Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 40

Θέμα: VFR400

  1. #16
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Σε τι σου χρειάζεται τότε το VFR400?
    Ειναι μηχανάκια με πανακριβο μοτεράκι που γυρίζει αφοβα πανω απο 13.000 στροφές, με πανακριβο συστημα κινησης εκκεντροφόρων με γρανάζια, ακριβά μπουζί, και γενικά πολύ δύσκολο στο service λογω του οτι ειναι ενα μινι εργοστάσιο σε πολύ μικρό χώρο.


    Παρε λοιπόν το ψαλίδι απο καποιο τρακαρισμένο VFR η Bros και αστο το υπόλοιπο.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/01/2013
    Μηνύματα
    554
    μα εκει ειναι το θεμα ως κ να ναυαγησει το προτζεκτ ολοοοοο το μηχανακι θα το παρω πιο φθηνα απο ενα μονομπρατσο χεχε οποτε................ δεν νομιζω να χασω
    κ δεν νομιζω να μην πουληθει το υπολοιπο εστω καποια μερη του

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/01/2013
    Μηνύματα
    554
    κ το λινκ που υποσχεθηκα
    http://www.vfrdiscussion.com/forum/i...ion-car-wheel/

  4. #19
    φοβαμαι μηπως παρεις τα ρουλεμαν στα χερια...

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    νομιζω ειναι μια πατεντα για το look μονο

  6. #21
    και εμενα μου αρεσει και εχω κ bros κ το μονομπρατσο δε παιζεται αλλα πανω απο ολα η ασφαλεια...κοιτα το κ αυτο.

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/01/2013
    Μηνύματα
    554
    τι να πω????????? το χω δει σε πολλες μοτο μετατροπη οκ πολυ περισοτερο μονο το μονομπρατσο κ λιγοτερο με τροχο αυτοκινητου αλλα παιζει πολυ εξωτερικο θα δω. Τωρα μονο σκεψεις κ ονειρα
    θα δω................

  8. #23
    χωρις ονειρα δε ζουμε...καλη επιτυχια παντως...

  9. #24
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Να έχεις υπ όψιν οτι αυτα που βλέπεις, πχ στο Link που έβαλες, ειναι με βάση VFR800 το οποίο έχει λάστιχο 180/55 17.
    Το NC24 εχει πίσω λάστιχο 130/70-18, και κατα συνέπεια δεν νομίζω οτι θα καταφέρεις να χωρέσεις την ζάντα και λάστιχο που θέλεις.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thomas tuning Προβολή μηνύματος
    εχεις απολυτο δικιο μετα πο λιγο ψαξιμο στο σαιτεδω βρηκα πως ειναι το nc 24 δεν ξερω μπερδευτηκα γρρρρρρρρρ θα δω ............. ευχαριστω για την αλλαγη
    NC24 βγήκε 1987 και 1988. Το πότε ήρθε και έβγαλε άδεια στην ελλάδα, είναι το 94 μάλλον που σου λέει ο πωλητής.

    Για τεχνικές απορίες ότι θέλεις ρώτα εμένα, να σου απαντήσω, μια και το ξέρω πολύ καλά το μοντέλο.

    Για μεταβίβαση χωρίς να κινείται το μοτό, πας σε ΚΤΕΟ και παίρνεις (απόσο ξέρω, δεν το έχω κάνει) προσωρινό πέρασμα από το ΚΤΕΟ, που και καλά κόπηκες αλλά θα το ξαναπεράσεις (ή κάπως έτσι τέλος πάντων, δεν θυμάμαι την ακριβή ορολογία). Πάρε τηλέφωνο σε ένα ΚΤΕΟ να στο εξηγήσουν. Αν πέσεις σε ΚΤΕΟ που δεν ξέρει την διαδικασία ή την έχει δει βαρώνος που διώχνει δουλειά, πάρε σε άλλο.

    Με το προσωρινό χαρτί, κάνεις μεταβίβαση. Και μετά αφού το κάνεις λειτουργικό το περνάς και κανονικά.

    Εναλλακτικά και με κάποιο ρίσκο, αν ο πωλητής δεν είναι και πολύ σόι άνθρωπος, συνενογιέσαι, να πάρεις μεν την μηχανή εσύ, να την φτιάξεις, και όταν είναι έτοιμη να περάσει κτεο κανονικά, κάνετε και την μεταβίβαση. Αλλά αυτό προυποθέτει πωλητή τίμιο και συνεργάσιμο.

  11. #26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thomas tuning Προβολή μηνύματος
    ευχαριστω για τις πληροφοριες αλλα εγω θελω να το μετατρεψω σε street fighter οποτε αυτα που εχω σκοπο να κρατησω απο το vfr ειναι σκελετος -μοτερ πισω ψαλιδι ολααααααααα τα υπολοιπα................. στον κουβα
    κ το θελω μονο κ μονο για το μονομπρατσο μιας κ θα του βαλω τροχο 17αρι απο αυτοκινητο για να μπει 225-235 πισω λαστιχο
    .Γινεται το εχω δει
    αλλαγη οοολο το υποπλαισιο ουρα αλλη upside down μπροστινο τεσπα αν το αποφασισω ξεκιναω γολγοθα αλλα αν το ξεκινησω κ δεν φαω κανα παπα με ανταλλακτικα του μοτερ τοτε ΘΑ ΓΙΝΕΙ!!!!!!!!!!!!!!
    Δεν χωράει τόσο φαρδύς τροχός, θα βρήσκει στο ψαλίδι. Με 16mm οφσετ κεντράρει ο τροχός στο NC24, τι τροχό αυτοκινήτου θα βρεις να βάλεις; Ή θα βάλεις τίποτα προεκτάσεις, και θα σου κάνει μοχλό στα ρουλεμάν που θα στα διαλυσει σε 1000km;

    Επιπλέον έχει δέσιμο 4x98 θα βρεις ζάντα αυτοκινητάδικη τέτοια; Όλες οι 4ρες έχουν 4x100...

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/01/2013
    Μηνύματα
    554
    το καρε δεν ειναι προβλημα εχω ηδη στα χερια μου μπουλονια μετατροπης απο 98 σε 100 καρε κ εχω ηδη την προσθηκη ( καταλειπα απο το μαγαζι που ειχα με μετατροπες αυτοκινητου) κ ζαντα 17χ7 με 42 οφσετ κ μια προσθηκη 25 μμ το περνει οριακα το 200αρι λαστιχο αλλα το παιρνει τωρα αν το διαλυσει σε 1000 κμ .τι να πω? αλλωστε τοσα κανω περιπου ολο το καλοκαιρι οποτε.............. αν κ δεν νομιζω να τιναξει ρουλεμαν τοοοοσοοοοο συντομα.Οκ πιο ευκολα αλλα οχι τοσο συντομα.
    Αλλωστε ακομα το σκεφτομαι οχι πολυ βεβαια μιας κ μαλλον ειμαι ετοιμος να το παρω ,μαλλον να τα παρω μιας κ υπαρχουν 2 ιδια μηχανακια χεχε
    ααα κ τα μηχανακια δεν ειναι απο εμπορο αλλα απο ας πουμαι γνωστο τα εχει παρατημενα κ τα 2 εδω κ πολλα χρονια ειχε πεσει με το ενα κ αγορασε το αλλο κτλ κτλ τεσπα αυριο θα δω αν περνει ενα απο τα 2 μπροστα , αν τοτε μαλλον θα τα παρω ιδωμεν............

  13. #28
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thomas tuning Προβολή μηνύματος
    το καρε δεν ειναι προβλημα εχω ηδη στα χερια μου μπουλονια μετατροπης απο 98 σε 100 καρε κ εχω ηδη την προσθηκη ( καταλειπα απο το μαγαζι που ειχα με μετατροπες αυτοκινητου) κ ζαντα 17χ7 με 42 οφσετ κ μια προσθηκη 25 μμ το περνει οριακα το 200αρι λαστιχο αλλα το παιρνει τωρα αν το διαλυσει σε 1000 κμ .τι να πω? αλλωστε τοσα κανω περιπου ολο το καλοκαιρι οποτε.............. αν κ δεν νομιζω να τιναξει ρουλεμαν τοοοοσοοοοο συντομα.Οκ πιο ευκολα αλλα οχι τοσο συντομα.
    Αλλωστε ακομα το σκεφτομαι οχι πολυ βεβαια μιας κ μαλλον ειμαι ετοιμος να το παρω ,μαλλον να τα παρω μιας κ υπαρχουν 2 ιδια μηχανακια χεχε
    ααα κ τα μηχανακια δεν ειναι απο εμπορο αλλα απο ας πουμαι γνωστο τα εχει παρατημενα κ τα 2 εδω κ πολλα χρονια ειχε πεσει με το ενα κ αγορασε το αλλο κτλ κτλ τεσπα αυριο θα δω αν περνει ενα απο τα 2 μπροστα , αν τοτε μαλλον θα τα παρω ιδωμεν............
    Οπότε παίρνεις το ρίσκο να καβαλάς και να σου διαλυθεί ο πίσω τροχός....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #29
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Αν ισχύει ακόμα το παρακάτω, τότε δεν απαιτείται ΚΤΕΟ για τη μεταβίβαση:

    http://www.moto.gr/forums/showthread...=1#post2251770

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/01/2013
    Μηνύματα
    554
    δυστηχως ειναι απαραιτητη προυποθεση εδωσα μια βεσπα πριν ενα χρονο την εκανε κομματια για αναπαλαιωση κ οταν πηγαμε για μεταβιβαση δεν................... με ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!!!!!!! κ τρεχαμε να βρουμε νομο χωρις κτεο γιατι εκει γινεται μιας κ δεν εχει κτεο για μοτο, αν εχει ............. αστο δεν...............

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 4 ΕΙΔΗ Vfr400
    από Πολυμήχανος στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 21/12/2018, 23:28
  2. VFR400 89' gas tank
    από nickald στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2007, 20:06
  3. vfr400 problima me strofometro
    από mob rules στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/02/2007, 22:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF