τούμπα"
    Πάω να γυρίσω σπίτι με ύφος νικητή ντακάρ, ε με το που τελειώνει το χώμα να μπω στον κεντρικό, φρενάρω να σταματήσω, πάρτον κάτω

    Απολογισμός: σπασμένη μανέτα συμπλέκτη στην ερημιά, στο κέντρο του νησιού. Ούτε που θυμάμαι πως έφτασα σπίτι

  11. #281
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Άνοιξη 2010, βόλτα με το φόρουμ λιβαδειά, είχα πάρει δανεικό ένα triumph rocketIII 2300 κυβικά φορτηγό.

    Φτάνουμε σε μια διασταύρωση, πιάνει ο spyro κουβέντα με ένα ταρίφα "να παιδιά απο κει θα πάτε είναι καλύτερα"
    Ε "το απο κεί" γινόντουσαν έργα και βρεθήκαμε ένα μάτσο μηχανάκια, κάτι tiger κατι hayabusa κτλ να κάνουμε
    σλάλομ και εντουράδες ανάμεσα από φορτηγά και κατερπίλαρ.

    Πάω και εγώ και με τα χίλια ζόρια να βγάλω τα 400 κιλά μενίρ, από τις κατατοπιές, τα καταφέρνω,
    σταματάω, λεω "οκ κάτσε να κάνουμε ένα burnout στο χώμα για να γιορτάσουμε το camel trophy"

    Βάζω πρώτη, ψιλοαφήνω συμπλέκτη, σβήνει το θεριό, πάρτο κάτω :rotflmao:

    Πάλι καλά που είναι θεοχάμηλο και απλά ακούμπησε στις εξατμίσεις.
    Ευτυχώς γιατί ο φίλος θα έβαζε 23 χιλιάρικα μηχανάκι στον πάτο μου

  12. #282
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    με φωναζει πατερας φιλου μου κατοχος bmw 1100 του 90 αυτη με το φερινγκ με το κασετοφωνο επειδη δεν εχει χρονο να του την παω που αλλου; συνεργειο
    εγω μαθημενος με 250αρια..........
    βγαινω απο το παρκινγκ που ειναι συνδυασμος χωματινου οικοπεδου με πεζουλι πεζοδρομιου +κλειστη στροφη 90 μοιρες
    και πανω που αφηνω συμπλεκτη στριμμενος μου σβηνει
    ο ανθρωπος προλαβε να δακρυσει στα κλασματα δευτερολεπτου που εκανε το μηχανακι να κουμπησει κατω παρολο τον ανισο αγωνα μου να το κρατησω
    ευτυχως χωρις ζημιες

  13. #283
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GiorgosLa
    Εγγραφή
    05/02/2015
    Μηνύματα
    791
    Καλοκαίρι του… τόσο. Περίπου τέσσερις το μεσημέρι, πάνω από 40 βαθμούς, να σκάει ο τζίτζικας. Μαζευόμαστε 6 – 7 μηχανάκια, καμιά δεκαριά άτομα, να πάμε στο ποτάμι για δροσιά. Κλέβουμε και κάνα δυο καρπούζια στο δρόμο και φτάσαμε. Όλοι με φανελάκι σορτσάκι παντόφλα. Σε κείνο το σημείο το ποτάμι είναι σχετικά στενό και βαθύ με αρκετό ρεύμα. Πριν το βαθύ όμως μεσολαβεί ένα νησάκι. Για να φτάσεις στο νησάκι μεσολαβούν καμιά δεκαριά μέτρα ρηχό νεράκι το πολύ μισό μέτρο στο βαθύτερο. Περνάμε όλοι απέναντι γιατί το νησάκι εκτός απ την αμμουδιά του, έχει και μερικά δένδρα. Ακόμα και ένα παπί πέρασε σχετικά άνετα. Εγώ έχω ένα ΙΤ 250 τότε και την βρίσκω με την διαδικασία. Αρχίζω τα μέσα έξω με όλο και μεγαλύτερη ταχύτητα. Σκέφτομαι να το περάσω με σούζα. Δοκιμάζω με πρώτη. Αδύνατον να σηκωθεί. Ο τροχός πατινάρει στο ποταμίσιο αμμοχάλικο. Πάω πιο πέρα και δοκιμάζω με δευτέρα. Το ίδιο. Δεν σηκώνετε και πέφτοντας με καμιά σαρανταριά χιλ στο νερό γίνομε και λίγο μούσκεμα. Δεν τα παρατάω όμως. Με τρίτη λέω, και πάω μακριά να πάρω φούρια. Στο δρόμο με τρίτη το πήγαινα καλά. Πρώτη, δεύτερη, τρίτη λοιπόν και… επιτέλους όρθιο. Μπαίνει στο νερό με ένα τεράστιο πλάτς. Απ ότι μου λέγανε οι άλλοι σήκωσε τόσο νερό που για μια στιγμή δεν ξέρανε που είμαι. Σκάει λοιπόν μέσα, κοντράρει ο πίσω τροχός και πέφτει ακαριαία και ο μπροστινός. Τα πόδια μου βυθίζονται απότομα στο νερό με 70 – 80 χιλιόμετρα. Κόβετε η δεξιά παντόφλα και εξαφανίζετε. Βγαίνω προς το νησάκι με καμιά 60αριά. Προσπαθώ να φρενάρω και τα δοντάκια του πεντάλ κοντεύουν να βρουν κόκαλο. Πέφτω με όλη τη δύναμη στο μπροστινό, περνάω μπλοκαρισμένος απ το νησί και πέφτω με τα μούτρα κάνα δυο μέτρα μετά, σε τουλάχιστον ένα μέτρο νερό. Σηκώνoμε στα γόνατα και προσπαθώ να δω που βρίσκομε. Το μηχανάκι είναι λίγο πιο πίσω, φαίνετε μόνο το τιμόνι, δουλεύει ακόμα και βγάζει μπουρμπουλήθρες απ την εξάτμιση και τον τροχό που συνεχίζει να γυρνά μέσα στο νερό. (Κάνα δυο μέτρα πιο μέσα θα το έχανα) Γυρνάω προς τους άλλους και βλέπω έναν δυο να έρχονται να σηκώσουν το μηχανάκι και απ τους υπόλοιπους, οι μισοί γονατιστοί να κρατούν τα στομάχια τους και τους άλλους να τους φεύγουν τα καρπούζια απ το στόμα. (που παρεμπιπτόντως δεν είχαν αφήσει ούτε φλούδα όσο εγώ έκανα τον βατραχάνθρωπο) Κατά τα άλλα το μηχανάκι δεν έσβησε ούτε το φίλτρο είχε νερό. Εγώ λίγες γρατζουνιές στα γόνατα μόνο.
    Συμπέρασμα (1)
    Τα καλά τα μηχανάκια, δουλεύουν και υποβρυχίως.
    Συμπέρασμα (2)
    Αν οδηγείς με παντόφλες, καρπούζι δεν τρως.

  14. #284
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/08/2011
    Μηνύματα
    159
    Παρολίγον ηρωική τούμπα προχθές....Αναστροφή σε δρόμο που διασταυρώνεται με γραμμές τραίνου.
    Σκέψη για 2 δευτερόλεπτα, βιάζομαι κιόλας, οκ το έχουμε, ξεκινάμε.
    Στα μισά της αναστροφής και εκεί που βρίσκομαι πάνω στις γραμμές, σκαλώνει ο μπροστά τροχός ανάμεσα σε δύο ράγες.
    Αποτέλεσμα να έχω στριμμένο τιμόνι και να πηγαίνω ευθεία....Αριστερό πόδι κάτω, αποφεύγω τη χύμα μια-δύο-τρεις, εντάξει πέσε μαλακά σκέφτομαι απλά σήκωσέ το γρήγορα και φύγε. Ω περίμενε, ξεσκάλωσε ο τροχός και στρίβω!

    Θυμάμαι και μια γιαγιά που παρακολουθούσε τη φάση παραδίπλα. Πρέπει να έχει ακόμα την απορία τι προσπαθούσα να κάνω και γιατί χοροπήδαγα πάνω στο μηχανάκι

  15. #285
    Νέο μέλος Το avatar του/της luders
    Εγγραφή
    29/06/2015
    Μηνύματα
    10
    Σταση για τσιγαρο στην γεφυρα της χαλκιδας (καπνιζα τοτε...) βαζω το σταντ το πλαιονο βαρεθηκα να βαλω το κεντρικο στο Τρανσαλπ οποτε περναει διπλα μια νταλικα με πολλα αερας και σκονη σηκωνεται κοιταω προς το τρανσαλπ πουθενα ο αερας και το επικλινες κυλησε χωρις ταχυτητα και ξαπλωσε...
    ζημια καμια αλλα τρομαρα μεγαλη...αποτοτε κεντρικο και ταχυτητα.

Σελίδα 19 από 20 ΠρώτοΠρώτο ... 914151617181920 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. φιλτρα κτλ για kawa Z
    από idi στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2007, 21:44
  2. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2006, 21:41
  3. Συναγερμός κτλ
    από skous στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2004, 18:49
  4. διάφορες (απλές?) τούμπες
    από cityfly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 15:02
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 19:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF