Σελίδα 6 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 126

Θέμα: Το πιο αξιόπιστο παπί;

  1. #76
    SWOUAG κι ετς.... Το avatar του/της Dbnn
    Εγγραφή
    31/07/2013
    Μηνύματα
    1.008
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IRA57 Προβολή μηνύματος
    Το ποιο αξιοπιστο παπι ειναι αυτο που συντηρειται σωστα...και ειναι οσο περισσοτερο γινεται Τζαπαν
    +1000

  2. #77
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    το ειπα ηδη
    αν και οχι τζαπαν
    τα πρωτα crypton βγηκαν σκυλια
    ναι,γιατι παραδοξως εννοω;οχι μονο τα πρωτα,μεχρι και τα 115(τριτης γενιας δηλαδη) που ασχολιουμουν με μικορυ κυβισμου μηχανακια,μια χαρα αξιοπιστα ηταν..
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  3. #78
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Για τα πρώτα ακούω και έχω εμπειρία γι αυτό και ΜΟΝΟ

  4. #79
    SWOUAG κι ετς.... Το avatar του/της Dbnn
    Εγγραφή
    31/07/2013
    Μηνύματα
    1.008
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    ναι,γιατι παραδοξως εννοω;οχι μονο τα πρωτα,μεχρι και τα 115(τριτης γενιας δηλαδη) που ασχολιουμουν με μικορυ κυβισμου μηχανακια,μια χαρα αξιοπιστα ηταν..
    Γιατί έτυχε και δεν έπεσαν σε κάγκουρες 15χρονους να στήνονται κόντρες χωρίς σταγόνα λάδι μέσα και ναφθαλίνες στο ντεπόζιτο.

  5. #80
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dbnn Προβολή μηνύματος
    Γιατί έτυχε και δεν έπεσαν σε κάγκουρες 15χρονους να στήνονται κόντρες χωρίς σταγόνα λάδι μέσα και ναφθαλίνες στο ντεπόζιτο.
    εγω εχω το r του 2000 102 cc.το πηρα 4 χρονων και για 1-2 χρονια φοραγε καρμπυρατερ εξατμιση και το γκαζι δεν εκλεινε..βεβαια μετα επεσε πολυ σε αποδοση,αλλα τωρα με 56000 χλμ δουλευε κανονικα ακομα,αλλαξα κυλινδρο πιστονι κλπ και ειχε αρπαξει λιγο αλλα και παλι πηγαινε..νομιζω αυτα και τα γκραντ τα αστρα ηταν τα πιο σκυλια..
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  6. #81
    SWOUAG κι ετς.... Το avatar του/της Dbnn
    Εγγραφή
    31/07/2013
    Μηνύματα
    1.008
    γκραντ και αστρακια είχαμε στο σπίτι. Φαντάσου ο αδερφός μου που μου ρίνει 9 χρόνια, με μηχανάκια / μηχανές μεγάλωσα και εγω...
    Πραγματικά σκυλιά αλλά έχω τύχει και σε άλλα που μια χαρά αντέξανε, με σωστή συντήρηση!

  7. #82
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.638
    Στη δουλειά μου, υπάρχουν και μοντενας (κριςς,125,135) και αστρεα γκραντ και μαξ100 και ιννοβα και ταουνμεητ και κρυπτον115 και καζεΡ και κρυπτονΧ.κοινώς τα πάντα.
    και ολοι κάνουν καθημερινά πολύ χιλιόμετρο.
    όλοι (πλην των κρυπτονΧ) καίνε λάδια.άλλος λίγο άλλος πολύ. κάποιοι πηρανε μπιελες στα χέρια. γενικά όλοι εχουν θεματα.
    Εγω με το κρυπτονΧ, 60Κ χλμ σε 2,5 χρόνια και το μηχανάκι δεν έχει κάνει κιχ!!! ούτε λάμπα λέμε.
    φροντίζω βέβαια και το συντηρώ ευλαβικά (λάδια κάθε 3Κ, μπουζί & φίλτρο κάθε 6Κ) και να μη το σκίζω σε τελικές τις ατελείωτες ώρες Φάληρο-Κηφισιά.

    Τι θελω να πω με όλα αυτά;
    ότι ναι καλά χρυσά και άγια τα παλιάς κοπής glx/καζε/γκραντ (τα οποία εξαιρετικά δύσκολα βρίσκεις κάποιο που να το έχουν σεβαστεί) αλλά το Χ δεν παίζεται.
    τα (πολλά) λεφτά που κοστίζει αντισταθμίζονται στην πορεία απο την αξιοπιστία του.
    Είχα κι ενα καζερ για καμια ντουζίνα χρόνια.σκύλος μαύρος δε το συζητώ αλλά απο τα ζόρια που είχε φάει, η κατανάλωση του είχε φτάσει να είναι περισσότερη απο ΧΤ600.
    Γνωμη μου για όποιον ψάχνει εργαλείο για την πόλη,είναι να κάνει την υπέρβαση και να πάει στο Χ.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  8. #83
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Christos ktm R
    Εγγραφή
    03/03/2012
    Μηνύματα
    206
    Για εμενα 2 ειναι τα πιο ααξιοπιστα.honda cub 90 και suzuki fx 125.απλα σκυλια..

  9. #84
    Παπιά είναι ρε παιδιά. και να βαρέσει μπιέλα πιστόνι το φτιάχνεις με 100 ευρω. για να αλλάξεις λάστιχα σε μια μεγαλη μηχανη θες τουλαχιστον τα διπλασια. made in china made in thailand made in japan δεν λεει κατι. οι εταιριες ( καπιταλιστες ειναι μην ξεχνιομαστε) τα πανε σε χωρες με φτηνα μεροκαματα για να εχουν περισοτερο κερδος. ξερω τα παιδια που δουλευουν delivery ανγχωνονται μην τους παθει ζημια το εργαλειο. μπορουν να οργανωθουν στα σωματεια τους και να διεκδικουν τις ζημιες να τις πληρωνει το αφεντικο ή τουλαχιστον να καλυπτει ενα μερος τους. δεν το παιζω επαναστατης απλα λεω την αποψη μου.

  10. #85
    SWOUAG κι ετς.... Το avatar του/της Dbnn
    Εγγραφή
    31/07/2013
    Μηνύματα
    1.008
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bestoftherest7 Προβολή μηνύματος
    Παπιά είναι ρε παιδιά. και να βαρέσει μπιέλα πιστόνι το φτιάχνεις με 100 ευρω. για να αλλάξεις λάστιχα σε μια μεγαλη μηχανη θες τουλαχιστον τα διπλασια. made in china made in thailand made in japan δεν λεει κατι. οι εταιριες ( καπιταλιστες ειναι μην ξεχνιομαστε) τα πανε σε χωρες με φτηνα μεροκαματα για να εχουν περισοτερο κερδος. ξερω τα παιδια που δουλευουν delivery ανγχωνονται μην τους παθει ζημια το εργαλειο. μπορουν να οργανωθουν στα σωματεια τους και να διεκδικουν τις ζημιες να τις πληρωνει το αφεντικο ή τουλαχιστον να καλυπτει ενα μερος τους. δεν το παιζω επαναστατης απλα λεω την αποψη μου.
    Και μετά άμα βρεις δουλειά σε ντελίβερυ σφύρα μου κλέφτικα....
    Όσο για τα υπόλοιπα συμφωνώ απόλυτα!

  11. #86
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Υπαρχει σωματειο ντελιβεραδων;
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  12. #87
    SWOUAG κι ετς.... Το avatar του/της Dbnn
    Εγγραφή
    31/07/2013
    Μηνύματα
    1.008
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bradipous Προβολή μηνύματος
    Υπαρχει σωματειο ντελιβεραδων;
    Αμέ.... Κλαδική παντού, μη χάσουμε τα προεδριλίκια!

  13. #88
    Μέλος Το avatar του/της pab-lo
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    93
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bestoftherest7 Προβολή μηνύματος
    Παπιά είναι ρε παιδιά. και να βαρέσει μπιέλα πιστόνι το φτιάχνεις με 100 ευρω. για να αλλάξεις λάστιχα σε μια μεγαλη μηχανη θες τουλαχιστον τα διπλασια. made in china made in thailand made in japan δεν λεει κατι. οι εταιριες ( καπιταλιστες ειναι μην ξεχνιομαστε) τα πανε σε χωρες με φτηνα μεροκαματα για να εχουν περισοτερο κερδος. ξερω τα παιδια που δουλευουν delivery ανγχωνονται μην τους παθει ζημια το εργαλειο. μπορουν να οργανωθουν στα σωματεια τους και να διεκδικουν τις ζημιες να τις πληρωνει το αφεντικο ή τουλαχιστον να καλυπτει ενα μερος τους. δεν το παιζω επαναστατης απλα λεω την αποψη μου.
    100! που ρε παιδια να πανα φτιαξω καναδυοτρια;

  14. #89
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Εδώ μου βγήκε 140 ευρό να κάνω γενική το μοτέρ Glx 90-μπιελα κομπλέ, πιστονι τζαπαν, κύλινδρο τζαπαν/γιατι μεγάλωσε λίγο
    Μαζί με δισκάκια λάδι κλπ
    Βέβαια δεν το φοράω αυτό το μοτέρ
    Έχω πάνω το λιφαν
    Αν σπάσει αυτό θα βάλω το Χοντα

  15. #90
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της andreaspetr
    Εγγραφή
    01/09/2014
    Μηνύματα
    470
    Καζερι με +3mm πιστονι,εκκεντροφορο,εξατμιση ζητησε μια μπιελα στις 45.000χλμ.
    κοστος με εργατικα,λαδια,φιλτρο,φλατζες,ρουλεμαν και μπιελα λιγο κατω απο 200€

Σελίδα 6 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Το πιο κακγουράδικο παπί ...
    από BELZEBOYLIS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 16/04/2011, 19:57
  2. Απαντήσεις: 93
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2010, 22:17
  3. Το πιο γρήγορο πράμα του κόσμου...
    από Timberg στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2005, 12:34
  4. το πιο γρηγορο τρακτερ
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2005, 14:26
  5. Το πιο ηλίθιο avatar......
    από periklisk στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 90
    Τελευταίο μήνυμα: 01/01/2005, 07:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF