Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 33

Θέμα: Ανακατασκευή Honda C50 12v

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sakis0547
    Εγγραφή
    02/01/2010
    Μηνύματα
    253
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannis31 Προβολή μηνύματος
    Σήμερα κάναμε ένα βήμα και αγοράστηκαν κάποια πραγματάκια. Αγοράστηκε γραβάτα, πλαϊνά καπάκια, κάτω πλαστικό τιμονιέρας, ψαλίδι, αμορτισέρ, όλες οι κλειδαριές με ένα κλειδί και ο σωλήνας που συνδέει το καρμπυλατέρ με το φίλτρο αέρος. Πολύ καλή κατάσταση και το σημαντικότερο όλα γνήσια. Μια βοήθεια τώρα. Για κάποια πραγματάκjια που θέλω ακόμη να ψωνίσω από εδώ http://www.cmsnl.com/honda_model8286/ γνωρίζει κάποιος αν είναι γνήσια?
    καλο ειναι αλλα πολλα μεταφορικα...αν θελεις εχω γνωστο με καλες τιμες στα γνησια..

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/06/2013
    Μηνύματα
    26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sakis0547 Προβολή μηνύματος
    καλο ειναι αλλα πολλα μεταφορικα...αν θελεις εχω γνωστο με καλες τιμες στα γνησια..
    Δώσω πληροφορίες γιατί έχω πάει ήδη στην Honda και πήρα τιμές και σε μερικά πράγματα τσούζει.

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MaiTak
    Εγγραφή
    24/11/2012
    Μηνύματα
    330
    καλη αρχη φιλε και καλι δυναμη

  4. #19

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/06/2013
    Μηνύματα
    26
    Σήμερα αξιώθηκα να ξεκινήσω με το λύσιμο.

    Ξεκίνησα με τη τιμονιέρα και σιγά - σιγά μιας και δεν είμαι πολύ έμπειρος τελείωσα με τα ηλεκτρικά και το μοτέρ.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 7.JPG‎   8.JPG‎   9.JPG‎  

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/06/2013
    Μηνύματα
    26
    Ακόμη μερικές φώτο.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 10.JPG‎   11.JPG‎   12.JPG‎  

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/06/2013
    Μηνύματα
    26
    Με τα ηλεκτρικά έβγαλα πολύ άγχος και χρόνο γιατί τα αρίθμησα ένα προς ένα για το δέιμο. Αύριο μάλλον θα το τελειώσω. Κάποθ που κόλλησα είναι το πως ακριβώς βγαίνουν τα πίσω τα φλας. Τα ξεβίδωσα από το σασί αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως αφαιρούντα τα καλώδια. Μήπως έχουν ένωση με την πλεξούδα κάτω από το τεπόζιτο? Ξέρει κανείς?

  8. #23
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannis31 Προβολή μηνύματος
    Με τα ηλεκτρικά έβγαλα πολύ άγχος και χρόνο γιατί τα αρίθμησα ένα προς ένα για το δέιμο. Αύριο μάλλον θα το τελειώσω. Κάποθ που κόλλησα είναι το πως ακριβώς βγαίνουν τα πίσω τα φλας. Τα ξεβίδωσα από το σασί αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως αφαιρούντα τα καλώδια. Μήπως έχουν ένωση με την πλεξούδα κάτω από το τεπόζιτο? Ξέρει κανείς?
    η ενωση κατα πασα πιθανοτητα ειναι αναμεσα στο πισω φτερο και στον σκελετο. πρεπει να το αφαιρεσεις για να την δεις.

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/12/2011
    Μηνύματα
    20
    Βγαλε τον πισω τροχο πρωτα και θα δεις ολη την διαδρομη των καλωδιων εχει το φτερο απο την μεσα μερια κατι λαμακια και στερεωνονται τα καλωδια οπως επισης πρεπει να εχει και κατι λαστιχενια τσιμουχακια που περνανε τα καλωδια απο μεσα και τα εχει για τις λασπες και τις βρομιες

  10. #25
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/06/2013
    Μηνύματα
    26
    Ευχαριστώ παιδια. Θα το δω με την πρώτη ευκαιρία γιατί έπεσε πολλή δοουλεια τώρα και δεν προλαβαίνω να ασχοληθώ.

  11. #26
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/10/2013
    Μηνύματα
    72
    θα μπορουσα να ειχα και εγω το manual?το email μου :giorgaras123@rocketmail.com
    ευχαριστω!

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sakis0547
    Εγγραφή
    02/01/2010
    Μηνύματα
    253
    Να φύγετε... να πάτε αλλού .... και
    μεις είχαμε MZ251 αλλά δε βάζαμε
    acrapovic και Ohlins !!!

  13. #28
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/06/2013
    Μηνύματα
    26
    Σήμερα επιτέλους τελείωσα με το λύσιμο. Το μόνο θέμα είναι ότι δεν ξεβιδώνει το δεξι φλας. Τι wd40, τι χτύπημα την βίδα, δεν ξεβιδώνει και άρχισε να χαλάει και η βίδα. Δώστε καμιά ιδέα πως να την βγάλω γιατί δεν θέλω να κάνω καμιά χαζομάρα.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 13.jpg‎   14.jpg‎  

  14. #29
    κουτακιας Το avatar του/της annateo
    Εγγραφή
    10/04/2012
    Μηνύματα
    82
    Τρυπσνι να κοψεις το κεφαλι της βιδας και μετα με ενα καβουρακι/ταναλακι πιστεύω θα κανεις δουλειά

  15. #30
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/06/2013
    Μηνύματα
    26
    Άφού λύθηκε όλο το μηχανάκι και ταιριάχτηκαν όλα τα πράγματα έγινε κατάλογος με κάτι πραγματάκια που χρειάζομαι. Έτσι λιοπόν χρειάζομαι ποδιά, γραβάτα, μπροστά φτερό, καβούκια για τα εμπρός φλασάκια ή και ολόκληρα και πίσω φανάρι. Πιο πολύ επίγει το μπροστά φτερό για να να προχωρήσω τουλάχιστον με το βάψιμο. Όποιος έχει κάτι ας επικοινωνήσει μαζί μου.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ανακατασκευη honda c50
    από thomas2006 στο forum Ανακατασκευές (Restoring)
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2012, 09:07
  2. ανακατασκευη honda c50
    από jobi στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 03/07/2010, 08:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF