Σελίδα 7 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 116

Θέμα: Γιατί ρε μάστορα..??

  1. #91
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Ρε μιλαμε ειμαι γκαντεμοσαυρος.......και που να βρεθούμε να σου πω για αλλά που δεν γράφονται. ......
    Να πω
    Να πω....


    Τις αντιπροσωπείες τις έχω κόψει προ πολλού.
    Παθών και στην Peugeot και στην Subaru
    Μου ζήτησαν 800 για 4 Αμορτισερ, 80 για περαστικά, 50 για ευθυγράμμιση, και 100 εργατικά.
    Τα πήρα 350 από Αγγλία, και με 50 περαστικά και ευθυγράμμιση καθάρισα.
    Προχτές έκανα σέρβις
    4lt λάδια 5w40
    Φίλτρο λαδιού
    Φίλτρο βενζίνης
    4 μπουζί denso iridium
    Σύνολο 160.
    Θέλετε τιμή αντιπροσωπείας?
    300 στρογγυλά.
    Και σε ερώτηση για ιμάντα χρονισμου, τεντωτηρες, αντλία νερού
    Κρατηθείτε
    440+φπα
    Και + ανάλογα εργατικά
    Το ίδιο σετ ανταλλακτικά από scoobyworld. uk 190 με μεταφορικά
    Κάτι άλλο????

  2. #92
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.964
    Δημήτρη, οι τιμές από μόνες τους δεν λένε κάτι... είναι λογικότατο να κάνει 800 εδώ και 350 Αγγλία, γιατί άλλα τα μεγέθη της Αγγλίας και της αγγλικής αγοράς και άλλα τα εδώ μεγέθη. Το θέμα είναι αυτό που πληρώνεις ή χρυσοπληρώνεις να έχει αντίκρυσμα. Άλλο να πληρώνεις χαβιάρι και να σου φέρνουν χαβιάρι και άλλο να πληρώνεις χαβιάρι και να σου φέρνουν club sandwich από τα Mc Donalds. Οι αντιπροσωπείες είναι πονεμένη ιστορία που θέλει 1 και 2 thread από μόνη της. Την προηγούμενη φορά που πήγα για service το ΙΧ μπήκαν μέσα οι κουστουμαρισμένοι από τα κεντρικά της Skoda και ανερυθρίαστα μπροστά μου άρχισαν μετά από ώρα να λένε στον ιδιοκτήτη "καλά τα πας, τους δαγκώνεις κανονικά τους πελάτες, συγχαρητήρια έχεις πουλήσει αυτό το μήνα τόσα τακάκια ενώ δεν χρειαζόταν να τα αλλάξουν, τόσα φίλτρα, τόσα το ένα, τόσα το άλλο... στο τέλος μόνο του έβαλαν χέρι γιατί τον τελευταίο μήνα του πήγαν μερικοί πελάτες δικά τους λάδια και δεν τους άλλαξε γνώμη να βάλουν αυτά της αντιπροσωπείας"... Κι ευχαριστημένος να είμαι, υπάρχει πιθανότητα να πάω πάλι εκεί τώρα που έληξε η εγγύηση; Δεν είναι θέμα τιμής, είναι θέμα κοροϊδίας και μόνο!!!

  3. #93
    Μέλος Το avatar του/της Road Pirat
    Εγγραφή
    01/11/2015
    Μηνύματα
    356
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Δημήτρη, οι τιμές από μόνες τους δεν λένε κάτι... είναι λογικότατο να κάνει 800 εδώ και 350 Αγγλία, γιατί άλλα τα μεγέθη της Αγγλίας και της αγγλικής αγοράς και άλλα τα εδώ μεγέθη. Το θέμα είναι αυτό που πληρώνεις ή χρυσοπληρώνεις να έχει αντίκρυσμα. Άλλο να πληρώνεις χαβιάρι και να σου φέρνουν χαβιάρι και άλλο να πληρώνεις χαβιάρι και να σου φέρνουν club sandwich από τα Mc Donalds. Οι αντιπροσωπείες είναι πονεμένη ιστορία που θέλει 1 και 2 thread από μόνη της. Την προηγούμενη φορά που πήγα για service το ΙΧ μπήκαν μέσα οι κουστουμαρισμένοι από τα κεντρικά της Skoda και ανερυθρίαστα μπροστά μου άρχισαν μετά από ώρα να λένε στον ιδιοκτήτη "καλά τα πας, τους δαγκώνεις κανονικά τους πελάτες, συγχαρητήρια έχεις πουλήσει αυτό το μήνα τόσα τακάκια ενώ δεν χρειαζόταν να τα αλλάξουν, τόσα φίλτρα, τόσα το ένα, τόσα το άλλο... στο τέλος μόνο του έβαλαν χέρι γιατί τον τελευταίο μήνα του πήγαν μερικοί πελάτες δικά τους λάδια και δεν τους άλλαξε γνώμη να βάλουν αυτά της αντιπροσωπείας"... Κι ευχαριστημένος να είμαι, υπάρχει πιθανότητα να πάω πάλι εκεί τώρα που έληξε η εγγύηση; Δεν είναι θέμα τιμής, είναι θέμα κοροϊδίας και μόνο!!!
    Και να μην έχει λήξει η εγγύηση δεν είσαι υποχρεωμένος να πας στην αντιπροσωπία είναι οδηγία της ΕΕ

  4. #94
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Road Pirat Προβολή μηνύματος
    Και να μην έχει λήξει η εγγύηση δεν είσαι υποχρεωμένος να πας στην αντιπροσωπία είναι οδηγία της ΕΕ
    Το γνωρίζω πολύ καλά, ισχύει κανονικά αρκεί ο μάστορας να είναι εγγεγραμμένος στο επίσημο μητρώο του κλάδου του βέβαια, το θέμα όμως είναι ότι εδώ στο Ελλαδιστάν εάν κάτσει η στραβή και δεν έχεις πάει σε εξουσιοδοτημένο βρίσκουν κάθε πιθανή και απίθανη δικαιολογία για να μην ισχύσει η εγγύηση. Εδώ π.χ. αγοράζεις Η/Υ από Αγγλία και τον πας στο επίσημο service εντός εγγύησης και σου λένε "το έχετε αγοράσει από αλλού, να πάτε να σας το φτιάξουν εκεί που το αγοράσατε".

  5. #95
    κουτακιας Το avatar του/της annateo
    Εγγραφή
    10/04/2012
    Μηνύματα
    82
    θα συμφωνήσω με πολλούς.
    Απλά να προσθέσω οτι έχω δει και πολλούς να στραβώνουν όταν ο μάστορας ανοίγει βιβλίο, και προτιμούν κάποιον που τα ξέρει απ έξω.

    όπως και με τιμές πολλών ανταλλακτικων να φταίει η κεντρική αντιπροσωπεια εισαγωγής και οχι το οποιοδήποτε εξουσιοδοτημενο.

  6. #96
    Μέλος Το avatar του/της IRAKLIS VOLOS
    Εγγραφή
    27/04/2012
    Μηνύματα
    41

    ΕΓΓΥΗΣΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.ΠΡΙΝ ΚΑΙΡΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ODYSSEY ΓΙΑ ΤΟ VARADERO ΜΟΥ ΜΕ 36 ΜΗΝΕΣ ΕΓΓΥΗΣΗ.ΒΓΕΝΗ ΛΟΙΠΟΝ OF ΕΠΙΚΟΙΝΟΝΩ ΜΕ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΟΥ ΛΕΗ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΗΛΩ ΑΠΟ ΒΟΛΟ ΑΘΗΝΑ ΜΕ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΕΞΟΔΑ.ΤΗΝ ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΗΛΕΦΟΝΩ ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ!!!!!!!!!ΜΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΜΑ@ΚΕΣ ΧΑΛΑΕΙ Η ΠΙΑΤΣΑ

  7. #97
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/05/2012
    Μηνύματα
    188
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Δημήτρη, οι τιμές από μόνες τους δεν λένε κάτι... είναι λογικότατο να κάνει 800 εδώ και 350 Αγγλία, γιατί άλλα τα μεγέθη της Αγγλίας και της αγγλικής αγοράς και άλλα τα εδώ μεγέθη.
    Τι εννοείς άλλα τα μεγέθη εδώ και άλλα Αγγλία ?
    Δηλαδή αν το αγοράσει ο χ μαγαζάτορας (στην Ελλάδα) απο το ίδιο μαγαζί που το πουλάει 350 στην Αγγλία μετά πόσο θα το πουλήσει εδώ ?
    Πρέπει δηλαδή να βγάλει 200 τις εκατό κέρδος επειδή είναι άλλα τα μεγέθη ?

  8. #98
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Το γρανάζι φταίει Τόλη, αυτό είναι. Εντάξει μάστορα, παράγγειλε το και φτιάξε το.
    -Έτοιμο το μηχανάκι Τόλη.
    (θεώρησα δεδομένο πως θα το δοκίμασε πρώτα)
    -Πόσο κάνει; Ορίστε, θα το πάρω αύριο, ευχαριστώ.
    Σήμερα λοιπόν, το μηχανάκι κάνει ακριβώς ότι και όταν χάλασε. Του το άφησα πάλι να το φτιάξει. Τον πληρώνω αυτή τη φορά ή τουφεκάω με τη λογική ότι δική του λάθος διάγνωση και μη επιτυχής επισκευή, δικά μου λεφτά όμως.

  9. #99
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Αν μπορεί να συνδέσει το γρανάζι με τη βλάβη, θα σου πει οτι έφταιγε ΚΑΙ το γρανάζι.

    Αν δε μπορεί, θα σου πει οτι ήθελε και το γρανάζι αλλαγή ανεξάρτητα με τη βλάβη!

    Στη δευτερη περίπτωση του λες οτι δε σε νοιάζει αν το γρανάζι ήθελε αλλαγή ή όχι και οτι εσύ του το πήγες για να σου επισκευάσει τη συγκεκριμένη βλάβη.
    Στην πρώτη περίπτωση πες του οτι τέτοιες μαλακίες ξέρεις να λες και 'συ!

    Και στις δύο περιπτώσεις, πες του ότι είσαι διατεθειμένος να του πληρώσεις το ανταλλακτικό αλλά όχι την εργασία. Τα υπόλοιπα χρήματα που του έδωσες να συνυπολογιστούν σε αυτά που θα σου ζητήσει τη δεύτερη φορά!

    Αν και ο ίδιος είναι εντάξει θα σου προτείνει από μόνος του το ίδιο, κάνοντάς σου μάλιστα την καλύτερη τιμή για το γρανάζι που σου άλλαξε χωρίς να χρειάζεται. Το βρίσκω δίκαιο καθότι και εσύ έχεις καινούριο ανταλλακτικό (ακόμα και αν δεν χρειαζόταν ακόμα αλλαγή) και αυτός δεν είναι θεούλης ώστε να μη κάνει ποτέ λάθος.
    Sent from me using a computer.

  10. #100
    d.m.w.t.l. Το avatar του/της congate7
    Εγγραφή
    02/06/2012
    Μηνύματα
    877
    Και το πήγες στον ίδιο ε;
    O παππούλης


    Θα πάω σε ένα νησί, να ψαρεύω πρόκες.

  11. #101
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Το πήγα στον ίδιο γιατί αυτός θα ξέρει τι παπαριά έκανε ή δεν έκανε ωστε, να φερθεί αναλόγως.
    Φίου φίου φι φι φίου

  12. #102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Το πήγα στον ίδιο γιατί αυτός θα ξέρει τι παπαριά έκανε ή δεν έκανε ωστε, να φερθεί αναλόγως.
    U have too much trust in people,my friend...
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  13. #103
    d.m.w.t.l. Το avatar του/της congate7
    Εγγραφή
    02/06/2012
    Μηνύματα
    877
    Δες και πόσο κοντά έπεσε στο πρόβλημα με την πρώτη διάγνωση και δες ρε φίλε. Εγώ δε θα το ξαναπήγαινα.
    O παππούλης


    Θα πάω σε ένα νησί, να ψαρεύω πρόκες.

  14. #104
    Δεν είναι κακή επιλογή να προσπαθείς να ολοκληρώσεις μια υπόθεση με τον (όποιο) μάστορα την έχεις ξεκινήσει..

  15. #105
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yes-u Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι κακή επιλογή να προσπαθείς να ολοκληρώσεις μια υπόθεση με τον (όποιο) μάστορα την έχεις ξεκινήσει..
    +649

    Οτι ειπε ο Νταζ πιο πανω..
    Quod me nutrit... me destruit.....

Σελίδα 7 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γιατί ρε αδέρφια;
    από McGyver στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 10/04/2006, 09:32
  2. ΟΧι Ρε Μαστορα
    από tai στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2004, 21:41
  3. Γιατί ρε γ@μ$&$&&&.....1;;;;
    από powerphot στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/06/2004, 19:56
  4. Γιατι ρε γαμωτο......
    από gcrook στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2004, 23:19
  5. Γιατί ρε παιδιά???
    από Wizard13 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 26/03/2004, 14:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF