Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Xr 650l μετατροπή σε supermoto

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της karadrift
    Εγγραφή
    24/12/2008
    Μηνύματα
    102

    Xr 650l μετατροπή σε supermoto

    Θέλω να μετατρεψω το xr μου σε supermoto.
    Θέλω να αλλάξω κομπλε τροχούς γιατι θέλω με μια απλή διαδικασία να
    ξαναγινετε enduro.εχω βρει τροχούς απο fmx και απο crm.
    Ξέρει κανείς αν κάποιοι απο αυτούς κουμπωνουν πιο εύκολα;
    Ευχαριστω και καλη σας μερα
    Κ.Τ.Μ

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της karadrift
    Εγγραφή
    24/12/2008
    Μηνύματα
    102
    παιδια ενας ενας για να μπορεσω να τα βαλω σε μια ταξη στο μυαλο μου.ελα ρε σεις μη βαριεστε.θελετε να παρω οτι να ναι για να παραθετω θεματα προληψης για τον επομενο?
    Κ.Τ.Μ

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/06/2010
    Μηνύματα
    173
    κοιταξε να δεις μοντα που λεει οτι εχι κανει ο τυπος στο xl του

    μπροστινος τροχος απο cbr 600 και πισω απο cbr 900 http://www.supermotojunkie.com/showt...oto-CBR-Wheels
    οι 4 ροδες μεταφερουν το κορμι....

    οι 2 ροδες ταξιδευουν την ψυχη....

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της karadrift
    Εγγραφή
    24/12/2008
    Μηνύματα
    102
    ευχαριστω fantoma,κοιταξα και γω για τετοια ζαντολαστιχα,ειτε απο cbr-nsr η ακομα και απο το ktm duke η aprillia pegaso strada αλλα εκτος της αγορας απαιτειτε και δοθλεια απο μαστορια που δεν ξερω και πιστευω οτι θα με γδυσουν.αν εχεισ υπ οψιν σου καποιον τυπο σωστο σε ολα του,εργασια-τιμη στην αθηνα πες μου.απλα τα αλλα που ρωτισα υπαρχουν στο εμποριο και ελεγα μηπως μπαινουν κουτι.(HONDA γαρ)
    Κ.Τ.Μ

  5. #5
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    οτι και να βαλεις απο supersport θα θελει δουλεια για να μπει. το crm δεν εβγαινε sm. βαλε την ακριβοτερη λυση fmx να ξενοιασεις. και μην ξεχασεις να βαλεις κι ενα πισουρνι σνα κι κεινο. αλλα sm δεν θα γινει αν δεν βαλεις χερι σε αναρτησεις. κι αυτο θα το κανει δυσκολοτερα αναστρεψιμο.

  6. #6
    ΜΕΛΛΩΝ ΤΖΕΝΤΑΪ... Το avatar του/της tifoso4ever
    Εγγραφή
    13/05/2004
    Μηνύματα
    471
    ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΟΥΣ ΤΡΟΧΟΥΣ ΣΟΥ, ΜΕΤΡΑΣ ΔΙΑΜΕΤΡΟΥΣ, ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ, ΚΕΝΤΡΑ ΚΛΠ ΚΛΠ, ΤΑ ΣΗΜΕΙΩΝΕΙΣ, ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΝΑ ΧΕΙΡΑΣ ΤΟ ΠΑΧΥΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΤΗ ΜΕΖΟΥΡΑ, ΚΑΙ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΒΡΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ, ΚΑΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΕΙΣ ΑΠΟ ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ ΠΟΙΟ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΟΧΙ....
    Η ΑΠΛΟΥΣΤΕΡΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΑΥΤΟΝΟΗΤΗ... ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΤΑ ΚΕΝΤΡΑ ΑΠΟ ΤΟ Δ Ι Κ Ο ΣΟΥ ΜΗΧΝΑΚΙ, ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΣΤΕΦΑΝΙΑ 17ΑΡΙΑ, ΤΑ ΠΑΣ ΝΑ ΣΤΑ ΠΛΕΞΟΥΝ, ΒΑΖΕΙΣ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΛΑΣΤΙΧΑΚΙΑ, ΞΑΛΑΦΡΩΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΝΑ ΧΙΛΙΑΡΙΚΑΚΙ, ΚΑΙ.... Ε Τ Ο Ι Μ Ο !!!!!! ΜΟΤΑΡΝΤ ΣΠΕΣΙΑΛ ΤΟ ΒΡΑΔΥ, ΕΝΤΟΥΡΑΚΙ ΤΟ ΠΡΩΙ....
    ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ....

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/01/2003
    Μηνύματα
    319
    Απάντηση στην αρχική σου ερώτηση:

    Απ'όσο θυμάμαι, τα κέντρα των CRM, XR, XL, NX (με πίσω δίσκο) ήταν όλα ίδια και άρα ταιριάζουν.
    Του FMX δεν ξέρω, αλλά είναι πιθανότατο.
    Από κει και πέρα, φοβάμαι ότι ο tifozo έχει δίκιο. Στην τελική (α) ό,τι πληρώνεις παίρνεις και (β) οι πατέντες θέλουν κόπο, χρόνο και χρήμα (όχο απαραίτητα μ'αυτή τη σειρά...)

    Μ.

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tifoso4ever Προβολή μηνύματος
    ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΟΥΣ ΤΡΟΧΟΥΣ ΣΟΥ, ΜΕΤΡΑΣ ΔΙΑΜΕΤΡΟΥΣ, ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ, ΚΕΝΤΡΑ ΚΛΠ ΚΛΠ, ΤΑ ΣΗΜΕΙΩΝΕΙΣ, ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΝΑ ΧΕΙΡΑΣ ΤΟ ΠΑΧΥΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΤΗ ΜΕΖΟΥΡΑ, ΚΑΙ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΒΡΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ, ΚΑΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΕΙΣ ΑΠΟ ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ ΠΟΙΟ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΟΧΙ....
    Η ΑΠΛΟΥΣΤΕΡΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΑΥΤΟΝΟΗΤΗ... ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΤΑ ΚΕΝΤΡΑ ΑΠΟ ΤΟ Δ Ι Κ Ο ΣΟΥ ΜΗΧΝΑΚΙ, ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΣΤΕΦΑΝΙΑ 17ΑΡΙΑ, ΤΑ ΠΑΣ ΝΑ ΣΤΑ ΠΛΕΞΟΥΝ, ΒΑΖΕΙΣ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΛΑΣΤΙΧΑΚΙΑ, ΞΑΛΑΦΡΩΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΝΑ ΧΙΛΙΑΡΙΚΑΚΙ, ΚΑΙ.... Ε Τ Ο Ι Μ Ο !!!!!! ΜΟΤΑΡΝΤ ΣΠΕΣΙΑΛ ΤΟ ΒΡΑΔΥ, ΕΝΤΟΥΡΑΚΙ ΤΟ ΠΡΩΙ....
    ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ....
    +600

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/10/2013
    Μηνύματα
    1
    παιδια ενας ενας για να μπορεσω να τα βαλω σε μια ταξη στο μυαλο μου.ελα ρε σεις μη βαριεστε.θελετε να παρω οτι να ναι για να παραθετω θεματα προληψης για τον επομενο?
    We are the leading the world in providing best pass4sure ccna gre and JUNIPER prep solutions. Our incredible offers for University of Chicago and examsheets gedare accessible at reasonable prices; our wikipedia ged is very rare in IT world.

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/01/2003
    Μηνύματα
    319
    ...Ε;

  11. #11
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από blackgul Προβολή μηνύματος
    παιδια ενας ενας για να μπορεσω να τα βαλω σε μια ταξη στο μυαλο μου.ελα ρε σεις μη βαριεστε.θελετε να παρω οτι να ναι για να παραθετω θεματα προληψης για τον επομενο?
    Μηπως μπερδεύτηκες και το έγραψες εδω?
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

Παρόμοια θέματα

  1. μετατροπη σε παπι
    από DrAvEnStOrM στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2005, 14:36
  2. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2005, 10:15
  3. μετατροπη σε super motard,part 1/τροχοι
    από tools στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2004, 13:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF