Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 30

Θέμα: Innova 125, γνώμες περί ανταλλαγής

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607

    Innova 125, γνώμες περί ανταλλαγής

    Αρκετοί ξέρετε οτι εχω βαλει να δωσω το CBR. Οι λόγοι πολλοι, κυρίως το οικονομικό και οι πολλες ωρες στη δουλειά που δε μου επιτρέπουν βόλτες δυστυχώς!

    Μπλα μπλα... με εχουν παρει αρκετα τηλέφωνα, κατι ανταλλαγές περίεργες κλπ κλπ, παζάρια του τυπου "φιλαράκι να σου δώκω τρεις χήνες να το τσιμπήσω που το χω κάψα" και τέτοια...
    Ειδα κι αποειδα και έβαλά και το σενάριο της ανταλλαγής στο παιχνίδι με κανενα παπί ή σκούτερ και διαφορά με το σκεπτικό (παρόλο που στη δουλειά κινούμαι αναγκαστηκά με το αμάξι) "ας υπάρχει και ενα μικρό διτροχο, που ξέρεις?"

    Με πήρε λοιπόν καποιος και θελει να το δει, να δω κι εγω το Innova 125 του 2005 που έχει (δε ρωτησα αλλα φαντάζομαι δεν ειναι το injection) και αν μας αρεσουν αμφοτερα τα μοτορια να τραμπάρουμε και να μου δωσει και 3 χιλιάρικα
    Τιμη ανταλλαγής εχω βαλει τα 4.000 εγω, τουτέστιν ενα χιλιαρικο το παπι το οποιο εχει 57000 χλμ

    Ξαναλεω εγω οτι το πιθανοτερο ειναι το παπι να καθεται εντελως οποτε και θα μπει αγγελία την ιδια μερα... τεσπα, το θεμα ειναι αλλο βασικα...

    Τί λεει αυτο το πράμα? Με μια προχειρη αναζήτηση που εκανα, ολο για προβληματακια διαβασα! Το εχει κανεις να μου πει? Απ οτι ειδα και σε γνωστο site αγγελιων, εκει παιζουν τα φραγκα τους με τα injection 200-300 ευρω παραπανω (χρονολογιες βεβαια 07+...)


  2. #2
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    ερώτηση:
    η τιμή ανταλλαγής είναι ίδια με την τιμή μετρητοίς ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    ερώτηση:
    η τιμή ανταλλαγής είναι ίδια με την τιμή μετρητοίς ;
    οχι αλλα δεν μπορει να το παρει στην τιμη μετρητοις

  4. #4
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    ναι βρε
    εσύ λες ανταλλαγή 4, και ζητάς 3,Χ κασέρι
    από ότι λες, και το παπί για σπρώξιμο το έχεις
    τώρα καλό, κακό, το παπί, μάλλον δε σε καίει, αν εν πρώτοις είναι εντάξει, αφού παίζει στο χιλιάρικο, το βάζεις μια χήνα, και ήδη έχεις πάρει 4 χιλιάρικα
    αν δε φύγει, το βάζεις λιγότερο, λογικά πάνω από το 0,Χ που ζητάς για το CBR μετρητοίς
    ε στην χειρότερη όλων, αν θες να το ξεφορτωθείς, το βάζεις λίγο λιγότερο από το 0,Χ οπότε λογικά φεύγει στο φτερό, άντε και έχασες 100~150 ευρά, έχωντας πάρει ψιλό - άμεσα το 3άρι
    τα λέω καλά ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    ναι βρε
    εσύ λες ανταλλαγή 4, και ζητάς 3,Χ κασέρι
    από ότι λες, και το παπί για σπρώξιμο το έχεις
    τώρα καλό, κακό, το παπί, μάλλον δε σε καίει, αν εν πρώτοις είναι εντάξει, αφού παίζει στο χιλιάρικο, το βάζεις μια χήνα, και ήδη έχεις πάρει 4 χιλιάρικα
    αν δε φύγει, το βάζεις λιγότερο, λογικά πάνω από το 0,Χ που ζητάς για το CBR μετρητοίς
    ε στην χειρότερη όλων, αν θες να το ξεφορτωθείς, το βάζεις λίγο λιγότερο από το 0,Χ οπότε λογικά φεύγει στο φτερό, άντε και έχασες 100~150 ευρά, έχωντας πάρει ψιλό - άμεσα το 3άρι
    τα λέω καλά ;
    Βρε καλα τα λες, για το παπί μη το φαω εντελως καπελο δε μου λες ομως!

    Ειναι μπουρδελο ή οκ, παλευεται?

  6. #6
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.879
    Να σου δωκω το fazer1000 και το cbr125 να τα κανουμε ανταλλαγη.

    Μλκ με τρελενει το μηχανακι σου!!

  7. #7
    Πρέπει να είσαι πολύ απελπισμένος για να αποκτήσεις ινόβα μεταχείρω...

  8. #8
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    εγώ το έκρινα μόνο ως ένα μηχανάκι χόντα, και δη παπί, που σκέφτεσαι να το σπρώξεις
    χωρίς να το ξέρω καν, θεωρώ με απλή λογική, ότι θα πουληθεί, ειδικά αν το κατεβάσεις και λίγο κάτω από τον μ.ο., και από ότι κατάλαβα, και πάλι κερδισμένος θα είσαι
    ας πει και κανείς που το έχει τι παίζει

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zephyr1 Προβολή μηνύματος
    Να σου δωκω το fazer1000 και το cbr125 να τα κανουμε ανταλλαγη.

    Μλκ με τρελενει το μηχανακι σου!!
    κι εμενα με τρελαινει αλλα δεν παιζει και το σεναριο!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Πρέπει να είσαι πολύ απελπισμένος για να αποκτήσεις ινόβα μεταχείρω...
    ουπς!

  10. #10
    Ρε συ μήτσε, τόσα παπιά, ινόβα?

  11. #11
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Ρε συ μήτσε, τόσα παπιά, ινόβα?
    ε αφού αυτός του δίνει λεφτά βρε, τι να σου κάνει ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  12. #12
    Διατύπωσα άποψη, νο οφενς.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Ρε συ μήτσε, τόσα παπιά, ινόβα?
    αμα μπορουσα να επιλεξω ρε θα το ανταλλασα με 2 προβατινες, χαμενε! αυτο μας καθεται!

  14. #14
    Η αλήθεια είναι πως για τα Ιννοβα έχουν ακουστεί πολλά και δεν είναι με τίποτα τυχαίο. Από την άλλη δεν μπορώ να μην αναφέρω την περίπτωση του Ιννοβα που αγόρασα το '04 αν θυμάμαι καλά εγώ και έδωσα το '05 στον πατέρα μου για να του φάω το ΑΧ-1 που τραμπαρα εντελει με το πρώτο μου Τρανσαλπ.. μπέρδεμα ε;

    Τεσπά αυτό το Ιννοβα το πήρε στα χέρια του με κάτι ψιλά χιλιόμετρα και το έχει μέχρι σήμερα ο φαδερ με πάνω από 70 στο χιλιομετρητη, με συντήρηση που δεν θα έκανε ούτε αυτος που θα δοκίμαζε πόσο ασπαστο είναι ενα c50 (έλα υπερβολές..) κι όμως το μβουρδελακι δουλεύει χαρτί. Χωρις μλκιες και απόλυτα σοβαρά τώρα, λαδια ζητημα αν του άλλαζε κάθε 10, μόνο που συμπλήρωνε κατά καιρούς, μπουζί ανάθεμα κι αν έβαλε 2 όλα αυτά τα χρόνια, με μπαγκαζιερα μεγαλυτερη απ'την 48αρα που εχω στο Τρανσαλπ (αφου του τρυπαγε συνεχεια το λάστιχο ), βαλβίδες; Τι είναι αυτό; Να μη σου πω για το ρελαντί που το έχει μονίμως υπό του μηδενός, βάζεις δίπλα ΜΖ250 και νομίζεις ότι δουλεύει κόκκινα..

    Ρε'συ σε σημείο να με βλέπει να αφήνω τα μηχανάκια μου στα συνεργεία για γενικό μια φορά το χρόνο και να με κοροϊδεύει λέμε, α ρε γερο

    Πιθανότατα θα το θυμάσαι Χίο, αφού έχεις έρθει σπίτι μετά το '05.. ναι αυτό το μπλε με τη ντουλάπα πίσω απ'τη σέλα, ζει ακόμα ρε. Και βασιλεύει.. μη σου πω..

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από makis206 Προβολή μηνύματος
    Η αλήθεια είναι πως για τα Ιννοβα έχουν ακουστεί πολλά και δεν είναι με τίποτα τυχαίο. Από την άλλη δεν μπορώ να μην αναφέρω την περίπτωση του Ιννοβα που αγόρασα το '04 αν θυμάμαι καλά εγώ και έδωσα το '05 στον πατέρα μου για να του φάω το ΑΧ-1 που τραμπαρα εντελει με το πρώτο μου Τρανσαλπ.. μπέρδεμα ε;

    Τεσπά αυτό το Ιννοβα το πήρε στα χέρια του με κάτι ψιλά χιλιόμετρα και το έχει μέχρι σήμερα ο φαδερ με πάνω από 70 στο χιλιομετρητη, με συντήρηση που δεν θα έκανε ούτε αυτος που θα δοκίμαζε πόσο ασπαστο είναι ενα c50 (έλα υπερβολές..) κι όμως το μβουρδελακι δουλεύει χαρτί. Χωρις μλκιες και απόλυτα σοβαρά τώρα, λαδια ζητημα αν του άλλαζε κάθε 10, μόνο που συμπλήρωνε κατά καιρούς, μπουζί ανάθεμα κι αν έβαλε 2 όλα αυτά τα χρόνια, με μπαγκαζιερα μεγαλυτερη απ'την 48αρα που εχω στο Τρανσαλπ (αφου του τρυπαγε συνεχεια το λάστιχο ), βαλβίδες; Τι είναι αυτό; Να μη σου πω για το ρελαντί που το έχει μονίμως υπό του μηδενός, βάζεις δίπλα ΜΖ250 και νομίζεις ότι δουλεύει κόκκινα..

    Ρε'συ σε σημείο να με βλέπει να αφήνω τα μηχανάκια μου στα συνεργεία για γενικό μια φορά το χρόνο και να με κοροϊδεύει λέμε, α ρε γερο

    Πιθανότατα θα το θυμάσαι Χίο, αφού έχεις έρθει σπίτι μετά το '05.. ναι αυτό το μπλε με τη ντουλάπα πίσω απ'τη σέλα, ζει ακόμα ρε. Και βασιλεύει.. μη σου πω..

    μετα απ ολα αυτα που του εχει κανει νομιζω ηρθε η ωρα να παρει ενα πιο καινουργιο! Τι λες? να του πουλησω το δικο μου?


Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Kaze-R 115 VS Honda Innova 125
    από cooltzo στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 02/08/2015, 17:16
  2. Innova 125 ΑΠΟΤΥΧΙΑ
    από ΜΗΤΣΟΣΚΥΛΟΣ στο forum Honda
    Απαντήσεις: 170
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2012, 16:00
  3. Ερώτηση περι ανταλλαγής
    από S. Goofy στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 16/08/2005, 13:04
  4. innova 125..
    από n1k3man στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2005, 12:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF