Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 67

Θέμα: Λαστιχάκια για scooter?

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Δεν ειδα κανενα κρητικο να παραπονιετε.......
    ειναι που ψαχνουν ακομη στα λεξικα τους το υπολοιπο τσι φρασης "για scooter"...
    Quod me nutrit... me destruit.....

  2. #17
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Τα city grip , τα είχα βάλει και εγώ σε 16άρι τροχό του Sym και έχω να πω τα καλύτερα ..... Τώρα που θέλω πάλι λάστιχα στο άλλο σκούτερ ( 12πίσω-13μπροστά ) ήθελα να ξαναβάλω citygrip ,αλλά μου λένε και για κάτι dunlop ια τα οποία δεν έχω ιδέα .....Μικέ ???
    γιαννη ξερω οτι η ντανλοπ εχει πολυ καλα τουρισταδικα και σπορ λαστιχα! ξερω επισης οτι και τα παπισια της κατι λενε! αλλα για τα σκουτεραδικα ουτε εχω ιδεα τι παιζει!!

  3. #18
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Joyrider Προβολή μηνύματος
    City grip πολύ καλά σε fly100 δοκιμασμένα. Εγώ θα πρότεινα metzeler lazertec (δοκιμασμένα σε ybr250), ήταν καλύτερα από τα pirelli sport demon.
    δεν βγαινει το lasertec σε σκουτεραδικο! (παρεπιπτοντως στο ybr ειναι θαυματουργο! τετοιο στριψιμο δεν ειχα με κανενα αλλο λαστιχο!)

  4. #19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomike Προβολή μηνύματος
    δεν βγαινει το lasertec σε σκουτεραδικο! (παρεπιπτοντως στο ybr ειναι θαυματουργο! τετοιο στριψιμο δεν ειχα με κανενα αλλο λαστιχο!)
    Ωπ δίκιο έχεις, σόρρυ για την παραπληροφόρηση. Και να φανταστείς κοίταξα πρώτα αλλά είδα μόνο πλάτος και προφίλ ότι υπάρχουν και όχι σε τι ζάντα.
    Για το ybr συμφωνώ. Ακόμα και στο βρεγμένο που κυρίως για εκεί τα είχα επιλέξει όταν είδα την χάραξή τους.

  5. #20
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Τελικά τοποθετήθηκαν Metzeler FeelFree... θα δείξει... σας ευχαριστώ όλους για την συμμετοχή και τις απαντήσεις

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Μιας και τα έβαλα κι εγώ το Σάββατο (έχω περίπου 150χλμ ) για πες μου λίγο τις εντυπώσεις.Έχω την αίσθηση ότι δεν έχουν πατήσει καλά ακόμη.Λογικό θα μου πεις βέβαια,αλλα δε μου δίνουν αίσθηση σταθερότητάς.

  7. #22
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teo_g7 Προβολή μηνύματος
    Μιας και τα έβαλα κι εγώ το Σάββατο (έχω περίπου 150χλμ ) για πες μου λίγο τις εντυπώσεις.Έχω την αίσθηση ότι δεν έχουν πατήσει καλά ακόμη.Λογικό θα μου πεις βέβαια,αλλα δε μου δίνουν αίσθηση σταθερότητάς.
    Καλά ακόμη είναι πολύ νωρίς αλλά η δική μου πρωίμη αίσθηση είναι ακριβώς αντίθετη από τη δική σου, το scooterάκι μεταμορφώθηκε και έγινε πλέον πάρα πολύ σταθερό. Δεν τσεκάρεις λίγο τις πιέσεις;

  8. #23
    Εβαλα κ εγω τα feel free σε 300αρι Scarabeo κ εχω την αισθηση ενος πολυ σταθερου ελαστικου. Το μονο που μενει να αποδειχτει ειναι η αντοχη του στα χιλιομετρα.

  9. #24
    Γράψε Κόλλιας Το avatar του/της Antonisss
    Εγγραφή
    03/07/2010
    Μηνύματα
    1.079
    έχω τα Metzeler φορεμένα σε SH300 εδώ και 14.000χλμ... Πολύ καλό λάστιχο και σε φρενάρισμα και σε στρίψιμο και σε σταθερότητα...

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Τελικά τοποθετήθηκαν Metzeler FeelFree... θα δείξει... σας ευχαριστώ όλους για την συμμετοχή και τις απαντήσεις
    μλκια εκανες!

    http://www.youtube.com/watch?v=Xj8JYxjF-wI

  11. #26
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DimChios Προβολή μηνύματος
    Άσε ρε... να ρίξει καμια βροχή, να πιάσουν κ@υλες το λάστιχο και από 120/80-16 να βρεθώ με 200/90-18;

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Άσε ρε... να ρίξει καμια βροχή, να πιάσουν κ@υλες το λάστιχο και από 120/80-16 να βρεθώ με 200/90-18;

    κι υστερα σου λεει το μεγεθος δε μετραει!

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Καλά ακόμη είναι πολύ νωρίς αλλά η δική μου πρωίμη αίσθηση είναι ακριβώς αντίθετη από τη δική σου, το scooterάκι μεταμορφώθηκε και έγινε πλέον πάρα πολύ σταθερό. Δεν τσεκάρεις λίγο τις πιέσεις;
    Τι λάστιχα φοραγες πριν;Γιατί έχει πολύ μεγάλη σημασια .
    Αυτό που θελω να πω είναι ότι το λάστιχο δε μου δίνει την "αίσθηση" ενός ελαστικού που έχει ζεσταθεί καλά και δε θα κουνήσει ρούπι από την πορεία του κυρίως σε στροφές με αρκετά χλμ (π.χ. ΣΕΦ προς παραλιακή)

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    252
    εβαλα το diablo scooter σε 12αρα ζαντα, υποτιθεται οτι ειναι κορυφαιο στα σκουτερ και η χαραξη του με εκανε να εχω πολλες προσδοκιες, στο βρεχμενο ειναι για κλαματα. Ακομη και το κινεζικο 10 χρονων λαστιχο της μανας του που φορουσε πριν( καταφαγωμενο) κρατουσε καλυτερα.
    Στο στεγνο βεβαια κραταει πολυ καλα

  15. #30
    Eμένα τα σιτιγκριπ , μου φαίνονται πολύ καλά . Θα δείξει μέχρι πότε .Τα είχα ξαναβάλει σε άλλο σκούτερ , αλλά το πούλησα σύντομα και δεν έχω ιδέα για πόσο κρατάνε , αλλά από κράτημα είναι αξιόπιστα .
    Στα νερά δεν πιέζω ποτέ . Οδηγάω σαν να μην έχω καθόλου λάστιχα , οπότε εκεί δεν έχω άποψη .

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΑ ΓΙΑ Scooters
    από kalant στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2006, 21:10
  2. ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ Scooter
    από BEAR SD στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2006, 10:26
  3. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2005, 23:49
  4. Εκδρομη για Scooter 50 - 200cc.
    από pavlaras1 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2005, 04:35
  5. λαστιχακια...για Souper Four
    από ruyjin στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2004, 15:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF