Σελίδα 5 από 20 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 288

Θέμα: ''ΧΑΖΕΣ'' τουμπες,χυμες κτλ.

  1. #61
    mia pou eipes GLX thimithika mia treli toumpa pou den eftega kai go eitan ena filaraki mou me koloftiafmeno papi 53 mm me TAGEKAVA strofalo kai pistoni to papi petouse alla eixai ena provlima varouse i mpiela,erxete apo to spiti mou na pame gia kafe girnai kai mou leei oti xtypaei mpiela tha exei provlima,tou leo na min to spaei kai tna to plakoni xalara tou leo tha pame leei entaksi pame gia kafe kai gia mia fasi sta fanaria(eixai feri kai ton filo mas ton giorgo kai eitane dikavalo ego eimouna me astra monos mou)tou kolaei mia KLE 400 i 600 ean then kano lathos anavi prasino kai vlepis to papi na fevgi sfera na einai mazi me to KLE sta 300 metra peripou tou fevgi to KLE anoikse pia efthia kai go apo piso me to astra na prospatho na tous ftaso adinaton vevea eitan gnisio opote gia mia fasi agougete enas dinatos metalikos eixos kai na vgazi mavrila i eksatmisi kai na frenari to papi mpori na pigene me 120 xiliometra to papi ksafnikai agou ena grak dinato kai kati na eksfentonizete pros ta aristera(mpiela me to miso pistoni) ego apo poiso na tou fonazo pata simlekti kai gia mia fasi mou fegi to mixanaki mesa apo ta xeria mou eixan aplothi ta ladia tou sto dromo kai na sernome me ton kolo stin mesi tou dromou kai amaksi prosta kai apo piso(pos einai otan kaneis tsoulitra alla fantasou stin aspri grami sti mesi tou dromou)vazo to podi mou kato sto dromo kai kontraro kai sikonome kai trexo sto pezodromio eftixos ei alli den pesane polemisan trela gia na min pesoun,eitan astia fasi alla mpori na eitan pio sovaro eftixos,afta einai istories pou eimastan me ta papakia 16 xronon eitan ta kalitera mou xronia tha exo na to leo,alli mia fasi pou thimame eixe sinavlia o vardis sto kiotari stin rodo einai peripou 60xiliometra apo to kentro tis rodou,mou leei o kolitos mou pame stin sinavlia ksekiname tora 2 papakia na pame stin synavlia(entometaksi eixa klisi kai mia kontra ekeini tin mera pou tin eixa ksexasi)ftanoume stin synavlia kai vriskoume kapoious gnostous pou eixane paei pio prin apo emas ginomaste mia parea 12 atomon afti eixane kanonisi na minoun stin paralia telioni i sinavlia kai lene na paroume mpyres kai na araksoume stin paralia 1 omos tin nyxrta ola ta periptera klista kai gia kali mas tyxi vrikame ena super market kai eixai apo ekso kamposes kases ksexazmenes(xima ekso apo tin porta)voutame 2 pame paralia tis eipiame tis 2 kases kai leme na pame na peksoume me ena TS50 pou eixe enikiasi o allos to kavalao kai pao na katevo mia strofi kai apo kato gremos giro sta 5 metra,eftia piga den eixe frena to g@mimeno to TS kai eimoun kai dikavalo kai skao xamo kai skai pano mou o filos mou(prepi na eitane 100kila kai)sikothika me ena fovero pono sta kokala giati me plakose o allos

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAKIS-RR
    Εγγραφή
    29/01/2009
    Μηνύματα
    215
    ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΧΑΖΗ ΤΟΥΜΠΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΠΙΑΣΟΥΝ ΤΑ ΓΕΛΙΑ.ΑΚΟΥΣΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ.ΠΗΓΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΜΟΥ KAWASAKI ZXR 400 ΣΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΗ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΤΟ ΣΤΑΝΤ (ΤΟ ΕΞΥΣΑ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΟ ΠΑΠΟΥΤΣΙ) ΣΚΑΛΩΣΕ ΤΟ ΚΟΡΔΟΝΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΤΑΝΤ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΠΕΣΕ ΤΟ 400 ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ CBR ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ .ΚΑΡΑΜΠΟΛΑ ΔΗΛΑΔΗ.ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΓΩ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ 400 ΚΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΣΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΜΗΧΑΝΕΣ......

  3. #63
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Με το Thundercat που ειχα...παω να καβαλησω πεζοδρομιο στην τραπεζα για να κανω την δουλεια μου ( καμια 6-7 χρονια ) και το πεζδρομιο ηταν πολυτελειας ...ειχε "επικαλυψη μαρμαρο...οποτε εγω σφιγγομουν στα Clip ons να σωσω το μηχανακι που δεν ελεγε να ανεβει ουτε ΚΑΝ η μπροστινη πεζοδρομιο !!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    ή το αλλο θε'ι'κο....να εισαι ετοιμος για βολτα.... να σου πεσει το γαντι....κι εσυ σαν μαγκας Τιραμολας να σκυψεις να το παρεις ενω εισαι καθισμενος στην σελα....
    Accipere quam facere praestat injuriam

  4. #64
    Μοναχικός καβαλάρης Το avatar του/της castoras
    Εγγραφή
    14/05/2007
    Μηνύματα
    468
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX

    ή το αλλο θε'ι'κο....να εισαι ετοιμος για βολτα.... να σου πεσει το γαντι....κι εσυ σαν μαγκας Τιραμολας να σκυψεις να το παρεις ενω εισαι καθισμενος στην σελα....
    Ναι,το έκανα!!!

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kokos08
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    267
    Με παπι με φιλο μου δικαβαλος πριν πολλα χρονια,στα 15 μας συγκεκριμενα,κατεωεναμε μεγαλη κατηφορα και βλεπουμε ενα φορτηγακι Mitsubishi μπροστα και ριχνω την φοβερη ιδεα "ρε μαλακα να παρουμε φορα να σβησουμε το μηχανακι και να τον περασουμε και να του πουμε, "και σβηστει σε περναμε!"

    Ε ολα τα λεφτα,ηταν σκοτεινα εκει πολυ,ο τυπος αποφασισε να στριψει χωρις φλας την ωρα που φταναμε διπλα του και μπαααμ στην πορτα του και συρθηκαμε μερικα μετρα,με γρατζουνιες την βγαλαμε και πολυ γελιο,γιατι την κοπανησαμε οπως οπως οταν ρωτησε αν εχουμε διπλωμα,χεχε!

    Α! αφου μας χτυπησε εβγαλε και το φλας για να ειναι καλυμενος και καλα... πονηρος ο βλαχος!

    Τελικα ακομα δεν εχω καταφερει να κανω αυτη την προσπεραση ακομα! Να σβησω το 1000 λες...??? μμμμ....

  6. #66
    Πριν απο 15 χρόνια περίπου με το πρώτο μου μηχανάκι (chaly),είμαι με την κοπέλα μου σε ενα φανάρι κ περιμένοντας να ανάψει έχω τα πόδια μου κάτω κ σηκώνω μικρή σταματημένη σούζα...
    το μηχανάκι σηκώνετε λίγο παραπάνω κ αφού εχω τα πόδια κάτω δεν υπάρχει φρένο...
    βρίσκομαι απάνω απο την κοπελιά η οποία βρίσκεται με την πλάτη στην άσφαλτο να κοντέβω να πεθάνω απο το γέλιο κρατώντας απο πάνω μου κ το μηχανάκι το οποίο τρέχει βενζίνη απο υπερχύλιση κ ο κόσμος τριγύρω να κοιτάει έντρομος...
    τελικά ήρθαν κ μου πήραν το μηχανάκι απο πάνω μου κ σηκωθήκαμε για να γελάσουμε άνετα...
    κ με το προηγούμενο μηχανάκι μου (africa) είχα βαρεθεί να πέφτω στα φανάρια...
    αλλά την πιο πρόσφατη την έφαγα εξω απο την ΕΚΘΕΣΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ φέτος όταν ξεκίνησα με το gs να κατέβω το πεζοδρόμιο κ μόλις κατέβηκε ο μπροστινός τροχός μπλόκαρε απο το κλειδαριά κ βρέθηκα με το μηχανάκι πεσμένο σχεδόν απο πάνω μου σε αρνητική κλίση μιας κ ο πίσω τροχός ήταν ακόμη επάνω στο πεζοδρόμιο...
    squirrel

  7. #67
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Mια που το ξαναζωντανέψατε, ο δημιουργός του φρεντακίου και καλός μου φίλος AFTER, που είναι ρε παίδες...? γιατί χάθηκε...?

  8. #68
    Γυρίστε όλοι στην επαρχία Το avatar του/της glargkatzis
    Εγγραφή
    05/03/2009
    Μηνύματα
    222
    όταν πρωτοπήρα το φαντούρο , ανεβαίνω στον κίσσαβο για να διαπιστώσω τις off ιδιότητές του, Μετά από 3 ώρες χαλαρής βόλτας σε χωματόδρομους ,κατεβαίνοντας σε παραλία (καρίτσα) βλέπω μπροστά μου μικρό ανάχωμα κάθετα στο δρόμο.!λέω 20 πόντους είναι θα το περάσω χωρίς να κόψω. φθάνοντας κοντά βλέπω κάτι να γυαλίζει, αλλά ο μπροστινός είχε πατήσει ήδη την ΚΡΥΜΜΕΝΗ σιδερένια σωλήνα ποτίσματος (σκεπασμένη με χώμα) και έφυγα με 30 χλμ λοξώς αριστερά !!! ευτυχώς έχει φαρδύ τιμόνι και βρίσκει πρώτο! (μονο ένα φλάς ζημιά και μια γρατσουνιά στο φαίρινγκ)
    Vstrom 650
    PieceLand,Larissa

  9. #69
    Ηράκλειο, Κρήτη Το avatar του/της mikios400
    Εγγραφή
    09/06/2008
    Μηνύματα
    195
    δεξιά και ανηφορική και φουρκέτα... ότι χειρότερο δλδ (για τους ντόπιους -> από Παντάνασσα να πας Ρογδιά). Το V-Strom 15 μερών, άστρωτο το σασμάν, κατεβάζω από 2α 1η αλλά που... μένω στα μισά της στροφής με το γκάζι τέρμα και το μηχανάκια να σταματάει μόνο του... κοιτάω κάτω "φτου, το νεκρόλαμπο"... με παίρνει δεξιά αλλά δεν βρήκα έδαφος να πατήσω από την κλίση του εδάφους.... φωνάζω στην αρραβωνιαστικιά που είχα πίσω "πήδααααα" και πέφτω μαζί με το μοτόρι... η κακομοίρα από πίσω ούτε αυτή βρήκε πάτωμα και πήρε μια κολοτούμπα προς τα κάτω, ευτυχώς στα χόρτα.

    Εμείς δεν πάθαμε τπτ απολύτως, αλλά το μοτόρι απέκτησε κανα 2 παράσημα κ σπασμένη μανέτα... δεν πειράζει
    ντιελεξιμισι καπα οχτώ .. Scientia est potentia
    "καβάλα παν στην εκκλησά, καβάλα προσκυνάνε..."

  10. #70
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mikios400
    δεξιά και ανηφορική και φουρκέτα... ότι χειρότερο δλδ (για τους ντόπιους -> από Παντάνασσα να πας Ρογδιά). Το V-Strom 15 μερών, άστρωτο το σασμάν, κατεβάζω από 2α 1η αλλά που... μένω στα μισά της στροφής με το γκάζι τέρμα και το μηχανάκια να σταματάει μόνο του... κοιτάω κάτω "φτου, το νεκρόλαμπο"... με παίρνει δεξιά αλλά δεν βρήκα έδαφος να πατήσω από την κλίση του εδάφους.... φωνάζω στην αρραβωνιαστικιά που είχα πίσω "πήδααααα" και πέφτω μαζί με το μοτόρι... η κακομοίρα από πίσω ούτε αυτή βρήκε πάτωμα και πήρε μια κολοτούμπα προς τα κάτω, ευτυχώς στα χόρτα.

    Εμείς δεν πάθαμε τπτ απολύτως, αλλά το μοτόρι απέκτησε κανα 2 παράσημα κ σπασμένη μανέτα... δεν πειράζει
    AΧ .........και να έγραφε το Μαράκι εδώ μέσα ........... τι καλιμέντα και ξεγιούβεντα ......... είχαμε να διαβάσουμε !!!
    Ήρωας το Μαράκι και να τις δώσεις τα χαιρετίσματά μου ...........

    Το άλλο που σου βούλιαξε η γόβα στη λάσπη δεν το γράφεις ;;;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Υ.Γ. Χάθηκες !!! Πες μου ποιός σε πείραξε να το 'νε μακελέψω !!!

  11. #71
    Αναλλοίωτος Το avatar του/της Akatanomastos
    Εγγραφή
    28/04/2005
    Μηνύματα
    1.260
    dt 125, κουβαλαω ενα φτερο ακουμπισμενο στη σελα μπροστα απο τα ποδια μου, καθετα στην σελα.

    ευτηχως νυχτα και δεν υπαρχει ψυχη..

    καθως πλησιαζω σε στοπ φρεναρω, γλυστραει το φτερο προς τα αριστερα και σκυβω να το πιασω.:a31:
    οπως απλωνω χερι αριστερα, η μονη μου επαφη με την μηχανη ειναι με την γκαζιερια.

    τραβιεται λοιπον και το δεξι προς τα κατω το αγριμι φορτωνει, πηδαω πισω και προσγειωνομαι ορθιος, το μηχανακι πετιεται στον αερα και σκαει στο υψος της διαβασης πεζων..

    απολογισμος μανετα συμπλεκτη, οποτε και το αφησα εκει.

    beautifull years
    -It's 106 miles to Chicago. We've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses.
    - Hit it.
    -------------------------------------------------------------------------------
    όλα αυτά, είναι απλά μέρος του πανυγηριού που λέγεται ζωή..
    ------------------------------------------------------------------------------
    νέα προσθήκη

    Definition of a bad boy



  12. #72
    Από γελοίες τούμπες άλλο τίποτα

    85 ή 86 στα zacks πάνω από την κεντρική πλατεία Ηλιούπολης. Τότε ήταν ακόμα δρόμος. Απογευματάκι όλη η Ηλιούπολη μαζεμένη για καφέ.
    Μπαίνω με το RD350 και βλέπω την παρέα καθισμένη σε τραπεζάκι δίπλα στον δρόμο. Πάω δίπλα φρενάρω, κατεβάζω με μια κίνηση το σταντ, σβήνω και καλησπερρρρίζωωω από την...άσφαλτο. Δεν είχε ανοίξει όλο το στάντ, ξαναέκλεισε, παρτον κάτω τον μαλάκα μπροστά σε όλα τα γκομενάκια των νοτίων προαστίων.

    89 πάρτυ αποκρεων. Ντύνομαι νοικοκυρά, φοράω και μια μακρυα ρόμπα της μάνας μου, καβαλάω το KDX και βουρ για την Boheme που κάνει πάρτυ. Μόνο που η ρόμπα παραήταν μακρυά την αρπάζει η αλυσίδα, ξαναπάρτον κάτω τον μαλάκα.

    Και μια απείρου γελοιότητας με αμάξι.
    Αύγουστος του 87, άδεια ορκομωσίας από τον στρατό. Τσιμπάω την ascona του μπαμπά και zacks για καφέ. Είχα λοιπόν το συνήθειο την δεξιά στροφή για τα zacks, πάνω από την πλατεία, να την παίρνω πάντα με χειρόφρενο. Καναδυό φορές παραλίγο να πατούσα τον Χριστόφορο τον σερβιτόρο, αλλά δεν γμτ, όλοι φίλοι είμαστε. Έτσι λοιπόν, παίρνω την πλατεία, γκαζώνω, φτάνω στην δεξιά, χειρόφρενο, ανάποδο τιμόνι και μπααμμμ γγκκκράουυυυ. Ο γκιόζης ο δήμαρχος έχει βάλει κολονάκια στην είσοδο του δρομακίου, με σκοπό να το κάνει αργότερα πεζόδρομο. Που να το ξέρω ο έρμος, έλειπα και 20 μέρες.
    Παράτησα την ascona στο στενό του σπιτιού μου και πήγα και κρύφτηκα ... στο στρατόπεδο, μπας και γλυτώσω από τον πατέρα μου.

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702
    Απο γνωστο μου .

    Βροχη καταρακτωδης, δρομος ποταμι χειμαρος.

    2 ατομα πανω σε μοτο.

    Οδηγος - Βαλε τα ποδια κατω στο φαναρι οταν σταματησουμε

    Συνοδηγος - Οχι, βαλτα εσυ , εσυ εισαι ο οδηγος

    Οδηγος - Δεν τα βαζω, βρεχει βαλτα εσυ ..

    ... εσυ

    ... οχι εσυ

    ... οχι εσυ, δεν τα βαζω , θα δεις . Αν δεν τα βαλλεις εσυ θα την αφησω να πεσει .


    Σταματαει η μοτο κ δεν κατεβαζει κανεις τα ποδια ! κ πεσανε με 0 χλμ


  14. #74
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
    Σταματαει η μοτο κ δεν κατεβαζει κανεις τα ποδια ! κ πεσανε με 0 χλμ
    Μου θύμησε τον άλλον που έπεσε στο φανάρι έχοντας ξεχάσει ότι νωρίτερα αφαίρεσε το sidecar..


  15. #75
    Μέλος Το avatar του/της vamei
    Εγγραφή
    12/09/2008
    Μηνύματα
    64
    Μπροστα απο το σπιτι ετοιμη να ξεπαρκαρω, μπροστα μου ουρα τα αυτοκινητα. Ευγενεστατος κουτακιας μου λεει περνα. Ξεκιναω χαλαρα στριβοντας δεξια για να μπω στο δρομο, χαλαρος ο συμπλεκτης σβηνει η μηχανη με μαζευαν κι εμενα και τη μηχανη απο το σουβλατζιδικο διπλα. Το ωραιο ειναι που τα εβαλα με τον ιπποτη γιατι μου εδωσε προτεραιοτητα...
    Πηγαινουμε με μια φιλη για καφε παρκαρω τη μηχανη κι αποφασιζει να κατεβει πατωντας τον αριστερο μαρσπιε. Το βαρος πολυ, δεν ημουν προετοιμασμενη, που να κρατησω τη μηχανη βρεθηκαμε και οι τρεις στο πεζοδρομιο αγκαλια.
    Ξεκιναω απο Αθηνα για Αιγιο. Δεν κανω καμμια σταση. Φτανω σε ενα βενζιναδικο του Αιγιου για γεμισμα κατεβαζω το σταντ και βαζω τα ποδια στους μαρσπιεδες και περιμενω τον βενζινα. Δεν εχω εν τω μεταξυ καλη αισθηση της ισορροπιας λογω ταξιδιου και ζαλαδας και γερνει η μηχανη αναποδα απο το σταντ και πεφτουμε επανω στον τροφοδοτη βενζινας. Ο βενζινας δεν καταλαβε γιατι πεσαμε. Κι εγω γελουσα κι απο μεσα μου εβριζα.
    Ζημιες απ' ολα αυτα μανετες και ενα ραγισμα στο πισω πλαστικο.

Σελίδα 5 από 20 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. φιλτρα κτλ για kawa Z
    από idi στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2007, 21:44
  2. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2006, 21:41
  3. Συναγερμός κτλ
    από skous στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2004, 18:49
  4. διάφορες (απλές?) τούμπες
    από cityfly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 15:02
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 19:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF