Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 31

Θέμα: Για μια θέση parking...

  1. #1

    Για μια θέση parking...

    Πρίν απο λίγο τελείωσα με έναν καυγά για μια θέση πάρκινγκ.
    Είχα τη μηχανή παρκαρισμένη σε θέση αυτοκινήτου και έρχεται ένα τύπος και μου λέει ''φίλε,πάρε την μηχανή να παρκάρω'' με ένα ύφος χιλίων καρδινάλιων!Ξέχασα να αναφέρω οτι την θέση την κρατούσα για πελάτη μου (δουλεύω ρεσεψιόν σε ξενοδοχείο χωρίς παρκινγκ).Με τα πολλά,τον ρώτησα εάν είναι πελάτης του ξενοδοχείου και μου απαντάει με το αλαζονικό ''γιατί,αναφορά θα σου δώσω?!''. Μουλάρωσα και 'γώ και του εξήγησα οτι κρατάω την θέση για πελάτη μου.Αφού άρχισε να βρίζει(ασχημα,πολύ άσχημα!)μπαίνω μέσα στη ρεσεψιόν και προς μεγάλυ μου έκπληξη τον βλέπω να τραβάει την μηχανή και να την παρατάει στη μέση του δρόμου με τον συναγερμό και το pager να έχουν τρελαθεί!!!Χωρίς δεύτερη σκέψη,βγαίνω έξω και ξεκινάμε το πανηγύρι(δεν υπολόγισα ούτε πελάτες μου που βλέπανε την φάση,ούτε τίποτα).Εκ των υστέρο,το μετάνιωσα γιατί θα μπορούσα να του φέρω τροχαία και να τραβάει τις κολότριχές του αλλά που μυαλό εν θερμό!Και στην τελική αυτό που με πρίζωσε ήταν το σκεπτικό ''πάρε το μηχανάκι σου απο δώ ρε αλήτη''.Δεν πιστεύω οτι έχω κόμπλεξ του είδους ''αλήτης με μηχανάκι''(το αποδεικνείω κάθε μέρα στον εαυτό μου) αλλά δεν αντέχω την έλειψη σεβασμού είτε με όταν οδηγάω,είτε όταν περπατάω ή οτι και να κάνω τέλος πάντων.
    Με αυτά και με τ'άλλα βρέθηκα στο pathetic σημείο να κάθομαι και να σκοτώνομαι για.....
























































    ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΠΑΡΚΙΝΓΚ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ!!!!!
    SVolution has began.... Perhaps...TOO much for your Guts?!

  2. #2
    Ανήσυχο Μέλος...
    Εγγραφή
    10/01/2003
    Μηνύματα
    608
    καλα του εκανες ρε φιλε. εγω που τραβαω τα ιδια καθε μερα με τους γειτονες και μαλιστα σε πιλοτη οπου δικαιουμαι να βαζω την μηχανη μπροστα στην αποθηκη μου? αυτοι ομως δε λενε να το βαλουν στο κεφαλι τους οτι για οσο ζω εδω θα τρωνε τις μηχανες μου και των φιλων μου στη μαπα τους!
    "Whatever you do, don't forget to RECYCLE! Ride your bike again & again!"

  3. #3
    Μια φορα μου ειχε κανει το ιδιο ενας τσοπερας(δυστυχως ελειπα και οταν γυρισα στην μοτο μου την ειδα να εχει αλλαξει θεση κατα 90 μοιρες κλεινοντας το μισο πεζοδρομιο)

    Εκει που του εβαλα την δικια του αργοτερα, μαλλον την πηρε ο γερανος της τροχαιας :a029:



    Μπορω να καταλαβω πολυ ευκολα τι ανθρωπος ητανε ο συγκεκριμενος.
    Ο κλασικος ο τυπος ''king of the road'' & αλλα πολλα που καλυτερα να μην πω γιατι θα σβηστουν....

    Εν βρασμο ψυχης ουτε εγω μπορω να συγκρατησω τον εαυτο μου, αλλα η καλυτερη λυση ειναι να φωναξεις την αστυνομια.

  4. #4
    Ανήσυχο Μέλος...
    Εγγραφή
    10/01/2003
    Μηνύματα
    608
    δηλαδη ρε after [ρωταω μην παρεξηγηθω..] αν καποιος γειτονας παρει την μηχανη μου απο το parking[πιλοτη] και την βγαλει εξω στο δρομο γιατι ετσι νομιζει οτι ειναι το σωστο αν φωναξω την αστυνομια θα του κανει κατι??
    "Whatever you do, don't forget to RECYCLE! Ride your bike again & again!"

  5. #5
    Μπορει να μην του κανει και τιποτα, ομως την επομενη φορα θα το σκεφτει πολυ να ξανακανει την ιδια @@

    Σου ειπα, και εγω σε βρασμο ψυχης, μπορει να του πεταγα εξω τα αντερα, ομως ο πονος που μενει για παντα, ειναι ο νομικος...

  6. #6
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Η ΜΗΧΑΝΗ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΘΕΣΗ PERKING!




    Σε άλλη περίπτωση έάν στην ρίξουν δεν σε αποζημιώνουν.


    Τουλάχιστον έτσι ξέρω.......



    Κανά μπουκέτο του τράβηξες;


    Προσωπικά δεν τα κάνω κάτι τέτοια αλλά τη μηχανή που έχεις κάνει τον κώλο σου ΝΑ να αγοράσεις και προσέχεις και...και...και... δεν έχει κανείς δικαίωμα να σου ακουμπήσει.
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  7. #7
    Τίποτα φίλε, κανένα έλεος, την άλλη φορά να τους δίνετε όλους αυτούς στην τροχαία...
    Έξω από το σπίτι μου το γκαραζ ΜΟΥ είναι μονίμως πιασμένο από τύπους ''έλα μωρέ, 5 λεπτάκια'' για μέρες στη σειρά.
    Μετά που έγραψε η τροχαία κανα δυο είμαι άρχοντας.
    Τα τυπάκια αυτά είναι κλασσικοί θρασύδειλοι τύποι, από αυτούς που θα σου πάρουν την σειρά στην τράπεζα πχ.
    Την περασμένη βδομάδα μάλιστα, σε μέρος όπου πληρώνω στον Δήμο 200 ευρώ το μήνα για να μπαινοβγαίνουν φορτηγά, πάρκαρε τύπος ''θα σου φέρω την αστυνομία έπιασες όλο το πεζοδρόμιο'' και για πρώτη φορά έβρισα άνθρωπο τόσο πολύ στη ζωή μου.
    Ειναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...

  8. #8
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από n1k3man
    δηλαδη ρε after [ρωταω μην παρεξηγηθω..] αν καποιος γειτονας παρει την μηχανη μου απο το parking[πιλοτη] και την βγαλει εξω στο δρομο γιατι ετσι νομιζει οτι ειναι το σωστο αν φωναξω την αστυνομια θα του κανει κατι??
    όχι, αλλά μπορείς να του βάλεις το κάρο του σε τσιμεντόλιθους να δω πως θα το κουνήσει μετα!!!!!

  9. #9
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185

    Re: Για μια θέση parking...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από estranged
    Πρίν απο λίγο τελείωσα με έναν καυγά για μια θέση πάρκινγκ.
    Είχα τη μηχανή παρκαρισμένη σε θέση αυτοκινήτου και έρχεται ένα τύπος και μου λέει ''φίλε,πάρε την μηχανή να παρκάρω'' με ένα ύφος χιλίων καρδινάλιων!Ξέχασα να αναφέρω οτι την θέση την κρατούσα για πελάτη μου (δουλεύω ρεσεψιόν σε ξενοδοχείο χωρίς παρκινγκ).Με τα πολλά,τον ρώτησα εάν είναι πελάτης του ξενοδοχείου και μου απαντάει με το αλαζονικό ''γιατί,αναφορά θα σου δώσω?!''. Μουλάρωσα και 'γώ και του εξήγησα οτι κρατάω την θέση για πελάτη μου.Αφού άρχισε να βρίζει(ασχημα,πολύ άσχημα!)μπαίνω μέσα στη ρεσεψιόν και προς μεγάλυ μου έκπληξη τον βλέπω να τραβάει την μηχανή και να την παρατάει στη μέση του δρόμου με τον συναγερμό και το pager να έχουν τρελαθεί!!!Χωρίς δεύτερη σκέψη,βγαίνω έξω και ξεκινάμε το πανηγύρι(δεν υπολόγισα ούτε πελάτες μου που βλέπανε την φάση,ούτε τίποτα).Εκ των υστέρο,το μετάνιωσα γιατί θα μπορούσα να του φέρω τροχαία και να τραβάει τις κολότριχές του αλλά που μυαλό εν θερμό!Και στην τελική αυτό που με πρίζωσε ήταν το σκεπτικό ''πάρε το μηχανάκι σου απο δώ ρε αλήτη''.Δεν πιστεύω οτι έχω κόμπλεξ του είδους ''αλήτης με μηχανάκι''(το αποδεικνείω κάθε μέρα στον εαυτό μου) αλλά δεν αντέχω την έλειψη σεβασμού είτε με όταν οδηγάω,είτε όταν περπατάω ή οτι και να κάνω τέλος πάντων.
    Με αυτά και με τ'άλλα βρέθηκα στο pathetic σημείο να κάθομαι και να σκοτώνομαι για.....
    ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΠΑΡΚΙΝΓΚ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ!!!!!
    Σύμφωνοι. μια θέση Pakring είναι. δεν τρέχει τίποτα. Αλλά αυτό το υφάκι, εγώ είμαι και κάνω ότι γουστάρω, αλήτη μηχανόβιε κλπ είναι μια ωραία αφορμή να φορέσεις τα γαντάκια με τις ενισχύσεις και να κάνεις προπονισούλα στο κεφάλι του τύπου. Έλεος πια. τι θα γίνει με όλους αυτούς;;; δεν τους κλείνουν πουθενά να ησυχάσουμε κι εμείς;;;

  10. #10
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082

    Re: Για μια θέση parking...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από estranged


    ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΠΑΡΚΙΝΓΚ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ!!!!!
    οχι φιλε ...οχι για μια θεση παρκινγκ...

    ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΣΟΥ!!!

    ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟΥ Π***ΡΑ ΚΑΙ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΕΣΠΑΓΑ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΑΝ ΑΚΟΥΜΠΑΓΕ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΜΟΥ!!!

    ΑΚΟΥΣ ΕΚΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΤΑΒΑΤΖΙΛΙΔΙΚΑ ΝΑ ΣΟΥ ΚΟΥΝΗΣΕΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ???? ΑΜΑ ΠΙΑΣΩ ΤΟ Κ***ΡΑΚΙ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΤΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ???

    ΠΩ ΠΩ ΑΝΕΒΑΣΑ ΠΙΕΣΗ ΤΩΡΑ...

  11. #11
    Αποτοξίνωση από το spam.. Το avatar του/της FestoNero
    Εγγραφή
    29/05/2005
    Μηνύματα
    556
    Προκειται καθαρα για ιδιωτικη περιουσια!
    Σου ακουμπησε το μηχανακι;
    Παρε την αστυνομια, πες τους το,
    θα ερθουν να τον μαζεψουν κ θα του κανεις μηνυση για..
    Ε, δ ξερω, ρωτα κανα δικηγορο.

    ΑΜΑ ΠΙΑΣΩ ΤΟ Κ***ΡΑΚΙ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΤΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ???
    Χουφτωστη Χουφτωστη!!!
    Για τα λεφτά τα κάνεις όλα
    Για τα λεφτά δεν μ' αγαπάς
    Mα θα 'ρθει κάποτε η ώρα
    Kαι δε θα ξέρεις που χρωστάς..

  12. #12
    ρεγγα στην εξάτμιση.......... δεν το βρίσκεις ποτε και αν το βρεισ ενω εχει δουλέψει ο κουβας αρα εχει ζεσταθεί η εξάτμιση ειναι πλέον αργά μα πολυ πολύ αργά εχουν ολα ποτίσει με αρωμα ρέγγα...... καπνιστή. Η ΑΠΟΛΥΤΗ εκδίκηση....... δεν φεύγει η μυρωδιά ούτε με βιολογικο πλύσιμο....και πουλιέται μονο για ανταλλακτικά. extra tip φρόντισε να είναι λιπαρη η ρέγγα διαχεεται καλύτερα και πιο εντονα το αρωμα ....

  13. #13
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Μόνο το οτι την ακούμπησε και την μετακίνησε ... με το προηγούμενο υφάκι (ειρωνία είναι το αδύνατο σημείο μου , που απο ήρεμο πρόβατο με κάνει αγριο λύκο) θα του χα σκάσει ένα κουτουλίδι (ηρέμισε Λάμπρο δεν είσαι έτσι) και θα βγαζε αστράκια!

  14. #14
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Motoulis
    ρεγγα στην εξάτμιση.......... δεν το βρίσκεις ποτε και αν το βρεισ ενω εχει δουλέψει ο κουβας αρα εχει ζεσταθεί η εξάτμιση ειναι πλέον αργά μα πολυ πολύ αργά εχουν ολα ποτίσει με αρωμα ρέγγα...... καπνιστή. Η ΑΠΟΛΥΤΗ εκδίκηση....... δεν φεύγει η μυρωδιά ούτε με βιολογικο πλύσιμο....και πουλιέται μονο για ανταλλακτικά. extra tip φρόντισε να είναι λιπαρη η ρέγγα διαχεεται καλύτερα και πιο εντονα το αρωμα ....

    αρχηγέ πολύ σωστός!!!!!

  15. #15
    missing his Multistrada.. Το avatar του/της skous
    Εγγραφή
    31/10/2004
    Μηνύματα
    332

    Re: Για μια θέση parking...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από estranged
    Πρίν απο λίγο τελείωσα με έναν καυγά για μια θέση πάρκινγκ.
    Είχα τη μηχανή παρκαρισμένη σε θέση αυτοκινήτου και έρχεται ένα τύπος και μου λέει ''φίλε,πάρε την μηχανή να παρκάρω'' με ένα ύφος χιλίων καρδινάλιων!Ξέχασα να αναφέρω οτι την θέση την κρατούσα για πελάτη μου (δουλεύω ρεσεψιόν σε ξενοδοχείο χωρίς παρκινγκ).Με τα πολλά,τον ρώτησα εάν είναι πελάτης του ξενοδοχείου και μου απαντάει με το αλαζονικό ''γιατί,αναφορά θα σου δώσω?!''. Μουλάρωσα και 'γώ και του εξήγησα οτι κρατάω την θέση για πελάτη μου.Αφού άρχισε να βρίζει(ασχημα,πολύ άσχημα!)μπαίνω μέσα στη ρεσεψιόν και προς μεγάλυ μου έκπληξη τον βλέπω να τραβάει την μηχανή και να την παρατάει στη μέση του δρόμου με τον συναγερμό και το pager να έχουν τρελαθεί!!!Χωρίς δεύτερη σκέψη,βγαίνω έξω και ξεκινάμε το πανηγύρι(δεν υπολόγισα ούτε πελάτες μου που βλέπανε την φάση,ούτε τίποτα).Εκ των υστέρο,το μετάνιωσα γιατί θα μπορούσα να του φέρω τροχαία και να τραβάει τις κολότριχές του αλλά που μυαλό εν θερμό!Και στην τελική αυτό που με πρίζωσε ήταν το σκεπτικό ''πάρε το μηχανάκι σου απο δώ ρε αλήτη''.Δεν πιστεύω οτι έχω κόμπλεξ του είδους ''αλήτης με μηχανάκι''(το αποδεικνείω κάθε μέρα στον εαυτό μου) αλλά δεν αντέχω την έλειψη σεβασμού είτε με όταν οδηγάω,είτε όταν περπατάω ή οτι και να κάνω τέλος πάντων.
    Με αυτά και με τ'άλλα βρέθηκα στο pathetic σημείο να κάθομαι και να σκοτώνομαι για.....

    ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΠΑΡΚΙΝΓΚ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ!!!!!

    ola swsta ALLA to na kratas 8esi parking gia allon, einai to ligotero tragiko!

    Opws oloi aytoi pou exoun magazia kai bazoun kafasia ap'exw!
    ELEOS diladi.


    Ola ayta bebaia den exoun na kanoun me to gegonos oti o allos sou eipe na pareis tin mixani, alla to oti eipes oti tin kratas gia allon ktl einai la8os

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Λινκς για μια ζωη
    από gcrook στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2007, 02:42
  2. Πεσ Τη Γνωμη Σου Για Μια Τιγκα Διαδρομη
    από Tigas στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 14/01/2005, 07:35
  3. Σασ Δινω Την Bmw Μου Για Μια Βολτα
    από kalgeorge στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2004, 17:11
  4. alu για alu fan park - Σαββατο 13/11
    από monstermind στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2004, 10:23
  5. θημαστε για μια μοτοευκαιρια που ελεγα?
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2004, 13:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF