Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 38

Θέμα: Δεν θα συμβεί σε εμένα

  1. #1
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621

    Δεν θα συμβεί σε εμένα

    http://www.youtube.com/watch?v=MmpK_EshSL4

    Εγώ πάντως ομολογώ πως έχω οδηγήσει και αυτοκίνητο και μοτό έχοντας πιει παραπάνω απ' ότι πρέπει για να πάω με πλήρη ασφάλεια.
    Το πάω πιο σιγά, αν και συμβαίνει, τελικά είναι μια απλή δικαιολογία.
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Η μάνα ενός ανθρώπου που υπεραγαπώ παρασύρθηκε και σκοτώθηκε από ένα μεθυσμένο οδηγό.
    Μετά από χρόνια δικαστικών διαμαχών και ενώ όλα αυτά τα χρόνια ο θύτης έκανε τα πάντα για να αθωωθεί, βγήκε η απόφαση: ΕΝΟΧΟΣ ΓΙΑ ΦΟΝΟ ΕΞ ΑΜΕΛΕΙΑΣ.

    Ξέρετε πόσα χρόνια μπήκε φυλακή; Αρχίδια τίποτα. Αυτή είναι η Ελληνική Δικαιοσύνη. Δεν το ήθελε. Εξ'αμελείας.
    Συμπέρασμα: Πιείτε όσο θέλετε. Σκοτώστε άνθρωπο. Δεν θα σας τιμωρήσει κανένας.

    Και αφήστε πίσω μανάδες, συζύγους και μικρά παιδιά να μη μπορούν να ζήσουν φυσιολογικά γιατί ο άνθρωπός τους χάθηκε ένα βράδυ βίαια.
    Αφήστε τους να σπαράζουν πάνω από ένα κλειστό φέρετρο, αφήστε τους να κλαίνε κάθε μέρα κι εσείς τραβάτε Μύκονο για μοχίτο.

    Στ'αρχίδια σας. Άντε γαμήσου Δικαιοσύνη.

  3. #3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Η μάνα ενός ανθρώπου που υπεραγαπώ παρασύρθηκε και σκοτώθηκε από ένα μεθυσμένο οδηγό.
    Μετά από χρόνια δικαστικών διαμαχών και ενώ όλα αυτά τα χρόνια ο θύτης έκανε τα πάντα για να αθωωθεί, βγήκε η απόφαση: ΕΝΟΧΟΣ ΓΙΑ ΦΟΝΟ ΕΞ ΑΜΕΛΕΙΑΣ.

    Ξέρετε πόσα χρόνια μπήκε φυλακή; Αρχίδια τίποτα. Αυτή είναι η Ελληνική Δικαιοσύνη. Δεν το ήθελε. Εξ'αμελείας.
    Συμπέρασμα: Πιείτε όσο θέλετε. Σκοτώστε άνθρωπο. Δεν θα σας τιμωρήσει κανένας.

    Και αφήστε πίσω μανάδες, συζύγους και μικρά παιδιά να μη μπορούν να ζήσουν φυσιολογικά γιατί ο άνθρωπός τους χάθηκε ένα βράδυ βίαια.
    Αφήστε τους να σπαράζουν πάνω από ένα κλειστό φέρετρο, αφήστε τους να κλαίνε κάθε μέρα κι εσείς τραβάτε Μύκονο για μοχίτο.

    Στ'αρχίδια σας. Άντε γαμήσου Δικαιοσύνη.
    Πολλά respect

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/09/2011
    Μηνύματα
    320
    Σίγουρα κάτι πίνετε μερικοί εδώ μέσα.

    Που δεν είναι μπύρα!

  5. #5
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Η μάνα ενός ανθρώπου που υπεραγαπώ παρασύρθηκε και σκοτώθηκε από ένα μεθυσμένο οδηγό.
    Μετά από χρόνια δικαστικών διαμαχών και ενώ όλα αυτά τα χρόνια ο θύτης έκανε τα πάντα για να αθωωθεί, βγήκε η απόφαση: ΕΝΟΧΟΣ ΓΙΑ ΦΟΝΟ ΕΞ ΑΜΕΛΕΙΑΣ.

    Ξέρετε πόσα χρόνια μπήκε φυλακή; Αρχίδια τίποτα. Αυτή είναι η Ελληνική Δικαιοσύνη. Δεν το ήθελε. Εξ'αμελείας.
    Συμπέρασμα: Πιείτε όσο θέλετε. Σκοτώστε άνθρωπο. Δεν θα σας τιμωρήσει κανένας.

    Και αφήστε πίσω μανάδες, συζύγους και μικρά παιδιά να μη μπορούν να ζήσουν φυσιολογικά γιατί ο άνθρωπός τους χάθηκε ένα βράδυ βίαια.
    Αφήστε τους να σπαράζουν πάνω από ένα κλειστό φέρετρο, αφήστε τους να κλαίνε κάθε μέρα κι εσείς τραβάτε Μύκονο για μοχίτο.

    Στ'αρχίδια σας. Άντε γαμήσου Δικαιοσύνη.

    Τα είπες όλα
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/09/2011
    Μηνύματα
    320
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Τα είπες όλα
    Τι όλα ρε Βασκα?
    Διάβασες την δικογραφία ?
    Δηλ ο πρόεδρος του δικαστηρίου ήταν κολητός του οδηγού?
    Να σου φτιάξω ένα σενάριο ?
    Πες πως εσύ 100+ κιλά άντρας βγηκες με δυό φίλους , έφαγες μισό κιλό παιδάκια , ήπιες και 4 ποτήρια μπύρα .
    Στη συνέχεια οδηγώντας για το σπίτι σου σου πετάγεται κάποιος στο μισό μέτρο μέσα απο τις πικροδάφνες της διαχωριστικής νησίδας.
    Ερχεται το ανακριτικό σου κάνει αλκοτέστ και βρίσκει να έχεις υπερβεί τα όρια , άρα μεθυσμένος , λέω εγώ .
    Τι πρέπει να γίνει ? Να σε δικάσουν ισόβια για εκ προθέσεως έγκλημα ?
    Δεν λέω πως έγιναν έτσι τά πράγματα αλλά δεν μπορώ να συμφωνήσω ή να διαφωνήσω με κάτι που δεν γνωρίζω.
    Φαίνεται πως εδω μέσα όλοι είναι άψογοι..
    Δεν πίνουν δεν καπνίζουν , δεν οδηγουν χωρίς κράνος , μπότες , γάντια , τηρουν ευλαβικά τα όρια ταχύτητας , δεν παρκάρουν παράνομα ,δεν κατουράνε εκτος τουαλέττας , δεν δεν ...
    Παρθεναγωγείο ένα πράμα!!

    Και μην αρχίσουν τα ακραία παραδείγματα ..

    "....έχοντας πιει παραπάνω απ' ότι πρέπει για να πάω με πλήρη ασφάλεια.
    Το πάω πιο σιγά, αν και συμβαίνει, τελικά είναι μια απλή δικαιολογία. "

    έγραψε ο άνθρωπος όχι λυώμα .

    Κανείς δεν το επικροτεί, αλλά ρωτάει .. Το έχετε κάνει ναι ή όχι ?

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/09/2011
    Μηνύματα
    320
    που στο διάλο βρίσκοντα τα διαλυτικά ? παιδάκια αρνίσια εννοώ όχι παιδιά - παιδάκια

    Εδω που τα λέμε για μόνο μισό κιλό .. Δεν σε κόβω Ούτε κι εγώ!!

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    603
    Το θέμα είναι ότι στις συγκεκριμένες περιπτώσεις διαλύονται 2 οικογένειες....γιατι και αυτη του θύτη (που μπορει να είναι ο γιος σου, η κόρη σου, ο πατέρας σου κτλ), θα περάσει τον δικο της γολγοθα.....που σίγουρα δεν συγκρίνεται με την απώλεια ενός ανθρώπου αλλα......
    Προσοχη μάγκες και σύνεση......

    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

  9. #9
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Για διαλυτικά ΚΑΙ τόνο πατάμε shift + w μαζί, μετά τα αφήνουμε να ξαποστάσουν και μετά πατάμε το γράμμα που θέλουμε μόνο του. (πχ ΐ ή ΰ)
    Για σκέτα διαλυτικά πατάμε shift + ; (σε Ελληνικό πληκτρολόγιο πάντα), αφήνουμε τη ζύμη να ξεκουραστεί και μετά πατάμε το γράμμα που θέλουμε μόνο του (πχ ϊ ή ϋ)


    Νίκο το θεματάκι θα πάει άπατο γιατί δεν μπορούμε να εκτεθούμε ούτε καν με ψευδώνυμο. Αν κάτσει κάνα κράξιμο όμως δεν κρατάμε σειρά, τρέχουμε να χωθούμε.
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/09/2011
    Μηνύματα
    320
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yannis24 Προβολή μηνύματος
    Το θέμα είναι ότι στις συγκεκριμένες περιπτώσεις διαλύονται 2 οικογένειες....γιατι και αυτη του θύτη (που μπορει να είναι ο γιος σου, η κόρη σου, ο πατέρας σου κτλ), θα περάσει τον δικο της γολγοθα.....που σίγουρα δεν συγκρίνεται με την απώλεια ενός ανθρώπου αλλα......
    Προσοχη μάγκες και σύνεση......
    Συγνώμη , είπα εγώ το αντίθετο?
    Η έγραψα σουρώστε όλοι?
    ο Endopantou ρωτησε κάτι , δεν προέτρεψε κανέναν να το κάνει ..
    Εγώ εμμέσως απάντησα , ναί το έχω κάνει , χωρίς να είμαι περήφανος γιαυτό , αλλά σε πλαίσια δύο τριών ποτηριών κρασιού παραπάνω .

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Διάβασε ένα 100% πραγματικό σενάριο:

    Είναι η μητέρα σου και ο πατέρας σου και πηγαίνουν μια βόλτα με ένα φιλικό ζευγάρι σε φωταγωγημένο πεζοδρόμιο.
    Η μητέρα σου με την φίλη της είναι μπροστά και συζητάνε "γυναικεία πράγματα" και ο πατέρας σου με τον φίλο του τρία μέτρα πιο πίσω.

    Ξαφνικά ένα τζιπάκι καβαλάει το πεζοδρόμιο, παρασέρνει και εξφενδονίζει τη μητέρα σου και τη φίλη της δεκάδες μέτρα μακρυά.
    Σύμφωνα με τον ιατροδικαστή η μητέρα σου χαροπαλεύει για λίγο ενώ η φίλη της πεθαίνει ακαριαία.

    Ο οδηγός του τζιπ εγκαταλείπει τον τόπο του εγκλήματος και εξαφανίζεται. Είχε πιεί κάτι ποτηράκια παραπάνω.

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/09/2011
    Μηνύματα
    320
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος


    Νίκο το θεματάκι θα πάει άπατο γιατί δεν μπορούμε να εκτεθούμε ούτε καν με ψευδώνυμο. Αν κάτσει κάνα κράξιμο όμως δεν κρατάμε σειρά, τρέχουμε να χωθούμε.

    Δίκιο έχεις , την κάνω με ελαφρά πηδηματάκια .
    Επίσκεψη στον πατέρα μου σήμερα , θα πιώ αποσταγμένο νερό , αυτό που έχω για την μπαταρία και το σίδερο της κυράς ..

  13. #13
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nicksior Προβολή μηνύματος
    Τι όλα ρε Βασκα?
    Διάβασες την δικογραφία ?
    Δηλ ο πρόεδρος του δικαστηρίου ήταν κολητός του οδηγού?
    Να σου φτιάξω ένα σενάριο ?
    Πες πως εσύ 100+ κιλά άντρας βγηκες με δυό φίλους , έφαγες μισό κιλό παιδάκια , ήπιες και 4 ποτήρια μπύρα .
    Στη συνέχεια οδηγώντας για το σπίτι σου σου πετάγεται κάποιος στο μισό μέτρο μέσα απο τις πικροδάφνες της διαχωριστικής νησίδας.
    Ερχεται το ανακριτικό σου κάνει αλκοτέστ και βρίσκει να έχεις υπερβεί τα όρια , άρα μεθυσμένος , λέω εγώ .
    Τι πρέπει να γίνει ? Να σε δικάσουν ισόβια για εκ προθέσεως έγκλημα ?
    Δεν λέω πως έγιναν έτσι τά πράγματα αλλά δεν μπορώ να συμφωνήσω ή να διαφωνήσω με κάτι που δεν γνωρίζω.
    Φαίνεται πως εδω μέσα όλοι είναι άψογοι..
    Δεν πίνουν δεν καπνίζουν , δεν οδηγουν χωρίς κράνος , μπότες , γάντια , τηρουν ευλαβικά τα όρια ταχύτητας , δεν παρκάρουν παράνομα ,δεν κατουράνε εκτος τουαλέττας , δεν δεν ...
    Παρθεναγωγείο ένα πράμα!!

    Και μην αρχίσουν τα ακραία παραδείγματα ..

    "....έχοντας πιει παραπάνω απ' ότι πρέπει για να πάω με πλήρη ασφάλεια.
    Το πάω πιο σιγά, αν και συμβαίνει, τελικά είναι μια απλή δικαιολογία. "

    έγραψε ο άνθρωπος όχι λυώμα .

    Κανείς δεν το επικροτεί, αλλά ρωτάει .. Το έχετε κάνει ναι ή όχι ?
    Όταν οδηγείς πιωμένος είσαι εν δυνάμει δολοφόνος, το καταλαβαίνουμε αυτό??

    Και ναι δεν έχω ποτέ οδηγήσει πιωμένος (ίσως φταίει το ότι δεν πίνω).
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  14. #14
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    το 83% των τροχαιων ατυχηματων που οφειλονται σε καταναλωση αλοκοολ,εχει ποσοστα αλκοολης στο αιμα αντιστοιχο με 2 μπυρες
    αν λεει κατι αυτο
    και ναι μπορει να ηπιες 2 και να νιωθεις καλα
    αλλα θα αργησεις να δεις το παιδακι,πισω απ το παρακαρισμενο
    η την γιαγια που πεταχτηκε απο τις πικροδαφνες


    οταν βγαινω για πιωμα παω πεζος
    και αν ειμαι μακρια,οδηγαει η γυναικα μου

  15. #15
    Ναι όλοι έχουμε κάνει μ@λ@κίες , (έχουμε οδηγήσει πιωμένοι , στέλνουμε sms , μιλάμε στο κινητό , τρέχουμε ....κτλ )

    ναι είμαστε όλοι λάθος και εν δυνάμει δολοφόνοι !!

    Απλά οι περισσότεροι είμασταν τυχεροί και δεν σκοτώσαμε κάποιον αθώο εκέι έξω από την απερισκεψία μας ,
    και κάποιοι ίσως με τη πάροδο των χρόνων βάλαμε μυαλό και κόψαμε τις πολλές μ@λ@κίες στο δρόμο .


    Για τη τιμωρία , ενός οδηγού που προκαλεί με την απερισκεψία του ένα ατύχημα θανατηφόρο , η άποψη μου είναι μπερδεμένη .
    Ναι θέλουν κρέμασμα από τη μία , όχι από την άλλη γιατί έκαναν τη μ@λ@κία τους και ανεβαίνουν και αυτοί το δικό τους γολγοθά .

    Πιο πολύ τείνω στην οριστική και δια παντός απώλεια του διπλώματος για κάθε όχημα , και στην εφόρου ζωής στήριξη με οποιοδήποτε τρόπο της οικογένειας του νεκρού .

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. δεν θα ηθελα να το δω πανω σε αυτο το μηχανακι!!
    από GTZ750 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2006, 10:03
  2. Απαντήσεις: 223
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2005, 00:15
  3. Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2005, 19:15
  4. Απαντήσεις: 61
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2004, 13:30
  5. μερικά πράγματα δεν θα τα ξαναδείς...
    από DIT στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 19/01/2004, 16:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF