Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 35 από 35

Θέμα: BMW R27 προς ανακατασκευή

  1. #31
    Τελικά δεν είμαι ο μόνος Κάποια καλά που παρατήρησα:

    Η γκαζιέρα και της άλλης πλευράς του συμπλέκτη είναι αυθεντικές. Η γκαζιέρα μεταχειρισμένη είναι ακριβή και γλίτωσες 100-250€. Θα χρειαστείς καινούργιες μανέτες φρένου και συμπλέκτη
    Έχεις τις βάσεις για sidecar (τρεις συνολικά). Πούλα τα στο ebay για να χρηματοδοτήσεις την ανακατασκευή. Είναι αρκετά ακριβά.
    Σωστό καρμπυρατέρ και κοντέρ, αυθεντικές αλουμινιένες ζάντες (ΜΗΝ αλλάξεις τα στεφάνια με χρωμιομένα!) και η αυθεντική σέλα σου θέλει ένα καθάρισμα μόνο (αν δεν βάλεις μονόσελο).
    Είχε φλας η μηχανή και έχεις τρύπες στα αυτάκια του μπρος φαναριού που θέλουν κλείσιμο. Όλα τα ηλεκτρικά είναι μάλλον επάνω. Τις φαναρτζοδουλειές στα φτερά και το φανάρι δεν θα τις αποφύγεις και είσαι τυχερός που έχει τον αυθεντικό διακόπτη στο φανάρι. Όλες η BMW μέχρι και τέλη του 1970 είχαν το καρφί για κλειδί. Η κλειδαριά του τιμονιού κοστίζει 12€ και δεν είναι πρόβλημα η αλλαγή της (την άλλαξα πρόσφατα).
    Το τεπόζιτο είναι ακριβό συν τα παρελκόμενά του. Θέλεις τεπόζιτο, τάπα, το καπάκι της εργαλειοθήκης με πείρο και βίδα/ροδέλα, τον διακόπτη βενζίνης, τα 4 λαστιχάκια-σινεμπλόκ συν τις βίδες μπρος-πίσω + βάψιμο και άσπρες γραμμές.

    Ότι ποσό έχεις υπολογίσει στο περίπου ότι θα κοστίσει, πολλαπλασίασέ το επί του 3 τουλάχιστον. Και το κάθε σκατουλάκι κοστίζει 1-2€, για σκέψου τι θα χρειαστείς!

    Για οποιαδήποτε απορία ρίχνε π.μ., έχω ανακαλύψει πολλά στην πορεία της δικής μου αναστύλωσης. Αυτή την στιγμή είμαι σε αυτό το σημείο, παρόμοια εικόνα με την πρώτη σου φωτογραφία
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων R27.jpg‎  
    Τελευταία τροποποίηση από turogalos; 16/09/2013 στις 09:19.

  2. #32
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/09/2013
    Μηνύματα
    21
    Φίλε turogalos σε ευχαριστώ για τα σχόλιά σου και πραγματικά "χαζεύω" τη φωτογραφία της μηχανής σου !!! Όπως θα διάβασες και παραπάνω, εκκρεμούν τα διαδικαστικά περί ιδιοκτησίας οπότε δεν ξέρω καν αν θα προχωρήσω στην ανακασκευή. Όσον αφορά το κόστος, θέλω να πιστεύω ότι με προσωπική εργασία δεν θα ξεπεράσει το κόστος μίας έτοιμης προς πώληση σε καλή κατάσταση. Πάντως αν το κάνω, σίγουρα θα βαρεθείς να βλέπεις μηνύματά μου.
    Τελευταία τροποποίηση από spyhar; 16/09/2013 στις 10:32.

  3. #33
    Είχαμε κάποιο νέο;

  4. #34
    Μέλος Το avatar του/της corsa2
    Εγγραφή
    15/11/2013
    Μηνύματα
    44
    Respect φιλος....!!!! Μπράβο!! Κανενα νεοτερο ?

  5. #35
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/09/2013
    Μηνύματα
    21
    Δυστυχώς παιδιά, η φίλη μου είχε τρεχάματα με τη μητέρα της και δεν ασχολήθηκε σοβαρά με τα της μηχανής...... Θα ενημερώσω άμεσα ότι κι αν προκύψει. Αν δεν κάτσει αυτή θα ψάξω για κάτι άλλο παρόμοιο.... Καλό Σ/Κ

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Ανακατασκευή BMW R26
    από ikarosk στο forum Ανακατασκευές (Restoring)
    Απαντήσεις: 127
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2019, 07:36
  2. anakataskeyh BMW R27
    από nikos sun στο forum Ανακατασκευές (Restoring)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2012, 21:03
  3. Προς κατόχους BMW R1200GS και Transalp...
    από McGyver στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2007, 23:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF