Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 80

Θέμα: Καινούργιο CBF 125 πρόβλημα

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Σημερα κυκλοφορεί ενα θρεντ με το αποτέλεσμα της ιστορίας του μέλους ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ.

    Το μηχανάκι σου το πήρες καινούργιο σωστά?? Δεν ξέρω ποιος είναι αυτός που ονομάζεις ως "ο μαστορας" αυτό ή "ο μάστορας" εκείνο αλλά δεν το βρίσκω λογικό το να αρχισετε τις πατέντες.

    Αν έχω καταλάβει καλά είσαι αρκετά μικρός σε ηλίκια. Αυτό δεν αποτελεί λόγο όμως να σε πηγαίνει μπάλα ο "μάστορας".

    Μιλα με τα "κεντρικά" θα έλεγα εγγράφως (μεηλ η επιστολή) πριν αρχισεις τις πατέντες. Αν διστάζεις βάλε κάποιον άλλο να το κάνει για σένα.
    Quod me nutrit... me destruit.....

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bruno
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    507
    Απ οτι ξερω ναι,αλλα μπορεις στο εξω μερος να παρεις αλουμινιοταινια για να μην ξεφτιζει με τον καιρο.Αυτα ειναι, να κανεις πατεντες σε ολοκαινουργιο μηχανακι. edit με προλαβε ο παραπανω,που θα συμφωνισω.

  3. #33
    Μέλος Το avatar του/της kiiraklis94
    Εγγραφή
    11/08/2013
    Μηνύματα
    55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από (Mostra)damoS Προβολή μηνύματος
    Σημερα κυκλοφορεί ενα θρεντ με το αποτέλεσμα της ιστορίας του μέλους ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ.

    Το μηχανάκι σου το πήρες καινούργιο σωστά?? Δεν ξέρω ποιος είναι αυτός που ονομάζεις ως "ο μαστορας" αυτό ή "ο μάστορας" εκείνο αλλά δεν το βρίσκω λογικό το να αρχισετε τις πατέντες.

    Αν έχω καταλάβει καλά είσαι αρκετά μικρός σε ηλίκια. Αυτό δεν αποτελεί λόγο όμως να σε πηγαίνει μπάλα ο "μάστορας".

    Μιλα με τα "κεντρικά" θα έλεγα εγγράφως (μεηλ η επιστολή) πριν αρχισεις τις πατέντες. Αν διστάζεις βάλε κάποιον άλλο να το κάνει για σένα.
    O μαστορας που αναφέρω είναι το εξουσιοδοτημένο συνεργείο που το πηγαίνω γιατί βρίσκεται κοντά μου.

    Ο ίδιος μου άλλαξε την αντλία την πρώτη, και μου ξαναέκανε τα ίδια και ο ίδιος θα μου την ξανααλλάξει. Εκείνος δεν μου πρότεινε τίποτα άλλο πέρα απο την αλλαγή της αντλίας, και εγώ του είπα για την μόνωση γιατί κάποιος το ανέφερε σε αυτό το thread, και μου είπε πως αν θέλω μπορούμε να το κάνουμε και αυτό και πως δεν επηρεάζεται η εγγύηση.

    Τι εννοείς πως "με πηγαίνει μπάλα" ?

    Το μηχανάκι ναι καινούργιο το πήρα.
    Τα κεντρικά που λές αναφέρεσαι στον αντιπρόσωπο που το πήρα, ή στον Σαρακάκη άμεσα?
    Ξέρουμε το mail?

  4. #34
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.965
    Βρε αρχηγέ στην εποχή της πληροφορίας ζούμε, το πιο εύκολο πράγμα είναι να βρεις το mail που ζητάς...

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bruno
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    507
    Αντε και το στελνει,θα απαντησουν?

  6. #36
    Μέλος Το avatar του/της kiiraklis94
    Εγγραφή
    11/08/2013
    Μηνύματα
    55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Βρε αρχηγέ στην εποχή της πληροφορίας ζούμε, το πιο εύκολο πράγμα είναι να βρεις το mail που ζητάς...
    Όντως άκυρο το βρήκα. Το χα βρει και πριν αλλά είναι info@saracakis.gr και φαντάστηκα πως θα είναι μόνο για πληροφορίες όπως τα περισσότερα που εχουν αυτή την μορφή.


    EDIT: Και πατέντα δεν είναι ακριβώς. Πολλά μηχανάκια έχουν μόνωση κατω απο το ντεπόζιτο. Το δικό μου δεν έχει. Είναι εν μέρη πατέντα αλλά όχι πάνω στο ίδιο το μηχανάκι. Προσθέτω κάτι για καλύτερη λειτουργία. Αλλά γενικά έχετε δίκιο.
    Τελευταία τροποποίηση από kiiraklis94; 30/09/2013 στις 21:51.

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kiiraklis94 Προβολή μηνύματος
    Η αντλία άλλαξε και για καποια χλμ λυθηκε το προβλημα... προχθες όμως πάλι τα ίδια (ήμουν Πειραιά και έκανε ζέστη. Επρεπε να περιμένω μισή ώρα να κρυώσει για να πάω σπίτι μου).
    Από μεθαύριο κρυώνει ο καιρός οπότε ξεκινάς τις βόλτες άφοβα. Θα'σαι ο πρώτος που θα κοροϊδεύουν οι φίλοι του "αυτός είναι φλώρος, κυκλοφορεί μόνο χειμώνα".
    (Σόρρυ για το πείραγμα, δεν άντεξα... Εύχομαι να λυθούν όλα και να χαρείς το μηχανάκι σου)

  8. #38
    Μέλος Το avatar του/της kiiraklis94
    Εγγραφή
    11/08/2013
    Μηνύματα
    55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrval Προβολή μηνύματος
    Από μεθαύριο κρυώνει ο καιρός οπότε ξεκινάς τις βόλτες άφοβα. Θα'σαι ο πρώτος που θα κοροϊδεύουν οι φίλοι του "αυτός είναι φλώρος, κυκλοφορεί μόνο χειμώνα".
    (Σόρρυ για το πείραγμα, δεν άντεξα... Εύχομαι να λυθούν όλα και να χαρείς το μηχανάκι σου)
    Ευχαριστώ φίλε μου.


    Αντε και το στελνει,θα απαντησουν?
    Έχεις δίκιο. Και να στείλω, τι να πω?

    Έστειλα τώρα ένα mail και εξήγησα την κατάσταση και παραπονέθηκα, αλλά αυτοί θα μου πούνε τι να κάνω? Δεν νομίζω καν να ασχοληθούν.

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gregogti
    Εγγραφή
    22/06/2011
    Μηνύματα
    393
    πας στα κεντρικα το παρατας τους τραβας μια μυνηση για επικυνδυνο οχημα με δικηγορο βεβαια και να δεις για ποτε στο αλαζουν
    KLE 400-XT 250.

  10. #40
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gregogti Προβολή μηνύματος
    πας στα κεντρικα το παρατας τους τραβας μια μυνηση για επικυνδυνο οχημα με δικηγορο βεβαια και να δεις για ποτε στο αλαζουν
    +600
    καινούριο μηχανάκι πήρες, έλεος.

  11. #41
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Ρε 'σεις, εχετε δει πολλες φορες να γινεται κατι τετοιο;

    Εδω μηχανες με πολυ σοβαροτερα προβληματα και αντικατασταση δεν παιζει ουτε για πλακα, οχι τωρα για μια αντλια βενζινης να του δωσουν αλλη μηχανη.

    Παρολαυτα επιχειρησε το, δεν εχεις να χασεις κατι.

  12. #42
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bruno Προβολή μηνύματος
    ..... σπανε οι βασεις του μπροστα φαναριου και το βραδυ ηταν σαν να επαιζες μ@@@κια με φακο.
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  13. #43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bradipous Προβολή μηνύματος
    Ρε 'σεις, εχετε δει πολλες φορες να γινεται κατι τετοιο;

    Εδω μηχανες με πολυ σοβαροτερα προβληματα και αντικατασταση δεν παιζει ουτε για πλακα, οχι τωρα για μια αντλια βενζινης να του δωσουν αλλη μηχανη.

    Παρολαυτα επιχειρησε το, δεν εχεις να χασεις κατι.
    Αντικατάσταση με τπτ...

  14. #44
    Μέλος Το avatar του/της kiiraklis94
    Εγγραφή
    11/08/2013
    Μηνύματα
    55
    Δεν θα το πιστεψετε. Χθες το βράδυ έστειλα mail και σήμερα με πήραν τηλέφωνο.

    Ο τυπος μου είπε πως ενδιαφερεται και καλα να ειμαι ικανοποιημένος κτλ... τα γνωστά.

    Ήξερε που το πηγαίνω για service και μου ειπε πως θα μιλήσει άμεσα με εκείνους ώστε να γίνουν κάποιοι έλεγχοι κτλ.

    Αρχικά μου είπε πως πιθανότατα να μου αλλάξουν το ρεζερβουάρ μαζί με την αντλία γιατι μπορεί να υπάρχουν κατακαθίσεις ή κάτι τέτοιο.

    Επιπλέον θα γίνουν κάποιοι έλεγχοι στα μπεκ για να δουνε αν ειναι όλα καθαρά κτλ.

    Μου είπε και για τον συναγερμό να κοιτάξουν μήπως επηρεάζει κάτι κάπως στην μηχανή.

    Τώρα θα δούμε.

    Θα επικοινωνήσει το service μαζί μου όταν έχουν τα υλικά. Μου είπε για να μην μείνω χωρίς μηχανή να μην την πάω ακόμα γιατί μπορεί να αργήσει.

    Αυτά.

  15. #45
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Απλά, να έχεις υπόψη σου ότι η εγγύηση των απλήρωτων ανταλακτικών λήγει με την λήξη της εγγύησης της μηχανής...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Sym 125 Προβλημα την γνωμη σας.
    από Arxagelos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2008, 09:37
  2. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2008, 11:52
  3. dt 125!!! προβλημα..
    από VLADx στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2007, 18:34
  4. Καινούργιο CBF από που όμως;
    από Panos82gr στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2007, 03:07
  5. Σχέση σεξουαλική...καινούργιο CBF-250!
    από SnakeMJK στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2005, 14:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF