Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: Αλλαγή ελαστικών σε GSR600 ! ! !

  1. #1

    Αλλαγή ελαστικών σε GSR600 ! ! !

    Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Για άλλη μια φορά ζητάω την βοήθεια σας. Ήρθε ο καιρός για αλλαγή ελαστικών και έχω ζαλιστεί λιγάκι. Είμαι ανάμεσα σε δυο και θα ήθελα λίγο και την δική σας πιο έμπειρη γνώμη. Σκέφτομαι να βάλω ή το Dunlop GP Raser D211 ή το Pirelli Diablo Rosso II. Εσείς πιο θα μου προτείνατε;
    Α να ενημερώσω ότι η μηχανή κυκλοφορεί περισσότερο μέσα στην πόλη και μερικές φορές βόλτες με φίλους σε στριφτερους δρόμους.(μην φανταστείτε δεν είμαι και κανένας επαγγελματίας, τώρα την μαθαίνω).
    Σας ευχαριστώ όλους για τον χρόνο που θα σπαταλήσετε εκ των πρωτέρων...

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    στο δικό μου (gsr) φοράω τα 211 και θα εβαζα παλι Dunlop.. Δεν το κυκλοφορω καθολου σχεδον πολη ομως (επαρχια) αλλα μονο βολτες εκτος.
    Quod me nutrit... me destruit.....

  3. #3
    Και γαμώ τα μέλη!!!
    Εγγραφή
    04/11/2004
    Μηνύματα
    141
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Corsakias82 Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Για άλλη μια φορά ζητάω την βοήθεια σας. Ήρθε ο καιρός για αλλαγή ελαστικών και έχω ζαλιστεί λιγάκι. Είμαι ανάμεσα σε δυο και θα ήθελα λίγο και την δική σας πιο έμπειρη γνώμη. Σκέφτομαι να βάλω ή το Dunlop GP Raser D211 ή το Pirelli Diablo Rosso II. Εσείς πιο θα μου προτείνατε;
    Α να ενημερώσω ότι η μηχανή κυκλοφορεί περισσότερο μέσα στην πόλη και μερικές φορές βόλτες με φίλους σε στριφτερους δρόμους.(μην φανταστείτε δεν είμαι και κανένας επαγγελματίας, τώρα την μαθαίνω).
    Σας ευχαριστώ όλους για τον χρόνο που θα σπαταλήσετε εκ των πρωτέρων...
    Να βάλεις τα Sportmax Sportsmart. Σαφώς καλύτερα από τα 211 σε συνθήκες δρόμου και φυσικά θα σου κρατήσουν και περισσότερο. Τα 211 υπερτερούν μόνο σε συνθήκες πίστας και φυσικά όταν οι ικανότητές σου είναι τέτοιες που να σου επιτρέπουν να εκμεταλλευτείς τις όποιες διαφορές.
    Νίκος988
    Tα λέμε τις προάλλες!!!

  4. #4
    Να 'σαι καλά φιλαράκι, σ'ευχαριστώ πολύ. Να σου πω την αλήθεια μέχρι εχθές ήμουν έτοιμος να βάλω τα Pirelli, αλλά σήμερα το πρωί επισκέφθηκα γνωστό μαγαζί στην Θεσσαλονίκη(όπου μένω κι εγώ) και μου πρότεινε ανάμεσα στα δυο το Dunlop. Άπλά είπα να πάρω και μια άλλη γνώμη, γιατί δεν είμαι και πολύ γνώστης...

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    ας απαντήσω και εγώ .

    Προσωπικά είχα τα Dunlop 211 GP Racer (Medium) ,έβαλα τα Rosso II και είμαι πιο ευχαριστημένος και στην πίστα αλλά και στην πόλη. (έφαγαν και μερικά ταξιδάκια) .

    Προσωπικά απο εμένα;
    Rosso II και ξερό ψωμί.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mixalhsCr
    Εγγραφή
    22/10/2009
    Μηνύματα
    344
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos988 Προβολή μηνύματος
    Να βάλεις τα Sportmax Sportsmart. Σαφώς καλύτερα από τα 211 σε συνθήκες δρόμου και φυσικά θα σου κρατήσουν και περισσότερο. Τα 211 υπερτερούν μόνο σε συνθήκες πίστας και φυσικά όταν οι ικανότητές σου είναι τέτοιες που να σου επιτρέπουν να εκμεταλλευτείς τις όποιες διαφορές.
    Όπως ακριβώς τα λες !
    +211

  7. #7
    Σας ευχαριστώ πολύ όλους παιδιά. Λογικά μέσα στην άλλη εβδομάδα θα έχω αποφασίσει και θα έχω βάλει λάστιχα. Οπότε θα επανέλθω με εντυπώσεις....

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hornettrela
    Εγγραφή
    28/03/2012
    Μηνύματα
    254
    211=μην το σκεφτεις... ειναι απιστευτο λαστιχο... ειχα metzeler M5 και οταν εβαλα το dunlop... ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ. απιστευτο λαστιχο....
    Παμε για αλλα!

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Viper4
    Εγγραφή
    20/11/2010
    Μηνύματα
    372
    Έχω το GSR μου εδώ και 6 σχεδόν χρόνια. Το λάστιχα που φοράει τώρα είναι το Power Pure. Πολύ καλό λάστιχο σε καλή τιμή. Στο συνιστώ.

    Εκτός από αυτό έχω βάλει τα ΒΤ14, ΒΤ16, Μ3, Diablo Corsa III. Συνολικά από όλα το καλύτερο ήταν το Corsa III αλλά και πολύ ακριβό ήταν και δεν έβγαλε χιλιόμετρα... Το πιο value for money λαστιχάκι, και αυτό που μάλλον θα ξαναβάλω, είναι το Power Pure.
    Μ' αρέσει που τα καφενεία έχουν γεμίσει άνεργους επιστήμονες με 2 μεταπτυχιακά.Πλέον πας για ουζάκι και αντί για μπάλα συζητάς για μαύρες τρύπες τουλάχιστον..

  10. #10
    Σας ευχαριστώ πάρα πολύ και πάλι όλους παιδιά για την βοήθεια σας.

  11. #11
    Μέλος
    Εγγραφή
    13/08/2020
    Μηνύματα
    42
    Καλησπέρα παιδιά έχει έρθει η ώρα για παπουτσάκια στο gsr μου, τι έχετε να προτεινετε εν ετοι 2020. Δεν έχω εμπειρία από αλλά λάστιχα μιας και το έχω πάρει 3 μήνες πριν, τώρα έχει battlax s21 αλλά δεν έχω μέτρο συγκρίσεις γιατί τα φοράει 4 χρόνια.(με παράπονα του προηγούμενου ιδιοκτήτη βέβαια ότι το πίσω λάστιχο γλιστρούσε από την αρχή). 90% κίνηση μέσα στην πόλη.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.468
    Bridgestone ΒΤ016 Pro. Φθηνό και τίμιο, ειδικά για αστική μετακίνηση.
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  13. #13
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.495
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Galkar Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα παιδιά έχει έρθει η ώρα για παπουτσάκια στο gsr μου, τι έχετε να προτεινετε εν ετοι 2020. Δεν έχω εμπειρία από αλλά λάστιχα μιας και το έχω πάρει 3 μήνες πριν, τώρα έχει battlax s21 αλλά δεν έχω μέτρο συγκρίσεις γιατί τα φοράει 4 χρόνια.(με παράπονα του προηγούμενου ιδιοκτήτη βέβαια ότι το πίσω λάστιχο γλιστρούσε από την αρχή). 90% κίνηση μέσα στην πόλη.
    Τεσσάρων ετών λάστιχο είναι παλιό και είναι λογικό να γλιστράει. Τα Bridgestone Battlax S21 είναι καλά λάστιχα, ενώ από πέρσι κυκλοφορεί ο αντικαταστάτης τους, Battlax S22.

    Η πρόταση του lospsi, BT016 Pro, θεωρείται ότι έχει πολύ καλό λόγο τιμής/απόδοσης.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  14. #14
    Μέλος
    Εγγραφή
    13/08/2020
    Μηνύματα
    42
    Ξέχασα να αναφέρω ότι παίζει και κάνα ταξιδάκι που και που και δινω το πολύ μέχρι 280. Προσανατολιζομαι τόσο καιρό πιο πολύ σε Michelin τα power 3 και τα power 5 κοιτάω. Τα bt 016 pro πολύ λένε ότι είναι τίμιο λαστιχάκι άρα μπαίνει και αυτό στα υποψήφια.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 01/08/2008, 10:22
  2. Αλλαγή ελαστικών σε cbf600s
    από startengine στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/12/2005, 13:32
  3. ΑΛΛΑΓΗ ΤΙΜΟΝΙΟΥ ΣΕ Tdm 900
    από georgemav στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2005, 00:49
  4. Αλλαγη λαδιων σε Pc (piii)
    από sonic22 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 27/08/2005, 00:42
  5. Αλλαγη ελαστικών
    από naknath στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2005, 13:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF