Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 34

Θέμα: KTM Adventure 950-990 efi

  1. #1
    Γρήγορο Μέλος Το avatar του/της stamzx10
    Εγγραφή
    13/05/2010
    Μηνύματα
    128

    KTM Adventure 950-990 efi

    Ποιες οι διαφορες τους?Θα παιρνατε καποιο απ τα δυο?ΑΠο αξιοπιστία τι λένε?
    Feel The Power On Your Right Hand ! ! !

  2. #2
    Μια χαρά ειναι!μην ακούς κανένα!

  3. #3
    Καλως τα τα παιδια τα γρηγορα.

    Πολλες διαφορες και πολλες ομοιοτητες ...Εξαρταται τι θες και ποσο δινεις .

  4. #4
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Σαφώς 990. & αν ξέρεις να πειράζεις και τους χάρτες, ακόμα καλύτερα. Ψάξε στο advrider στο ανάλογο section.

  5. #5
    εγω πότε θα ξύσω γόνατο? Το avatar του/της PQC
    Εγγραφή
    20/01/2005
    Μηνύματα
    164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Σαφώς 990. & αν ξέρεις να πειράζεις και τους χάρτες, ακόμα καλύτερα. Ψάξε στο advrider στο ανάλογο section.
    Συγχώρεσε την άγνοια μου, επειδή με ενδιαφέρει το 990, με χάρτες μπορείς να παίξεις με όλα τα 990.Χρειάζεται comander?
    Αν δείτε ένα μαύρο κόκκινο fazer 1000 να περνάει τάπα στην στροφή ξύνωντας μασπίεδες, αυτιά και γόνατα σίγουρα δεν είμαι εγώ

  6. #6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PQC Προβολή μηνύματος
    Συγχώρεσε την άγνοια μου, επειδή με ενδιαφέρει το 990, με χάρτες μπορείς να παίξεις με όλα τα 990.Χρειάζεται comander?
    Ναι, μπορείς να παίξεις μέ όλα τα 990. Χρειάζεσαι μόνο το πρόγραμμα TuneEcu και το κατάλληλο καλώδιο.
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  7. #7
    χωμα λασπη και κακο Το avatar του/της indianos950
    Εγγραφή
    22/03/2009
    Μηνύματα
    228
    Ρε παιδιά να πω την αμαρτία μου για τους χάρτες που δινοντε ξεκλειδωτοι και αφορά εκείνον της acrapovic . Κόκκινιζει ο λαιμός του πίσω κυλινδρου όταν κάνω χαλαρές βόλτες στην πόλη. Έχετε παρατηρήσει κάτι ανάλογο ;



    Προς τον φίλο. Παρε 990 μόνο και μόνο το ABS αστα οοοολα τα αλλα

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από indianos950 Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδιά να πω την αμαρτία μου για τους χάρτες που δινοντε ξεκλειδωτοι και αφορά εκείνον της acrapovic . Κόκκινιζει ο λαιμός του πίσω κυλινδρου όταν κάνω χαλαρές βόλτες στην πόλη. Έχετε παρατηρήσει κάτι ανάλογο ;
    Φυσιολογικο γιατι ο πισω κυλινδρος παιζει με πιο πλουσιο μιγμα,
    επειδη ψυχεται λιγοτερο λογω V διαταξης.
    Typhoon 125, NX 250, WR200, LC4 400E, M 600, Canyon 500, LC4 640 SM, 640 ADV, Speed 4, Z1000, 404 DS, ADV 950S , SDuke 990, SM 950 , 440 SM, 690 SM, TUONO 660!

  9. #9
    χωμα λασπη και κακο Το avatar του/της indianos950
    Εγγραφή
    22/03/2009
    Μηνύματα
    228
    Δεν έχει θέμα τοτε

  10. #10
    Αναρωτιέμαι... Το avatar του/της gefr
    Εγγραφή
    01/11/2006
    Μηνύματα
    1.197
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Black Mamba Προβολή μηνύματος
    Φυσιολογικο γιατι ο πισω κυλινδρος παιζει με πιο πλουσιο μιγμα,
    επειδη ψυχεται λιγοτερο λογω V διαταξης.
    Επειδή ο πίσω χρειάζεται περισσότερη ψύξη, τροφοδοτείται με πλουσιότερο μίγμα. Το πλουσιότερο μίγμα τον ψύχει περισσότερο. Δεν κοκκινίζει λόγω πλουσιότερου μίγματος.
    Πάντα υπάρχει αιτία!

  11. #11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gefr Προβολή μηνύματος
    Επειδή ο πίσω χρειάζεται περισσότερη ψύξη, τροφοδοτείται με πλουσιότερο μίγμα. Το πλουσιότερο μίγμα τον ψύχει περισσότερο. Δεν κοκκινίζει λόγω πλουσιότερου μίγματος.
    Στο ειχα πει... Με τα μιγματα, μεγαλη αγαπη
    Typhoon 125, NX 250, WR200, LC4 400E, M 600, Canyon 500, LC4 640 SM, 640 ADV, Speed 4, Z1000, 404 DS, ADV 950S , SDuke 990, SM 950 , 440 SM, 690 SM, TUONO 660!

  12. #12
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Δεν μπορω να καταλαβω απο που πηγαζει αυτη η βεβαιοτητα οτι ο πισω ειναι πλουσιοτερος λογω αναγκαιοτητας ψυξης, την στιγμη που τοσα αλλα μη συμμετρικα πραγματα συμβαινουν.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της iliasfyntanidis
    Εγγραφή
    10/04/2012
    Μηνύματα
    188
    Τέλεια!Αρα εχεις και τσάμπα stop!
    Σοβαρά τωρα το να εχει πιο πλούσιο μείγμα το θεωρώ δύσκολο όταν οι κινητήρες λειτουργούν με AFR 14,7 και αυτο ειναι κανόνας.
    Το πιθανότερο ειναι να βλέπεις πυρωμενο τον λαιμό επειδη τα καυσαέρια ειναι πιο θερμά ειτε γιατι δεν ψυχεται επαρκώς ο πίσω κύλινδρος ειτε γιατι δεν ψυχεται επαρκώς ο λαιμός σε σχέση με τον μπροστα.
    Και αυτο το φαινόμενο σε συνθήκες Χάλαρης βόλτας ειναι πιο έντονο.
    Ride till the end....isle of man style!
    William Joseph "Joey" Dunlop, OBE (February 25, 1952 - July 2, 2000)

  14. #14
    Αναρωτιέμαι... Το avatar του/της gefr
    Εγγραφή
    01/11/2006
    Μηνύματα
    1.197
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Δεν μπορω να καταλαβω απο που πηγαζει αυτη η βεβαιοτητα οτι ο πισω ειναι πλουσιοτερος λογω αναγκαιοτητας ψυξης, την στιγμη που τοσα αλλα μη συμμετρικα πραγματα συμβαινουν.
    Οι μηχανικοί υποστηρίζουν οτι οι κινητήρες τροφοδοτούνται με περισσότερο καύσιμο από τη στοιχειομετρική αναλογία, για λόγους ψύξης. Επίσης λένε οτι για αυξημένη απόδοση οι βελτιωτές φτωχαίνουν το μίγμα, ριψοκινδυνεύοντας την αξιοπιστία του κινητήρα. Τουλάχιστο αυτά έχω καταλάβει εγώ.
    iliafyntanidis οι κινητήρες σπάνια λειτουργούν με AFR 14,7. Είναι το ιδανικό που δεν πετυχαίνεται γιατί υπάρχουν απαιτήσεις που έχουν προτεραιότητα.
    Γειά χαρά.
    Πάντα υπάρχει αιτία!

  15. #15
    Μία σύγκριση των τιμών των 2 χαρτών ( μέσω tuneEcu) , εμπρόσθιου και οπίσθιου κύλινδρου θα επιβεβαιώσει αυτή τη διαφορά .

    Eπίσης η διαφορά φαίνεται και απο τα καυσαέρια CO , σε καυσανάλυση .

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF