Σελίδα 4 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 126

Θέμα: Το πιο αξιόπιστο παπί;

  1. #46
    ευχαριστώ για τις ευχές σας,
    σύντομα θα γράψω εντυπώσεις (για την ώρα πα να πάρω πάνες ακράτειας γιατί φοβάμαι όταν ανεβαίνω).

  2. #47
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.877
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikonian Προβολή μηνύματος
    Τελικα αφου πελαγωσα' μολις πουλησα το CBF , μπηκα στο πρωτο μαγαζι και πηρα ο,τι ηθελαν να μου πουλησουν . Το wave.


    Καλοταξιδο και ασπαστο!!!

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikonian Προβολή μηνύματος
    ευχαριστώ για τις ευχές σας,
    σύντομα θα γράψω εντυπώσεις (για την ώρα πα να πάρω πάνες ακράτειας γιατί φοβάμαι όταν ανεβαίνω).
    Καλά είχα ακούσει ότι είναι τέρας,δεν μπορείς να το κάνεις καλά έ?
    Καλορίζικο!

  4. #49
    Δίτροχος Κένταυρος Το avatar του/της Gi_4ce
    Εγγραφή
    22/05/2008
    Μηνύματα
    1.133
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Το ότι ένα μαγαζί πήρε δυο Wave, τα έδωσε "κούτα" σε υπαλλήλους για εξωτερικές δουλειές και βγάζουν πρόβλημα προσωπικά δε μου λέει απολύτως τίποτα.
    Το ίδιο πιστεύω θα γινόταν κι αν έπαιρναν και καινούριο Crypton ή Kaze.
    3 αδερφια εχουν τον μαγαζι (και δεν ειναι η ταβερνα τα 3 αδερφια) και ολα τα μηχανακια καινούρια τα παίρνουνε.

    3 καινούρια "κοινοχρηστα" μηχανακια που τα κυκλοφορουν 3 συγκεκριμένα άτομα εναλλαξ. Ιδια συντήρηση, ιδια χρήση. Το ενα αντέχει, το άλλο την ψιλοακούει. Εύκολα συμπεράσματα.

    Και ξαναλέω, το οτι δεν είναι τόσο άξιο για ντελίβερι όσο άλλα μηχανάκια (άσχετα αν όλοι οι ντελιβεράδες, οπως και εγω, πεσανε στην λούμπα της κατανάλωσης και αρκετοί πήγανε και το πήρανε) δεν το κανει κακο μηχανάκι για καποιον που θέλει να κάνει την δουλειά του,

    Σε καμία περίπτωση δεν το "θαβω". Εξ'άλλου και τα ιννόβα ξεμπιελώνουν αλλα ακόμα κυκλοφορούν αβέρτα.

    Εμενα παντως με βλεπω για κρύπτον απλό.
    ::Τάσος::
    παπιοανταλλακτικά, ζάντα πίσω για άφρικα και ανταλλακτικά απο ΑΧ-1 σε καλές τιμές λέμε...

  5. #50
    ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΜΑΧΑ ΤΟ ΦΘΗΝΟ...............ΚΙΝΕΖΙΚΟ ΕΙΝΑΙ



    Άλλαγή λαδιών έλεγε κάθε 2000χλμ.....!!!
    Τί λάδι νά κάψει καί πότε...??
    Όλα τά παπιά άν τά πιέσεις μετά τά 2500-3000 χλμ. θέλουν συμπλήρωμα λαδιού.
    Άλλά έφόσον οί περισσότεροι κατασκευαστές γράφουν πώς οί άλλαγές γίνονται
    τόσο συχνά..............ποιό τό πρόβλημα...??
    125 κυβικά είναι,άμα τό τσιτάρεις θά κάψει.
    Μήν άσχολείστε μέ αύτό.
    Καί ναί στό wave πού έχω ,ό μπάρμπα Χόντας μού είπε φέρτο μετά τά 1000 στά 3000χλμ.,
    ένώ τό μάνουαλ γράφει στίς 4000...!!
    Τό κοίταξα καί γώ καί έριξα 100μλ. λαδάκι στίς 3000χλμ. γιατί τά χρειαζόταν...!!!
    Καί τό ΖΧ πού είχα ρούφαγε καί τό Μοντένας 125 πού γράφετε όλοι άξιόπιστο καί σούπερ άξιόπιστο
    καί έκείνο ρούφαγε καί παρέδωσε καί μπιέλλα στίς 9000χλμ.....!!!
    ΠΑΠΙΑ ΕΙΝΑΙ...............παίδες,πάρτε το χαμπάρι.
    Άν κινείστε μέ 30-35 βαθμούς θερμοκρασία καί πρώτες δευτέρες,άερόψυκτα είναι θά πιούνε,άν τό τσιτάρετε
    πάλι θά πιεί....!!
    Γιατί έχετε τήν έντύπωση πώς άν πάρεις μιά μερσεντάρα και πάς Άθήνα -Θεσσαλονίκη καί τήν ξεσκίσεις
    δέν θά σού πιεί λαδάκι...??
    Άς πάει 100000χλμ. καί άς μού πιεί καί 10 λίτρα λάδι,τά βάζω στό κοστολόγιο,άντε καί 100-200 γιά λαδάκι...!!!

  6. #51
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    Γιατί έχετε τήν έντύπωση πώς άν πάρεις μιά μερσεντάρα και πάς Άθήνα -Θεσσαλονίκη καί τήν ξεσκίσεις
    δέν θά σού πιεί λαδάκι...??
    Δεν χρειαζεται καν να την ξεσκισεις
    Τα περισσοτερα γερμανικα τσιμπανε λαδακι
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ASTRAKITCAR
    Εγγραφή
    18/08/2004
    Μηνύματα
    287
    εκτος απο το δικο μου vw jetta 1.4 tsi.....οπως τα εβαλα πριν 5000km ετσι ειναι τωρα...εκτος απο 200ml...απλα για να τελειωσω το μπουκαλι που ειχα στην αποθηκη...

    το καλο λαδι ΔΕΝ καιγετε ευκολα....

    αν βαζεις 20/50 στο παπι...το βαζεις μπρος και στα πρωτα 10 sec εχεις 4η και 80km στο κοντερ.....οι ανοχες στα ελατηρια του πιστονιου ειναι τετοιες οπου και 75/90 βαλβολινη να βαλεις παλι θα την καει...

    εχω αλλαξει-οδηγησει 10 αυτοκινητα δικα μου-οικογενειακα, και 5 μοτοσυκλετες...ΚΑΝΕΝΑ δεν εκαιγε περα απο το φυσιολογικο...αλλα εβαζα λαδια καλα,τα οποια αλλαζα συχνα πχ καθε 7500Km στα αυτοκινητα κτλ.

    ας μην ειμαστε υπερβολικοι...το παπι με 40+ κελσιου στην αθηνα αν το σπας θα καψει λαδι...λογικο ειναι ενα αεροψυκτο μοτερακι με ενα λαδι μαπα να καιει...
    πωλουνται ΦΡΕΝΑ 288mm κομπλέ από AUDI A3 2.0 tsi για Group VAG (δεν είμαι έμπορος).

  8. #53
    χωμα λασπη και κακο Το avatar του/της indianos950
    Εγγραφή
    22/03/2009
    Μηνύματα
    228
    Στην αγορά Παπίου μετα από 98600χιλ από στο στρογγυλοφαναρο που το άφησα στο χωριό για το καλοκαίρι (3φορες κύλινδρο πιστονο και 1 στροφαλομπιελα) στα 15 χρονια που το εχω το λέω αξιόπιστο με κάθε 1000 λάδια. Και κρις 115 που μέχρι τα 50,000 ήταν τέλειο με αλλαγή κάθε 1500 λάδια δεν εχω παράπονο. Τωρα πήρα ενα χ135 από φίλο δεν καίει λάδια παει 110χιλ δικαβαλο και καίει 2,5 λίτρα χωρίς οικονομία συμπεριφέρεται εξαιρετικά ιδιαίτερα στις λακούβες δεν κουναει καθολου. Δεν εχω παράπονο. Φίλος το εκανε 150,000 χιλ ντιλιβερι χωρίς να λύσει μοτέρ και του εκανε ταξίδια των 300χιλ με τέρμα γκάζι. Ασπαστο μονο λιγο τρίζουν τα πλαστικά.

  9. #54
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2014
    Μηνύματα
    14
    Λοιπον ειχα το INNOVA καρμπυρατέρ: εβγαλε χιλίομετρα μεχρι που πηγε για ρεκτιφιε και πωληση καπακι... Στροφαλο-μπιελα και επεσε χρημα στα 99700χλ. Όμως από την αρχη εκαιγε λάδια και στα 64000χλ ειχε παλι βαρεσει μπιελα. Τωρα την αξιοπιστια δεν την επιασα πουθενα αν προσθεσω πως εκανε ολα τα σερβις σε εξουσιοδοτημενο και τελευταιο σερβις 138ευρω παρακαλω, μολις 1900χλ πριν την 2η μπιελα... HONDA σκατα πια καμια αξιοπιστια σε σερβις και ειλικρινα κωλωνω να παρω το νεο INNOVA.

    Τωρα ψαχνοντας παπι και παλι:
    Crypton 135 ok συμφωνω απολυτα με ενα ανωτέρω σχόλιο περι τιμης! Το ξεφτυλισαν η YAMAHA

    T110: αισχος ... καινεζικο τερμα λες και παιρνεις από LIDL μηχανακι και βγαζει σκουριες. Τσεκαρετε τα μεταχειρισμενα εως 2 ετων.

    DAYTONA 125: Ίσως εκει κλεινω οχι γτ ειναι το καλυτερο ή πιο αξιοπιστο, απλά η τιμη και αυτο που δινει ειναι αξιοσεβαστο και τα ανταλλακτικα πανφθηνα σε αντιθεση με τα απο πανω. ΟΚ δεν υπερτερει σε θεματα του INNOVA πχ, αλλα ειπαμε Σαρακακης σε γδυνει...

    KYMCO: Γενικα τσεκαροντας τα παπια και σκουτερ της και στο forum κατοχων Kymco και απο προσωπικη εμπειρια απο τον κολλητο μ με το Agility 125, εχω να πω ενα μεγαλο "ΑΙΣΧΟΣ"... καμια αξιοπιστια σε τιποτα και η αντιπροσωπεια ειλικρινα κανει οτι μπορει , ο ανθρωπος ειναι εξυπηρετικοτατος αλλα ΑΙΣΧΟΣ ποιοτητα σε ολα τα επιπεδα, ΑΙΣΧΟΣ καταναλωσεις (μη βλεπετε την αναγραφομενη της εταιρειας), ΑΙΣΧΟΣ στα ανταλλακτικα που δεν ερχονται ποτε (περιμενει ποδια κ κτ ψιλα ενα 4μηνο...ΜΟΝΟ),ΑΙΣΧΟΣ στα σερβις που θελουν στ αμισα χιλιομετρα απο τις αλλες εταιρειες, οποτε απλα τα σερβις σ λενε κτ τιμες απιστευτα χαμηλες αλλα καθε τρεις κ λιγο εκει , αρα τα ιδια βγαινουν και ΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ εις διπλουν αυτο ...

  10. #55
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2014
    Μηνύματα
    14
    KAWASAKI ΖΧ: Τι να πω μ φαινεται χαλια εξωτερικα, πινει αρκετα αλλα οκ ειναι δυνατο. Και παλι αν τα ακουμπαγα σε παπι θα χτυπαγα το Crypton.

    ΚΑΖΕ 2013: ΟΚ το τσεκαρα ομορφο για την τιμη του τπτ το ιδιαιτερο και συγκρινομενο με το DAYTONA το αλλο εχει στα ιδια λεφτα κ injection...

    ATHLETE: Τελειο αν εισαι με μοικανα ή φρατζα απο Μπουρναζι, ομως οχι emo ή punk-ης... Απλα καγκουρας που σκοπευεις να ριξεις γκομενα εως 15 αντιστοιχου life style... Απλα άθλιο και θεση οδηγησης εμενα που ανεβηκα για πλακα χαλια... Μη εξυπηρετικο και πινει τον πατο του. Αν δεν ανηκετε στις παραπανω κατηγοριες μη το αγγιξετε, καντε το για την φουκαριαρα τη μανα σας που παιζει να ντρεπεται στη γειτονια (αν μενετε αλλου απο Περιστερι Μπουρναζι Μενιδι κτλ...)
    (ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ για τις περιοχες, μη παρεξηγηθω....:Ρ )

    MODENAS: δυνατο αλλα πινει τον πατο του... και ειλικρινα επειδη τσεκαρα καταναλωσει με φιλο μ που το ειχε, οταν ειχα το INNOVA τα αποτελεσματα ηταν απογοητευτικα. Πινει τρελά και εννοειται καμια σχεση με τι δηλωνει η εταιρεια.

    Γενικα πιστευω πως οποιος ψαχνει παπι μην ξεχναει πως μετα τα 55000χλ οσο καλη χρηση κ αν κανει κανεις το παπι ειναι για φουντο... Θα αρχισει αργα ή γρηγορα να ζηταει πολυ περισσοτερα απο οσα θα επιτρεπει το κοστος μεταπωλησεις του.

  11. #56
    χωμα λασπη και κακο Το avatar του/της indianos950
    Εγγραφή
    22/03/2009
    Μηνύματα
    228
    Γι αυτο το 135 εχει 2400 το απλό. Ειναι και τα address γερά αλλά η Suzuki σκοτώνει γενικα σε Ανταλακτικα γιατί οπως και να χει κάπου θα πέσεις

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gregogti
    Εγγραφή
    22/06/2011
    Μηνύματα
    393
    Kawasaki joy-r
    KLE 400-XT 250.

  13. #58
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    μακρια απο daytona.εκτος αν το προσεχεις σαν ιταλικο σκουτερ,δεν κανεις πολλα χλμ κλπ κλπ.εγω εχω ενα κρυπτον του 00' και τωρα λεω σιγα σιγα να του περασω ενα καινουργιο πιστονακι.εχουμε daytona στην δουλεια,οπως και modenas.ιδιας χρονιας,ιδια χλμ πανω κατω.τα 2 daytona εχουν κολλησει ηδη,τα modenas ουτε καν.τα θεωρω πολυ κοντα στα κινεζικα τα daytona.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  14. #59
    Μέλος Το avatar του/της andreas 400
    Εγγραφή
    01/03/2012
    Μηνύματα
    91
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akistrevor Προβολή μηνύματος
    μακρια απο daytona.εκτος αν το προσεχεις σαν ιταλικο σκουτερ,δεν κανεις πολλα χλμ κλπ κλπ.εγω εχω ενα κρυπτον του 00' και τωρα λεω σιγα σιγα να του περασω ενα καινουργιο πιστονακι.εχουμε daytona στην δουλεια,οπως και modenas.ιδιας χρονιας,ιδια χλμ πανω κατω.τα 2 daytona εχουν κολλησει ηδη,τα modenas ουτε καν.τα θεωρω πολυ κοντα στα κινεζικα τα daytona.
    κινεζικα ειναι!!

  15. #60
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    really?κορεατικα νομιζα...ακομα χειροτερα ...
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

Σελίδα 4 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Το πιο κακγουράδικο παπί ...
    από BELZEBOYLIS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 16/04/2011, 20:57
  2. Απαντήσεις: 93
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2010, 23:17
  3. Το πιο γρήγορο πράμα του κόσμου...
    από Timberg στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2005, 13:34
  4. το πιο γρηγορο τρακτερ
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2005, 15:26
  5. Το πιο ηλίθιο avatar......
    από periklisk στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 90
    Τελευταίο μήνυμα: 01/01/2005, 08:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF