Σελίδα 2 από 9 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 126

Θέμα: Το πιο αξιόπιστο παπί;

  1. #16
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    Θέλει κάποιος να μας εξηγήσει γιατί το Suzuki δεν είναι καλή λύση εκτός του ότι ΜΟΝΟ στην Ελλάδα απο όσο γνωρίζω δεν πουλάει;
    Σε ποια αλλη χωρα το εισαγουν και πουλαει;

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της transalpblack
    Εγγραφή
    21/04/2009
    Μηνύματα
    334
    Το παλιό γνωστό και αθάνατο astrea πως και δεν το έχει αναφέρει κανείς?????
    (δεν λέω για glx λόγω πηρουνιού)
    Όποιος πουκάμισο φορεί που έχει της νύχτας χρώμα ή έχει πόνο στην καρδιά ή άνθρωπο στο χώμα...

    Όταν πεθάνω, θέλω να με θάψουν οι φίλοι μου. Δεν θα είναι η πρώτη φορά άλλωστε...

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bruno
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    507
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από transalpblack Προβολή μηνύματος
    Το παλιό γνωστό και αθάνατο astrea πως και δεν το έχει αναφέρει κανείς?????
    (δεν λέω για glx λόγω πηρουνιού)
    ηταν αθανατο..τωρα 15+ χρονια εχει βρωμισει,ασε που εχει ενα ταμπουρο ΝΑ μπροστα.Ελεος με τα honda πια,ειδα και το innova που ειχα τι ριμαδι ειναι.

  4. #19
    Destination is the trip Το avatar του/της Corvo
    Εγγραφή
    13/09/2008
    Μηνύματα
    1.299
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bruno Προβολή μηνύματος
    ηταν αθανατο..τωρα 15+ χρονια εχει βρωμισει,ασε που εχει ενα ταμπουρο ΝΑ μπροστα.Ελεος με τα honda πια,ειδα και το innova που ειχα τι ριμαδι ειναι.
    με κατι το μπερδευεις, το astrea εχει δισκοφρενο μπροστα και ειναι σκυλι μαυρο....
    You start with a bag full of luck and an empty bag of experience. The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bruno
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    507
    το τελευταιο supra λες..ο.κ δεν συνκρινω με το kazer που με ιδια χρηματα θα βρεις πιο καινουργειο μοντελο και καλυτερη κατασταση.

  6. #21
    1) Το honda supra κλπ , όσο αξιόπιστο κι αν ήταν, είναι πλέον ένα μηχανάκι 10 ετών , που έχει περάσει 10 ιδιοκτήτες και έχουν κάνει 100 μετατροπές και έχει γυρίσει 3 φορές το κοντέρ, οπότε δεν παρέχει τα εχέγγυα για μακρά απροβλημάτιστη συμβίωση.

    2) το crypton 135 καλό φαίνεται, αλλά θα προτιμούσα μια Buggati Veyron (που είναι και φτηνότερη). Το Τ110 είναι κινέζικο με τα όλα του.

    3) το address από τη μια έχει το πρόβλημα με το σαζμάν γύρω στα 20-30000χλμ (φημολογείται ευρέως), αλλά έχει ακριβύνει κιόλας σημαντικά.

    4) kawa-modenas 130-135, έχουν όλα τα μοντέλα μεγάλα προβλήματα τροφοδοσίας και είναι ΑΛΥΤΑ.

    Τελικά ελάχιστες πραγματικές επιλογές υπάρχουν. Πολύ σκουπίδι στην αγορά.

    Ευχαριστώ όλους για τη φιλότιμη προσπάθεια...μάλλον θα το κρατήσω το CBF

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ngelos
    Εγγραφή
    20/03/2009
    Μηνύματα
    448
    Είσαι το λιγότερο υπερβολικός.

    Δν μπορεί να ζητάς αξιοπιστία ιαπωνικού και τιμή κινέζικου.
    Μια χαρά είναι οι επιλογές που σου δώθηκαν.Μηχανές είναι κάποια στιγμή θα βγάλουν και κάποιο πρόβλημα.Το κόστος σε μοτοσυκλέτα τύπου παπιού είναι γελοίο.
    Τα Kawa και Modenas είναι μια χαρά μηχανάκια για τα λεφτά τους.Αν έχεις και αντιπροσωπία να βρίσκεις έυκολα ανταλακτικά κοντά σου δν βλέπω γιατί πρέπει να έχεις πρόβλημα.
    Το Adress που σου πρότεινα και εγώ,αν είναι τόσο συχνό αυτό το πρόβλημα με το σασμαν τι να πω,μν το παίρνεις.
    Το Crypton X έχει 2500Ε.Δν είναι τόσο πιο ακριβό από ένα Innova σε σχέση με το πόσο μπροστά είναι από τα υπόλοιπα παπιά της αγοράς,αλλά αν το θες για ντιλίβερι δν υπάρχει νομίζω λόγος.
    Το Τ110 τώρα είναι μια χαρά αξιόπιστο.Προφανώς αναφέρεσαι στο 115 που πουλάει τώρα η Yamaha στα 1700Ε,αυτό ναι είναι κινέζικο και δν σου κάνει.Τα Τ110 και Τ115 όμως προηγούμενης γενιάς τα βρίσκεις εύκολα μεταχειρισμένα και μπορείς να ανησυχείς μόνο μν σου κάψουν καμια λάμπα.

  8. #23
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Εγω αγορασα πολυ προσφατα το Honda wave 110. Αν και κινεζικο φαινεται καλο. Εχω κανει πολυ λιγα χιλιομετρα για να εχω αποψη περι αξιοπιστιας, ιδωμεν.
    Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι η καταναλωση. Πανω απο 1,8 lt/100 χλμ δεν εχω δει.
    Επισης δεν τριζει τιποτα.
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  9. #24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex14 Προβολή μηνύματος
    Εγω αγορασα πολυ προσφατα το Honda wave 110. Αν και κινεζικο φαινεται καλο. Εχω κανει πολυ λιγα χιλιομετρα για να εχω αποψη περι αξιοπιστιας, ιδωμεν.
    Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι η καταναλωση. Πανω απο 1,8 lt/100 χλμ δεν εχω δει.
    Επισης δεν τριζει τιποτα.
    Αναμένουμε long term εντυπώσεις, με ενδιαφέρει πολύ το wave γιατί κατά βάση το θεωρώ τίμιο. Γράφει made in china?

  10. #25
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Αναμένουμε long term εντυπώσεις, με ενδιαφέρει πολύ το wave γιατί κατά βάση το θεωρώ τίμιο. Γράφει made in china?
    Θα αργησει πολυ το long term review γιατι δεν το πολυδουλευω. Το εχω κανα 3μηνο και δεν εχει κανει ακομη 1000 χιλιομετρα. Αυριο θα σου πω ακριβως το εργοστασιο κατασκευης (99 % κινεζικο).
    Εγω παντως στην ερευνα αγορας που εκανα (ημουν αναμεσα στο καινουργιο kazer, τo yamaha το κινεζικο και το honda) κατεληξα οτι το honda εχει την καλυτερη ποιοτητα.

    Α, αυτα στα λεει ανθρωπος που το τελευταιο honda που αγορασε ηταν ενα C90 εν ετη 1990
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  11. #26
    Δίτροχος Κένταυρος Το avatar του/της Gi_4ce
    Εγγραφή
    22/05/2008
    Μηνύματα
    1.133
    Παμε παλι...

    Kawa - modenas 135 Προβληματα στην τροφοδοσια σε μερικα μοντελα. Ειναι λαχειο, τι θα τυχεις.

    Honda innova - wave. Σκορπάνε πολύ γρήγορα και καινε λάδια τον κώλο τους.

    Honda astrea - supra - dream - grand. Σκυλιά. Παίρνεις και ζαντα δισκο δαγκανα μποτα και του βαζεις δισκοφρενο μπρτοστα. Η φαση παει 80 Ευρω ολο το κιτακι και αξιζει.

    yamaha crypton x. Συμφωνώ ακριβό αλλα η γιαμάχα ε3χει βγαλει και ΑΛΛΑ ΠΑΠΙΑ λεμε!!!!

    yamaha crypton OXI TO X. Το ΑΠΛΟΟΟΟΟΟ Εκατό φορές το είπα... Γαμ3ι παρθένες κWλάρες απο θεμα αξιοπιστιας και ποιότητας!!! Το βρισκεις και φθηνά.

    suzuki adress 125. Σπάει πιο γρηγορα απο τα κινεζικα.
    ::Τάσος::
    παπιοανταλλακτικά, ζάντα πίσω για άφρικα και ανταλλακτικά απο ΑΧ-1 σε καλές τιμές λέμε...

  12. #27
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Gi_4ce Προβολή μηνύματος

    Honda innova - wave. Σκορπάνε πολύ γρήγορα και καινε λάδια τον κώλο τους.
    Αμαν
    Οκ, για το innova κατι εχει ακουστει, αλλα και το wave ?? Τσεκαρισμενο ?
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  13. #28
    SWOUAG κι ετς.... Το avatar του/της Dbnn
    Εγγραφή
    31/07/2013
    Μηνύματα
    1.008
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Gi_4ce Προβολή μηνύματος
    Παμε παλι...

    Kawa - modenas 135 Προβληματα στην τροφοδοσια σε μερικα μοντελα. Ειναι λαχειο, τι θα τυχεις.

    Honda innova - wave. Σκορπάνε πολύ γρήγορα και καινε λάδια τον κώλο τους.

    Honda astrea - supra - dream - grand. Σκυλιά. Παίρνεις και ζαντα δισκο δαγκανα μποτα και του βαζεις δισκοφρενο μπρτοστα. Η φαση παει 80 Ευρω ολο το κιτακι και αξιζει.

    yamaha crypton x. Συμφωνώ ακριβό αλλα η γιαμάχα ε3χει βγαλει και ΑΛΛΑ ΠΑΠΙΑ λεμε!!!!

    yamaha crypton OXI TO X. Το ΑΠΛΟΟΟΟΟΟ Εκατό φορές το είπα... Γαμ3ι παρθένες κWλάρες απο θεμα αξιοπιστιας και ποιότητας!!! Το βρισκεις και φθηνά.

    suzuki adress 125. Σπάει πιο γρηγορα απο τα κινεζικα.
    Honda astrea - supra - dream - grand
    Βρές μου ενα να μην εχει χτυπημένα νούμερα, να μην είναι κλεμμένο, να μην είναι σπασμένο και κολλημένο στην καλύμπρα του μαστρομήτρου και αύριο το πρωί παω και το αγοράζω. Οπότε άστα στην άκρη.
    Κατά τα άλλα είναι όντως σκυλιά.

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bruno
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    507
    Aν θα αγοραζα καινουργιο παπι,θα πηγαινα στο kawasaki Kaze r 115 .1800e ειναι πανεμορφο,πιο ωραιο απο το andress και ασ χαλαγε καθε μερα

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.961
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex14 Προβολή μηνύματος

    Αμαν
    Οκ, για το innova κατι εχει ακουστει, αλλα και το wave ?? Τσεκαρισμενο ?
    Για το Wave όχι .

Σελίδα 2 από 9 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Το πιο κακγουράδικο παπί ...
    από BELZEBOYLIS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 16/04/2011, 20:57
  2. Απαντήσεις: 93
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2010, 23:17
  3. Το πιο γρήγορο πράμα του κόσμου...
    από Timberg στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2005, 13:34
  4. το πιο γρηγορο τρακτερ
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2005, 15:26
  5. Το πιο ηλίθιο avatar......
    από periklisk στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 90
    Τελευταίο μήνυμα: 01/01/2005, 08:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF