Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: Πως θα βελτιωσουμε την κατηγορια: Honda CBF`s. Προτασεις - Σχολια

  1. #1
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899

    Πως θα βελτιωσουμε την κατηγοτια: Honda CBF`s. Προτασεις - Σχολια


    Εχω να προτεινω προς Jonpan, αλλα και σε ολους που μπαίνετε στην κατηγορια αυτη και γραφετε την δημιουργια Sticky thread, το οποιο θα αναφερει 2-3 βασικους κανονες.

    Πχ, να κανουμε πρωτα ενα search, να ανοιγουμε ποστ και να μειλαμε αυστηρα για αυτο που εχει τιτλο το ποστ.

    Επισης να ανοιχτει ενα ποστ, στο οποιο μπορουμε να "chataroyme"
    και να λεμε οτι μαλακια θελουμε! Οχι αστεια και ανεκδοτα, πραγματα σχετικα με τα CBF, ή τα δικα μας τα οποια δεν μπαινουν σε μια κατηγορια.

    Να γινουν Sticky 2-3 basika threads, που θα ταν πολυ εξηπηρετικα για εναν νεο χρηστη που θα ηθελε να μαθει πρηροφοριες σχετικα με τα CBF, και ετσι θα αποφηγουμε καθε καινουργιος να ρωταει τα ιδια και τα ιδια ξανα και ξανα.

    Τελος Σπασιμο της κατηγοριας CBF250 και οχι μονο, στα αναλογα threads...

  2. #2
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899

    Εδω μπορουμε να γραψουμε τι νομιζουμε οτι ειναι καλυτερο πρωσοπικα ο καθενας, και αν νομιζει ο jonpan οτι καποια απο τις ιδεες μας θα ηταν χρησιμη θα μπορουσε να την χρησιμοποιηση.

    Επισης αυτα που αναφερω παραπανω, να κανουμε πρωτα ενα search, να μην τσαταρουμε στα threads, μπορει να φαίνονται αυτονοητα, για εμας που ειμαστε χρηστες καποιο καιρο (αλλα βεβαια σπανια τα εφαρνοζουμε) αλλα για καποιον νεο χρηστη, ειναι σιγουρα καινουργια.

    Επισης αυτα αφορουν ολους οσους γραφουν εδω μεσα, γιατι αν ο καθενας κανει οτι γουσταρει, οσο και καλη δουλεια να κανει ο mod μας, αν εμεις συνεχιζουμε να κανουμε τα ιδια και τα ιδια, μπουρδελο θα ναι παλι η κατηγορια.

  3. #3
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Και να προσθέσω, επειδή άνθρωπος είμαι κι εγώ και μπορεί να μη δω κάτι, όποιος νομίζει ότι δέχεται spamming στα ποστ του ας μου στείλει ένα π.μ. ή πιο σωστά να πατήσει το κουμπάκι που γράφει ''αναφέρετε το ποστ στον mod'' και κάποιος θα το δει και θα αποφασίσει αν θέλει κόψιμο.

    Το σημαντικότερο είναι όλοι να βοηθήσουμε ΠΡΙΝ χρειαστεί ψαλίδι, δηλαδή να σκεφτόμαστε τι πάμε να γράψουμε και πού. Ευχαριστώ
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  4. #4
    Προτείνω να ανοιχτεί και να γίνει sticky ένα θρεντ που να μπαίνουν όλοι οι κάτοχοι των CBF και να δηλώνουν το μοτόρι τους.

    Όπως το κάνουν και οι φίλοι με τα V-STROM, με το νουμεράκι μας και όλα τα συναφή !

    Έτσι, θα αφήσουμε το στίγμα μας σε μια λίστα που θα μεγαλώνει συνεχώς !


  5. #5
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Φίλε μάκη δεν ξέρω, το θρεντ εκείνο είναι 25 σελίδες και δεν βγαίνει άκρη, άσε που μου φαίνεται και άσκοπο κάτι τέτοιο, δηλαδή δεν έχει νόημα κατά τη γνώμη μου να καταμετρηθούμε γιατί είμαστε έτσι κι αλλιώς όλοι μέλη του φόρουμ και ''μηχανόβιοι'' ανεξαρτήτως του τι καβαλάμε.

    Αν θες να ξεκινήσεις ένα τέτοιο θρεντ, δε θα σε εμποδίσω πάντως.
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
    Φίλε μάκη δεν ξέρω, το θρεντ εκείνο είναι 25 σελίδες και δεν βγαίνει άκρη, άσε που μου φαίνεται και άσκοπο κάτι τέτοιο, δηλαδή δεν έχει νόημα κατά τη γνώμη μου να καταμετρηθούμε γιατί είμαστε έτσι κι αλλιώς όλοι μέλη του φόρουμ και ''μηχανόβιοι'' ανεξαρτήτως του τι καβαλάμε.
    Αν θες να ξεκινήσεις ένα τέτοιο θρεντ, δε θα σε εμποδίσω πάντως.
    Έχεις δίκιο, δεν έχει κάποιο ουσιαστικό ενδιαφέρον γι'αυτό δεν κάνω καμμία κίνηση εκτός και αν κι οι υπόλοιποι CBFάδες ζητήσουν κάτι τέτοιο !


  7. #7
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    παρακαλώ να μη σπαμάρετε σε στίκυ θέματα, θα φεύγουν χωρίς προειδοποίηση!

    φιλικά,
    Ο σαμουράι της γειτονιάς σας.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	katana.jpg 
Προβολές:	1141 
Μέγεθος:	21,1 KB 
ID:	64911
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  8. #8
    Ρακό - μέλος Το avatar του/της villy
    Εγγραφή
    30/04/2006
    Μηνύματα
    291
    Προτείνω να φτιαχτεί ένα sticky για τα service, συνεργεία, τιμές κλπ για τα CBF 250.

    Πχ να μαζευτούν (με τον απαιτούμενο καθαρισμό) τα:

    1

    κάποια threads από το 2

    3

    4

    5

    6

    και φυσικά το δικό μου σημερινό !!!


    Θεωρώ ότι είναι σημαντικό να γίνει αυτό για να ξέρουμε τί παίζει εκεί έξω...




    ΥΓ: Τώρα που απολύθηκες έχεις χρόνο ε;
    Παίζουμε?

    Θέλω...
    Θέλω κι άλλες...
    Θέλω κι άλλες διακοπές...
    Θέλω κι άλλες διακοπές στη Κρήτη............
    Θέλω κι άλλες διακοπές στη Κρήτη το καλοκαίριιιιιιιιιιιι......

  9. #9
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    τα πολλα στικυ βλάπτουν γιατι στο τελος δεν τα κοιτάει κανένας. Εσύ είναι εύκολο να προτείνεις να κάνω όλες αυτές τις συγχωνέυσεις, αλλα ακόμα ευκολότερο για κάθε έναν μας είναι να βρίσκουμε το θέμα σε παλιο ποστ και να το ανανεώνουμε. Τρεις σελίδες είναι όλες κι όλες -και έχω φροντίσει να μείνουν τόσες- ψάξε το θέμα για το σέρβις και γράψε ό,τι θες.
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  10. #10
    Ρακό - μέλος Το avatar του/της villy
    Εγγραφή
    30/04/2006
    Μηνύματα
    291
    Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
    τα πολλα στικυ βλάπτουν γιατι στο τελος δεν τα κοιτάει κανένας. Εσύ είναι εύκολο να προτείνεις να κάνω όλες αυτές τις συγχωνέυσεις, αλλα ακόμα ευκολότερο για κάθε έναν μας είναι να βρίσκουμε το θέμα σε παλιο ποστ και να το ανανεώνουμε. Τρεις σελίδες είναι όλες κι όλες -και έχω φροντίσει να μείνουν τόσες- ψάξε το θέμα για το σέρβις και γράψε ό,τι θες.

    Το θέμα πιστεύω είναι το εξής. Οι περισσότεροι εδώ μέσα μπαίνουμε κυρίως να μάθουμε κάποια πράγματα για την μηχανή μας. Είτε είναι προβλήματα, είτε βελτιώσεις, είτε service, είτε ανταλλακτικά...κλπ.

    Άρα αν εγώ θέλω να ξέρω ποια λάστιχα είναι τα "καλύτερα" για το μηχανάκι μου πηγαίνω στο sticky που πολύ καλά έφτιαξες και βρίσκω τα πάντα.

    Αν εγώ θέλω να ξέρω πόσο κοστίζουν τα διάφορα ανταλακτικα πηγαίνω στο sticky που επίσης πολύ καλά έφτιαξες και βρίσκω τα πάντα.

    Αν εγώ θέλω να δω φώτο από άλλες ίδιες μηχανές πηγαίνω στο αντίστοιχο sticky και βρίσκω τα πάντα.

    Και φυσικά αν εγώ θέλω να ξέρω που έχουν πάει τα μέλη για service, αν έμειναν ευχαριστημένα από την δουλειά, από την τιμή, και από τα δύο κλπ, θα ήθελα να πηγαίνω σε αντίστοιχο sticky να βρίσκω τα πάντα.

    Με το search δεν είναι πάντα εύκολα τα πράγματα. Αν βάλεις "service" θα σου βγάλει 48 αποτελέσματα μερικά εκ των οποίων είναι τεράστια πχ γενικό chat για CBF 250 με 725 απαντήσεις!

    Θεωρώ πως είναι προτιμότερο να υπάρχει ένα ακόμα sticky στην πρώτη σελίδα γιατί θα είναι κάτι πολύ χρήσιμο και δεν θα ενοχλεί.

    Τέλος το θέμα "service" πιστεύω ότι είναι από τα πιο σημαντικά, να μην πω το πιο σημαντικό!



    Ξανασκέψου το λίγο


    Πολύ φιλικά Βασίλης!
    Παίζουμε?

    Θέλω...
    Θέλω κι άλλες...
    Θέλω κι άλλες διακοπές...
    Θέλω κι άλλες διακοπές στη Κρήτη............
    Θέλω κι άλλες διακοπές στη Κρήτη το καλοκαίριιιιιιιιιιιι......

  11. #11
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    απλά λεω ότι δεν έχει νόημα σε ένα φόρουμ να υπάρχουν μόνο δύο σελίδες με θρεντς, εκ των οπόιων η μία είναι όλα sticky. Μην κάνεις search, απλά κάτσε και δες όλα τα θέματα στα cbf !! Τα κατέβασα μόλις τώρα σε δύο σελίδες!

    Φιλικά
    JohnPan
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  12. #12
    Ρακό - μέλος Το avatar του/της villy
    Εγγραφή
    30/04/2006
    Μηνύματα
    291
    Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
    απλά λεω ότι δεν έχει νόημα σε ένα φόρουμ να υπάρχουν μόνο δύο σελίδες με θρεντς, εκ των οπόιων η μία είναι όλα sticky. Μην κάνεις search, απλά κάτσε και δες όλα τα θέματα στα cbf !! Τα κατέβασα μόλις τώρα σε δύο σελίδες!

    Φιλικά
    JohnPan



    Μάλλον μπερδεύτηκες λίγο.

    α) 2 σελίδες είναι όλα τα threads μόνο αν έχεις επιλέξει τις 100 τελευταίες μέρες! Αν τις βάλεις όλες είναι 10 σελίδες .

    β) τα sticky ως τώρα είναι 9 από τα 25 θέματα που χωράει η σελίδα. Αν γίνουν 10 δεν νομίζω ότι χάλασε ο κόσμος


    Τέλος το θέμα με τα συνεργεία ίσως να είναι πολύ σημαντικο ωστε να μην γίνει sticky!



    ΥΓ: Αντίστοιχα threads είδα μόλις ότι υπάρχουν και αλλού, πχ BMW, Africa.



    Πολύ φιλικά

    Βασίλης
    Παίζουμε?

    Θέλω...
    Θέλω κι άλλες...
    Θέλω κι άλλες διακοπές...
    Θέλω κι άλλες διακοπές στη Κρήτη............
    Θέλω κι άλλες διακοπές στη Κρήτη το καλοκαίριιιιιιιιιιιι......

  13. #13
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    τέλος συζήτησης

    Φιλικά
    JohnPan
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  14. #14
    isws na arxisoume me to na dior8wsoume ton titlo se:

    "all-round κατηγορια της Honda 250-500-600-S version" ?
    Panagiotis

  15. #15
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Αρχικά δημιουργήθηκε από pfout
    isws na arxisoume me to na dior8wsoume ton titlo se:
    "all-round κατηγορια της Honda 250-500-600-S version" ?
    Με χούφτες ή χωρίς ???
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

Παρόμοια θέματα

  1. Ενημέρωση για την κατηγορία των CBF
    από makis206 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2015, 10:10
  2. Bρήκα πως θα γλυτώσω την εισφορά για το σπίτι....
    από makis206 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2011, 10:34
  3. Πως θα σηκώσετε την μοτοσικλέτα
    από morpheus στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2006, 01:10
  4. Πως θα βρείτε την εσωτερική σας ηρεμία
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2005, 17:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF