Σελίδα 5 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 142

Θέμα: Ταξιδιωτικές Heep stories

  1. #61
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Μπράβο κύριο Βασίλη, ντώσε πράμα στο φιλοθεάμων κοινό σου...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    τοσο καιρο εκει πανω (προ 5ετίας) μόνο στον Χολομώντα δεν ήπια ενα τσίπουρο γμτ το φελεκι μου!


  3. #63
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DimChios Προβολή μηνύματος
    τοσο καιρο εκει πανω (προ 5ετίας) μόνο στον Χολομώντα δεν ήπια ενα τσίπουρο γμτ το φελεκι μου!

    H γιάφκα του Χολομώντος είναι πάντα ανοιχτή για τα φιλαράκια μου.

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Uriah Heep Προβολή μηνύματος
    H γιάφκα του Χολομώντος είναι πάντα ανοιχτή για τα φιλαράκια μου.
    Το ξέρω (πάντα) αλλα φοβαμαι μη στην καμω Αρμένικη τη βίζιτα!




  5. #65
    "Και τα Ινδικά μηχανάκια ...δεν ήτανε μικρά για σένα Uriah Heep efendi?" μΕ είπε ο Ερντεμίρ, κάνοντας μια παύση και ζυγίζοντας τις λέξεις με έντονη εικαστικότητα.
    "Εδώ κι αρκετά χρόνια, σοφότερος κι εμπειρότερος, οι φαλλοκρατικές παπαριές περί ιπποδυνάμεων, ασύστολων επιδόσεων και αντβέ κομμώσεων, έχουν περάσει στη ζώνη του ανεξήγητου, του γραφικού και της λαογραφίας, καρντές..." απάντησα βλέποντας την Γκιουλέν να στρίβει έναν υπερμεγέθη μπάφο...
    "Χμμμμ" γρύλλισε ο Ερντεμίρ. "Και τι μάρκα νοίκιασες τελικά?" συμπλήρωσε με μια αίσθηση ασυνάρτητων εντυπώσεων.
    "Πρώτα πήγα για 10 μέρες στο Νεπάλ. Εκεί νοίκιασα 2 Bajaj. Ένα Pulsar κι ένα Avenger. Και τα 2 με τον ίδιο κινητήρα των 220cc. Eλαφριά, ευκίνητα, γρήγορα και με κατανάλωση 40-42 χλμ/λίτρο, με τιμή βενζίνης περίπου στα 90 λεπτά. Ειδικά το Αvenger (τσοπεροειδές) ήταν σχεδόν καινούργιο, με 1040 χλμ... Και όταν θέλεις περίπου 6-7 ώρες για να διανύσεις 180-200 χλμ, λόγω της εφιαλτικής κίνησης, με τα Bajaj ήμουν ταμάμ, Ερντεμίρ καρντές!" του εξήγησα.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Nepal-India 020.jpg‎   Nepal-India 275.jpg‎  

  6. #66
    "Και τί πρόγραμμα ακολούθησες Uriah Heep efendi?" με ρώτησε η Γκιουλέν περνώντας τον μπάφο στον Ερντεμίρ και φουσκώνοντας μια τεράστια φούσκα μπιγκμπάμπολ...
    "Στο ταξίδι πρέπει να ξέρεις πότε να ρίξεις την κλωτσιά στον ιδεολογικό τάκο της κοινότυπης και προβλέψιμης ταξιδιωτικής κασέτας, που πατάει σε βαρετά κλισέ ταριχευμένης, μεγαλόστομης και φανατικής αργκό: o πιό ωραίος δρόμος στον πλανήτη, τα καλύτερα πάσα στον πλανήτη, τα πιό ωραία μνημεία που δεν πρέπει να χάσεις σ' αυτή την ζωή, η τοποθεσίες με τα πιό όμορφα ηλιοβασιλέματα... κι αρχίδια καπαμά!" είπα κοφτά, κάνοντας την Γκιουλέν να τρομάξει και να σκάσει η παραφουσκωμένη μπιγκμπάμπολ στα μούτρα της...
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Nepal-India 029.jpg‎  

  7. #67
    "Δηλαδή, στην Ινδία θέλεις να μου πεις ότι δεν πήγες στο Τάζ Μαχάλ?" μΕ ρώτησε με γουρλωμένα μάτια η Γκιουλέν, ξεκολλώντας τις μαστίχες από τα μάγουλά της.
    "Έπεσες διάνα sevgili Gulen! Eπισκέφτηκα όλα τα Ταζ ...μπανάλ των Ινδιών με ελεύθερο ταξιδιωτικό πνεύμα, αυτό το βιτριόλι που διαβρώνει τις προτηγανισμένες διαδρομές, και με μπούσουλα τις υποδείξεις ξεχασμένων στο χρόνο ταξιδευτών, σε αλκοολούχες ομηγύρεις έξω από καλαμένιες καλύβες στον Ινδικό ωκεανό, τράβηξα τον δρόμο μου μυρίζοντας την περιπέτεια σαν το σκυλί..." απάντησα αδειάζοντας και τις τελευταίες σταγόνες της Primator στο ποτήρι μου.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Nepal-India 702.jpg‎  

  8. #68
    "Πως σου φάνηκε το Νεπάλ?" μΕ ρώτησε η Γκιουλέν βάζοντας ένα cd της Ebru Gündeş στο φορητό ραδιοσιντί.
    "Pokhara, Butwal, Lumbini, Kathmandu, Patan, Bhaktapur, Dhulikhel, Nagargot Birganj, Dharan Bazaar, Biratnagar. Ακόμα και να διαθέτεις γεννήτρια εκφράσεων, το ταξίδι στο Νεπάλ και την Ινδία χαρακτηρίζεται από το "αμετάδοτον" της εμπειρίας... Για δες μερικές φωτό..." της είπα γυρίζοντας την οθόνη του laptop προς την πλευρά της Γκιουλέν, που με τεντωμένο το σαγόνι άρχισε να ρουφάει τις εικόνες σαν βιοκαύσιμο...
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Nepal-India 006.jpg‎   Nepal-India 042.jpg‎   Nepal-India 158.jpg‎  

  9. #69
    Η Γκιουλέν σηκώθηκε από τη θέση της κι έβαλε στο cd μια μπαλάντα της Ιζέλ, το Kızımız Olacaktı...
    "Συνέχισε Uriah Heep effendi!" μΕ είπε φυσώντας τον καπνό προς το πρόσωπο του Ερντεμίρ...
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Nepal-India 281.jpg‎   Nepal-India 328.jpg‎   Nepal-India 330.jpg‎  

  10. #70
    "Κάτι που σε δυσκόλεψε καρντές?" μΕ ρώτησε ο Ερντεμίρ, διώχνοντας με παλινδρομικές κινήσεις τον καπνό από τον μπάφο της Γκιουλέν, που ερχόταν στα μούτρα του...
    "Οι ασταμάτητες απεργίες στα καύσιμα! Για να πάρεις τα 4 λίτρα ημερησίως με δελτίο, έπρεπε να περιμένεις γύρω στις 4-6 ώρες. Υπήρχε τέτοιο πρόβλημα που σε βενζινάδικο στο κέντρο του Κατμαντού είχε περίφραξη με συρματοπλέγματα, μπάρα εισόδου με στρατιωτικούς φύλακες και σκοπιά (για το βράδυ?) με οπλισμένο στρατιώτη. Δεν έτυχε σε μένα... Από την εποχή που ήταν ο Βροχίδης στο Νεπάλ συνεχίζονται οι απεργίες... Ειλικρινά δεν ξέρω αν θα μπορούσα να ταξιδέψω στη χώρα, άμα είχα έρθει με την Africa! Φυσικά, για να μην χάνω χρόνο, πολλές φορές αγόραζα την βενζίνη στη μαύρη αγορά στα διπλά χρήματα. Με την μηδαμινή κατανάλωση όμως των Bajaj ...δεν μΕ κάηκε λυχνία!" φώναξα δυνατά στον Ερντεμίρ, γιατί η Γκιουλέν είχε αρχίσει να κάνει σεκόντο στη μπαλάντα της Ιζέλ...
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Nepal-India 002.jpg‎   Nepal-India 147.jpg‎  
    Τελευταία τροποποίηση από Uriah Heep; 07/11/2013 στις 18:08.

  11. #71
    συνεχίζεται...

  12. #72
    ΚΑΙ ΤΩΡΑ????.... Το avatar του/της matmat
    Εγγραφή
    06/07/2003
    Μηνύματα
    1.273
    αναΜμένουμε ως ξηροκολπικές νύφες την λυτρωτική βροχή
    χαίρε Heep εφέντη




    "Αν είναι να φύγω ας φύγω πρωί
    στη σωστή εποχή σε λάθος στροφή"

    Θάνος Ανεστόπουλος / Διάφανα Κρίνα

    http://smutradio.listen2myradio.com/

  13. #73
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ducpilot
    Εγγραφή
    18/09/2009
    Μηνύματα
    135
    Ο αεναος ταξιδευτης δεν εχει δικαιωμα στον γυρισμο....ειστε ταξιδευτης..τα σεβη μου!
    Το μαχαιρι εφτασε κοκαλο η καθομαστε η μενουμε.

  15. #75
    Είσαι ένας σοβαρός λόγος για να ανοίξω μια stout και να αρχίσω να διαβάζω, αλλά δεν μου φτάνει το γραπτό για να τελειώσει το μπουκάλι.
    Είσαι τσιγκούνης στο ποσταρισμα Βασίλη εφέντη

Σελίδα 5 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Love Story....
    από packo στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2006, 15:18
  2. Another sad story
    από rsp στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2006, 19:21
  3. short story
    από gollum στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 24/06/2005, 15:03
  4. Yugo Stories !
    από Nik0s στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 22/02/2005, 16:21
  5. Fame story
    από sniper στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/02/2005, 03:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF