Σελίδα 14 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 4910111213141516171819 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 196 έως 210 από 309

Θέμα: Αναστολή δραστηριοτήτων μοτοσυκλέτας στα Μέγαρα μέχρι νεοτέρας

  1. #196
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/08/2008
    Μηνύματα
    113
    εγω προσωπικα τα θελω τα μεγαρα ανοιχτα και με τις παραληψεις τους,τα ατυχηματα μπορουν να συμβουν οπουδηποτε,και μην ξεχναμε οτι καβαλαμε μηχανες και η ατυχια μπορει να συμβει καθε στιγμη.

  2. #197
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Εδώ είμαστε ελλαδιστάν, πονάει κεφάλι, κόψει κεφάλι. Να κλείσουμε και τους δρόμους τότε όλους, γιατι είναι κακοί και γίνονται ατυχήματα, να τους αφαιρέσουμε την άδεια λειτουργίας...
    Οποιος θέλει τα Μέγαρα κλειστά, κάνει μεγάλο λάθος...

  3. #198
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    +πολλα στην evi...

  4. #199
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    [QUOTE=nathair;2480820
    Οποιος θέλει τα Μέγαρα κλειστά, κάνει μεγάλο λάθος...[/QUOTE]

    μεχρι το επομενο(που ευχομαι να μην γινει ποτε)ατυχημα...
    ωραιες λογικες εχουμε....
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  5. #200
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    μεχρι το επομενο(που ευχομαι να μην γινει ποτε)ατυχημα...
    ωραιες λογικες εχουμε....
    Οπότε μέχρι να βρεθεί ο υπερχρηματοδότης των 3 ηπείρων να φτιάξει μια πιστα προδιαγραφών MotoGP (γιατί είμαστε και παγκόσμιοι), ας μάθουμε να οδηγουμε στο δρόμο.

    Σωστά, δεν τρέχει τίποτα, τόσοι και τόσοι σκοτώθηκαν πριν ανοιξουν τα Μέγαρα, γιατί εμείς και τα παιδιά μας να γλυτώσουν;

    Γαμάτη λογική.

    @EVI : Κάτσε στ΄αυγά σου σπόρε.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #201
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    με πιστα δεν εχω ασχοληθει..καθολου..
    πριν καποιους μηνες που σκοτωθηκε το παλικαρι,εβλεπα κοσμο να κραζει τους ιδιοκτητες της πιστας και οτι ειναι εγκληματιες κλπ κλπ..
    και τωρα με την πρωτη ευκαιρια,ωωω ανοιξανε τα μεγαρα..ωωω να παμε για τρακ ντει...
    οι δρομοι μας σαφως και ειναι χειροτεροι απο οποιαδηποτε πιστα,αλλα πας αναλογα.στην πιστα υποτιθεται πως πας για να τρεξεις,να στριψεις,να μαθεις να οδηγας(αν προκειται για σχολειο)να πλησιασεις τα ορια σου κλπ...
    εφοσον εκλεισε λοιπον,δεν θα ηταν σωστο να διορθωθουν 1-2 βασικα πραγματα για να μην τσακιστει κανενα αλλο παλικαρι την επομενη φορα;;;τσαμπα τοσοι μηνες με αυτην την ιστορια;
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  7. #202
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    με πιστα δεν εχω ασχοληθει..καθολου..
    πριν καποιους μηνες που σκοτωθηκε το παλικαρι,εβλεπα κοσμο να κραζει τους ιδιοκτητες της πιστας και οτι ειναι εγκληματιες κλπ κλπ..
    και τωρα με την πρωτη ευκαιρια,ωωω ανοιξανε τα μεγαρα..ωωω να παμε για τρακ ντει...
    οι δρομοι μας σαφως και ειναι χειροτεροι απο οποιαδηποτε πιστα,αλλα πας αναλογα.στην πιστα υποτιθεται πως πας για να τρεξεις,να στριψεις,να μαθεις να οδηγας(αν προκειται για σχολειο)να πλησιασεις τα ορια σου κλπ...
    εφοσον εκλεισε λοιπον,δεν θα ηταν σωστο να διορθωθουν 1-2 βασικα πραγματα για να μην τσακιστει κανενα αλλο παλικαρι την επομενη φορα;;;τσαμπα τοσοι μηνες με αυτην την ιστορια;
    Εχει εξαντληθεί και το θέμα κι εμείς που ασχολούμαστε χρονια με την πιστα των Μεγάρων.

    Ναι, και βελτιώσεις θέλει και πολλά δίναμε και και και, αλλά παραμένει ΑΠΕΙΡΩΣ καλυτερη απο το δρόμο με τις νταλικες και τα στοπ.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #203
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Ναι, και βελτιώσεις θέλει και πολλά δίναμε και και και, αλλά παραμένει ΑΠΕΙΡΩΣ καλυτερη απο το δρόμο με τις νταλικες και τα στοπ.
    δεν διαφωνω καθολου σε αυτο
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  9. #204
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της spyroszx
    Εγγραφή
    20/12/2006
    Μηνύματα
    115
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    με πιστα δεν εχω ασχοληθει..καθολου..
    πριν καποιους μηνες που σκοτωθηκε το παλικαρι,εβλεπα κοσμο να κραζει τους ιδιοκτητες της πιστας και οτι ειναι εγκληματιες κλπ κλπ..
    και τωρα με την πρωτη ευκαιρια,ωωω ανοιξανε τα μεγαρα..ωωω να παμε για τρακ ντει...
    οι δρομοι μας σαφως και ειναι χειροτεροι απο οποιαδηποτε πιστα,αλλα πας αναλογα.στην πιστα υποτιθεται πως πας για να τρεξεις,να στριψεις,να μαθεις να οδηγας(αν προκειται για σχολειο)να πλησιασεις τα ορια σου κλπ...
    εφοσον εκλεισε λοιπον,δεν θα ηταν σωστο να διορθωθουν 1-2 βασικα πραγματα για να μην τσακιστει κανενα αλλο παλικαρι την επομενη φορα;;;τσαμπα τοσοι μηνες με αυτην την ιστορια;
    ααα πολυ ωραια,δεν εχεις ασχοληθει με πιστα,αλλα θελεις να αλλαξουν 1-2 πραγματα απο κατι που οπως λες...δεν ξερεις.
    Η ΠΙΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΙΟ ΑΣΦΑΛΕΣ ΜΕΡΟΣ ΑΠ[Ο ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ.

  10. #205
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyroszx Προβολή μηνύματος
    ααα πολυ ωραια,δεν εχεις ασχοληθει με πιστα,αλλα θελεις να αλλαξουν 1-2 πραγματα απο κατι που οπως λες...δεν ξερεις.
    Η ΠΙΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΙΟ ΑΣΦΑΛΕΣ ΜΕΡΟΣ ΑΠ[Ο ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ.
    please
    διαβασε τι γραφω.δεν ειπα τρεξτε στους δρομους,καντε το ενα καντε το αλλο..
    απλα εδω ειχε γινει τοτε μανουρα μεγαλη με τις ελλειψεις της πιστας κλπ και τωρα, ναι να ξανανοιξουν..
    ειπα και στον sniper δεν αντιλεγω οτι ο δρομος ειναι 100 φορες χειροτερος.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  11. #206
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της spyroszx
    Εγγραφή
    20/12/2006
    Μηνύματα
    115
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    please
    διαβασε τι γραφω.δεν ειπα τρεξτε στους δρομους,καντε το ενα καντε το αλλο..
    απλα εδω ειχε γινει τοτε μανουρα μεγαλη με τις ελλειψεις της πιστας κλπ και τωρα, ναι να ξανανοιξουν..
    ειπα και στον sniper δεν αντιλεγω οτι ο δρομος ειναι 100 φορες χειροτερος.
    Μια χαρά τα διάβασα. Δεν ξέρεις από πίστα ,άκουσες για ένα δυστύχημα,άκουσες για τους ιδιοκτήτες και υπόθεσης ότι στην πίστα πας........... Εγω πάω στην πίστα από το 96 είδα το ατύχημα(δυστυχώς μπροστά μου),ξέρω αΛο πίστα και ελπίζω αύριο μεπαύριο να βάλω και τους δύο γιους μου σε αυτό το κλειστό κολωχωραφο πριν πάρουν διπλωμα και βγουν στο δρομο

  12. #207
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Μα καλα...αυτοι οι μαλακες στο Moto gp γιατι δεν ακυρωσανε ολο το πρωταθλημα και να κλεισουν την πιστα της Σεπανγκ επ αοριστον οταν σκοτωθηκε ο Σιμονσελι???

    κριμα στο παιδι το ξαναειπαμε.

    ηταν ομως δυστυχως ο 1ος που γινεται αυτο στη συγκεκριμενη πιστα και για να μιλησω εντελως ψυχρα...ειναι ενας αριθμος μηδαμινος σε σχεση με το τι γινεται καθε μερα στο δρομο.
    ασε που η πιστα εκλεισε λογω καταπατησης και οχι λογω του θανατου του παιδιου.
    απλα το ατυχημα ηταν η αφορμη.


    προσωπικα εχω παει 5 φορες στα Μεγαρα και καθε φορα οι συνθηκες ηταν και καλυτερες οργανωτικα.
    εφευγα με ικανοποιηση που οδηγησα οσο πιο οριακα μπορουσα και μετα εφευγα ΓΕΜΑΤΟΣ και ΔΕΝ ΨΑΧΝΟΜΟΥΝ να οδηγησω γρηγορα σε δημοσιο δρομο.
    οπως καταλαβαινετε ...οι περισσοτεροι ετσι φευγουν απο τα Μεγαρα η απο τις Σερρες.

    οταν πηρα το 900 ημουν ενας ακομα κλασσικος TDMας.
    Μαγκια, κλανια...κι ο κωλος φυσαρμονικα !!!
    ομως με επιασε απο το σβερκο ο Περιστερας και ο Σμπρινης και μου κανανε πλυση εγκεφαλου για την πιστα γενικα και για τα οφελη που θα αποκομίσω με την εφαρμογη τους στο δρομο.
    δεν μιλαω για πλαγιασματα ...αλλα για το φρεναρισμα.
    δεν ειχα ιδεα πως να χειριστω το μηχανακι μου και το εμαθα...και το μαθαινω.

    ειχα 1 σοβαρο τροχαιο περυσι με τη μηχανη και μονο που φρεναρα οπως επρεπε...κι οχι εντελως πανικοβλημμενος...με εσωσε απο χειροτερες καταστασεις...κι ας επεσα απο μπροστινο τελικα (αποφυγη αυτοκινητου που εκανε παρανομη στροφη στο Χιλτον).



    θελω ανοιχτα τα Μεγαρα και μεχρι να μαζευτειτε εδω μερικοι και να παρετε δανειο να μας φτιαξετε την πιστα των ονειρων σας...απλα μην επιμενετε στην αρνητικοτητα σας ως προς την πιστα.
    Τουλαχιστον μην προσπαθειτε να την επιβαλλετε.

  13. #208
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sv1000s
    Εγγραφή
    16/02/2014
    Μηνύματα
    374
    +1000 για απο πανω!πιστα και παλι πιστα!ολα τα υπολοιπα περι δρομου ειναι πιπες!
    που να πας να κανεις την κα@λα σου?στη επιδαυρο?που καθε κυριακη της καλες εποχες ηταν εμπολεμη ζωνη.
    ολοι πηγαιναμε και που ζουμε τωρα μαλλον απο θαυμα ειναι.
    οποιος δεν εχει μπει πιστα να δει τι παιζει ας μπει και μετα να μας πει,δρομος η πιστα?
    πιστα και ας ειναι και χωραφι για μενα.

  14. #209
    εγω πότε θα ξύσω γόνατο? Το avatar του/της PQC
    Εγγραφή
    20/01/2005
    Μηνύματα
    164
    Εγώ έκραζα τον ιδιοκτήτη και τους διοργανωτές πριν το ατύχημα και μετά το ατύχημα. Το οτι θα πάω μέγαρα και πάλι δεν σημαίνει οτι δεν αξίζουμε κάτι καλύτερο, και δεν μιλάω μόνο για τις υποδομές αλλά και για την νοοτροπία. Προσωπικά πιστεύω ότι όλοι στον χώρο δεν είναι σοβαροί και αυτό περιλαμβάνει και εμάς τους συμμετέχοντες. Οπότε αν διεκδικούμε κάτι καλύτερο ίσως κάποτε να δούμε και κάτι καλύτερο έστω και σε επίπεδο οργάνωσης.
    Τελευταία τροποποίηση από PQC; 20/06/2014 στις 18:57.
    Αν δείτε ένα μαύρο κόκκινο fazer 1000 να περνάει τάπα στην στροφή ξύνωντας μασπίεδες, αυτιά και γόνατα σίγουρα δεν είμαι εγώ

  15. #210
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Μα καλα...αυτοι οι μαλακες στο Moto gp γιατι δεν ακυρωσανε ολο το πρωταθλημα και να κλεισουν την πιστα της Σεπανγκ επ αοριστον οταν σκοτωθηκε ο Σιμονσελι???
    έχει καμμία επαφή η Πίστα της Σεπανκ με προδιαγραφές, για παγκόσμια πρωταθλήματα όλων των ειδών αγώνων με την Καρτόπιστα των Μεγάρων χωρίς προδιαγραφές και χωρίς άδεια όπου ο κάθενας πάει εκεί μέσα και βάζει τη μαλακία του με τα τσιμεντένια μπλόκια γιατί με την βλακεία του νομίζει ότι κάνει καλά????

    Και τι σχέση έχει το ατύχημα του Σιμονσέλι με το ατύχημα του Δημήτρη πάνω στα τσιμεντένια μπλόκια που έβαλαν οι "επαγγελματίες" εκεί????

    Μην γράφετε ότι να΄ναι παρακαλώ και μας γυρνάτε τα μάτια ανάποδα...@##$



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PQC Προβολή μηνύματος
    Εγώ έκραζα τον ιδιοκτήτη και τους διοργανωτές πριν το ατύχημα και μετά το ατύχημα. Το οτι θα πάω μέγαρα και πάλι δεν σημαίνει οτι δεν αξίζουμε κάτι καλύτερο, και δεν μιλάω μόνο για τις υποδομές αλλά και για την νοοτροπία. Προσωπικά πιστεύω ότι όλοι στον χώρο δεν είναι σοβαροί και αυτό περιλαμβάνει και εμάς τους συμμετέχοντες. Οπότε αν διεκδικούμε κάτι καλύτερο ίσως κάποτε να δούμε και κάτι καλύτερο έστω και σε επίπεδο οργάνωσης.

    Είπαμε η κάβλα που δεν έχει λογική είναι ότι πιο επικίνδυνο και δυστυχώς από ότι φαίνεται και αυτή είναι ανίκητη.
    Δηλαδή μου πετούν την καραμέλα και την πιπιλάω και συμβιβάζομαι με την ιδέα ότι αφού δεν θέλουν να κάνουν κάτι για να την βελτιώσουν από την κάβλα με συγχωροχάρτια πρέπει να πάω ΓΙΑΤΙ ....????? (γιατί = κατάντια) γιατί καλύτερα στα Μέγαρα με τα τσιμέντα, μπαριέρες, συρματοπλέγματα, χωρίς εξόδους διαφυγής, μπετόβεργες και όχι στο δρόμο.

    Όταν πας πίστα πας να οδηγήσεις γρήγορα και 40% πιο γρήγορα από το δρόμο που σημαίνει ότι θες να φτάσεις στο όριό σου και αυτός είναι ο σκοπός της πίστας να οδηγήσεις γρήγορα ΑΛΛΑ με συνθήκες ασφαλείας που στα Μέγαρα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.

    Το 2000 οι αγωνιζόμενοι έκριναν την πίστα ακατάλληλη για χρήση μοτό και οι δραστηριότητες σταμάτησαν όπως και το πρωτάθλημα αλλά ως διά μαγείας μετά από ένα χρόνο οι ίδιοι την έκριναν κατάλληλη και ξεκίνησαν πάλι το παραμυθάκι με το δράκο.....και όλοι φυσικά πηγαίνουν με το άλλο παραμύθι των διοργανωτών "Στηρίξτε μας για να φτιάξουμε την πίστα, μέχρι και ασφαλτόστρωση ο ένας έταξε σε ραδιοφωνική εκπομπή...."

    Όσο λοιπόν εμείς συμβιβαζόμαστε με την μπουρδελομετριότητα τόσο θα μας γράφουν στα @@ τους και θα το μαγαζάκι μια χαρά θα δουλεύει εις βάρος της ασφάλειάς μας.

    Έχω βαρεθεί από το 2000 να γράφω τα ίδια, δεν περιμένω τίποτα, αλλά τουλάχιστον μην παρασύρετε κόσμο σε λάθος κατευθύνσεις και εξισώνεται τα ΜΕΓΑΡΑ=ΑΣΦΑΛΗΣ ΠΙΣΤΑ γιατί κανείς δεν πρέπει να φουσκώνει μυαλά και να ωθεί τα παιδιά που πάνε εκεί ότι μπορούν να οδηγήσουν όπως σε μία πίστα προδιαγραφών.
    Εγώ σε αυτή τη παρωδία της παραπληροφόρησης δεν συμμετείχα ούτε συμμετέχω να παραμυθιάζω φέροντας ευθύνη στον κόσμο που κατευθύνω προς τα εκεί.
    Ο κόσμος πρέπει να γνωρίζει και όχι επειδή εγώ θέλω να κάνω τις βόλτες μου στην πίστα και εξυπηρετώντας κάποιους εν αγνοία μου και χωρίς δόλο μέσα από αυτό να παίζουν ρώσσικη ρουλέτα με ανθρώπινες ζωές.

    Καλύτερα ενημερωμένος παρά αποβλακωμένος.
    Καλή μας τύχη
    Τελευταία τροποποίηση από nktR; 21/06/2014 στις 12:16.

Σελίδα 14 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 4910111213141516171819 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μεγαρα τελος (παλι) μεχρι νεοτερας...
    από Ταξιδευτής στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2008, 13:37
  2. Track day στα Μέγαρα
    από Μήτσος1 στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 19:26
  3. κυριακη στα Μεγαρα!
    από Valentino_Ptossi στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2004, 10:10
  4. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2003, 16:09
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 08:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF