Σελίδα 2 από 10 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 138

Θέμα: βινυλια

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    βασικά πες τι ακούς, να πούμε καμιά ιδέα...
    ωραία φάση το βινύλιο, αλλά είναι καθαρά συλλεκτική φάση, κακά τα ψέματα
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	382249_382812361816417_1524494913_n.jpg 
Προβολές:	149 
Μέγεθος:	84,4 KB 
ID:	299699

    Δεν καταλαβαινω τι εννοεις με το συλλεκτικη.Εχω κανει αυτο το χωρο μονο για βυνιλια.Καθε φορα που παω στο βουνο ,του δινω και καταλαβαινει.

  2. #17
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pan DVS Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	382249_382812361816417_1524494913_n.jpg 
Προβολές:	149 
Μέγεθος:	84,4 KB 
ID:	299699

    Δεν καταλαβαινω τι εννοεις με το συλλεκτικη.Εχω κανει αυτο το χωρο μονο για βυνιλια.Καθε φορα που παω στο βουνο ,του δινω και καταλαβαινει.
    ότι είναι σαφώς πιο δύσχρηστα από τα cd που επικράτησαν κατόπιν, πολλώ δε μάλλον αν τα συγκρίνεις με τα mp3...
    αντικειμενικά, ο μόνος λόγος για να αγοράσεις βινύλιο και όχι cd, είναι γιατί είσαι συλλέκτης

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.396
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pan DVS Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	382249_382812361816417_1524494913_n.jpg 
Προβολές:	149 
Μέγεθος:	84,4 KB 
ID:	299699

    Δεν καταλαβαινω τι εννοεις με το συλλεκτικη.Εχω κανει αυτο το χωρο μονο για βυνιλια.Καθε φορα που παω στο βουνο ,του δινω και καταλαβαινει.
    πολυ αγχολυτικο, ηρεμεις πραγματικα με την διαδικασια!!!!

    το πιο ωραιο το πικαπ που δουλευει με υγραεριο


  4. #19
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από virus Προβολή μηνύματος
    το πιο ωραιο το πικαπ που δουλευει με υγραεριο

    τι μλκς
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  5. #20
    Στο Μοναστηράκι επι της Ηφαιστου και σε κάθετα στενάκια..
    Στην Ιπποκράτους Μοουζικ χαους ή κάπως ετσι….
    Στο πεζόδρομο της Καπλανων … καλτ υπόγειο με πολλά βινύλια αλλά και κλασικό εξοπλισμό (λαμπατοι , πικ-απ κ.λ.π)
    Υπάρχουν και διάφορες «τρύπες» π.χ πανεπιστημίου 34 (στοα) ή σε διάφορα στενάκια στα Εξάρχεια που οι ιδιοκτήτες και οι πελάτες θυμίζουν τους πρωταγωνιστές του μυθιστορήματος «Για μια Χούφτα Βινύλια»…

    Φυσικά μιλάμε για μεταχειρισμένα (σπάνια θα βρεις του κουτιού)….
    ΔΕΝ είναι φτηνά (και όσο πιο σπάνια , η αξία τους μπορεί να σε κάνει να λιποθυμήσεις…)
    Υπάρχουν πολλοί συλλέκτες και πολλές ιδιωτικές δισκοθήκες που αξίζουν εκατοντάδες χιλιάδες ευρω…

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    τι μλκς
    Μεγαλος?

  7. #22
    Νέο μέλος Το avatar του/της Aerobitch
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    25
    Μιας και συλλέκτης ο απο δω να πω κι εγώ τα δικά μου

    Στο μοναστηράκι:

    Μr. Vinylios
    Ζαχαρίας οπώς είπαν τα παιδιά απο πάνω. Υπάρχει πριν απο 4 μερες τσιμπησα Beatles απο κει
    7+7 αλλά σε σύγκριση με τ άλλα δυο δεν εχει πολύ ποικιλία και οι άλλοι δύο είναι πιο ''γνώστες''
    Και κάποια άλλα δεξια-αριστερα που δεν θυμάμαι τα ονοματά τους μιας και δεν μου είχαν κάνει εντύπωση

    Στο νετ:

    πρώτο και καλύτερο:

    discogs.com: κατι σαν βάση δεδομένων με απειρους καλιτέχνες και όλες οι εκδόσεις του εκάστοτε αλμπούμ για να δεις αν σε πιάσανε κοτσο όταν σου πούλησαν την υπερσπάνια εκδοση των 500ε
    αν και οφειλεις να πας διαβασμένος απο πρίν. Αυτο εχει και marketplace που μπορεις να πουλήσεις-αγοράσεις βιλύλια, cd και ότι άλλο. Γενικά πολλά κταστηματα και απο ελλάδα εχουν λογαριασμούς εκει και πουλάνε

    eil.com και εκεί μπορεις να αγοράσεις οτι θέλεις σχετικα με κάποιον καλιτέχνη και μποριες να δεις πλεροφορίες για το αν είναι σπανιο κτλ.

    vinylnet.co.uk
    vinylvillainsrecords.co.uk
    elvisshakespeare.com/index.php

    τρια μαγαζια απο το εδινβουργο που εχω επισκεφθει ο ίδιος και είναι γαματα...στελνουν και ελλάδα (η έστελναν οταν είχα ρωτήσει)
    ειδικά το τελευταίο elvis shakespeare εχει παλιά βινύλια και παλία βιβλια το οποίο είναι τρομερό ως ιδέα

    Καλή αρχή!

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της VALES
    Εγγραφή
    16/02/2009
    Μηνύματα
    1.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    ότι είναι σαφώς πιο δύσχρηστα από τα cd που επικράτησαν κατόπιν, πολλώ δε μάλλον αν τα συγκρίνεις με τα mp3...
    αντικειμενικά, ο μόνος λόγος για να αγοράσεις βινύλιο και όχι cd, είναι γιατί είσαι συλλέκτης


    Υπάρχει άλλος ένας λόγος. Η ποιότητα της ακουστικής η οποία είναι 5 σκαλοπάτια πάνω από οποιοδήποτε cd ή mp3.
    Με τη μοτοσικλέτα μπορεί να σκοτωθείς είναι αλήθεια, αλλά δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος να ζήσεις το χρόνο που σου έχει παραχωρηθεί

    Άντε γεια... Blog

  9. #24
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από VALES Προβολή μηνύματος
    Υπάρχει άλλος ένας λόγος. Η ποιότητα της ακουστικής η οποία είναι 5 σκαλοπάτια πάνω από οποιοδήποτε cd ή mp3.
    μεγάλη κουβέντα ανοίγεις, και δε θέλω να μπλέξω
    αν γράψω ότι τα βινύλια είναι καλύτερα, θα βρεθούν 100 cd lover
    αν γράψω ότι τα cd είναι καλύτερα, θα ανακαλύψω ότι το μισό moto.gr είναι μέλος και στην Λέσχη του Δίσκου

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  10. #25
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    μεγάλη κουβέντα ανοίγεις, και δε θέλω να μπλέξω
    αν γράψω ότι τα βινύλια είναι καλύτερα, θα βρεθούν 100 cd lover
    αν γράψω ότι τα cd είναι καλύτερα, θα ανακαλύψω ότι το μισό moto.gr είναι μέλος και στην Λέσχη του Δίσκου


    Ας πούμε απλά ότι και με cd και με mp3 μπορείς μια χαρά να ακούσεις όμορφα κι ωραία μουσική σε ένα σύστημα που δε θα σου κοστίσει όσο μια πολυκατοικία.
    Αν θες να μπλέξεις με αναλογικά κόλπα, το αποτέλεσμα δε συγκρίνεται καν, αλλά θα πρέπει να πάρεις δάνειο από την ΕΕ για να καταφέρεις κάτι.

  11. #26
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος


    Ας πούμε απλά ότι και με cd και με mp3 μπορείς μια χαρά να ακούσεις όμορφα κι ωραία μουσική σε ένα σύστημα που δε θα σου κοστίσει όσο μια πολυκατοικία.
    Αν θες να μπλέξεις με αναλογικά κόλπα, το αποτέλεσμα δε συγκρίνεται καν, αλλά θα πρέπει να πάρεις δάνειο από την ΕΕ για να καταφέρεις κάτι.
    εν ολίγοις αυτό
    επίσης το βινύλιο φθείρεται, όσο κι αν τα προσέχεις, και όποιος πει το αντίθετο, απλά δεν έχει "λιώσει δίσκο"
    έχει να κάνει κυρίως με το πως ακούς μουσική
    αν ακούς στο αμάξι, στο γραφείο, σπίτι κάνοντας κάτι άλλο (π.χ. γράφοντας μλκίες στο μοτο), δεν αξίζει επ ουδενί
    αν θεωρείς την μουσική "μυσταγωγία" και σου αρέσει να ακούς κοιτώντας τον τοίχο απέναντί σου, μπορεί και να καταλάβεις διαφορά (ανάλογα τον εξοπλισμό, το είδος της μουσικής και πάνω από όλα την εκπαίδευση των αυτιών σου)
    πάντως για να αποδώσουμε και τα εύσημα στην ψηφιακή τεχνολογία, όποιος έχει ακούσει το "dark side of the moon" σε dvd - audio και σε καλό σύστημα, είμαι σίγουρος ότι του κατέβηκε το σαγόνι κάτω

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  12. #27
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    πάντως για να αποδώσουμε και τα εύσημα στην ψηφιακή τεχνολογία, όποιος έχει ακούσει το "dark side of the moon" σε dvd - audio και σε καλό σύστημα, είμαι σίγουρος ότι του κατέβηκε το σαγόνι κάτω
    Κι όποιος ήταν εκεί το 2006 άφησε το σαγόνι του εκεί πέρα

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της CustomBoy
    Εγγραφή
    28/07/2013
    Μηνύματα
    300
    Στην νορμανού (αν δεν απατώμαι )- https://maps.google.gr/maps?q=37.976...num=1&t=h&z=19 καπου εδω,υπαρχει ενα δισκάδικο που εχει φουλ ποικιλία μεταλ ροκ,και καινουρια και νεες κυκλοφορίες αλλα και παλια...

  14. #29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Aerobitch Προβολή μηνύματος
    Μιας και συλλέκτης ο απο δω να πω κι εγώ τα δικά μου

    Στο μοναστηράκι:

    Μr. Vinylios
    Ζαχαρίας οπώς είπαν τα παιδιά απο πάνω. Υπάρχει πριν απο 4 μερες τσιμπησα Beatles απο κει
    7+7 αλλά σε σύγκριση με τ άλλα δυο δεν εχει πολύ ποικιλία και οι άλλοι δύο είναι πιο ''γνώστες''
    Και κάποια άλλα δεξια-αριστερα που δεν θυμάμαι τα ονοματά τους μιας και δεν μου είχαν κάνει εντύπωση

    Στο νετ:

    πρώτο και καλύτερο:

    discogs.com: κατι σαν βάση δεδομένων με απειρους καλιτέχνες και όλες οι εκδόσεις του εκάστοτε αλμπούμ για να δεις αν σε πιάσανε κοτσο όταν σου πούλησαν την υπερσπάνια εκδοση των 500ε
    αν και οφειλεις να πας διαβασμένος απο πρίν. Αυτο εχει και marketplace που μπορεις να πουλήσεις-αγοράσεις βιλύλια, cd και ότι άλλο. Γενικά πολλά κταστηματα και απο ελλάδα εχουν λογαριασμούς εκει και πουλάνε

    eil.com και εκεί μπορεις να αγοράσεις οτι θέλεις σχετικα με κάποιον καλιτέχνη και μποριες να δεις πλεροφορίες για το αν είναι σπανιο κτλ.

    vinylnet.co.uk
    vinylvillainsrecords.co.uk
    elvisshakespeare.com/index.php

    τρια μαγαζια απο το εδινβουργο που εχω επισκεφθει ο ίδιος και είναι γαματα...στελνουν και ελλάδα (η έστελναν οταν είχα ρωτήσει)
    ειδικά το τελευταίο elvis shakespeare εχει παλιά βινύλια και παλία βιβλια το οποίο είναι τρομερό ως ιδέα

    Καλή αρχή!
    πωπω σε ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες που εδωσες να εισαι καλα φιλαρακι
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  15. #30
    ευχαριστω παιδια για τις πληροφοριες να ειστε καλα.
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

Σελίδα 2 από 10 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF