Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: GSXR 1000 K7 TURBO KIT STAGE 1

  1. #1

    GSXR 1000 K7 TURBO KIT STAGE 1

    ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ TURBO TO GSXR ΜΟΥ

    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΓΝΩΜΕΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΤΛ.ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΤΙ ΜΗ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΘΑ ΣΠΑΣΕΙ ΣΕ 1 ΜΗΝΑ ΚΤΛ

    ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΗ ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΙΤΑΚΙ

    http://www.turbo-kits.com/gsxr-1000_turbo_kits.html


    ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΑ ΕΧΕΙ ΟΛΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΠΟΙΚΟΙΝΩΣΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ

    ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΧΡΗΣΗ ΚΤΛ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΠΑΕΙ ΧΡΟΝΙΑ

    ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΩ 0.6 ΠΙΕΣΗ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ

    ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΧΩ ΗΔΗ 50.000 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΑΡΑΓΕ ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΠΙΣΤΟΝΙΑ ?
    Η ΘΑ ΑΝΤΕΞΟΥΝ

    ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ Η ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΚΤΛ ΚΤΛ

    ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΠΟΛΥ
    Τα αλογα ποτε δεν ειναι αρκετα

  2. #2
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    απο μηχανακια δεν ξερω μετατροπη σε turbo
    ξερω απο αυτοκινητα
    σαν αρχη ειναι η ιδια-οι διαστασεις αλλαζουν
    για καθε σοβαρη μετατροπη που θελουμε να εχει αντοχη και διαρκεια και στον χρονο,αλλα και σε περαιτερω αυξηση
    ειναι επιτακτικη η τοποθετηση σφυρηλατων εμβολων-για αντοχη στις ποιο μεγαλες θερμοκρασιες-αποτομες αυξησεις ισχυος κλπ

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostaspetrou
    Εγγραφή
    09/07/2010
    Μηνύματα
    712
    Μόνο και μόνο το γεγονός ότι το λινκ σου παραπέμπει σ'εταιρεία που έχει κιτ από Άουντι μέχρι GSXR θα μ' έκανε να ΜΗ την προτιμήσω.

    Αν είναι δυνατόν,λέει ότι το κιτ μπάινει σε gsxr1000 από το 1999 μέχρι το 2009!
    To 1000 εμφανίστηκε το 2001!
    Από τότε το μοτέρ άλλαξε 3 φορές.
    Αυτό και αν είναι μπακάλικο...
    Δε χρειάζεται να εμβαθύνει κανείς...

    Εδώ ολόσωμη εξάτμιση βάζεις και θέλει ένα σωρό άλλα πράγματα και ρύθμιση για να δουλέψει.
    Με τούρμπο που είναι σαφώς πιο δύσκολα τα πράγματα καταλαβαίνεις ότι το Bolt on είναι λίγο ύποπτο.

    Δες τις παρακάτω επιλογές:
    α)Να ρωτήσεις σε ξένα φόρουμ για gsxr ( gixxer.com για παράδειγμα) να βρεις κάποιον που που έχει το μηχανάκι σου,το τούρμπισε και άντεξε.
    Αν βρεις ρώτα και βάλε ό,τι φοράει και αυτός(φίλτρα,εξάτμιση,τουρμπίνα κλπ)
    β)Βρες μηχανικό που έχει τουρμπίσει μοτοσυκλετες και αυτές αντέχουν.Αν τον εμπιστευτείς προχώρα.


    Η λύση β είναι η καλύτερη αλλά με τεράστιο κόστος.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    απο μηχανακια δεν ξερω μετατροπη σε turbo
    ξερω απο αυτοκινητα
    σαν αρχη ειναι η ιδια-οι διαστασεις αλλαζουν
    για καθε σοβαρη μετατροπη που θελουμε να εχει αντοχη και διαρκεια και στον χρονο,αλλα και σε περαιτερω αυξηση
    ειναι επιτακτικη η τοποθετηση σφυρηλατων εμβολων-για αντοχη στις ποιο μεγαλες θερμοκρασιες-αποτομες αυξησεις ισχυος κλπ
    Δεν ισχύει πάντα,σε light turbo επεμβάσεις-ακόμα και σε μηχανές- τα μαμά πιστόνια είναι μια χαρά.

    Λεπτομέρεια: τα σφυρήλατα επειδή διαστέλλονται περισσότερο απ'τα μαμά θέλουν μεγαλύτερες ανοχές μεταξύ αυτών και του κυλίνδρου.
    Αυτό όμως έχει σαν αποτέλεσμα μεγάλες φθορές λόγω σκαμπιλίσματος,ειδικά κατά το ξεκίνημα.
    Επίσης τ'άφτερμάρκετ δεν έχουν στη φούστα τους πολύ μικρά αυλάκια ώστε να κρατάνε λάδι,ακριβώς για ν'αποφέυγονται οι φθορές εκκίνησης.
    Κάποια έχουν αντιτριβική επίστρωση αλλά αυτή δεν κρατάει πολύ.
    Κοιτάξτε για eutectic pistons και θα καταλάβετε...

    http://legacygt.com/forums/showthrea...s-130635.html?


    http://honda-tech.com/showthread.php?t=2427270

    http://www.team-integra.net/forum/bl...ston-tech.html
    Τελευταία τροποποίηση από kostaspetrou; 19/08/2013 στις 18:53.

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/02/2006
    Μηνύματα
    100
    Το τουρμπο ειναι ιστορια αν μπλεξεις,θα πρεπει να βρεις το σωστο κιτ απο αμερικη αλλα και τον σωστο μηχανικο που θα στο βαλει.
    Εφοσον εχεις ενα δυανατο μηχανακι σαν το gsxr γιατι δε σκεφτεσαι την ατμοσφαιρα,νομιζω οτι αν επαιζες με εκκεντροφορους θα ησουν ποιο σιγουρος και με τα ιδια λεφτα περιπου.

  5. #5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spi900 Προβολή μηνύματος
    Το τουρμπο ειναι ιστορια αν μπλεξεις,θα πρεπει να βρεις το σωστο κιτ απο αμερικη αλλα και τον σωστο μηχανικο που θα στο βαλει.
    Εφοσον εχεις ενα δυανατο μηχανακι σαν το gsxr γιατι δε σκεφτεσαι την ατμοσφαιρα,νομιζω οτι αν επαιζες με εκκεντροφορους θα ησουν ποιο σιγουρος και με τα ιδια λεφτα περιπου.
    ΓΙΑ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΟΧΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ. ΘΕΛΩ TURBO KAΘΑΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΩ!
    Τα αλογα ποτε δεν ειναι αρκετα

  6. #6
    [QUOTE=kostaspetrou;2362974]Μόνο και μόνο το γεγονός ότι το λινκ σου παραπέμπει σ'εταιρεία που έχει κιτ από Άουντι μέχρι GSXR θα μ' έκανε να ΜΗ την προτιμήσω.

    Αν είναι δυνατόν,λέει ότι το κιτ μπάινει σε gsxr1000 από το 1999 μέχρι το 2009!
    To 1000 εμφανίστηκε το 2001!
    Από τότε το μοτέρ άλλαξε 3 φορές.
    Αυτό και αν είναι μπακάλικο...
    Δε χρειάζεται να εμβαθύνει κανείς...

    Εδώ ολόσωμη εξάτμιση βάζεις και θέλει ένα σωρό άλλα πράγματα και ρύθμιση για να δουλέψει.
    Με τούρμπο που είναι σαφώς πιο δύσκολα τα πράγματα καταλαβαίνεις ότι το Bolt on είναι λίγο ύποπτο.

    Δες τις παρακάτω επιλογές:
    α)Να ρωτήσεις σε ξένα φόρουμ για gsxr ( gixxer.com για παράδειγμα) να βρεις κάποιον που που έχει το μηχανάκι σου,το τούρμπισε και άντεξε.
    Αν βρεις ρώτα και βάλε ό,τι φοράει και αυτός(φίλτρα,εξάτμιση,τουρμπίνα κλπ)
    β)Βρες μηχανικό που έχει τουρμπίσει μοτοσυκλετες και αυτές αντέχουν.Αν τον εμπιστευτείς προχώρα.


    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ

    ΑΛΛΑ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΨΑΞΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΜΑΡΚΕΣ ΑΠΟ ΚΙΤΑΚΙΑ ΟΛΑ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΕΣ ΛΕΝΕ

    ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΚΟΨΙΜΟ FERING ΚΤΛ
    ΘΕΛΕΙ ΨΑΞΙΜΟ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΠΛΑ ΕΛΕΓΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ TURBO ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ
    Τα αλογα ποτε δεν ειναι αρκετα

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Περνα μια απο τον προιμαδη(proimadis performance)εχει φτιαξει καμποσα τουρμπο που δουευουν ακομα οποτε ολο και κατι θα ξερει...
    https://www.facebook.com/george.proimadis
    http://www.youtube.com/watch?v=iLK7NfTJdi8

  8. #8

  9. #9
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Για ρωτα και εδω

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΝΑΚΛΗΣΗ Gsxr-1000 K7
    από sniper στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2007, 08:27
  2. GSXR 1000 K7 video
    από ruyjin στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2007, 13:46
  3. Gsxr 1000 K7 Me Yosimuraki Tri Oval
    από BLACK STORM στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 22/02/2007, 16:32
  4. Gsxr 1000 K7..
    από lampros_fazer στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2006, 17:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF