Σελίδα 48 από 63 ΠρώτοΠρώτο ... 38434445464748495051525358 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 706 έως 720 από 942

Θέμα: Ελαστικά για αυτοκίνητο

  1. #706
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Τελικά τι αμάξι έχει ο πΛιτς, clio, fiesta ή τάπερ;
    Ο πλιτς πλέον έχει μια ΜΟΥΝΑΡΑ ST180.

  2. #707
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ο πλιτς πλέον έχει μια ΜΟΥΝΑΡΑ ST180.
    μουσκεψαμε...

  3. #708
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ο πλιτς πλέον έχει μια ΜΟΥΝΑΡΑ ST180.
    Κρατήστε μια θέση για το παιδί με τη μουνάρα.
    https://www.moto.gr/forums/showthrea...=1#post2489890
    Ώρες ώρες έχεις πολύ γούστο ρε αδερφάκι μου ,όπως τότε που προσπαθούσα να σε επιμορφώσω για τα παλιά alfa romeo και απαντούσες "εγώ για ένα τέτοιο τριψήφιο ποσό δεν δίνω" ...
    Τουλάχιστον σου κατσε η μουνάρα ρε.

  4. #709
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.280
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Τουλάχιστον σου κατσε η μουνάρα ρε.
    Μηδένα προ του τέλους μακάριζε

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	andras-prin-meta-gamos-7-juniorsclub.jpg 
Προβολές:	347 
Μέγεθος:	50,6 KB 
ID:	396687



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	andras-prin-meta-gamos-4-juniorsclub.jpg 
Προβολές:	348 
Μέγεθος:	42,3 KB 
ID:	396686
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  5. #710
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Μηδένα προ του τέλους μακάριζε

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	andras-prin-meta-gamos-7-juniorsclub.jpg 
Προβολές:	347 
Μέγεθος:	50,6 KB 
ID:	396687



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	andras-prin-meta-gamos-4-juniorsclub.jpg 
Προβολές:	348 
Μέγεθος:	42,3 KB 
ID:	396686
    Στην αριστερή στήλη του μικρού, πάνω το drz και κάτω η μουνάρα*...













































































    *Νέος ,στο πίσω καπώ στη μουνάρα σου κουρδιστήρι είναι αυτό ?
    Τα κόκκινα μου ξέφυγαν να μαστε ξηγημένοι ε...

  6. #711
    Νέο προς Παλιό μέλος Το avatar του/της georgemark
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    119
    Νέο πατουμενο για το lancia ,hankook ventus prime 3 k125 πριν από λίγες μέρες, εντυπώσεις σε λίγο καιρό όταν θα έχω κάνει χιλιόμετρα.

  7. #712
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από georgemark Προβολή μηνύματος
    Νέο πατουμενο για το lancia ,hankook ventus prime 3 k125 πριν από λίγες μέρες, εντυπώσεις σε λίγο καιρό όταν θα έχω κάνει χιλιόμετρα.
    Τα είχαμε στο εταιρικό βγάλαν 65000 δύσκολα χιλιόμετρα,αλλά στη βροχή....άστα.... μου θύμισαν ...ΜΤ21....
    Στο Fiestaρο φοράω κάτι Cooper Zeon σε διάσταση 195/50/15 και μέχρι στιγμής (12000 κμ) είναι μια χαρά... Όλο το χειμώνα με τις βροχές στον παράδρομο και δεν έκαναν κιχ ακόμα και σε τσαρουχώματα.Οπτικά δε οι φθορά-ειδικά εμπρός-είναι μηδαμινή.Να δούμε πόσο θα αντέξουν...
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  8. #713
    Καλώς τα παιδιά Το avatar του/της liospi
    Εγγραφή
    18/10/2004
    Μηνύματα
    267
    Καλησπέρα στην παρέα
    ήρθε και η δική μου σειρά να αλλάξω ελαστικά στο jazz hybrid
    αυτή την στιγμή φοράω bridgestone και θέλω να τα αλλάξω με κάτι άλλο
    είμαι μεταξύ Continental PremiumContact 5 και Yokohama BluEarth
    το αυτοκίνητο δεν τρέχει πάνω από 140 χλμ/ώρα (και πολλά έβαλα) γιατί φοράει μπαγκαζιέρα οροφής και στο 90% των διαδρομών κουβαλάει όλη την οικογένεια (2+2 μικρά παιδιά)
    είτε για παιδίατρο, είτε για εκδρομές ή διακοπές
    ακούω γνώμες/απόψεις από ναυτιλλομένους :roll:

    *από παλιό μου αυτοκίνητο είχα yokohama s-drive και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος, αν και με τα bluearth δεν έχουν καμία σχέση

  9. #714
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.504
    Το conti το βάζω χρόνια. Δεν έχω παράπονο. Δεν το κυνηγάω γενικά αλλά άμα το κάνω δεν γλιστρά. Πολύ μαλακό λάστιχο σε όλα του (και γόμα και σκελετό, θα πάθεις πλάκα σε σχέση με το bridg) δεν θέλει ζέσταμα και κράτα, απορροφά πολλές λακκούβα αλλά μάγουλιαζει στις στροφές εάν πιέσεις.
    Έτσι όπως λες ότι χρησιμοποιείς το αμάξι θα διάλεγα το eco contact. Το φοράω τώρα σε μεγαλύτερο αμάξι και είναι μια χαρά.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  10. #715
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από liospi Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα στην παρέα
    ήρθε και η δική μου σειρά να αλλάξω ελαστικά στο jazz hybrid
    αυτή την στιγμή φοράω bridgestone και θέλω να τα αλλάξω με κάτι άλλο
    είμαι μεταξύ Continental PremiumContact 5 και Yokohama BluEarth
    το αυτοκίνητο δεν τρέχει πάνω από 140 χλμ/ώρα (και πολλά έβαλα) γιατί φοράει μπαγκαζιέρα οροφής και στο 90% των διαδρομών κουβαλάει όλη την οικογένεια (2+2 μικρά παιδιά)
    είτε για παιδίατρο, είτε για εκδρομές ή διακοπές
    ακούω γνώμες/απόψεις από ναυτιλλομένους :roll:

    *από παλιό μου αυτοκίνητο είχα yokohama s-drive και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος, αν και με τα bluearth δεν έχουν καμία σχέση
    Προτείνω να δεις τα barum (θυγατρική continental) γενικότερα. Στο insight μου, τα επέλεξα λόγω τιμής ειδικής διάστασης και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος.

  11. #716
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/08/2018
    Μηνύματα
    0
    Καλησπέρα παιδιά, θελω την γνώμη σας για τι ελαστικά να βάλω γιατί απο το πολυ ψάξιμο δεν βγαζω ακρη! Το βασικό μου δίλημμα ειναι αν πρεπει να βαλω θερινα-χειμερινα ή 4 εποχων! Μένω Κοζάνη (συνήθως βαρύ χειμώνα) αλλά το αυτοκίνητο δεν το χρησιμοποιώ πολυ μεσα στην πόλη γιατί έχω μηχανή, τα περισσότερα χιλιόμετρα τα κάνω έκτος(περίπου 15χιλ το χρόνο).Εχω το i30 diesel με 195/65/15 διάσταση, φτηνη σχετικα... Θέλω καλό ελαστικό σε θέμα ασφάλειας, δεν με πολυενδιαφερει το πόσο γρήγορα θα φαγωθεί....

  12. #717
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    185/55R15. Αυτοκίνητο πόλης 1.4l, με 1-2 ταξιδάκια των ~1000 χλμ τον χρόνο και ελάχιστη χρήση γενικότερα (~5.000 χλμ/έτος). Προφανώς δεν υπάρχει λόγος για ακριβό ελαστικό, αλλά δε θέλω και να βάλω κάτι φθηνιάρικο, πλας μου αρέσει η "σπορ" - όσο γίνεται με τέτοιο αυτοκίνητο - οδήγηση. Απαραίτητο να κρατάει καλά και στο βρεγμένο. Για προτείνετε.
    Life begins at 45°.

  13. #718
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.278
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    185/55R15. Αυτοκίνητο πόλης 1.4l, με 1-2 ταξιδάκια των ~1000 χλμ τον χρόνο και ελάχιστη χρήση γενικότερα (~5.000 χλμ/έτος). Προφανώς δεν υπάρχει λόγος για ακριβό ελαστικό, αλλά δε θέλω και να βάλω κάτι φθηνιάρικο, πλας μου αρέσει η "σπορ" - όσο γίνεται με τέτοιο αυτοκίνητο - οδήγηση. Απαραίτητο να κρατάει καλά και στο βρεγμένο. Για προτείνετε.
    Φεύγα ρε χορχοδειλε μη σε πάρουνε με τις ντομάτες..αντε και στο fiesta το σου του να σου έδιναν καμία συμβουλή ήταν γληγορο...θες Και σπορ οδήγηση...καγκουρα....
    .
    .
    .
    Spam off

    .
    .
    .
    .Μπορείτε να τον τρελάνετε στην καζούρα η να του πείτε τι λάστιχα να βάλει γιατί είναι ο πλιτσερινης της καρδιάς μας.........εγω ψηφίζω κουρτίνα A
    Throttle that mysterious friend of ours

  14. #719
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.495
    To 1.4L πλέον δεν λέει πολλά για τις επιδόσεις του αυτοκινήτου, γιατί οι δεν είναι όπως πριν από 20 χρόνια που οι κινητήρες αυτής της κατηγορίας ήταν σχεδόν όλοι τετρακύλινδροι ατμοσφαιρικοί βενζίνης.

    Πλέον μπορείς να βρεις σε 1.4 L, από ατμοσφαιρικό τετρακύλινδρο με 75 ίππους μέχρι τρικύλινδρο διπλά υπερτροφοδοτούμενο με 200 ίππους, ακόμα και υβριδικό με ηλεκτρική ενίσχυση, καθώς και με παραλλαγές υγραερίου και diesel.

    Ύστερα έχει να κάνει και με το στήσιμο του αυτοκινήτου και τη μετάδοση (προσθιοκίνητο; ), οπότε το "πόλης" δε λέει πολλά, ώστε να καταλάβουμε τι μπορεί να ορίσει με αυτό κανείς ως σπορ οδήγηση*.

    *Έχω δει χερά με Skoda pickup να πηγαίνει σε ορεινό στροφυλίκι, καλύτερα από το μέσο οδηγό 106 Rallye.

    Όπως έχω γράψει πολλάκις, το σημαντικότερο είναι η συχνή αλλαγή ελαστικών. Καλύτερα ένα καλούτσικο λάστιχο που θα αλλάζεις κάθε δύο χρόνια, παρά ένα κορυφαίο λάστιχο που θα αλλάζεις κάθε 4 χρόνια, ακόμα κι αν κάνεις λίγα χιλιόμετρα. Προσωπικά καταλαβαίνω τη διαφορά στην πρόσφυση σε βρεγμένο οδόστρωμα, ακόμα και στον 1,5 χρόνο.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 15/12/2020 στις 08:54.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  15. #720
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.278
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    To 1.4L πλέον δεν λέει πολλά για τις επιδόσεις του αυτοκινήτου, γιατί οι δεν είναι όπως πριν από 20 χρόνια που οι κινητήρες αυτής της κατηγορίας ήταν σχεδόν όλοι τετρακύλινδροι ατμοσφαιρικοί βενζίνης.

    Πλέον μπορείς να βρεις σε 1.4 L, από ατμοσφαιρικό τετρακύλινδρο με 75 ίππους μέχρι τρικύλινδρο διπλά υπερτροφοδοτούμενο με 200 ίππους, ακόμα και υβριδικό με ηλεκτρική ενίσχυση, καθώς και με παραλλαγές υγραερίου και diesel.

    Ύστερα έχει να κάνει και με το στήσιμο του αυτοκινήτου και τη μετάδοση (προσθιοκίνητο; ), οπότε το "πόλης" δε λέει πολλά, ώστε να καταλάβουμε τι μπορεί να ορίσει με αυτό κανείς ως σπορ οδήγηση*.

    *Έχω δει χερά με Skoda pickup να πηγαίνει σε ορεινό στροφυλίκι, καλύτερα από το μέσο οδηγό 106 Rallye.

    Όπως έχω γράψει πολλάκις, το σημαντικότερο είναι η συχνή αλλαγή ελαστικών. Καλύτερα ένα καλούτσικο λάστιχο που θα αλλάζεις κάθε δύο χρόνια, παρά ένα κορυφαίο λάστιχο που θα αλλάζεις κάθε 4 χρόνια, ακόμα κι αν κάνεις λίγα χιλιόμετρα. Προσωπικά καταλαβαίνω τη διαφορά στην πρόσφυση σε βρεγμένο οδόστρωμα, ακόμα και στον 1,5 χρόνο.
    Ασε να γνωριζω κατι παραπνω μικρο πτηνο μας,ο τυπος θελει καζουρα να ουμε...
    Εξαλλου τα παντα ειναι και θεμα οπτικης,οτι βλεπεις εσυ γρηγορο για τον valentino rossi ειναι μια μαουνα που παει σε slow motion..
    Throttle that mysterious friend of ours

Παρόμοια θέματα

  1. Ελαστικα για TDM 850 μοντελο '94
    από tzic στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2016, 10:14
  2. Ελαστικα για sm 2002
    από ktm640lc4 στο forum KTM
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/03/2006, 15:52
  3. Ελαστικά για Ss 600
    από stokos στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2005, 14:48
  4. Ασφαλεια Για Αυτοκινητο
    από toyota στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2005, 14:23
  5. Ελαστικά για Transalp???
    από petridist στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2004, 13:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF