Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 115

Θέμα: street racing

  1. #61
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Αν δεν έχει αλλάξει ο γερμανικός ΚΟΚ τα τελευταία 6-7 χρόνια, στην επόμενη μπυροσυνάντηση φέρε
    1. πλαστικό μαχαιράκι
    2. τουρνικέ μη μας πάθεις τίποτα από την αιμορραγία
    και
    3. ψυγειάκι (αν θα σου τον κολλήσουν μετά δεν ξέρω, αλλά μη μείνει να σπαρταράει στο τραπέζι και τον μπερδέψει κανείς με κανά λουκάνικο κι έχουμε άλλα)
    τουρνικέ ;;;;;;;

    τα υπόλοιπα κάνω πως δε τα διάβασα...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.803
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    θα μου επιτρέψετε να σας επισημάνω (για να το έχετε κατά νου έτσι????) οτι στην γερμανία (και στην γαλλία νομίζω) βγάζεις φλας και βγαίνεις να προσπεράσεις.....
    ο εξ αριστερών επερχόμενος (και ενδεχομένως και γρήγορος) έχει την ευθύνη σε τυχόν εμπλοκή.....

    όχι τίποτις αλλά μην βγείτε έξω και την πατήσετε......
    Στην Ελλάδα?

  3. #63
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zephyr1 Προβολή μηνύματος
    Υποθετουμε ειπαμε οτι φταιει απ οτι βλεπουμε και απο της αντιδρασεις η υπερβολικη ταχυτητα του μοτοσυκλετιστη.
    Κλασσικο παραδειγμα λογου οτι ειναι ''εγκληματιας'' ,ειναι η επεξηγηση του Byron,και εχει και δικιο κιολας.

    Τωρα οσων αφορα τι κανει ο αλλος και τι ειναι υποχρεωμενος να κανει, ειναι αλλο καπελο ειδικα στην χειροτερη αμα ο μοτοσυκλετιστης κοιταει αναποδα τα ραδικια, ή στην καλυτερη ,ειναι στο κρεβατι του πονου πολυ καιρο.
    Γι'αυτό ξεχώρισα κι εγώ και είπα

    1ον. Τί λέει ο ΚΟΚ (περί φλας, αλλαγής λωρίδας, ταχύτητας προσπέρασης, υπερβολικής ταχύτητας κλπ)

    και

    2ον. Τί λένε οι "δικοί μας" άγραφοι νόμοι προκειμένου να μη φτάσουμε να δούμε τα ραδίκια ανάποδα επειδή κάποιος δεν έμαθε καλά τον ΚΟΚ.

    Ο κουτάκιας έκανε μαλακία στο 1.
    Ο αναβάτης στο 2.

    (μην πέσει κανείς και με φάει. Δεν εννοώ πουθενά ότι "we are above the law και για μας δεν υπάρχει ΚΟΚ αλλά μόνο οι δικοί μας νόμοι της άγριας στήσης" και τα ρέστα.)

  4. #64
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    τουρνικέ ;;;;;;;

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	tourniquet.jpeg 
Προβολές:	118 
Μέγεθος:	12,6 KB 
ID:	299464



    Άμα δεν τονε κόψει από τη ρίζα κάτι θα μείνει να δέσει.

  5. #65
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    τουρνικέ

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	pic91.jpg 
Προβολές:	120 
Μέγεθος:	11,7 KB 
ID:	299465

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  6. #66
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    τουρνικέ
    Ωραία.
    Ας δέσει το πουλί του μ'αυτό.

  7. #67
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Ωραία.
    Ας δέσει το πουλί του μ'αυτό.
    Τι μλκσ....
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  8. #68
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Ωραία.
    Ας δέσει το πουλί του μ'αυτό.
    Είσαι αισχρός ρε φίλε, τι εικόνες έβαλες στο κεφάλι μας, Δευτεριάτικα...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #69
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Είσαι αισχρός ρε φίλε, τι εικόνες έβαλες στο κεφάλι μας, Δευτεριάτικα...
    Εκεί είναι ο πόνος.
    Άμα ήταν Παρασκευή, στο κεφάλι σου η εικόνα του τουρνικέ του Αρίστου θα έμοιαζε με κλουβί και το πουλί του Σπύρου καρδερίνα.

  10. #70
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Αν δεν έχει αλλάξει ο γερμανικός ΚΟΚ τα τελευταία 6-7 χρόνια, στην επόμενη μπυροσυνάντηση φέρε
    1. πλαστικό μαχαιράκι
    2. τουρνικέ μη μας πάθεις τίποτα από την αιμορραγία
    και
    3. ψυγειάκι (αν θα σου τον κολλήσουν μετά δεν ξέρω, αλλά μη μείνει να σπαρταράει στο τραπέζι και τον μπερδέψει κανείς με κανά λουκάνικο κι έχουμε άλλα)
    κοίτα να δεις....
    γερμανικό ΚΟΚ, δεν έχω ούτε δύναμαι να διαβάσω....

    αυτό που ξέρω είναι οτι αυτό που ανέφερα το είδα να συμβαίνει σε μένα αλλά και με τα μάτια μου πολλάκις σε άλλους.... μ@λ@κες θα μου πεις, υπάρχουν πολλοί και παντού.... δεν μπορεί όμως να ήταν όλοι.... επιπλέον, κανένας δεν διαμαρτυρήθηκε για αυτή την ξαφνική αλλαγή κατεύθυνσης (να δεις καγιεν να σταματάνε από τα 200 στα 120 [και αν] και να μην βγάζουν κιχ, να σου φύγει η μαγκιά)

    στην δε γαλλία, αυτοί που μπαίνουν εθνική από έξοδο, έχουν προτεραιότητα.... κουλό? ισχύει

  11. #71
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    κοίτα να δεις....
    γερμανικό ΚΟΚ, δεν έχω ούτε δύναμαι να διαβάσω....

    αυτό που ξέρω είναι οτι αυτό που ανέφερα το είδα να συμβαίνει σε μένα αλλά και με τα μάτια μου πολλάκις σε άλλους.... μ@λ@κες θα μου πεις, υπάρχουν πολλοί και παντού.... δεν μπορεί όμως να ήταν όλοι.... επιπλέον, κανένας δεν διαμαρτυρήθηκε για αυτή την ξαφνική αλλαγή κατεύθυνσης (να δεις καγιεν να σταματάνε από τα 200 στα 120 [και αν] και να μην βγάζουν κιχ, να σου φύγει η μαγκιά)
    Όταν είχα πάει Γερμανία (είπα προ 6-7 ετών) κάθε άλλο παρά αυτό που περιγράφεις συνέβαινε.

    Ήμουν μέσα σε μια Μ6 που πήγαινε μαλλιά (βάρεσε μερικά 320άρια, και όπου δεν είχε όριο κάτω από 270 σπάνια έπεφτε. Διαδρομή Νυρεμβέργη-Μόναχο αν θυμάμαι καλά).
    Ούτε που διανοήθηκε κανείς να μπει από μεσαία αριστερή, ούτε και να ΜΗΝ μπει από αριστερή μεσαία μόλις έβλεπε τα φώτα να πλησιάζουν.
    Στα "ελεύθερα" κομμάτια αυτό.

    Μόλις άρχιζαν τα όρια, κατευθείαν φρένα.
    Εκεί έτυχε πολλές φορές να ξετρυπώσουν από μεσαία λωρίδα αριστερά για να προσπεράσουν πολλοί και διάφοροι.
    Δε θυμάμαι να το έκανε κανείς χωρίς να προσέξει, χωρίς φλας, να μας "χωθεί" κλπ.

    Και γενικώς μπατσαρία κυκλοφορούσε στο δρόμο και όταν πηγαίναμε κουβάρια και στα εντός ορίων.

  12. #72
    επειδή στην διαδρομή που πήγαινα εγώ, μία χαρά όρια είχε (120), ίσως γι αυτό να τύχαμε διαφορετικής συμπεριφοράς....

    επομένως, το πουλί μου μπορεί να μείνει στην θέση του και να μείνεις με την γλύκα....

    edit
    http://www.youtube.com/watch?v=yPybFsZKgAc

    σε αυτό ακριβώς αναφέρομαι.... μιλάμε πολλάκις.....
    κοίτα στον καθρέφτη να δεις οτι ξαναγίνεται με άλλα οχήματα σε πολύ χειρότερο βαθμό και ο "παθών" δεν παραπονιέται
    Τελευταία τροποποίηση από spyrakos35; 16/09/2013 στις 14:44.

  13. #73
    Κύριοι,

    Το αν το φλας προειδοποιεί ή υποχρεώνει, λίγο έχει να κάνει με το θέμα. Κρατήστε τα μαχαίρια και τα πουλιά εκτός θέματος παρακαλώ.
    Think faster than you ride

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostaspetrou
    Εγγραφή
    09/07/2010
    Μηνύματα
    712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Γνώμη μου είναι ότι το πράγμα είναι ξεκάθαρο και ούτε κουβέντα δε χωράει.
    Τη μαλακία την έκανε ο οδηγός αυτοκινήτου, δεν πα να πήγαινε και με 400 ο άλλος.

    Άλλαξες λωρίδα χωρίς να ανάψεις πρώτα φλας και να κοιτάξεις? Γ@μιέσαι.-

    Πώς είναι δυνατόν κάποιος να εκτιμήσει ότι ο πίσω έρχεται με 400 ή 300 απ'τη στιγμή που ο ίδιος δεν έχει πιάσει αυτές τις ταχύτητες ούτε έχει βρεθεί σε περιβάλλον με "400άρηδες";
    Πώς απαιτείς από κάποιον που κινείται βάσει ορίων-ή λίγο πάνω- να ξέρει να εκτιμήσει ότι ένα αντικείμενο που είδε στον καθρέφτη στου διαόλου τη μάνα ενδέχεται να πέσει μετά 0,2sec πάνω του επειδή ο οδηγός την είχε δει Τομ Κρούζ στο τοπ γκαν;

    Πώς ξέρεις επίσης ότι στο βίντεο ο οδηγός κοίταξε αλλά το gsxr τη στιγμή που κοίταξε δεν ήταν εκτός πεδίου καθρέφτη;
    Αν πρόσεξες ήταν αρκετά αριστερά,υπάρχει ενδεχόμενο να μην φαίνοταν καν στον καθρέφτη!

    Αν πάλι το πας με το γράμμα του νόμου απαγορεύεται το συνεχόμενο προσπέρασμα,ακριβώς για το λόγο που μόλις ανέφερα!

    Φταίει ο αναβάτης και δε δικαιούται να παραπονιέται.

  15. #75
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaspetrou Προβολή μηνύματος

    Πώς είναι δυνατόν κάποιος να εκτιμήσει ότι ο πίσω έρχεται με 400 ή 300 απ'τη στιγμή που ο ίδιος δεν έχει πιάσει αυτές τις ταχύτητες ούτε έχει βρεθεί σε περιβάλλον με "400άρηδες";
    Πώς απαιτείς από κάποιον που κινείται βάσει ορίων-ή λίγο πάνω- να ξέρει να εκτιμήσει ότι ένα αντικείμενο που είδε στον καθρέφτη στου διαόλου τη μάνα ενδέχεται να πέσει μετά 0,2sec πάνω του επειδή ο οδηγός την είχε δει Τομ Κρούζ στο τοπ γκαν;

    Πώς ξέρεις επίσης ότι στο βίντεο ο οδηγός κοίταξε αλλά το gsxr τη στιγμή που κοίταξε δεν ήταν εκτός πεδίου καθρέφτη;
    Αν πρόσεξες ήταν αρκετά αριστερά,υπάρχει ενδεχόμενο να μην φαίνοταν καν στον καθρέφτη!

    Αν πάλι το πας με το γράμμα του νόμου απαγορεύεται το συνεχόμενο προσπέρασμα,ακριβώς για το λόγο που μόλις ανέφερα!

    Φταίει ο αναβάτης και δε δικαιούται να παραπονιέται.

    αυτής της λογικής είμαι κι εγώ και συμφωνώ 100% μαζί σου...
    άλλωστε το πρόβλημα το έχουμε εμείς,αν θες να πάμε και στο δια ταύτα...τα δικά μας κόκκαλα θα σπάσουν,στην καλύτερη των περιπτώσεων...αμυντική οδήγηση και φυλαγόμαστε απ'όλους λες και θέλουν να μας σκοτώσουν...έτσι το βλέπω εγώ κι αυτό το στυλ οδήγησης προσπαθώ να υιοθετώ...
    Neil deGrasse Tyson: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες riding coach του πληκτρολογίου

Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Streets are no place to race
    από csofos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2009, 16:06
  2. Θεσσαλονικη Street / Racing Βολταδα
    από FZR600R στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 28/12/2005, 23:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF