Σελίδα 7 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 126

Θέμα: Το πιο αξιόπιστο παπί;

  1. #91
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bradipous Προβολή μηνύματος
    Υπαρχει σωματειο ντελιβεραδων;
    ναι και κανει και δουλεια (προσπαθει τουλαχιστον).
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  2. #92
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.468
    Καλημερα.Αν και ειμαι υπερ της HONDA στα παπακια,αυτο που εχω καταλαβει (και το βλεπω)τερας αξιοπιστιας ειναι οντως το crypton x.Λιγο να εισαι προσεκτικος με το γκαζι(μη του γ...ς τη μανα συνεχεια )θα το εχεις πολλα χρονια χωρις ζημια.Αυτα.

  3. #93
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Καλημερα.Αν και ειμαι υπερ της HONDA στα παπακια,αυτο που εχω καταλαβει (και το βλεπω)τερας αξιοπιστιας ειναι οντως το crypton x.Λιγο να εισαι προσεκτικος με το γκαζι(μη του γ...ς τη μανα συνεχεια )θα το εχεις πολλα χρονια χωρις ζημια.Αυτα.
    Φίλος διανομέας κοντεύει τις 100.000 τέρμα γκάζι, απροβλημάτιστα.Με προβλεπόμενη συντήρηση βέβαια.. Κάθε 3.000 λάδι δηλαδή.
    The only easy day was yesterday.

  4. #94
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Καλημερα.Αν και ειμαι υπερ της HONDA στα παπακια,αυτο που εχω καταλαβει (και το βλεπω)τερας αξιοπιστιας ειναι οντως το crypton x.Λιγο να εισαι προσεκτικος με το γκαζι(μη του γ...ς τη μανα συνεχεια )θα το εχεις πολλα χρονια χωρις ζημια.Αυτα.
    Κατα τη γνωμη μου στο ποιος ειναι ο βασιλιας των παπιων απο αποψη ποιοτητας,ισχυει το οτι αλλος εχει το ονομα και αλλος τη χαρη.Ενω δηλαδη η Honda ειναι ο ''βασιλιας'',θεωρω πως η Yamaha εβγαζε παντα κατι καλυτερο και σε μοτερ (ειδικα τη τελευταια 15ετια) και σε φρενα (δισκοφρενο απο το '98).

    Το Χ λοιπον απλα συνεχιζει την πολυ καλη ιστορια της Yamaha στη κατηγορια αυτη.

  5. #95
    Αποσυντονισμένο Μέλος Το avatar του/της Desperado
    Εγγραφή
    07/09/2005
    Μηνύματα
    438
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yiannis172 Προβολή μηνύματος
    Κατα τη γνωμη μου στο ποιος ειναι ο βασιλιας των παπιων απο αποψη ποιοτητας,ισχυει το οτι αλλος εχει το ονομα και αλλος τη χαρη.Ενω δηλαδη η Honda ειναι ο ''βασιλιας'',θεωρω πως η Yamaha εβγαζε παντα κατι καλυτερο και σε μοτερ (ειδικα τη τελευταια 15ετια) και σε φρενα (δισκοφρενο απο το '98).

    Το Χ λοιπον απλα συνεχιζει την πολυ καλη ιστορια της Yamaha στη κατηγορια αυτη.
    Θα συμφωνήσω 100% και θα το επεκτείνω και εκτός παπιών....

  6. #96
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Δεν έχεις άδικο
    Τα Τ50/80 περπατάνε ακόμα αν και δεν έτυχαν τής αναγνώρισης του Χοντα
    Τα mate 2 χρονα/ με τις καρφωτες ταχύτητες
    Ήταν ο Πρόδρομος των Ζ που στους πιτσιρικοκαγκουρες είναι το τοπ κοντραδικο παπί
    Και το crypton το θεωρώ πολύ καλύτερο από ινοβα

  7. #97
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bruno
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    507
    Αυτα τα καινουργια παπια,τα ψεκαστα οταν μεινουν απο μπαταρια,παιρνουν μπροστα,με μανιβελα φυσικα;Αυτες οι ζαντες αλουμινιου,θα παρουν λαστιχα χωρις σαμπρελα επιτελους;Το ψυγειο νερου σε παπι ειναι περιττο,ενα παπι πρεπει να θελει μονο λαδια και βενζινη,ακομα και τα φιλτρα να καθαριζονται,οχι να αλλαζουν.Αυτο θα ειναι ο βασιλιας των παπιων.

  8. #98
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Δεν έχεις άδικο
    Τα Τ50/80 περπατάνε ακόμα αν και δεν έτυχαν τής αναγνώρισης του Χοντα
    Τα mate 2 χρονα/ με τις καρφωτες ταχύτητες
    Ήταν ο Πρόδρομος των Ζ που στους πιτσιρικοκαγκουρες είναι το τοπ κοντραδικο παπί
    Και το crypton το θεωρώ πολύ καλύτερο από ινοβα
    Τα ταούνια ήταν κτήνη λέμε τα είχαν πολλοί αγρότες που νομίζαν ότι ήταν στάγιερ και δεν τους ρίχναν φράγκο επάνω .... και αυτά τα δύστυχα πηγαίναν ενα εκατομμύριο χιλιόμετρα
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 1525315_10202221446872332_367967444_n.jpg‎  

  9. #99
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bruno Προβολή μηνύματος
    Αυτα τα καινουργια παπια,τα ψεκαστα οταν μεινουν απο μπαταρια,παιρνουν μπροστα,με μανιβελα φυσικα;Αυτες οι ζαντες αλουμινιου,θα παρουν λαστιχα χωρις σαμπρελα επιτελους;Το ψυγειο νερου σε παπι ειναι περιττο,ενα παπι πρεπει να θελει μονο λαδια και βενζινη,ακομα και τα φιλτρα να καθαριζονται,οχι να αλλαζουν.Αυτο θα ειναι ο βασιλιας των παπιων.
    Εμένα όταν έμεινε από μπαταρία, έπαιρνε κανονικά με μανιβέλα.
    Προαιρετικά μπορείς να βάλεις tubeless λαστιχα στις αλουμινένιες ζάντες.
    Για το ψυγείο νερού είχα την ίδια άποψη,δηλαδή όσο πιο απλό τόσο το καλύτερο.
    Ήθελα να πάρω το address για αυτό το λόγο.Ήμουν λάθος γιατί στην συντήρηση δεν έχει σχεδόν καμία διαφορά με ένα απλό παπί, και το κόστος του service και των φίλτρων π.χ. είναι πολύ μικρό, και μάλιστα σε εξουσιοδοτημενο.
    Όταν έδωσα το innova και πήρα το X πήγα ένα κλικ πάνω σε σχέση με όλα τα παπιά που είχα οδηγήσει.
    The only easy day was yesterday.

  10. #100
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bruno
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    507
    Για την μπαταρια δεν είμαι σιγουρος,τα λάστιχα μονο το daelim ace φοραει χωρις σαμπρελα,αλλα δεν υπαρχουν λάστιχα ευκολα 16αρια.Ακομα και η τρομπα βενζίνης ισως θελει περισσοτερης προσοχης,να μην αδειασει το ρεζερβουαρ.https://www.youtube.com/watch?v=PCVEUJ2rW44

  11. #101
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από catmaster Προβολή μηνύματος
    Τα ταούνια ήταν κτήνη λέμε τα είχαν πολλοί αγρότες που νομίζαν ότι ήταν στάγιερ και δεν τους ρίχναν φράγκο επάνω .... και αυτά τα δύστυχα πηγαίναν ενα εκατομμύριο χιλιόμετρα
    Πρώτο μότο-ταξίδι με Τ50 τζαπαν, λαδί χρώμα, με μονοσελο πίσω είχε εκείνη την νικελ σχάρα
    Δανεικό ενός θείου μου που δεν ήξερε ότι πήγα Κατερίνη για μπάνιο
    Εννοείται πώς ούτε οι δικοί μου ήξεραν τίποτα

  12. #102
    Συμφωνώ κι εγώ για το 135 της Yamaha πως είναι ανώτερο.
    Αρκετοί βέβαια αγόραζαν και αγοράζουν innova λόγω Honda, που ήταν πάντα συνώνυμη με την έννοια παπί.

  13. #103
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Desperado Προβολή μηνύματος
    Θα συμφωνήσω 100% και θα το επεκτείνω και εκτός παπιών....
    Μα νομιζα οτι,εκτος των παπιων,εννοειται και ειναι γνωστο στους περισσοτερους οτι η Honda πουλαει κυριως ''αερα'' και ελαχιστα αρχ*δατα με χαρακτηρα,μοντελα εχει βγαλει.Εισαι πολυ σωστος λοιπον στην επεκταση σου.
    Τελευταία τροποποίηση από yiannis172; 01/10/2014 στις 23:37.

  14. #104
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/02/2014
    Μηνύματα
    8
    Εχω ενα crypton x απο τον απριλιο του 11.εφτασα τα 45000χλμ προχτες χωρις κανενα προβλημα,αλλα η συντηρηση του ειναι παντα στην ωρα της,και δεν το σκιζω ποτε,γιατι το εχω για το πηγαινε ελα στη δουλεια,το απογευμα δουλευω με αυτο παραδιδοντας κοινοχρηστα,και θελω να ειναι στην καλυτερη κατασταση που μπορει,για να με βγαλει οσο το δυνατον περισσοτερα χλμ χωρις να χρειαστει να κανω καποια επεμβαση στο κινητηρα.φιλος που το εχει και δουλευει ασφαλιστης σε 2 χρονια ειχε κανει 75000 χλμ,αλλα με τερμα τα γκαζια,σπασμενο το μηχανακι συνεχεια και χτυπησε μπιελα σε αυτα τα χλμ.το εφτιαξε του εβαλε το κιτ των 150 κυβ.και τωρα εχει 137000 χωρις να του εχει τυχει κατι αλλο.

  15. #105
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/10/2014
    Μηνύματα
    19
    Το καλυτερο παπι ειναι της YAMAHA. Οι καλυτερες μηχανες ειναι της YAMAHA. Ειναι ακριβο το Crypton X, αλλα τα αξιζει τα λεφτα του γιατι ειναι αξιοπιστο (νομιζω), το πιο ομορφο, το πιο δυνατο, το πιο εξελιγμενο. Γνωμη μου.

    Εγω ομως εχω το Suzuki Address 125. Εχω 35.000 χλμ. Με το σαζμαν δεν εχω ασχοληθει ακομα. Δεν καιει λαδια. Σταγονα. Λαμπα δεν εχει καψει. Αλλα εχω αλλαξει τις μπιλιες τιμονιου γιατι ηρθε με ξεβιδωμενο τιμονι απο εργοστασιο και μεχρι να το παρω χαμπαρι, περασαν 2 χρονια. Ειμαι υπερ-ευχαριστημενος. Του πινω το αιμα στο γκαζι, οταν εχω δρομο για τρεξιμο. Παει ταξιδακια 100-200 χλμ (στο "πηγαινε", αλλα τοσα στο "ελα") οταν μπορω λογω δουλειας. Με κερδισε σαν εταιρια. Τι αλλο να πω? Και μηχανη να παρω, αναμεσα σε Suzuki και Yamaha θα διαλεξω.

    Οσο για τη Honda, δεν το συζηταω. ΟΧΙ οτι δεν ειναι καλη εταιρια. Καθε αλλο, μια χαρα ειναι. Αλλα η νοοτροπια τους βρε αδερφακι μου. Πω, πω, πω! Αντιπαθεστατοι. Πηγα να δω το innova στην αντιπροσωπεια. Σκηβω να δω τον κινητηρα. Τι θα πληρωσω βρε αδερφε. Κι οπως ημουνα σκημμενος, ακουω απο τα βαθη του μαγαζιου... "Τι το κοιτας ρε φιλαρακι? Αυτο θα παρεις!" κι απανταω "Συγγνωμη, μαστορα. Δε θα παρω αυτο. Υπαρχουν κι αλλες εταιριες" Παρεξηγηθηκε επειδη ειχα σκηψει και το κοιταγα. Σηκωνομαι και φευγω.

    Τρεχω στη Suzuki. Σκηβω και χαζευω τον κινητηρα του για 10 ολοκληρα λεπτα. Χαζευα το φιλτρο λαδιου. Εχει χαρτινο, εχει και σιτα. Πανευκολα να τα βγαλεις. 2 βιδες το καθενα. Εχει προστατευτικο για χτυπηματα στο φιλτρο λαδιου. Εχει αισθητηρα λαμδα. Εχει...εχει... περασε η ωρα. Κανενας δε με ενοχλησε. Λεω στον πωλητη να τσιμπησει ενα ασημι. Δινω προκαταβολη. Κυριοι οι ανθρωποι.

    Στη Yamaha ειχα παει πρωτα-πρωτα, αλλα δε μ'αρεσε η τιμη του. Κι εκει κυριοι ειναι, παντως.

    Υ.Γ. Στο παπακι μου αλλαζω λαδια καθε 4.000 χλμ. Βαζω ομως τα καλυτερα. Βαζω YAMA-Lube. Ναι, Ναι. Tα λαδια ειναι της ΥAMAHA. Βαζω λαδια και βγαζω λαδια, οταν τα αλλαζω. ΤΟ Λαδι! Οχι "νερο", σαν κατι αλλα.
    Τελευταία τροποποίηση από Neftis; 28/10/2014 στις 00:08.

Σελίδα 7 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Το πιο κακγουράδικο παπί ...
    από BELZEBOYLIS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 16/04/2011, 19:57
  2. Απαντήσεις: 93
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2010, 22:17
  3. Το πιο γρήγορο πράμα του κόσμου...
    από Timberg στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2005, 12:34
  4. το πιο γρηγορο τρακτερ
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2005, 14:26
  5. Το πιο ηλίθιο avatar......
    από periklisk στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 90
    Τελευταίο μήνυμα: 01/01/2005, 07:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF