Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 115

Θέμα: street racing

  1. #31
    SWOUAG κι ετς.... Το avatar του/της Dbnn
    Εγγραφή
    31/07/2013
    Μηνύματα
    1.008
    Εγώ θα έλεγα παν μέτρον άριστον.
    Δηλαδή πηγαίνει και προσπερνάει αβέρτα ότι κινείται και προσπερνάει με 200+ ενώ η ροή κινείται με 120-130 απο ότι βλέπω στο κοντέρ την ώρα που φρενάρισε.
    Αν η μηχανή του δεν είχε τόσο δυνατά φρένα ή το στοιχειώδες ABS (γιατί αυτό τον έσωσε) θα έκοβε τόσο πολύ ή θα τον είχε περάσει σουβλάκι τον swift?

    Έχω δεί δυνατά τιμόνια που έγιναν καντηλάκια σε στροφές, έχω δεί επίσης άσχετους και κάφρους να γλυτώνουν απο θανατηφόρα ατυχήματα.
    Απλά όλο αυτό το ονομάζω τύχη.

  2. #32
    πολύ μεγάλος τρόμπας ο "δικός" μας που περνάει όλα τα αυτοκίνητα στη σειρά με +100km/h...είναι σίγουρο ότι θα σου πεταχτεί ένας και δεν έχει καμία ευθύνη...δε σου φταίει κανείς αν αποφάσισες να αποδημήσεις εις κύριον κάνοντας αυτό που αγαπάς...
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    01/03/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Η εμπέδωση της αμυντικής οδήγησης και η διαρκής προπόνηση θεωρητικά και πρακτικά για αύξηση των ικανοτήτων μας σ'αυτό τον τρόπο οδήγησης, μας έχει κάνει όλους να αντιδρούμε στωικά σε τέτοιες καταστάσεις πιο πολύ αναλύοντας και εκμεταλλευόμενοι τα συμπεράσματα, παρά επιτιθέμενοι στον ούτως η άλλως "εν δυνάμει αντίπαλο" που εξ άλλου χρησιμοποιούμε για την βελτίωση των αντιδράσεών μας.

    Οι Ελληνικοί δρόμοι θυμίζουν κάτι σκηνές από Αμερικάνικες ταινίες όπου εκπαιδευόμενοι οι πράκτορες πριν την αποστολή, κυκλoφορούν σε εγκαταλειμμένο χωριό όπου πετάγονται ανδρείκελα φιλικά και εχθρικά για σκότωμα και μάζεμα πόντων...
    Ποιος ξέρει, ίσως άμα ο μηχανόβιος τον κοπάναγε, νάβγαινε και το κυκλάκι με τον ήχο 30 points!!!

    Die Hard
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  4. #34
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.944
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gixxerman Προβολή μηνύματος
    πολύ μεγάλος τρόμπας ο "δικός" μας που περνάει όλα τα αυτοκίνητα στη σειρά με +100km/h...είναι σίγουρο ότι θα σου πεταχτεί ένας και δεν έχει καμία ευθύνη...δε σου φταίει κανείς αν αποφάσισες να αποδημήσεις εις κύριον κάνοντας αυτό που αγαπάς...
    και αυτό που λες αλλά το σημαντικότερο είναι να έχεις κατα νου τα χειρότερα σενάρια που μπορεί να συμβουν όταν θα πλησιάσεις το πρώτο αυτοκίνητο πουθα έχεις στο οπτικό σου πεδίο.. Η μισή αρχή είναι να κλείσεις το γκάζι..τα υπολοιπα είναι βάση μυαλού,εμπιρείας,ικανότητας να διαβάσεις τις κινήσεις των άλλων και φυσικά θα παίξει ρόλο να δείς τον οδηγό που κοιτάει και τη ηλικια μπορεί να έχει π.χ παππούς με LADA καλύτερα να μπεις στο άλλο ρεύμα...
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    να πω και εγω την παπαρα μου γιατι στην ουσια χεστικα για τον κολοφαρδο.. αμα δεν εχεις μυαλο ή αισθημα αυτοσυντηρησης τι να λεμε ?? παρε τανκ και περνα πανω απο τα αυτοκίνητα .
    οταν ενα όχημα κινείται με 280 και ενα αλλο με 120 η διαφορα ειναι 160χμλ . μια βολτα στην εθνικη σε ενα παρκινγκ στην ευθια και βλεπεις τα αυτοκίνητα που πανε με 160-170.. απο τα 10χλμ μακρυά τουλάχιστον. το βιντεο δειχνει μια τεράστια ευθεια και εναν μ@λ@κ@ να βγαίνει χωρις φλας ενω υπάρχει όχημα (με αλλον μ@λ@κ@ που παει σαν μ@λ@κ@ς) και τον αγνόησε στην αριστερη λωρίδα και επισης δειχνει εναν αλλο μ@λ@κ@ που δεν μπορει να καταλάβει οτι υπάρχουν μ@λ@κες που αδιαφορούν ή δεν νιώθουν. ο ενας ειναι πιο χαζός απο τον άλλον .. αντε με τους μ@λ@κες απο μ@λ@κες με πατίνια μεχρι μ@λ@κες με διαστημοπλοια .

  6. #36
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    <δυο πραγματα δεν εχουν ορια.το συμπαν,και η ανθρωπινη βλακεια.αν και για το πρωτο εχω υπονοιες οτι εχει ορια>
    a.einstein

  7. #37
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Παίδες ξέρει κάποιος ποιο μοτό είναι?
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    <δυο πραγματα δεν εχουν ορια.το συμπαν,και η ανθρωπινη βλακεια.αν και για το πρωτο εχω υπονοιες οτι εχει ορια>
    a.einstein
    Μην τα βάζεις ποτέ με ένα βλάκα.Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας
    (δεν ξερω ποιος το ειπε :P )

  9. #39
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Γνώμη μου είναι ότι το πράγμα είναι ξεκάθαρο και ούτε κουβέντα δε χωράει.
    Τη μαλακία την έκανε ο οδηγός αυτοκινήτου, δεν πα να πήγαινε και με 400 ο άλλος.

    Άλλαξες λωρίδα χωρίς να ανάψεις πρώτα φλας και να κοιτάξεις? Γ@μιέσαι.-

    Τώρα εάν ο μοτοσυκλετιστής έπρεπε να πηγαίνει πιο σιγά, πιο προσεκτικά, να έχει το νου του και να προβλέπει τη μαλακία που θα κάνει ο άλλος, σαφώς, αλλά αυτά αφορούν τη σωματική ακεραιότητα του ιδίου και τους άγραφους νόμους τους οποίους εμείς "σκαρφιζόμαστε" προκειμένου να τη βγάζουμε καθαρή εκεί έξω. Δεν έχουν να κάνουν με τον ΚΟΚ.

    Πινακίδα με όριο ταχύτητας δεν είδα. Αν ήταν πχ σε καμιά autobahn ελευθέρας θα φταίγαν τα 200βάλε του μοτοσυκλετιστή? Αν αντί για μηχανή ήταν ένα Μ6? Που ούτε να φιλεριάσει μπορεί ούτε να χωθεί και να αποφύγει, και τράβαγε ένα σούβλισμα στο swiftάκι κι έκανε ανάσταση?

    Το βίντεο για μένα αποτελεί μία ακόμη απόδειξη του "προσέχουμε για να έχουμε γιατί κυκλοφορούν πολλοί μαλάκες εκεί έξω".



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    2.το να πηγαινεις με 300 γιατι μπορεις ειναι λογαριασμος του καθενος. το να κινεισαι ομως με τοσα χλμ θεωρωντας οτι οι αλλοι θα σε υπολογισουνε ειναι εξ' ισου αστειο. οποτε πριν πλησιασεις το προπορευομενο οχημα στην δεξια λωριδα, μετριαζεις ταχυτητα, μπαινεις στον καθρευτη του, παιζεις τα φωτα, εχεις αναμενο αριστερο φλας, μελετας το προπορευομενο οχημα και τις εναλακτικες εξοδους διαφυγης και μετα περνας γρηγορα φροντιζοντας να μην τρομαξεις κανεναν.
    Σωστό κι αυτό.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DimChios Προβολή μηνύματος
    ασφαλώς θα παρατηρησατε οτι ο "δικός" μας ούτε καν μπήκε στη διαδικασία "διαμάχης" ε?



    Υπαρχει καποιος απο εμας που θα κρατιοταν?

    Μετά από κάτι τέτοιο νομίζω έχεις "αδειάσει" ολόκληρος.
    Δεν προσωποποιείς το ποιός σου το έκανε. Σκέφτεσαι τί πήγες να πάθεις.
    Εγώ τουλάχιστον όσες φορές έχω "χαροπαλέψει" (για τα δικά μου δεδομένα) έτσι λειτουργώ.

  10. #40
    Γράψε Κόλλιας Το avatar του/της Antonisss
    Εγγραφή
    03/07/2010
    Μηνύματα
    1.079
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	snap.jpg 
Προβολές:	105 
Μέγεθος:	56,8 KB 
ID:	299463

    Ρε παιδιά σεβαστά όλα αυτά που λέτε, αλλά δείτε στα πόσα μέτρα απόσταση αποφασίζει ο οδηγός του αυτοκινήτου να κάνει το προσπέρασμα... Χωρίς να γνωρίζω πόσα δευτερόλεπτα πριν κοίταξε τον καθρέφτη του και για πόση ώρα(ώστε να μπορέσει να εκτιμήσει την ταχύτητα της μοτοσυκλέτας), ίσως να βιάστηκε, ίσως να έριξε μια κλεφτή ματιά, αλλά κατ'εμέ δεν νομίζω ότι ήταν τόσο προσεκτικός όσο έπρεπε...

  11. #41
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Άλλαξες λωρίδα χωρίς να ανάψεις πρώτα φλας και να κοιτάξεις? Γ@μιέσαι.-
    You αναμάρτητος?
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  12. #42
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.877
    Βασικα απο την στιγμη που κινειτε με τα οσα ο δικος μας και θεωρουμε οτι παρανομει ,ολα τ αλλα ειναι μαλακιες.Απο κει και περα ενα γαμημενο φλας ο καθενας θα μπορουσε να αναψει οταν αλλαζει λωριδα,αλλα ειπαμε αμα θεωρουμε τον αναβατη εγκληματια,ολα τ αλλα ειναι ανωφελα.

  13. #43
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Προσπάθησα να πω κάτι περί ασφάλειας βάση προσωπικής εμπειρίας, αλλά βλέπω πως ο καθένας αναθεματίζει κατά τα δικά του μέτρα και προσπαθεί να φέρει το δίκιο όσο το δυνατόν κοντύτερα στην δική του σοφή οπτική περί οδήγησης. Συνεχίστε το ρόλο του καλού και του κακού...
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.805
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zephyr1 Προβολή μηνύματος
    Βασικα απο την στιγμη που κινειτε με τα οσα ο δικος μας και θεωρουμε οτι παρανομει ,ολα τ αλλα ειναι μαλακιες.Απο κει και περα ενα γαμημενο φλας ο καθενας θα μπορουσε να αναψει οταν αλλαζει λωριδα,αλλα ειπαμε αμα θεωρουμε τον αναβατη εγκληματια,ολα τ αλλα ειναι ανωφελα.
    Εάν βγεί λοιπόν ο κουτάκιας με φλάς, ενώ εσύ πάς με +160 αλλάζει κάτι σημαντικά?

  15. #45
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.877
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    Προσπάθησα να πω κάτι περί ασφάλειας βάση προσωπικής εμπειρίας, αλλά βλέπω πως ο καθένας αναθεματίζει κατά τα δικά του μέτρα και προσπαθεί να φέρει το δίκιο όσο το δυνατόν κοντύτερα στην δική του σοφή οπτική περί οδήγησης. Συνεχίστε το ρόλο του καλού και του κακού...
    Κοιτα, απο ασφαλεια μπορουμε να πουμε τα χιλια μυρια για την προστασια του αναβατη και γενικοτερα των οχηματων στους δρομους που κινειτε.Δεν καβαλαμε μηχανακια ομως γι αυτο,οπως επισης δεν θα χε καμια σημασια αν πρωτοι εμεις δεν τηρουσαμε αυτο που λεμε.

    Θα σου πω κατι,στο μελλον μπορει (νομιζω το ειχε αναφερει ο κτηνος),να μπουνε παντου καμερες και να μην μπορεις να καταπατησεις ουτε ενα οριο,ή να μπορεις να καταπατησεις μεχρι να αντιληφθεις οτι δεν μπορεις.Ε τοτε φιλε μου ξεκαβαλαω και παω στα βουνα με αλογο,δεν νομιζω να καβαλαει κανεις για την μαγεια της χελωνας μοτοσυκλετας,μπαινω και στο αμαξι και τελειωνει το πανυγηρι.

    Αυτο θα ειναι το μαξιμουμ της προστασιας σε οχηματα, και βασικα το τελος της μοτοσυκλετας.

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Streets are no place to race
    από csofos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2009, 16:06
  2. Θεσσαλονικη Street / Racing Βολταδα
    από FZR600R στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 28/12/2005, 23:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF