Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 35

Θέμα: BMW R27 προς ανακατασκευή

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/09/2013
    Μηνύματα
    21
    Μετά σέλας και τρόμπας....
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων P1020427.jpg‎  

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/09/2013
    Μηνύματα
    21
    Ελπίζω να μη σας κούρασα, την καλησπέρα μου, καλό Σ/Κ και αναμένουμε τα διαδικαστικά.

  3. #18
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.170
    Φαίνεται σε αρκετά καλή κατάσταση χωρίς πολλές σκουριές εκτός απο τις επιφανειακές σε χρώμια κλπ.

    Αν υπάρχει το χαρτί κατάθεσης πινακίδων ωστε να αποδυκνείεται ποινού ήταν θα μπορέσεις να βγαλεις πινακίδα κλασσικού.

    Τζαμακι ελεγχου avance δεν υπαρχει, η τρυπα στο αριστερο μερος του κινητηρα ειναι για τον χρονισμό και καλύπτεται με λαστιχένια τάπα.

    Θα πρεπει να ξερεις οτι εχει αρκετή δουλειά, και θα χρειαστεί αρκετά χρήματα και βοήθεια.

    Καλή συνέχεια!

    Manual κλπ υπαρχουν στο net http://cms.bmw-einzylinder.de/
    ανταλλακτικά Καφούνης,
    και http://www.ulismotorradladen.de/uli/Web/shop/Home.aspx
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  4. #19
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/09/2013
    Μηνύματα
    21
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δεν είμαι πολύ σχετικός αλλά έχω διαβάσει τα manuals και όλες τις ανακατασκευές και εδώ και αλλού. Καταλαβαίνω όμως αρκετά πράγματα μιας και είμαι μηχανικός αεροσκαφών και αντιλαμβάνομαι το "πως συνδέονται οι βίδες". Εκτός από κλασσική δεν μπορεί να βγάλει κανονικές πινακίδες?

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ikarosk
    Εγγραφή
    22/08/2007
    Μηνύματα
    736
    Καλή συνέχεια στην ανακατασκευή. Μακάρι νά'ταν κι άλλες σ'αυτή την κατάσταση.
    Η παρέα των BMW εμπλουτίζεται....!!

  6. #21
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.170
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyhar Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δεν είμαι πολύ σχετικός αλλά έχω διαβάσει τα manuals και όλες τις ανακατασκευές και εδώ και αλλού. Καταλαβαίνω όμως αρκετά πράγματα μιας και είμαι μηχανικός αεροσκαφών και αντιλαμβάνομαι το "πως συνδέονται οι βίδες". Εκτός από κλασσική δεν μπορεί να βγάλει κανονικές πινακίδες?
    Εφ όσον είσαι μηχανικός αεροσκαφών δεν θα έχεις πρόβλημα στα μηχανικα τουλάχιστον.
    Κανονικές πινακίδες δεν βγάζει δυστυχώς ετσι όπως λές οτι είναι τα πραγματα, εκτός την είχαν συμπεριλάβει στην αποδοχή κληρονομιάς, η την προσθέσουν τώρα κι υπαρχει το χαρτί κατάθεσης πινακίδων.
    Χλωμό το βλέπω, αλλά΄που ξέρεις?
    Πάντως ετσι κι αλλιώς δεν είναι μοτο για να κυκλοφορείς καθημερινά, είναι για όμορφες χαλαρές βόλτες.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostaspetrou
    Εγγραφή
    09/07/2010
    Μηνύματα
    712
    Φίλε πριν αφιερώσεις χρήμα,χρόνο και φαιά ουσία,πρέπει οπωσδήποτε να ξεκαθαρίσεις το θέμα με την άδεια και τις πινακίδες.
    Αλλιώς μην ασχοληθείς καν,διότι δε θα νομιμοποιείσαι να την έχεις και κυκλοφορείς,ούτε θα μπορείς να βγάλεις ασφάλεια.

    Εκτός βέβαια και αν τη θες μόνο να κάθεται στο σαλόνι ή να την πουλήσεις σε κάποιο μουσείο ή συλλέκτη.

    Καλή τύχη!

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/09/2013
    Μηνύματα
    21
    Σας ευχαριστώ πολύ όλους για την ανταπόκριση. Φίλε kostaspetrou όπως είπα και στην πρώτη μου ανάρτηση θα πρέπει πρώτα να λυθεί το ιδιοκτησιακό πριν κάνω οτιδήποτε. Έχω όμως ένα καλό προαίσθημα. Ξέρει μήπως κανείς περί "χρησικτησίας" και αν η κόρη του πρώην ιδιοκτήτη μπορεί να κινήσει τέτοια διαδικασία ώστε να περάσει η μηχανή στο όνομά της?

  10. #25
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    εχω την εντυπωση οτι χρησικτησια δικαουνται και κατοχυρωνουν σε αυτην την περιπτωση οι εν ζωη σε ευθεια γραμμη-συζυγος-παιδια,κληρονομοι
    αν ειναι μονο η κορη εχεις να κανεις μονο με αυτην,αν ειναι και αλλοι το πραγμα μπλεκεται
    θα πρεπει να αναλαβει η κορη να την εξουσιοδοτησουν(εφ οσον αυτη ειναι οκ και σηυνεργασιμη)
    μετα να ψαξει που μεταφερθηκε η εφορια και να παει εκει
    και να πει<μετα απο χρονια μπλα μπλα μπλα,βρηκα τη μηχανη του πατερα μου μπλα μπλα μπλα και θελω να την φτιαξω
    τι παιζει?μπορω?

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    αν ειδα καλα εχει και τρομπα αερος χειρος. ολα τα λεφτα!!!!!



  12. #27
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.170
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyhar Προβολή μηνύματος
    Σας ευχαριστώ πολύ όλους για την ανταπόκριση. Φίλε kostaspetrou όπως είπα και στην πρώτη μου ανάρτηση θα πρέπει πρώτα να λυθεί το ιδιοκτησιακό πριν κάνω οτιδήποτε. Έχω όμως ένα καλό προαίσθημα. Ξέρει μήπως κανείς περί "χρησικτησίας" και αν η κόρη του πρώην ιδιοκτήτη μπορεί να κινήσει τέτοια διαδικασία ώστε να περάσει η μηχανή στο όνομά της?
    Δεν παίζει χρησικτησία στις μοτο, δεν ειναι σπίτι η χωράφι.
    Αποδοχή κληρονομιάς μόνο, αλλά και πάλι θα πρέπει οταν κατατέθηκαν οι πινακίδες να μην κατατέθηκαν οριστικά.
    Αν κατατέθηκαν για οριστική διαγραφή, δεν ξαναβγάζει πινακίδα υπουργείου με κανέναν τρόπο.
    Στα εγραψα και παραπάνω.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  13. #28
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/09/2013
    Μηνύματα
    21
    Κοντός ψαλμός αλληλούια. Σύντομα η φίλη μου θα αρχίσει τις "ανασκαφές" για οτιδήποτε υπάρχει στο σπίτι σχετικό με τη μηχανή. Θα δείξει...

  14. #29
    SWOUAG κι ετς.... Το avatar του/της Dbnn
    Εγγραφή
    31/07/2013
    Μηνύματα
    1.008
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Δεν παίζει χρησικτησία στις μοτο, δεν ειναι σπίτι η χωράφι.
    Αποδοχή κληρονομιάς μόνο, αλλά και πάλι θα πρέπει οταν κατατέθηκαν οι πινακίδες να μην κατατέθηκαν οριστικά.
    Αν κατατέθηκαν για οριστική διαγραφή, δεν ξαναβγάζει πινακίδα υπουργείου με κανέναν τρόπο.
    Στα εγραψα και παραπάνω.
    Να πω μια κουταμάρα?
    Το σενάριο με τον υπάρχον αριθμό πλαισίου κλπ να βγάλει νεα άδεια και νέες πινακίδες κυκλοφορίας ισχύει ή όχι?

  15. #30
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Έχουν αναστηθεί άλλες σε πολύ χειρότερη κατάσταση, η συγκεκριμένη είναι μάλλον σε υποφερτή κατάσταση. Θα χρειαστείς όμως μπόλικο χρόνο και χρήμα για να την συνεφέρεις.

    Άκου τον σαπίλα σε θέματα άδειας και νόμιμης κυκλοφορίας.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ανακατασκευή BMW R26
    από ikarosk στο forum Ανακατασκευές (Restoring)
    Απαντήσεις: 127
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2019, 07:36
  2. anakataskeyh BMW R27
    από nikos sun στο forum Ανακατασκευές (Restoring)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2012, 21:03
  3. Προς κατόχους BMW R1200GS και Transalp...
    από McGyver στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2007, 23:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF