Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 40 από 40

Θέμα: VFR400

  1. #31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thomas tuning Προβολή μηνύματος
    το καρε δεν ειναι προβλημα εχω ηδη στα χερια μου μπουλονια μετατροπης απο 98 σε 100 καρε κ εχω ηδη την προσθηκη ( καταλειπα απο το μαγαζι που ειχα με μετατροπες αυτοκινητου) κ ζαντα 17χ7 με 42 οφσετ κ μια προσθηκη 25 μμ το περνει οριακα το 200αρι λαστιχο αλλα το παιρνει τωρα αν το διαλυσει σε 1000 κμ .τι να πω? αλλωστε τοσα κανω περιπου ολο το καλοκαιρι οποτε.............. αν κ δεν νομιζω να τιναξει ρουλεμαν τοοοοσοοοοο συντομα.Οκ πιο ευκολα αλλα οχι τοσο συντομα.
    Αλλωστε ακομα το σκεφτομαι οχι πολυ βεβαια μιας κ μαλλον ειμαι ετοιμος να το παρω ,μαλλον να τα παρω μιας κ υπαρχουν 2 ιδια μηχανακια χεχε
    ααα κ τα μηχανακια δεν ειναι απο εμπορο αλλα απο ας πουμαι γνωστο τα εχει παρατημενα κ τα 2 εδω κ πολλα χρονια ειχε πεσει με το ενα κ αγορασε το αλλο κτλ κτλ τεσπα αυριο θα δω αν περνει ενα απο τα 2 μπροστα , αν τοτε μαλλον θα τα παρω ιδωμεν............
    Βρε ότι θα συνδεθεί θα συνδεθεί, ο τροχός όμως μετά θα είναι στο πλάι, όχι στον άξονα της μοτοσυκλέτας. Τι να το κάνεις αυτό;

    Στο NC24, επειδή το έχω κάνει, ξέρω, οριακά το 150 λάστιχο βρήσκει. Πρώτα βρήσκει η αλυσίδα , αυτό πες το βολεύεις με αποστάτες στο γρανάζι κίνησης να έρθει πιο έξω, μετά βρήσκει στο ψαλίδι, και εκεί πια θέλει κόψιμο το μέσα τοίχωμα στο ψαλίδι και κόλλημα πλάκα από μέσα.

    Δεν σου κάνει το ψαλίδι NC24 για αυτό που θέλεις, είναι πολύ στενό και μαζεμένο, ψάξε ψαλίδι για VFR800.

  2. #32
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Κανένας σεβασμός στο ωραιότερο μηχανάκι έβερ. Γιατί να το κανιβαλίσεις ρε φίλε όταν έχεις τόσα άλλα μηχανάκια να παίξεις??? Και με τόσες δυσκολίες που θα συναντήσεις όπως λένε όσοι έχουν πειραματιστεί.

    Κάνε μια όμορφη ανακατασκευή να γουστάρουμε όλοι και περισσότερο εσύ που θα το καβαλήσεις.

    Γνώμη μου.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Κανένας σεβασμός στο ωραιότερο μηχανάκι έβερ. Γιατί να το κανιβαλίσεις ρε φίλε όταν έχεις τόσα άλλα μηχανάκια να παίξεις??? Και με τόσες δυσκολίες που θα συναντήσεις όπως λένε όσοι έχουν πειραματιστεί.

    Κάνε μια όμορφη ανακατασκευή να γουστάρουμε όλοι και περισσότερο εσύ που θα το καβαλήσεις.

    Γνώμη μου.
    +1

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/01/2013
    Μηνύματα
    554
    μεμπριζωνεται για restoring??????????
    λοιπον μπηκα σε ενα φορουμ για τα vfrf 400 μονο κ ειδα πολλα που δεν μου αρεσαν πολλες ελειψεις ανταλακτικων ακομα κ εξωτερικο φαντασου ελλαδα
    γρρρρρρρρρρρρρρρ μπρερδικλωθηκα χαχααχ θα δω τι θα τι θα κανω αλλα κολησα λιγο γμτ στο μοτο αυτο
    τεσπα
    σας ευχαριστω για τις συμβουλες προτροπες κ ο οσους με απετρεψαν θα δωωωω

  5. #35
    Ημίκουλο μέλος Το avatar του/της KostasV2
    Εγγραφή
    20/09/2011
    Μηνύματα
    1.515
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Κανένας σεβασμός στο ωραιότερο μηχανάκι έβερ. Γιατί να το κανιβαλίσεις ρε φίλε όταν έχεις τόσα άλλα μηχανάκια να παίξεις??? Και με τόσες δυσκολίες που θα συναντήσεις όπως λένε όσοι έχουν πειραματιστεί.

    Κάνε μια όμορφη ανακατασκευή να γουστάρουμε όλοι και περισσότερο εσύ που θα το καβαλήσεις.

    Γνώμη μου.
    Εντάξει, δεν είναι και NC30...

    Συμφωνώ πάντως με αυτό που λες. Κρίμα το μηχανάκι.

  6. #36
    Οντως, δεν είναι και NC30... δεν είναι όμως και για να το καταστρέψεις έτσι που το μελετάς. Δεν έχουν μείνει και πολλά, κρίμα είναι.

    Όσο για μπρίζωμα για πρότζεκτ, καλό διάβασμα φίλος, αυτό είναι ένα από τα δικά μου

    http://www.vfrh.net/t862-topic

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/01/2013
    Μηνύματα
    554
    ευχαριστω πολυυυυ για το λινκ πολυμηχανος πιστευω θα με βοηθησει πολυ κ ναι μαλλον για ριστορ το παω

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/02/2013
    Μηνύματα
    145
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Πολυμήχανος Προβολή μηνύματος
    Δεν χωράει τόσο φαρδύς τροχός, θα βρήσκει στο ψαλίδι. Με 16mm οφσετ κεντράρει ο τροχός στο NC24, τι τροχό αυτοκινήτου θα βρεις να βάλεις; Ή θα βάλεις τίποτα προεκτάσεις, και θα σου κάνει μοχλό στα ρουλεμάν που θα στα διαλυσει σε 1000km;

    Επιπλέον έχει δέσιμο 4x98 θα βρεις ζάντα αυτοκινητάδικη τέτοια; Όλες οι 4ρες έχουν 4x100...
    4χ98 εχουν τα ιταλικα fiat lancia alfa romeo υπαρχουν και μπουλονια μετατροπης απο 98 σε 100 καρε

  9. #39
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Θωμα εχει ενα καλουτσικο στην Βεροια για restore. στειλε πμ να σε πω. εχω δει στο νετ με 200αρα ζαντα αλλα ηταν ψαλιδι απο 750. 235 λαστιχο ειναι υπερβολικο απο ολες τις αποψεις. αν βαλεις καποια ζαντα αυτοκινητου θελει λαστχο μηχανης για να ειναι ανθρωπινο. 200αρι λαστιχο μηχανης ειναι σχετικα ακριβο. αν ειναι τοσο καλη ευκαρια καντο απλα να περπαταει και βολτες στο αιγινιο... η ξερουμε κι οι δυο εναν κοντουλη μαστορα που του βαζω φυτιλια για track bike κι αιγινιο κλπ... αλλα ειναι κοντρακιας ο πουστης... δωστου το... θα βρουμε αλλο για fighter..

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/01/2013
    Μηνύματα
    554
    χαχα καλα τα λες φιλος το εψαξα κ οντως στο 750 μπαινει 200αρι μεχρι εκει οχι κ ασχημα ομως ε????????????? τεσπα μαλλον ναυαγει το σχεδιο λογω του οτι αλλαξε τιμη ο ιδιοκτητης κ χαλαστηκα πολυ
    οχι τοσο για τα ευρα αλλα δωσαμε χερια............................... τεσπα

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. 4 ΕΙΔΗ Vfr400
    από Πολυμήχανος στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 21/12/2018, 23:28
  2. VFR400 89' gas tank
    από nickald στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2007, 20:06
  3. vfr400 problima me strofometro
    από mob rules στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/02/2007, 22:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF