Σελίδα 2 από 20 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 288

Θέμα: ''ΧΑΖΕΣ'' τουμπες,χυμες κτλ.

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220

    Ισως η κλασσικότερη

    αλλά πάντα γελοία περίπτωση.
    Ξεχασμένο λουκέτο δισκόφρενου.
    Πέρσι, με το ολοκαίνουργιο τότε FAZER, μπροστά σε άπειρο κόσμο (κέντρο Αθήνας), σαβουριάστηκα και οι περαστικοί έτρεξαν να με απεγλωβίσουν από την μηχανή απορημένοι πως τα κατάφερα και έπεσα με 0 χιλιόμετρα...
    Ευτυχώς καμμία ζημιά πλην του εγωισμού μου...

  2. #17
    Δυστηχως καμια φορα ο εγωισμος ειναι η μεγαλυτερη ζημια...

  3. #18

    Talking Πρωτη γνωριμια με το xr μου...

    Συναντιεμαι με τον πρωην ιδιοκτητη του xr (350) στην ομονοια και κανουμε την μεταβιβαση. Φοραω (το στραβαδι) και κατι γαντια και καβαλαω. Γκαζακι (μαλλον το ειχα τερματισει) συμπλεκτης (εντελος αποτομα) και... Εγω ξαναπαταω με τα δυο ποδια μου κατω με τα χερακια στην προταση... Το XR με εγκαταληπει στην μια ροδα και παει να διασχισει την οδο Σωκρατους... χτηπαει στην πισω γωνια απο φορτιγακι και αρχιζει τις πιρουετες ακριβος στην μεση της διασταυρωσης. Κλεινει δε το προγραμμα... ανασκελα. Δηλαδη το τιμονι κατω και οι δυο ροδες επανω...

    αυταααα....

  4. #19
    Την παρακάτω τούμπα την έχω φάει δύο φορες ακριβώ την ΙΔΙΑ μέσα σε ένα Σαββ/κο:

    Με το ΤρανσΑλπ σε κολοχωματόδρομο, το οποιο δεν φτανω καλά, σταματάω σε μια διχάλα να δω που πάω..... αποφασίζω σηκώνω το αριστερό πόδι βάζω πρώτη και πριν αφήσω το συμπλέκτη ... ΓΛΥΣΤΡΑΕΙ το δεξί πόδι (πάταγε με την "μύτη") και ... ΚΑΤΩ.

    Ζημιές και απο τις δύο πτώσεις με 0χλμ/ωρα μόνο ένα γδαρσιμο στα προστατευτικά κάγκελα του ΤρανσΑλπ.

    ... Τzifos ...
    __________________

  5. #20
    μμμμμμμμμμμμμμ!!!!! Το avatar του/της petridist
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    446

    AX αυτα τα Δισκόφρενα

    Transalp 650... 2 βδομάδες στην κατοχή μου... δεν πατάω καλα κάτω καθ'οτι 1.70...

    πάμε με την κοπέλα μου για μπάνιο σε μια κυριλέ πολυσύχναστη καφετέρια στην παραλία..


    παρκάρω μεσ'στην κυρίλα κλειδώνω μπρστινό δισκόφρενο και αιντε για βούτες..

    οταν φεύγαμε ξεχνάω ο μαλακας το δισκόφρενο... ήμουν και παρκαρισμένος σε αρχη κεκλιμένου πεζοδρομίου.. και τρώω μια τούμπα σαν σκατό με 0,΄ούτε πρόλαβα να κανω ααααα...

    σηκώνομαι σε dt και αρχίζω να βρίζω το λουκέτο!!! πολύ βρίσιμο λέμε..

    την άλλη μέρα ξαναπάω στο ίδιο μέρος όπου οι γνωστοί μου έλεγαν ''πόσο πήγε το οικόπεδο ρε συ??'' (αι σιχτίρ τωρα που το θυμήθηκα...)

    και επίσης ενας σερβιτόρος ερώτηση : η κοπέλα τί σου έφταιγε και την σκυλοέβρισες ρε παλικάρι??? ΝΤΟΙΝΓΚ!!!
    Μια μέρα παιδιά μου....,, μου φέρνουν ένα κομμάτι τιτάνιο ναααααααα!!!! Τι να το κάνω σκέφτομαι????????


    FZ6 RULEZ!!!

  6. #21

    ΤΟΎΜΠΑ ΓΙΑ ΒΛΑΚΕΣ

    Πάω ο καλός σου εκδρομή με αλλες μηχανές όλοι καλά λέμε πάμε χώμα για διασκέδαση .....
    Γιούρια και εγώ μαζι ας μην έχω πατίσει ποτέ χώμα αρχίζουν αυτή να τρέχουν εγώ παθαίνω ένα πάρκισον από το ταρακούνημα...... και σε μιά κατηφόρα ανετος πέρνω ανοιχτά την στροφή χαλικάκι κάτω γλυστράει ο προστινός τροχός παρτη κάτω τη μηχανή .....
    Εγώ φυσικά όρθιος ...... χωρίς τίποτα απο κάτω μου ...... και με φουσκωμένους τους αερόσακους του μπουφάν ....αφού είχε φύγει το φις μαζί με την μηχανή.
    Ο Ρόμποκοπ της βλακείας ...........

  7. #22
    mm supporter can b near y
    Εγγραφή
    30/10/2002
    Μηνύματα
    5
    PAROS KALOKAIRAKI ME TI GOMENA KAI ENA MIXANAKI
    TIGA OSO DEN PAEI ALLO ME DYO SAKIDIA PLATIS SKINI YPOSTROMATA ...
    LOIPON KOIMOMASTE STI PARALIA GIATI OSOI KSERETE DEN PAEI KARABAKI STIN ANTIPARO 3 H WRA TO BRADY
    KSYPNAME APO KATI BOGITA STI PARALIA APO KATI KSENOYS KAI ETOIMAZOMASTE NA PAME MEXRI TO LIMANI STH POYNTA NA FTASOYME STO NISI
    (EIXE PROIGI8EI PROSAGOGI STO TMIMA THS PLAKA GIA EPIKNDINI IDIGISI 4 WRES PRIN FYGOYME MONOS MOY BEBAIA KAI EIXA DWSEI RANTEBOY STO LIMANI META APO 2.30 WRES KRATISEIS STO TMHMA ME 8 PAKISTANOYS KAI ENA PRWIN PREZAKIA)
    SYNEXIZW:
    KSYPNAME NA ME EXEI PRIKSEI H GOMENA NA PAEI MONI TIS MEXRI TO LIMANI STH POYNTA KAI NA TIS LEW OTI MAZI IR8AME MAZI 8A PAME OSO EINAI TO KOSTOS( PAREPIPTWNTOS H KOPELA HTANE MAZI MOY KAMIA BDOMADA)
    ANTE KALA PAW KAI FORTWNO TO XRAKI MOY ME TA PARAPANW KAI PAME NA KSEKINISOYME KE BLEPW OTI DEN PROKEITE NA PAME DIKABALO ME TA TSIMPRAKALA POY HTAN SAN TRIKABALO KAI NA ME PERNEI ARISTERA NA ME PERNEI DEKSIA TA BAGAZIA OSTOSO KOYNIOSANTE GIATI DEN YPIRXE SXARA H SWTHRIA.
    STO FANARI HTANE OLA KAI LIGO STI SELA.
    O NOON NOHHTO
    PRIN KSEKINESW EIXA BALEI TO GNWSTO DISK LOCK
    ANTE LEW NA PAME NA FYGOYME KAI H GOMENA NAMEXEI PRIKSEI ASE ME NA PAW MONH MOY DEN 8ELW KAI TETEIA
    TH KOINONIA MOY MESA KALA THS LEW PIGENE ME TA PODIA MEXRI NA PAREIS TO LEWFORIO KIE RANTEBOY EKEI.
    ANTE KAI BAZW MPROS KAI PAW NA KSEKINISW ME FORA KIOLAS GIATI EIXE PEZOYLAKI NA TO PIDIKSW O TALAIPOROS POY TO AGWRASA MAZI ME TO DENTRAKI KAI OLA TA TSIMPRAKALA NA TRABAN TI MIXANI KATW
    ASIKOTI LEME ANTE MPIP KIESY
    KE EBGALA 8 MERES ME STRABO DISKOPLAKO
    EYTYXOS TO SIMAZEPSA LOGO TWN ERGALEIWN(SWTIRIA)
    KAI NA MOY LEEI ANTE PROXORA 8A XASOYME TO KARABI
    PERITO SAS TO LEW OTI DEN KOIMI8IKAME MAZI
    AN KAI HTAN DIKAIOLOGIA NA PARW TO AIMA MOY PISW DILADI NA TIN G.......W
    AYTA

  8. #23
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    αυτό που περιγράφεις έγινε;

    μιλάμε για σκηνή από ταινία
    (μάλλον ωραίο Ιταλικό σινεμά 60ies)

  9. #24
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    κατάλαβα

    ταιριάζεις με το avatar σου

  10. #25
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    πωπωπω από που πήγες και που έφτασες

    καμία σχέση

    εμένα απλά μου άρεσε η ιστορία σου και είπα ότι αν είναι αληθινή (και γιατί να μην είναι) μοιάζει με ιταλικό σινεμά

    btw είμαι ΠΟΛΥ ευχαριστημένος με την μηχανή μου αν ξανάπερνα το είδος και τα κυβικά, πάλι αυτή θα έπερνα (και όχι την δικιά σου, αλλά δεν έχει σημασία) - δεν καταλαβαίνω γιατί το έθιξες αυτό

    (και τι σχέση είχα εγώ με την africa σου, που σχολίασα τι έχεις, γιατί το έχεις, αν καλά κάνεις και το έχεις - ούτε τι έχεις δεν είχα καν σκεφτεί)


  11. #26
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    no problem

    (αλλά αν μου ξαναπείς για το GS...)


  12. #27
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Χαχαχαχαχαχα πολυ καλη τουμπα και επεισοδιακη δεν μπορω να φανταστω τις φαπες ουτε κατα διαννοια.

  13. #28

    Και μια ιστορια απο εμένα!!!

    95 στην Πάρο, 16 χρονών εγώ και ενας φίλος, που είχε δίπλωμα για
    πενηντάρι, μου έχει νοικιάσει ενα gilera R50!!!
    Για όσους δεν ξέρουν ειναι κάτι 50άρια κρός!!

    Τον θυμάμαι να μου λέει "Ρε μαλάκα θα σκοτωθείς, δεν παίρνεις κανα παπάκι"!!
    Τι λές ρε του λέω " Ειμαι γεννημένος πιλότος!!!!"

    Λοιπον, εγω δεν είχα ξαναοδηγήσει μηχανάκι με συμπλέκτη και γενικώς η
    εμπειρία μου ήταν κάτι παπιά που είχα κάνει βόλτα στην ζούλα!!

    Παίρνει λοιπον ο δικος σου το κροσακί και την έχει δει JOE BAR το λιγότερο!!!!
    Περιτό να σας πω οτι δεν μπορούσα να το ξεκινήσω αλλά όταν τα κατάφερνα, τύφλα
    να είχε ο Rossi!!

    Την επόμενη μέρα λοιπον ξεκινάει το παρεάκι, εγω με το gilera δικάβαλος με τον Κώστα
    και ο άλλος που μου το νοίκιασε με το παπί του και αυτός δικάβαλος, να πάμε Πούντα για μπάνιο!!!

    Φευγουμε μαζί αλλά στον δρόμο σταμάτησα προς ανάγκη του πίσω!! Τώρα που
    το σκέφτομαι πολύ θαραλέος ο Κώστας!!! Τεσπά...ανεβαίνει ο Κώστας, και ο δαίμονας
    μπαίνει μέσα μου!!!! Τσίτα το κροσάκι και ο Κωστας σε κάθε στροφή να λέει "Ωπα κόψε"!!
    "Ώπα κόψε" μια , "Ώπα κόψε" δυο, στην τρίτη κόβω και εγω μέσα απο ένα χωράφι και σκάω
    σε ένα τοιχάκι απο αυτά τα χαμηλά που έχουν τα νησιά με τις πέτρες!!! Πανικός!!
    Το μηχανάκι πάνω στο τοιχάκι σκαρφαλωμένο, ο Κώστας φρικαρισμένος αλλά αλάβωτος και
    εγώ μέσα στα αίματα στα πόδια!! (Τα σημάδια ακόμα τα έχω!!)

    Κατεβάζουμε το μηχανάκι απο το τοιχάκι το οποίο δεν είχε πάθει τίποτα και λέω του Κώστα "Κράτα
    το μια να δώ εάν έχει πάθει τίποτα!!". Το αφήνω εγω το αφήνει και αυτος, το μηχανάκι ξαναπέφτει,
    βρίσκει σε μια πέτρα στο τοιχάκι και σπάει ενα πλαινό φτερό που είχε!! Τι να του πω τώρα!! Με τα πολλά
    ξαναξεκινάμε να βρούμε τους άλλους!!!! Στο δρόμο σταματάμε στο πρώτο χωριο και παίρνουμε μαντήλια
    και νερο για να καθαρίσω τις πλήγες!! Εκει βρίσκουμε και τους αλλους και ξεκινάμε για Πουντά!!
    Οταν φτάνουμε επιτελους , παρκαρουμε τα μηχανάκια στον χωματόδρομο!! Ελα όμως που
    το έβαλα κολητά στο παπάκι και με το που κατεβαίνω καίγομαι στο πόδι απο την εξάτμιση!!

    Στο τέλος όλοι κάναν μπάνιο και εγώ καθόμουν σε μια σκία και προσπαθούσα να απαλήνω τον πόνο!!
    Γρήγορο και ασφαλές...είναι μόνο το Πόνυ Εξπρές

    www.alpha-doors.gr

  14. #29
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    χεχεχεχε

    δικαιολογείσαι - πανικός από το γεγονός

    κάνει κανείς της ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ μαλακίες στη σειρά έτσι

    μου θύμισες ΑΡΧΑΙΑ δική μου τούμπα

    καρελάκι από μια μεγαλύτερη ξαδέρφη μου, τάβλα όλοι για μεσημέρι και εγώ να τρέχω στο χωριό στους χωματόδρωμους

    μέχρι που κάποια στιγμή αποφάσισα να δω πόσο εντούρο είναι το καρελάκι το οποίο είχε τερματίσει και σε μια 90 μοιρών στροφή εγώ έκανα μόνο τις 15 (μοίρες) και πήγα ευθεία...

    στο καρελάκι κρέμασε το φανάρι του... και εγώ να έχω σχιστεί στα χέρια και να γυρνάω πίσω σιγά σιγά για να πλύνω ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ τις πληγές μην και δεν με καταλάβουν (επίσης ακόμα φαίνονται - θέλαν ράματα) και η αγωνία μου να είναι να στηρίξω με ένα κλαράκι το φανάρι μην καταλάβουν ότι κάτι του έκανα

    ε... 15 (μην πω 20 πια) χρόνια έχουν περάσει, ακόμα λέω ότι "ε πήγα να στρίψω και πάνω στην στροφή είχε ένα κούτσουρο στο δρόμο, τι να έκανα"

    είστε μάλλον οι πρώτοι που λέω ότι ΔΕΝ είχε έτσι η ιστορία

  15. #30
    ΑΝΕΒΑΙΝΟΝΤΑΣ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΜΗ ΕΧΟΝΤΑΣ ΚΛΙΣΕΙ ΤΟ ΣΤΑΝ ΑΥΤΟ
    ΕΣΠΑΣΕ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΟ ΕΔΑΦΟΣ ΣΕ ΘΕΣΗ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΠΛΑΚΩΜΕΝΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΚΑΤΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΧΤΥΠΗΣΑ

Σελίδα 2 από 20 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. φιλτρα κτλ για kawa Z
    από idi στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2007, 21:44
  2. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2006, 21:41
  3. Συναγερμός κτλ
    από skous στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2004, 18:49
  4. διάφορες (απλές?) τούμπες
    από cityfly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 15:02
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 19:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF