Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 38

Θέμα: Στρώσιμο, τσοκ, και ρελαντί (CBF-250)

  1. #1
    ο μαυροφορεμένος! Το avatar του/της ThM
    Εγγραφή
    09/10/2003
    Μηνύματα
    36
    Παιδιά σας παραδίδω την συζήτηση που είχα με τον master johnpan σχετικά με το στρώσιμο μετά τα 1000 χιλιόμετρα της μηχανής.Θα θέλαμε και την δικιά σας γνώμη πάνω σε αυτό.

    ThM:
    Giati re sy exw thn entypwsh oti h moto meta tis 7000 strofes dyskoleyetai na anoiksei???? Rwthsa kai ton texniko pou mou kanei to service sxetika me to strwsimo meta ta 1000 kai mou eipe oti kalo einai na to anoigw ws ta 3000 xiliometra mexri tis 7000 strofes. Pantws tora pou mporw kai anoigw ligo parapanw to gazi...h mhxanh gamei kai dernei alla gia na fas ta papakia h akoma kai ta 250aria...prepei na anoigeis tis prwtes taxythtes mexri tis 6000 strofes

    A!!1 Kai kati pou ksexasa...re file pws frenareis-katevazeis tis taxythtes? Eimai sxetika kainourgios kai fovamai mhn kanw malakies me to katevasma kai faw thn mhxanh.

    Johnpan:
    Ο τεχνικός καλά κάνει και σου λέει για τα 3000 χλμ. Και εγώ αν ήμουν τεχνικός αυτό θα σου έλεγα, αλλά σα φίλος λέω πως η μηχανή είναι οκ και με 1000. Άλλωστε αυτό λέει και η Χόντα. Είναι λογικό να δυσκολεύεται αν τα 1000 τα έχεις κάνει μέσα στην πόλη. Ξαναδιάβασε το προηγούμενο p.m. μου για το πώς το έκανα εγώ. Για να ανοίξει στις πιο ψηλές στροφές είναι λογικό να θέλει να δουλεύει πιο πολλή ώρα στα μεσσαία, όχι απλά μέχρι να αλλάξεις ταχύτητα. Βάλε έκτη και πήγαινε μερικά χιλιόμετρα με 100-110. Κάνε στάση και περίμενε να παγώσει. Μετά κάντο πάλι. Μετά πήγαινε με έκτη και 120. Μετά ανέβασε πιο πολύ την πέμπτη πριν την αλλάξεις, κράτησε την πέμπτη με 110 ας πούμε... Μόνο με ταξίδι μπορείς να συντομεύσεις το στρώσιμο. Ολα αυτά προσωπική μου γνώμη.

    Για το κατέβασμα στο φρενάρισμα κάντο μόνο αν πειστείς ότι η μηχανή έχει στρωθεί. Συνδιασμός των δύο φρένων είναι ικανοποιητικό φρενάρισμα, και στα τελευταία μέτρα τις κατεβάζεις όλες μαζί με κρατημένο συμπλέκτη, απλά για να βάλεις νεκρά στο φανάρι.

    Για φρενάρισμα με κατέβασμα, μπορείς να κατεβάζεις όταν οι στροφές είναι κάτω από 5000 και να βλέπεις πώς αντιδρά αφήνοντας το συμπλέκτη. Εγώ τον αφήνω πάντα απότομα.

    Αυτά. Αν έχεις και πρόβλημα με σβυσίματα, με το τσοκ, ή με το ρελαντί, πες μου γιατί έχω βρει το σωστό τρόπο

  2. #2
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    Οκ πρωτων ειναι βλακεια το να στρωνεις επι 3000χλμ το μοτορι σου. Πρεπει να εχεις γιγαντιαια υπομονη. Εδω ακομα και το χιλιαρι σουπερσπορτ δεν θελει τοσο στρωσιμο, η cbf θα θελει τοσο? Το βιβλιο του κατασκευαστη λεει οτι για 500 χλμ πρεπει απλα να σεβαστεις την νεοτητα του μηχανακιου δηλαδη οχι υπερβολικες σαλ αλλα για 500 οχι για 3000!! Και τα 1000 πολλα ειναι, θα ελεγα στα 750 εχει στρωθει κανονικα. Ο μαστορας μαλον δεν το ξερει καλα το μηχανακι, και απο την εμπειρια μου δεν εμπιστευομαι τους μαστορες στα συνεργεια. Ρωτα κανεναν που ξερει για το μηχανακι να μαθεις περισσοτερα αποσα ξερει ο μαστορας.

    Τωρα για το φρεναρισμα ειναι βλακεια να τις αφηνεις ολες μαζι οταν φτασεις στο φαναρι. Ειχαμε πει και στο θεμα τεχνικες οδηγησης για αρχαριους στην κατηγορια ''τεχνικες οδηγησης'' οτι αυτο δεν ειναι καλο. Καλυτερα να αφηνεις τις ταχυτητες σιγα σιγα μια μια και να φρεναρεις σταδιακα, ακομα και αν στρωνεις δεν υπαρχει προβλημα. απλα προσεξε οταν αφηνεις τις ταχυτητες να αφηνεις απαλα το συμπλεκτη και πατωντας λιγο γκαζι ωστε να μηνμ φαγωθεουν τα γραναζια.

  3. #3
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
    Τωρα για το φρεναρισμα ειναι βλακεια να τις αφηνεις ολες μαζι οταν φτασεις στο φαναρι
    Πρόσεξε το ύφος σου και διάβασε ξανά και αργά τι έγραψα. Έχεις ήδη σχεδόν φρενάρει και λίγα μέτρα πριν σταματήσεις τελείως κατεβάζεις όλες μαζί τις ταχύτυτες χωρίς να αφήνεις συμπλέκτη ανάμεσα. ΑΠΛΑ για να βάλεις νεκρά.

    ΒΛΑΚΕΙΑ είναι να σταματάς εντελώς και μετά να κοπανάς όλες τις ταχύτητες για να βάλεις νεκρά.

    Ευχαριστώ.
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  4. #4
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Johnpan
    Αυτά. Αν έχεις και πρόβλημα με σβυσίματα, με το τσοκ, ή με το ρελαντί, πες μου γιατί έχω βρει το σωστό τρόπο
    Να το πάρει το ποτάμι !!!

    Το δικό μου τώρα τελευταία και μετά τις βροχές εμφανίζει κάποιες αρυθμίες το πρωί κατά την εκκίνηση.

    Φοβάμαι μήπως πήρε τίποτα νερά στην εισαγωγή.

    Φαινόταν κάργα μπουκωμένο.
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  5. #5
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
    Πρόσεξε το ύφος σου και διάβασε ξανά και αργά τι έγραψα. Έχεις ήδη σχεδόν φρενάρει και λίγα μέτρα πριν σταματήσεις τελείως κατεβάζεις όλες μαζί τις ταχύτυτες χωρίς να αφήνεις συμπλέκτη ανάμεσα. ΑΠΛΑ για να βάλεις νεκρά.

    ΒΛΑΚΕΙΑ είναι να σταματάς εντελώς και μετά να κοπανάς όλες τις ταχύτητες για να βάλεις νεκρά.

    Ευχαριστώ.
    ρε συ τζονυ μην παρεξηγηθουμε (ειμαστε και συνονοματοι )

    Λοιπον εννοω οτι δεν ειναι καλο να μην αφηνουμε ολες τις ταχυτητες μαζι αλλα να φρεναρουμε σταδιακα και αφηνοντας πανατ ενδιαμεσα τις ταχυτητες. Δεν εννοουσα οτι οταν φτασουμε αφηνουμε ολες μαζι αλλα φτανοντας κατεβαζουμε μια μια τις ταχυτητες. Ετσι αφενος φρεναρουμε πολυ πιο αποτελεσματικα και ελεγχομενα κει δεν καταστρεφουμε το κιβωτιο, ουτε και κινδυνευουμε να κολλησουν οι ταχυτητες με αποτελεσμα να μην μπορει να μπει αλλη ταχυτητα (το χω παθει πολλες φορες).




    Edit: επισης θα συμφωνησω οτι ειναι βλακεια αυτο που λες να σταματαμε και να κατεβαζουμε ταχυτητες ολες μαζι αλλα επισης και οταν καθως κινουμαστε δεν ειναι κλαο να κατεβαζουμε πανω απο 2 ταχυτητες χωρις να αφησουμε συμπλεκτη. Αποτι ξερω και τα δυο ειναι ΒΛΑΚΕΙΕΣ

    Οπως ειπα και πριν, παντα φιλικα και χωρις παρεξηγσεις

  6. #6
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexander
    Να το πάρει το ποτάμι !!!

    Το δικό μου τώρα τελευταία και μετά τις βροχές εμφανίζει κάποιες αρυθμίες το πρωί κατά την εκκίνηση.

    Φοβάμαι μήπως πήρε τίποτα νερά στην εισαγωγή.

    Φαινόταν κάργα μπουκωμένο.
    επισης μου συμβαινει αυτο αλλα εχω ρυθμισει το ρελαντι σε υψυλοτερα επιπεδα. Οταν εχω χρονο και θες να μαθεις θα σου πω πως ξεκιναω τα πρωινα με τα κρυα!

  7. #7
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
    ρε συ τζονυ μην παρεξηγηθουμε (ειμαστε και συνονοματοι )

    Οπως ειπα και πριν, παντα φιλικα και χωρις παρεξηγσεις
    ούτε εγώ έχω διάθεση για παρεξηγήσεις φίλτατε, αλλά μπορούμε να λέμε τη γνώμη μας με ηπιότερους τόνους και να διαφωνούμε με επιχειρήματα και όχι με σκόρπιες λέξεις.

    Δε θέλω να κουράσω άλλο το θέμα, αλλά πρέπει να απαντήσω. Έχεις μπλέξει δύο πράγματα: 1. Φρενάρισμα με βοήθεια κιβωτίου και 2. Πώς να βρίσκουμε νεκρά στο φανάρι.

    Εγώ αναφέρθηκα ξεχωριστά στα δύο πράγματα στις δύο παραγράφους μου, εσύ τα έμπλεξες.

    Ο αναβάτης ΔΕΝ είναι υποχρεωμένος να χρηιμοποιεί το κιβώτιο για να φρενάρει, μπορεί να το κάνει μόνο με τα φρένα.

    Αν λοπόν επιλέξει μόνο φρένα, τότε λίγα μέτρα πριν σταματήσει, δηλαδή με ταχύτητες κάτω των 10 χλμ, κατεβάζει όλες της ταχύτητες μία μία με απόσταση δευτερολέπτου μεταξύ τους, με κρατημένο συμπλέκτη. Το να αφήσεις συμπλέκτη με 4η όταν πηγαίνεις με 5χαω είναι ΛΑΘΟΣ, μπορεί να σου σβήσει. Δεν βλάπτει τη μηχανή σε τίποτα.

    Η πιθανότητα να σου κολλήσουν οι ταχύτητες ΔΕΝ υπάρχει σε αυτό που περιγράφω, γιατί η μοτο κινείται. Δε χρειάζεται να αφήσεις συμπλέκτη, αφού κινείται η μοτο ΚΙΝΟΥΝΤΑΙ τα γρανάζια του κιβωτίου γιατί είναι πιο κοντά στον δευτερεύων άξονα από ότι ο συμπλέκτης... Δεν τα βγάζω από το μυαλό μου αυτά που υποστηρίζω, έχω αλλάξει 3 μοτο.


    Και τώρα πάμε στο ρελαντί..... (ακολουθεί)
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  8. #8
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721

    ΡΕΛΑΝΤΙ

    Το μάνιουαλ γράφει 1400 +- 100. Κάπου όμως γράφει ότι κάτω απο 1300-1200 δημιουργείται ανάστροφο ρεύμα με αποτέλεσμα να μη φορτίζει η μπαταρία, ίσως και να την τρώει...

    Ετσι εγώ έχω ρυθμίσει το ρελαντί στι 1500. Την έκανα μία μεγάλη βόλτα και μετά το έβαλα στις 1500.

    Το πρωί την ξεκινάω με τσοκ, και όταν πάρει αμέσως το κατεβάζω μέχρι να πέσουν οι στροφές στις 3000. Μέχρι εκει δεν καταπονούνται οι ταχύτητες. Καθώς ζεσταίνεται ανεβαίνουν οι στροφές, και έτσι για 2-3 φανάρια το κατεβάζω συνεχώς για να τις κρατάω στις 3000. Όταν αρχίζουν και πέφτουν μόνες τους (=πρώτα στάδια μπουκώματος) κλείνω τελείως το τσοκ ταυτόχρονα με λίγες γκαζιές. Οι στροφές είναι πλέον 1400. Μετά από μεγάλη βόλτα φτάνουν 1500



    Κάτι άσχετο, μετά το πρώτο σέρβις μην περιμένετε μέχρι τα 6000 χλμ για να κοιτάξετε λάδια, ίσως να καίει λίγα. Το δικό μου το κοιτάω συχνά λόγω ταξιδιών, και πού και πού θέλει λίγα ml συμπλήρωμα. Κάντε σωστά τη διαδικασία τσεκαρίσματος, την γράφει το βιβλίο αναλυτικά.
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  9. #9
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan


    Ο αναβάτης ΔΕΝ είναι υποχρεωμένος να χρηιμοποιεί το κιβώτιο για να φρενάρει, μπορεί να το κάνει μόνο με τα φρένα.

    Αν λοπόν επιλέξει μόνο φρένα, τότε λίγα μέτρα πριν σταματήσει, δηλαδή με ταχύτητες κάτω των 10 χλμ, κατεβάζει όλες της ταχύτητες μία μία με απόσταση δευτερολέπτου μεταξύ τους, με κρατημένο συμπλέκτη. Το να αφήσεις συμπλέκτη με 4η όταν πηγαίνεις με 5χαω είναι ΛΑΘΟΣ, μπορεί να σου σβήσει. Δεν βλάπτει τη μηχανή σε τίποτα.

    Η πιθανότητα να σου κολλήσουν οι ταχύτητες ΔΕΝ υπάρχει σε αυτό που περιγράφω, γιατί η μοτο κινείται. Δε χρειάζεται να αφήσεις συμπλέκτη, αφού κινείται η μοτο ΚΙΝΟΥΝΤΑΙ τα γρανάζια του κιβωτίου γιατί είναι πιο κοντά στον δευτερεύων άξονα από ότι ο συμπλέκτης... \(ακολουθεί)
    ok δεκτα ολα αυτα. τα κατελαβα λιγο αλλιως αλλα ενταξει . Παντως συνεχιζω να υποστηριζω οτι δεν ειναι οτι καλυτερο να κατεβαζεις ολες χωρις να αφηνεις συμπλεκτη αναμεσα, οπως και στο φρεναρισμα χωρις βοηθεια ταχυτητων. Για το μεγιστο ικανο φρεναρισμα το φρενο του κινητηρα ειναι ΠΟΛΥ σημαντικο. Δοκιμασε ενω πηγαινεις με 100 να φρεναρεις με πατημενο συμπλεκτη και μετα κατεβαζοντας και αφηνοντας συμπλεκτη ενδιαμεσα. Σιγουρα η διαφορα θα ειναι τουλαχιστον 10-20 μετρα και παραπανω αν αφηνεις τον συμπλεκτη σταδιακα.
    Δεν εννοω οταν εισαι με 4η και εχεις 5χλμω στο κοντερ να αφησεις συμπλεκτη αλλα να μην φτασεις καν σε αυτην την κατασταση, δηλ καθως φτανεις να αφηνεις μετα απο καθε κατεβασμα το συμπλεκτη, να τον ξαναπατας να κατεβαζεις κοκ. Οταν εχεις 5χλμ η σε ακινησια θα σου κολησουν οι ταχυτητες σιγουρα γιαυτο ειναι καλο να εχουμε κατεβασει τις ταχυτητες πριν φτασουμε στην σχεδον ακινησια. Ενταξει υπαρχει και η μεθοδος που λες αλλα δεν βολευει λογο αργου φρεναρισματος και απο εναν απειρο οδηγο μπορει αμα θελει να φρεναρει πο γρηγορα (δηλ οσο γρηγορα θα φρεναρε αν αφηνε και με το φρενο του κινητηρα) να πατησει αθελα του παραπανω φρενο και να κολλησει ενας τροχος(πραγμα οδυνηρο, καθως μεταφραζεται σε πτωση ακομα και το χασιμο του πισινου αν δεν ξερει να οδηγαει καλα).

    Γιαυτο δεν αντιλεγω απλα λεω οτι ειναι πολυ πιο αποτελεσματικο και ελεγχομενο, διευκολυνοντας τον απειρο και βοηθοντας τον εμπειρο να φρεναρει πιο αποτελεσματικα, αν χρησημοποιησει το φρενο του κινητηρα.

  10. #10
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  11. #11
    Γιατι ετσι σας αρέσει Το avatar του/της Alchimistis
    Εγγραφή
    17/11/2004
    Μηνύματα
    375
    παιδια το μηχανακι εχει κσνει 620 χιλ. περιπου μπορω να το ανοιξω λιγο το γκαζι(το εχω κανει ηδη απλα θελω να δω μηπως το στρωσιμο επρεπε να συνεχιστει)

  12. #12
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alchimistis
    παιδια το μηχανακι εχει κσνει 620 χιλ. περιπου μπορω να το ανοιξω λιγο το γκαζι(το εχω κανει ηδη απλα θελω να δω μηπως το στρωσιμο επρεπε να συνεχιστει)
    νιτρο μονο μην του βαλεις και ειναι νταξ το μοτορι !

  13. #13
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Επισης ακομα και αυτην την εποχη το βαζω μπροστα με το τσοκ.
    Το manoul λεει, σελιδα 44, οτι χρησιμοποιουμε τσοκ απο θερμοκρασιες 10c -35c. Ολοι το ιδιο κανετε;

    Ετσι το αφηνω στο τσοκ για 30", χωρις γκαζι, και μου ανεβαζει το μηχανακι 2300 οριο! το manoual λεει απο 2300 - 3400. μπορω να ρυθμισω το τσοκ να δουλευει παραπανω, Αν ναι πως; Θα ειναι καλυτερο για το μηχανακι;

  14. #14
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    άντε πάμε πάλι απαντήσεις!!!

    ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΧΑΛΑΡΩΣΕ, το μηχανάκι δεν παθαίνει τίποτα!!

    θελει αρκετο ζεσταμα καπου 10 λεπτα. Κανω καλα που το αφωνω 10 λεπτα να ζεσταθει;

    όχι δεν κάνεις καλά, ΧΑΛΑΣ ΤΗΝ ΠΙΑΤΣΑ ΡΕΕΕΕ! Χόντα έχεις, όχι ΚαΤεΜ. Το έγραψα και πριν, μπορείς να κινήσαι για λίγο με το τσοκ μέχρι να κρατάει 1500. Ζέσταμα ένα λεπτό και πολύ είναι. Άλλωστε είναι αερόψυκτο, δεν του αρέσει το ρελαντί σε στάση.

    μπορω να ρυθμισω το τσοκ να δουλευει παραπανω

    Δεν είναι εύκολο, πρέπει να βγει το ντεπόζιτο. Αστο όπως είναι το μηχανάκι και προσαρμόσου εσύ σ'αυτό.

    Τα νεκρά έτσι μπαίνουν, μισή κίνηση για δευτέρα. Σε όλα τα δίτροχα του κόσμου μη σου πω!!!! Άκου δε θυμάται τα μαθήματα!!

    Σου θυμίζω:

    Αν σβύνει, κάνε λίγα χιλιόμετρα με ανοιχτό το τσοκ, και ρύθμιζέ το από φανάρι σε φανάρι να είναι κάτω από τις 3000 ρελαντί. Μετά από λίγα φανάρια το κλείνεις τελείως και οκ.
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  15. #15
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    λοιπον για να παιξω λιγο τον ψυχολογο 8α πω οτι η αγαπη ευαισθησια και ο φοβος για τη μηχανη σου εχει γινει παρανοια!

    Θυμησου οτι ειναι ΧΟΝΤΑ και βγαζει 20 ιππους στα 250 κυβικα... Το οποιο παει να πει οτι δεν ΧΑΛΑΕΙ.

    Περα απο αυτο, το ρελαντι μην το πολυπαιζεις δεν θα σου βγει σε καλο. Αστο εκει που ειναι για αρχη και ξεκινα με τσοκ. ΜΗΝ οδηγας με τσοκ ανοιχτο δεν κανει καλο. Κρατα το λιγο ανοιχτο μολις βαζεις το πρωι μπροστα και μετα μολις ξεκινησεις στα 5 μετρα κλειστο και στα φαναρια αν σβηνει κρατα το λιγουλακι ανοιχτο η πατα ξερογκαζιες.

    Το συμπλεκτη θα το μα8εις λεμεεεε μην ανυσηχεις. Παντα χαλαρος μεινε και μην πανικοβαλεσε οταν σε φαναρι σου κλεισει απο συμπλεκτη και ασε τους αλλους να κορναρουν!

    Αυτα
    O Captain! my Captain! our fearful trip is done;
    The ship has weathered every rack, the prize we sought is won;
    The port is near, the bells I hear, the people all exulting,
    While follow eyes the steady keel, the vessel grim and daring.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βαλίτσες και tankbag για CBF-250
    από ThM στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2014, 20:23
  2. Απαντήσεις: 102
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2007, 21:17
  3. Cbf 250 και C.s.s.
    από gerodim στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο μήνυμα: 02/05/2006, 10:52
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2006, 21:10
  5. Τι γίνεται με το ρελαντί; (CBF-250)
    από Alchimistis στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2005, 10:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF