Σελίδα 32 από 63 ΠρώτοΠρώτο ... 22272829303132333435363742 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 466 έως 480 από 942

Θέμα: Ελαστικά για αυτοκίνητο

  1. #466
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Τα έχεις κάνει δηλαδή 70k χλμ?

    Ε τι; Πολλά είναι; Ούτε 100Κ
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #467
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Ε τι; Πολλά είναι; Ούτε 100Κ
    Οχι, ικανοποιητικά απλώς

  3. #468
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Τα έχεις κάνει δηλαδή 70k χλμ?

    οχι ακριβως...εναν χρονο η χρηση ηταν ελαχιστη...τα τρια χρονια κανω τα χλμ που ειπα πριν...
    τους εχω κανει μεχρι στιγμης 63χιλ χλμ...

  4. #469
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/10/2017
    Μηνύματα
    0
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IliasG Προβολή μηνύματος
    Tι γνωμη εχετε για τα Toyo DBR ??

    Τα ξερετε??
    Και ακούστε και το κουφό...
    Ο λαστιχάς που ειχε και τα DRB και τα Cf2 και μαλιστα με τιμές 240 & 300 αντιστοιχα, μου ειπε ότι για το δικό μου αυτοκινητο Ford Fiesta δεν προτεινει τα CF2 γιατί δεν θα πατανε καλά γιατί ειναι πιο σκληρά και ειναι για πιο βαριά αυτοκινητα, συγκεκριμένα μου είπε ότι τα cf2 τα δινει σε tαχι, το δικό μου ειναι ελαφρυ και αν τα βαλω θα γλιστράνε....

  5. #470
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.970
    Την επόμενη εβδομάδα είναι να αλλάξω κι εγώ λάστιχα στο κουτί (Skoda Rapid TDI- 185/60R15), μαμίσια φόραγε τα Dunlop SP Sport 01 κι επειδή έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος από τα συγκεκριμένα, λέω να πάω πάλι σε Dunlop και συγκεκριμένα στα Dunlop Sport Bluresponse. Κοίταζα επίσης και τα Goodyear EfficientGrip Performance (ουσιαστικά ίδια εταιρεία με την Dunlop), ενώ ο λαστιχάς προτείνει (κλασικά) Michelin Energy Saver τα οποία δεν τα σκέφτομαι καθόλου. Τα Goodyear από αυτά που έχω διαβάσει είναι ένα κλικ καλύτερα σε βρεγμένο.

  6. #471
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.334
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από WiSe Προβολή μηνύματος


    you are the man!
    κλασικη απαντηση "ξερολα" που στερειται επιχειρηματων..
    δε περιμενα κατι περισσοτερο

  7. #472
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.334
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IliasG Προβολή μηνύματος
    Και ακούστε και το κουφό...
    Ο λαστιχάς που ειχε και τα DRB και τα Cf2 και μαλιστα με τιμές 240 & 300 αντιστοιχα, μου ειπε ότι για το δικό μου αυτοκινητο Ford Fiesta δεν προτεινει τα CF2 γιατί δεν θα πατανε καλά γιατί ειναι πιο σκληρά και ειναι για πιο βαριά αυτοκινητα, συγκεκριμένα μου είπε ότι τα cf2 τα δινει σε tαχι, το δικό μου ειναι ελαφρυ και αν τα βαλω θα γλιστράνε....
    ο λαστιχας σου λεει μαλακιες... απλα το DRB ειναι η "οικονομικη" σειρα της τογιο, τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο! αν βαλεις τογιο καλο το DRB αλλα το cf2 ακομα καλυτερο..

  8. #473
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.334
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Την επόμενη εβδομάδα είναι να αλλάξω κι εγώ λάστιχα στο κουτί (Skoda Rapid TDI- 185/60R15), μαμίσια φόραγε τα Dunlop SP Sport 01 κι επειδή έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος από τα συγκεκριμένα, λέω να πάω πάλι σε Dunlop και συγκεκριμένα στα Dunlop Sport Bluresponse. Κοίταζα επίσης και τα Goodyear EfficientGrip Performance (ουσιαστικά ίδια εταιρεία με την Dunlop), ενώ ο λαστιχάς προτείνει (κλασικά) Michelin Energy Saver τα οποία δεν τα σκέφτομαι καθόλου. Τα Goodyear από αυτά που έχω διαβάσει είναι ένα κλικ καλύτερα σε βρεγμένο.
    να εχεις υπ'οψιν σου οτι τα τελευταιας γενιας goodyear και dunlop εχουν πολυ μαλακα πλαϊνα (σα τα μισελεν και κοντινεταλ ενα πραμα) καμια σχεση με τα SP Sport 01!
    σε αυτοκινητα που φορανε σχετικα ψηλα προφιλ οπως το δικο σου εχουν ακουστει παραπονα οτι το αμαξι στις στροφες "παλατζαρει" λιγακι αμα πας να μπεις λιγο πιο γρηγορα οποτε εκει καθως και αμα καβαλας κανα πεζοδρομιο η εκει που εισαι εχει καροδρομους, θελουν λιγο προσοχη

  9. #474
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/10/2017
    Μηνύματα
    0
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    ο λαστιχας σου λεει μαλακιες... απλα το DRB ειναι η "οικονομικη" σειρα της τογιο, τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο! αν βαλεις τογιο καλο το DRB αλλα το cf2 ακομα καλυτερο..
    Eυχαριστω Μικε! Και μενα μ@λ@κιες μού ακουστηκαν αλλά ειπα να ρωτησω ως ασχετος...

    Γι'αυτό και ενω το λαστιχο μού φανηκε ενδιαφέρον δεν ειμαι θετικος λογω του λαστιχά.
    (ειδες τι ζημιές κανετε ορισμένοι...?? )

    Επομένως μάλλον ειμαι μεταξυ Matador MP 47 Hectorra 3 & Toyo DBR. Τι λες? Χαρακτηριστικά και τιμη σχεδόν ιδια.

  10. #475
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.970
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    να εχεις υπ'οψιν σου οτι τα τελευταιας γενιας goodyear και dunlop εχουν πολυ μαλακα πλαϊνα (σα τα μισελεν και κοντινεταλ ενα πραμα) καμια σχεση με τα SP Sport 01!
    σε αυτοκινητα που φορανε σχετικα ψηλα προφιλ οπως το δικο σου εχουν ακουστει παραπονα οτι το αμαξι στις στροφες "παλατζαρει" λιγακι αμα πας να μπεις λιγο πιο γρηγορα οποτε εκει καθως και αμα καβαλας κανα πεζοδρομιο η εκει που εισαι εχει καροδρομους, θελουν λιγο προσοχη
    Η αλήθεια είναι ότι καθημερινά η μισή διαδρομή είναι επαρχιακό στροφιλίκι και μετά εθνική... Μου είπε κι ο λαστιχάς ότι είναι αρκετά μαλακά, αλλά υπέθεσα ότι ήθελε να "σπρώξει" τα Michelin γτ τα δουλεύει περισσότερο. Έχεις να προτείνεις κάποιο άλλο;

  11. #476
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.334
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IliasG Προβολή μηνύματος
    Eυχαριστω Μικε! Και μενα μ@λ@κιες μού ακουστηκαν αλλά ειπα να ρωτησω ως ασχετος...

    Γι'αυτό και ενω το λαστιχο μού φανηκε ενδιαφέρον δεν ειμαι θετικος λογω του λαστιχά.
    (ειδες τι ζημιές κανετε ορισμένοι...?? )

    Επομένως μάλλον ειμαι μεταξυ Matador MP 47 Hectorra 3 & Toyo DBR. Τι λες? Χαρακτηριστικά και τιμη σχεδόν ιδια.
    και τα δυο αρκετα καλα, μεταξυ των δυο εγω προσωπικα θα εβαζα το ματαντορ λογο ασυμμετρης χαραξης πελματος... αλλα ριξε και μια ματια στις ετικετες και δες ποιο εχει καλυτερες βαθμολογιες και πραξε αναλογα!

  12. #477
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.334
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Η αλήθεια είναι ότι καθημερινά η μισή διαδρομή είναι επαρχιακό στροφιλίκι και μετά εθνική... Μου είπε κι ο λαστιχάς ότι είναι αρκετά μαλακά, αλλά υπέθεσα ότι ήθελε να "σπρώξει" τα Michelin γτ τα δουλεύει περισσότερο. Έχεις να προτείνεις κάποιο άλλο;
    αμα θες ντε και καλα επωνυμα, πολυ καλο το pirelli p1, το toyo cf2 και το yokohama bluearth-A απ'οσα εχω δουλεψει.. και η bridgestone εχει πιο ενισχυμενα πλαϊνα παντως..

    σε πιο οικονομικα petlas matador barum kleber

  13. #478
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/10/2017
    Μηνύματα
    0
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    και τα δυο αρκετα καλα, μεταξυ των δυο εγω προσωπικα θα εβαζα το ματαντορ λογο ασυμμετρης χαραξης πελματος... αλλα ριξε και μια ματια στις ετικετες και δες ποιο εχει καλυτερες βαθμολογιες και πραξε αναλογα!
    Κι εγώ προς Matador κλίνω, αλλά δεν ηθελα να σε επηρρεάσω.

    Από ετικετες πάντως τα Matador εχουν δεικτες Ε και C, ενώ τα Toyo F & C αντιστοιχα, αν θυμάμαι καλά.

  14. #479
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.970
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    αμα θες ντε και καλα επωνυμα, πολυ καλο το pirelli p1, το toyo cf2 και το yokohama bluearth-A απ'οσα εχω δουλεψει.. και η bridgestone εχει πιο ενισχυμενα πλαϊνα παντως..

    σε πιο οικονομικα petlas matador barum kleber
    Bridgestone ούτε σε καρότσι οικοδομής δεν βάζω, ό,τι έχω βάλει σε δίτροχο-τετράτροχο μεγάλη μούφα... Σε ευχαριστώ πολύ!!!

  15. #480
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    768
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    κλασικη απαντηση "ξερολα" που στερειται επιχειρηματων..
    δε περιμενα κατι περισσοτερο
    σε αγνοησα απλα.

    Αλλα απο οτι βλεπω απο τις απαντησεις σου μαλλον εισαι λαστιχας ή συνεργειατζης ξερω γω. Εγω δεν σε προσεβαλα ουτε και σε εθιξα πραγμα που επραξες. Συνεχισε λοιπον τις συμβουλες σου. Μαθε ομως να δεχεσαι κ τη διαφωνια κ να μην κανεις σαν παιδακι νηπιαγωγειου.... αντε μη σου κανω καθρεφτακι!

    Κ βαλε και χιουτζιγιαμα με ασυμετρο πελμα να και να! αχαχαχ
    TO AVOID PAIN, THEY AVOID PLEASURE
    TO AVOID DEATH, THEY AVOID LIFE
    54°10'02.9"N 4°28'40.5"W

Παρόμοια θέματα

  1. Ελαστικα για TDM 850 μοντελο '94
    από tzic στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2016, 10:14
  2. Ελαστικα για sm 2002
    από ktm640lc4 στο forum KTM
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/03/2006, 15:52
  3. Ελαστικά για Ss 600
    από stokos στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2005, 14:48
  4. Ασφαλεια Για Αυτοκινητο
    από toyota στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2005, 14:23
  5. Ελαστικά για Transalp???
    από petridist στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2004, 13:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF