Σελίδα 3 από 63 ΠρώτοΠρώτο 123456781353 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 942

Θέμα: Ελαστικά για αυτοκίνητο

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gata_kontos Προβολή μηνύματος
    Υποννοείς με το σκωπτικό σου ύφος, ότι ο χρήστης-καταναλωτής δεν έχει δικαίωμα γνώμης και πρέπει να κουνάει την ουρά του σε ότι λέει ο έμπορος; Φίλε έχω ακούσει απίστευτες μαλακίες από κάθε είδους εμπόρους-πωλητές, μόνο και μόνο για να πουλήσουν, ή απλά επειδή είναι άσχετοι, οπότε please!
    Λάθος άτομο κακολογείς πάντως...

  2. #32
    Banned
    Εγγραφή
    16/02/2013
    Μηνύματα
    3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Red Rider Προβολή μηνύματος
    Λάθος άτομο κακολογείς πάντως...
    Δεν τον κακολόγησα φίλος. Απλά επεσήμανα ότι η λογική του ότι ο καταναλωτής δε δικαιούται να έχει γνώμη, είναι λάθος.

  3. #33
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gata_kontos Προβολή μηνύματος
    Απλά επεσήμανα ότι η λογική του ότι ο καταναλωτής δε δικαιούται να έχει γνώμη, είναι λάθος.
    Και όταν η γνώμη του καταναλωτή είναι λανθασμένη, υποχρεούται ο πωλητής να το επισημάνει ..??
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gata_kontos Προβολή μηνύματος
    Δεν τον κακολόγησα φίλος. Απλά επεσήμανα ότι η λογική του ότι ο καταναλωτής δε δικαιούται να έχει γνώμη, είναι λάθος.
    Και τον κακολογησες και λες παπαριες.Ξαναδιαβασε το δεν λεει τιποτε απο αυτα που λες.

  5. #35
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pan DVS Προβολή μηνύματος
    Και τον κακολογησες και λες παπαριες.
    Ψυχραιμία, καλέ...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Ψυχραιμία, καλέ...
    Δικιο.

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gata_kontos Προβολή μηνύματος
    Υποννοείς με το σκωπτικό σου ύφος, ότι ο χρήστης-καταναλωτής δεν έχει δικαίωμα γνώμης και πρέπει να κουνάει την ουρά του σε ότι λέει ο έμπορος; Φίλε έχω ακούσει απίστευτες μαλακίες από κάθε είδους εμπόρους-πωλητές, μόνο και μόνο για να πουλήσουν, ή απλά επειδή είναι άσχετοι, οπότε please!
    Χαλάρωσε... Το να δηλώνει κάποιος την ιδιότητα του και να αναλαμβάνει το ρίσκο με ότι αυτό συνεπάγεται είναι τουλάχιστον στοιχείο επαγγελματικής συμπεριφοράς.
    Quod me nutrit... me destruit.....

  8. #38
    Banned
    Εγγραφή
    16/02/2013
    Μηνύματα
    3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Και όταν η γνώμη του καταναλωτή είναι λανθασμένη, υποχρεούται ο πωλητής να το επισημάνει ..??
    Φυσικά! Αλλά δε σημαίνει ότι οι γνώμες όλων μας είναι μαλακίες, όσο διπλωματικά κι αν το έθεσε, ακόμη κι αν αυτές είναι λάθος. Ειδικά ο επαγγελματίας, χρειάζεται και λίγη διπλωματία. Δε συμφωνείς;

  9. #39
    Banned
    Εγγραφή
    16/02/2013
    Μηνύματα
    3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pan DVS Προβολή μηνύματος
    Και τον κακολογησες και λες παπαριες.Ξαναδιαβασε το δεν λεει τιποτε απο αυτα που λες.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1377480_424508850992754_1371884153_n.jpg 
Προβολές:	227 
Μέγεθος:	8,7 KB 
ID:	300379

  10. #40
    Banned
    Εγγραφή
    16/02/2013
    Μηνύματα
    3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από (Mostra)damoS Προβολή μηνύματος
    Χαλάρωσε... Το να δηλώνει κάποιος την ιδιότητα του και να αναλαμβάνει το ρίσκο με ότι αυτό συνεπάγεται είναι τουλάχιστον στοιχείο επαγγελματικής συμπεριφοράς.
    Δε διαφωνώ. Και είμαι πολύ χαλαρός! Ο πρόλογος με ξένισε.

  11. #41
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gata_kontos Προβολή μηνύματος
    Υποννοείς με το σκωπτικό σου ύφος, ότι ο χρήστης-καταναλωτής δεν έχει δικαίωμα γνώμης και πρέπει να κουνάει την ουρά του σε ότι λέει ο έμπορος; Φίλε έχω ακούσει απίστευτες μαλακίες από κάθε είδους εμπόρους-πωλητές, μόνο και μόνο για να πουλήσουν, ή απλά επειδή είναι άσχετοι, οπότε please!
    σε κατι που δεν ξερει ο πελατης φιλε, τοτε ΔΕΝ δικαιουται να εχει γνωμη! ο ξερολας πελατης ειναι αυτος που σηνηθως οι εμποροι του πιανουν για τα καλα τον κωλο, και αυτος νομιζει οτι εκανε την πιο εξυπνη αγορα!

    οταν ερχεσαι λοιπον εσυ στο μαγαζι που δουλευω, χωρις να γνωριζεις την αγορα των ελαστικων, και μου λες οτι το μισελεν ειναι το καλυτερο λαστιχο, (ενω πλεον εχει καταντησει να ειναι η μεγαλυτερη πατατα) χωρις να εχεις δοκιμασει αλλη μαρκα, με δουλευεις οτι βρηκες το λαστιχο που ζητας σε αλλο μαγαζι (και μου λες κι'ολας σε ποιο) 100 ευρω κατω απο την τιμη που σου εδωσα εγω, ενω εγω ΞΕΡΩ τι λαστιχα εχει το μαγαζι που αναφερεις και τι τιμες πουλαει, μου τη λες κι αποπανω οτι εχω κερδος απο 80-120% στην 4αδα ενω το κερδος μας ανα 4αδα ειναι απο 20 ευρω στα μικρα νουμερα εως 80 στα μεγαλα πανακριβα και φυσικα δυσκολα στη τοποθετηση νουμερα, και μου κανεις κιολας και υποδειξεις πως θα κανω τη δουλεια μου, τοτε φιλε σορυ αλλα ειναι 100% ΛΑΘΟΣ!!

    εχω ακουσει τα απιστευτα απο ξερολες πελατες! ενας μια φορα μας εκανε ολοκληρη μανουρα για κατι μισελεν οτι και καλα ειναι μαϊμου, και τον κοροϊδεψαμε, γιατι δεν ειχαν πανω τους κοκκινη βουλα, και ηταν κατασκευασμενα στην τουρκια

    το πιο συχνο κολλημα των ξερολων πελατων ειναι η χωρα κατασκευης και η ημερομηνια! λοιπον να σου πω κατι? το επωνυμο λαστιχο, καθως και οποιοδηποτε αλλο εχει παρει εγκριση και πιστοποιηση της E.R.T.R.O. (δλδ υπερκαλυτει τις προδιαγραφες) για να πωλειται στην ευρωπη, δεν εχει σημασια σε ποια χωρα εχει κατασκευαστει (εκτως απο καποια αμιγως κινεζικα βεβαια)
    για παραδειγα ενα πιρελι Ρ1 κατασκευασμενο στην ιταλια δεν εχει καμια απολυτως διαφορα απο ιδιας διαστασης πιρελλι Ρ1 κατασκευασμενο στη τουρκια! ειναι σαν τα εβερεστ ενα πραμα, ειτε στη δραπετσωνα πας, ειτε στο ψυχικο, την ιδια τυροπιτα θα φας!

    οσο για την ημερομηνια δεν λεω τιποτα, το αφηνω να το ψαξεις μονος σου και θα εκπλαγεις απο αυτα που θα διαβασεις!

    ο χρηστης-καταναλωτης λοιπον ΕΧΕΙ δικαιωμα γνωμης, οταν ΕΙΝΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΣ! αλλιως, κανει την παπια!
    προς θεου δλδ, κανουμε μια δουλεια η οποια ειναι το Α και το Ω της ασφαλειας σας! ειναι η επαφη του αυτοκινη του με τον δρομο! ΔΕΝ θελουμε να σας σκοτωσουμε για να κονομησουμε! ΔΕΝ θελουμε να καταληξουμε φυλακη για να βγαλουμε 30 ευρω παραπανω! συνελθετε επιτελους και σταματηστε να μας αντιμετωπιζετε σαν απατεωνες!

    φυσικα εννοειται οτι επιδη σε καποια σημεια ειμαι λιγακι επιθετικος, η επιθεση ΔΕΝ παει προσωπικα σε σενα, προς θεου! αλλωστε δε γνωριζομαστε οποτε δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε, αλλα κι εμενα και του εργοδοτη μου, μας σηκωνονται οι τριχες με αυτα που ακουμε καθε φορα! και καλα, εγω γελαω! αν ηταν ομως το μαγαζι δικο μου, θα εκανα χαρακιρι!
    Τελευταία τροποποίηση από mikes; 01/10/2013 στις 22:45.

  12. #42
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Εγώ θα ρωτήσω αύριο για λάστιχα για το Xsara γιατί δε θυμάμαι προφίλ λόγω ζάντας ΟΖ του προηγούμενου ιδιοκτήτη... Πάντως κάτι Nokian φινλανδικά που του είχα βάλει πριν κάτι χρόνια μια χαρά οικονομικό και τίμιο λαστιχάκι ήταν.

  13. #43
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Εγώ θα ρωτήσω αύριο για λάστιχα για το Xsara γιατί δε θυμάμαι προφίλ λόγω ζάντας ΟΖ του προηγούμενου ιδιοκτήτη... Πάντως κάτι Nokian φινλανδικά που του είχα βάλει πριν κάτι χρόνια μια χαρά οικονομικό και τίμιο λαστιχάκι ήταν.
    ξαρα ε? υπολογιζε:
    14αρα ζαντα => 185/65-14 (απο 220 τα φθηνα ευρωπαικα θυγατρικα εως 280 τα ακριβοτερα επωνυμα)

    15αρα ζαντα => 195/50-15 (απο 250 εως 300)
    ή 195/55-15 (τιμες βλεπε αρχικο ποστ)

    16αρα ζαντα => 195/45-16 ή 205/45-16, απο 350 εως και 450 αναλογα νουμερο και ποιοτητα!

    οι τιμες ειναι κατα προσεγγιση συμφωνα με το που κινειται η αγορα,

  14. #44
    Banned
    Εγγραφή
    16/02/2013
    Μηνύματα
    3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomike Προβολή μηνύματος
    σε κατι που δεν ξερει ο πελατης φιλε, τοτε ΔΕΝ δικαιουται να εχει γνωμη! ο ξερολας πελατης ειναι αυτος που σηνηθως οι εμποροι του πιανουν για τα καλα τον κωλο, και αυτος νομιζει οτι εκανε την πιο εξυπνη αγορα!

    οταν ερχεσαι λοιπον εσυ στο μαγαζι που δουλευω, χωρις να γνωριζεις την αγορα των ελαστικων, και μου λες οτι το μισελεν ειναι το καλυτερο λαστιχο, (ενω πλεον εχει καταντησει να ειναι η μεγαλυτερη πατατα) χωρις να εχεις δοκιμασει αλλη μαρκα, με δουλευεις οτι βρηκες το λαστιχο που ζητας σε αλλο μαγαζι (και μου λες κι'ολας σε ποιο) 100 ευρω κατω απο την τιμη που σου εδωσα εγω, ενω εγω ΞΕΡΩ τι λαστιχα εχει το μαγαζι που αναφερεις και τι τιμες πουλαει, μου τη λες κι αποπανω οτι εχω κερδος απο 80-120% στην 4αδα ενω το κερδος μας ανα 4αδα ειναι απο 20 ευρω στα μικρα νουμερα εως 80 στα μεγαλα πανακριβα και φυσικα δυσκολα στη τοποθετηση νουμερα, και μου κανεις κιολας και υποδειξεις πως θα κανω τη δουλεια μου, τοτε φιλε σορυ αλλα ειναι 100% ΛΑΘΟΣ!!

    εχω ακουσει τα απιστευτα απο ξερολες πελατες! ενας μια φορα μας εκανε ολοκληρη μανουρα για κατι μισελεν οτι και καλα ειναι μαϊμου, και τον κοροϊδεψαμε, γιατι δεν ειχαν πανω τους κοκκινη βουλα, και ηταν κατασκευασμενα στην τουρκια

    το πιο συχνο κολλημα των ξερολων πελατων ειναι η χωρα κατασκευης και η ημερομηνια! λοιπον να σου πω κατι? το επωνυμο λαστιχο, καθως και οποιοδηποτε αλλο εχει παρει εγκριση και πιστοποιηση της E.R.T.R.O. (δλδ υπερκαλυτει τις προδιαγραφες) για να πωλειται στην ευρωπη, δεν εχει σημασια σε ποια χωρα εχει κατασκευαστει (εκτως απο καποια αμιγως κινεζικα βεβαια)
    για παραδειγα ενα πιρελι Ρ1 κατασκευασμενο στην ιταλια δεν εχει καμια απολυτως διαφορα απο ιδιας διαστασης πιρελλι Ρ1 κατασκευασμενο στη τουρκια! ειναι σαν τα εβερεστ ενα πραμα, ειτε στη δραπετσωνα πας, ειτε στο ψυχικο, την ιδια τυροπιτα θα φας!

    οσο για την ημερομηνια δεν λεω τιποτα, το αφηνω να το ψαξεις μονος σου και θα εκπλαγεις απο αυτα που θα διαβασεις!

    αλλα αν θεωρεις τον εαυτο σου γατα, οπως λεει το νικ σου, ολα αυτα θα επρεπε ηδη να τα ξερεις!

    ο χρηστης-καταναλωτης λοιπον ΕΧΕΙ δικαιωμα γνωμης, οταν ΕΙΝΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΣ! αλλιως, κανει την παπια!
    προς θεου δλδ, κανουμε μια δουλεια η οποια ειναι το Α και το Ω της ασφαλειας σας! ειναι η επαφη του αυτοκινη του με τον δρομο! ΔΕΝ θελουμε να σας σκοτωσουμε για να κονομησουμε! ΔΕΝ θελουμε να καταληξουμε φυλακη για να βγαλουμε 30 ευρω παραπανω! συνελθετε επιτελους και σταματηστε να μας αντιμετωπιζετε σαν απατεωνες!
    Συγγνώμη αλλά όλα αυτά τα συμπέρανες για μένα από την παρατήρησή μου για το αγενές υποννοούμενο με το οποίο ξεκίνησες το μήνυμά σου; Δεν ισχυρίζομαι ότι ξέρω καλύτερα ή περισσότερα από εσένα, ούτε ότι συμπεριλαμβάνεσαι στους άσχετους που ανέφερα στο μήνυμά μου. Ούτε εννοούσα μόνο τους λαστιχάδες όταν είπα ότι έχω ακούσει μαλακίες, αλλά κάθε είδους επαγγελματίες-ξερόλες.
    Ο οποιοσδήποτε έχει δικαίωμα γνώμης, όσο λάθος κι αν είναι αυτή. Πάντα στην κρίση μας υπάρχει υποκειμενικότητα, όσο σχετικοί κι αν νομίζουμε ότι είμαστε. Η μισλέν είναι παγκοσμίως καταξιωμένη εταιρεία και κανένας λαστιχάς, όσο κι αν χτυπιέται, δεν πρόκειται να μου αλλάξει την πεποίθηση ότι αν τα λάστιχα της μισλέν ήταν για πέταμα, θα την ανέφεραν όλοι σαν παράδειγμα προς αποφυγή! Αν ήταν τόσο μπαζολάστιχα, τοτε δε θα τα εισήγαγε κανένας. Δε θα ήταν μια γνωστή εταιρεία. Δε λέω ότι είναι η καλύτερη εταιρεία γιατί δεν το ξέρω, αλλά επέτρεψε μου να έχω αμφιβολία αν το ξέρεις κι εσύ.
    Το nick μου δεν το επέλεξα σκεπτόμενος "χμμ... τόσα που ξέρω για τα λάστιχα, αφού μπαίνω σε μοτοσυκλετιστικό forum, λάστιχα, μοτοσυκλέτες... οι μοτοσυκλέτες φοράνε λάστιχα, άρα είμαι σχετικός, άρα γάτα". Δεν το έβαλα καν επειδή θεωρώ τον εαυτό μου έξυπνο, μεγαλοφυία ή πυρηνικό αντιδραστήρα εξυπνάδας. Έτσι με έπιασε η μαλακία και το επέλεξα. Όσο γάτα είμαι, άλλο τόσο είμαι και κοντός. 1,85 είμαι.

  15. #45
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomike Προβολή μηνύματος
    15αρα ζαντα => 195/50-15 (απο 250 εως 300) ή 195/55-15 (τιμες βλεπε αρχικο ποστ)
    Χμμμ, αυτό το 195/50-15 κάτι μου λέει, νομίζω αυτό είναι το προφίλ. Κάποια πρόταση σε μάρκα τώρα; (έχω αποκλείσει τα Bridgestone, κάποιος μου πρότεινε τα Kleber αν δεν κάνω λάθος, αυτά δεν είναι κάτι σαν michelin στο ισπανικό τους

Σελίδα 3 από 63 ΠρώτοΠρώτο 123456781353 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ελαστικα για TDM 850 μοντελο '94
    από tzic στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2016, 11:14
  2. Ελαστικα για sm 2002
    από ktm640lc4 στο forum KTM
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/03/2006, 16:52
  3. Ελαστικά για Ss 600
    από stokos στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2005, 15:48
  4. Ασφαλεια Για Αυτοκινητο
    από toyota στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2005, 15:23
  5. Ελαστικά για Transalp???
    από petridist στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2004, 14:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF