Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 39

Θέμα: το κάνει κάνας άλλος ;

  1. #16
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    μαλλον πηγαινεις αργα και ραθυμα
    για αυτο πειραματιζεσαι
    αν το πλακωνεις δεν νομιζω να πειραζεις δαχτυλα αντιβαρα γωνιες τετραγωνα κλπ
    δεν αποκλείεται να ισχύει ακριβώς αυτό που περιγράφεις

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  2. #17
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DimChios Προβολή μηνύματος
    αν ειναι ετσι, τοτε....

    off topic, αν και αυτό που ήθελα μου το εξήγησε ακριβώς ο bladerunner τον οποίον ευχαριστώ πάρα πολύ

    δε μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να οδηγήσει κάποιος μια μηχανή τύπου hornet, cbr κλπ κλπ στον στενό αστικό κύκλο σε ρυθμό διαφορετικό αυτού που περιγράφω...
    δε μιλάω για δρόμους τύπου Συγγρού, Παραλίας, Κατεχάκη κλπ
    θεωρώ ηλίθιο (και άκρως επικίνδυνο) να οδηγείς τέτοιες μηχανές σε δρόμους τύπου Πέτρου Ράλλη (ειδικά στο κομμάτι από το Κρατικό Νίκαιας και προς Κερατσίνι), την δικιά σου την Παπάγου, την Πειραιώς κλπ κλπ με 8άρες και 10άρες, μιλάμε για δρόμους ημι-κεντρικούς, όπου όμως μπορεί για πλάκα να πεταχτεί ένας μπάρμπας από το στοπ, ένα παιδάκι να πάει να περάσει το δρόμο κλπ κλπ, οπότε θεωρώ τον ράθυμο ρυθμό σχεδόν υποχρεωτικό, εκτός αν αποφασίσω ότι θέλω να παίζω ρώσικη ρουλέτα κάθε μέρα...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  3. #18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    off topic, αν και αυτό που ήθελα μου το εξήγησε ακριβώς ο bladerunner τον οποίον ευχαριστώ πάρα πολύ

    δε μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να οδηγήσει κάποιος μια μηχανή τύπου hornet, cbr κλπ κλπ στον στενό αστικό κύκλο σε ρυθμό διαφορετικό αυτού που περιγράφω...
    δε μιλάω για δρόμους τύπου Συγγρού, Παραλίας, Κατεχάκη κλπ
    θεωρώ ηλίθιο (και άκρως επικίνδυνο) να οδηγείς τέτοιες μηχανές σε δρόμους τύπου Πέτρου Ράλλη (ειδικά στο κομμάτι από το Κρατικό Νίκαιας και προς Κερατσίνι), την δικιά σου την Παπάγου, την Πειραιώς κλπ κλπ με 8άρες και 10άρες, μιλάμε για δρόμους ημι-κεντρικούς, όπου όμως μπορεί για πλάκα να πεταχτεί ένας μπάρμπας από το στοπ, ένα παιδάκι να πάει να περάσει το δρόμο κλπ κλπ, οπότε θεωρώ τον ράθυμο ρυθμό σχεδόν υποχρεωτικό, εκτός αν αποφασίσω ότι θέλω να παίζω ρώσικη ρουλέτα κάθε μέρα...
    σε παραπέμπω στο νήμα που μιλάμε για τα φίλλερ και τις ικανότητες κλπ κλπ μήπως και βρεις εκεί απάντηση απο κανα Μπαγκόσμιο για να μην τα ξαναγράφουμε....


  4. #19
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    σε παραπέμπω στο νήμα που μιλάμε για τα φίλλερ και τις ικανότητες κλπ κλπ μήπως και βρεις εκεί απάντηση απο κανα Μπαγκόσμιο για να μην τα ξαναγράφουμε....

    έχουν γραφεί αυτά 100,000 φορές, μην τα αναπαράγουμε και εδώ, νομίζω δεν έχει νόημα
    εγώ αυτό που ήθελα το έμαθα, ας κλειδωθεί καλύτερα μην αρχίσουμε τα ίδια πάλι
    απλά απάντησα στον Shooter

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  5. #20
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    έχουν γραφεί αυτά 100,000 φορές, μην τα αναπαράγουμε και εδώ, νομίζω δεν έχει νόημα
    εγώ αυτό που ήθελα το έμαθα, ας κλειδωθεί καλύτερα μην αρχίσουμε τα ίδια πάλι
    απλά απάντησα στον Shooter
    το ραθυμα δεν σημαινει και σαλιγκαρι
    ουτε το πλακωμα ταχυτητες gp
    και γω το κανω καμια φορα οταν τεμπελιαζω οδηγωντας
    δεν ειναι κακο......

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Το έκανα πάντα και συνεχίζω να το κάνω και με τα δύο χέρια. Φαντάζομαι πως χρειάζομαι μεγαλύτερα τιμόνια για να έρθω στα ίσα μου, εγώ τουλάχιστον αν το θεωρούσα σημαντικό να αλλαχθεί αυτό θα δοκίμαζα πρώτα ως λύση καθώς και να αλλάξω θέση στις βάσεις των χειριστηρίων φρένου και συμπλέκτη. Ωστόσο οδηγώ έτσι όλα αυτά τα χρόνια και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Έχω νιώσει κι εγώ πόνο στη δεξιά παλάμη και αυτό είναι γιατί πιέζεις το τιμόνι στο αντίβαρο για να στρίψεις κι όχι όπως πρέπει δηλαδή ασκώντας δύναμη κάθετη με τον άξονα του τιμονιού.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.396
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    μαλλον πηγαινεις αργα και ραθυμα
    για αυτο πειραματιζεσαι
    αν το πλακωνεις δεν νομιζω να πειραζεις δαχτυλα αντιβαρα γωνιες τετραγωνα κλπ
    τωρα που το ειπες εχεις ενα δικιο. δεν το ειχα παρατηρησει. το κανω οταν τεμπελιαζω

  8. #23
    35 XΡΟΝΙΑ.............


    Είδικά άπό τήν άλλη μεριά,συμπλέκτης.
    Τό μόνο κακό ξεθωριάζουν πολύ γρήγορα τά άντίβαρα
    άπό τόν ίδρώτα καί φαίνεται παλιό το μοτόρι.

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/06/2010
    Μηνύματα
    173
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από menelaos46 Προβολή μηνύματος
    Το έκανα πάντα και συνεχίζω να το κάνω και με τα δύο χέρια. Φαντάζομαι πως χρειάζομαι μεγαλύτερα τιμόνια για να έρθω στα ίσα μου, εγώ τουλάχιστον αν το θεωρούσα σημαντικό να αλλαχθεί αυτό θα δοκίμαζα πρώτα ως λύση καθώς και να αλλάξω θέση στις βάσεις των χειριστηρίων φρένου και συμπλέκτη. Ωστόσο οδηγώ έτσι όλα αυτά τα χρόνια και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Έχω νιώσει κι εγώ πόνο στη δεξιά παλάμη και αυτό είναι γιατί πιέζεις το τιμόνι στο αντίβαρο για να στρίψεις κι όχι όπως πρέπει δηλαδή ασκώντας δύναμη κάθετη με τον άξονα του τιμονιού.
    νομιζω οτι αυτη ειναι η σωστη απαντηση στο δικο μου θεμα ...τωρα βεβαια στο χτ δεν το εκανα ισως με βολευε το πιο ψηλο-μακρυ τιμονι ...θα ελεγα οτι ισως και να στηριζομαι ετσι στο τιμονι σαν κοντρα ας πουμε και προσπαθω να θυμηθω αν το εκανα πριν γυρισω τα καβαλετα αναποδα ( οι εχοντες cbf ξερουν τι εννοω) το οποιο σου δινει μια πιο σκυφτη θεση ....
    οι 4 ροδες μεταφερουν το κορμι....

    οι 2 ροδες ταξιδευουν την ψυχη....

  10. #25
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Δε θελω να χαλασω την ατμοσφαιρα, κι οπως βολευεται ο καθενας, παντως εμενα πολυ περιεργο μου ακουγεται (και μου φανηκε κιολας εχθες που το δοκιμασα απο περιεργεια).
    Πιθανον να παιζει ρολο και η μηχανη.
    Τεσπα. Αφου οπως ειπε κι ο blade δεν ειναι επικινδυνο suit yourselves.

    Κι εγω δεν μπορω να συνηθισω με τιποτα την (σωστη απ'οσο εχω καταλαβει) θεση των ποδιων στους μασπιεδες, οπου παταμε με το μπροστινο μερος του ποδιου και φερνουμε πιο μπροστα το ποδι στο σημειο της καμαρας μονο οταν ειναι να φρεναρουμε η να αλλαξουμε σχεση στο κιβωτιο, και μετα παλι πισω.
    Εγω παταω μονιμως με την καμαρα οσο κι αν το εχω προσπαθησει να το αλλαξω. Μου φαινεται τρομερα πολυπλοκη η αλλη διαδικασια του μπρος πισω καθε λιγο και λιγακι.

  11. #26
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    δε χαλάς την ατμόσφαιρα, αλλά τουλάχιστον από ότι αποδείχθηκε δεν είμαι ο μόνος που το κάνει
    υπάρχει και ποικιλία, ο Τέρενς π.χ. το κάνει και στα δύο γκριπς, ενώ εγώ μόνο με το γκάζι...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.396
    λαθος. ΕΙΣΑΙ ο μονος που το κανει. ξεχασα να πω οτι το κανω και με τα δυο γκριπ


    ενω εσυ μονο με το γκαζι



  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Κι εγω δεν μπορω να συνηθισω με τιποτα την (σωστη απ'οσο εχω καταλαβει) θεση των ποδιων στους μασπιεδες, οπου παταμε με το μπροστινο μερος του ποδιου και φερνουμε πιο μπροστα το ποδι στο σημειο της καμαρας μονο οταν ειναι να φρεναρουμε η να αλλαξουμε σχεση στο κιβωτιο, και μετα παλι πισω.
    Εγω παταω μονιμως με την καμαρα οσο κι αν το εχω προσπαθησει να το αλλαξω. Μου φαινεται τρομερα πολυπλοκη η αλλη διαδικασια του μπρος πισω καθε λιγο και λιγακι.
    Και ποιός είπε ότι είναι λάθος αυτό?????????????

  14. #29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από menelaos46 Προβολή μηνύματος
    Και ποιός είπε ότι είναι λάθος αυτό?????????????
    +599

  15. #30
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    δε χαλάς την ατμόσφαιρα, αλλά τουλάχιστον από ότι αποδείχθηκε δεν είμαι ο μόνος που το κάνει
    υπάρχει και ποικιλία, ο Τέρενς π.χ. το κάνει και στα δύο γκριπς, ενώ εγώ μόνο με το γκάζι...
    ...αρα λεμε ολοι πλην ενος.........
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ας το κάνει το ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ ...!!!
    από costas81 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2006, 11:04
  2. Το δικό σας jeep το κάνει αυτό ???
    από Nik0s στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2006, 10:33
  3. Απολογιμός Χρονιάς->Το κάνει κανένας;
    από ela ela στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/12/2005, 20:06
  4. Για το Γιώργο - κι άλλος τρόπος!..
    από wizard στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2003, 11:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF