Σελίδα 2 από 21 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 309

Θέμα: Αναστολή δραστηριοτήτων μοτοσυκλέτας στα Μέγαρα μέχρι νεοτέρας

  1. #16
    show must go on..... Το avatar του/της Frezas
    Εγγραφή
    12/05/2005
    Μηνύματα
    236
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Billymuse Προβολή μηνύματος
    Επίσης μας δήλωσε ότι η πίστα έχει πάρει έγκριση από την αρμόδια επιτροπή καθώς και από την αρμόδια επιτροπή της ΑΜΟΤΟΕ που έδωσε την άδεια να γίνουν οι αγώνες του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ταχύτητας. [/COLOR]
    Αν αυτες οι επιτροπες θεωρουν καταλληλη τη "πιστα" δυο ειναι οι περιπτωσεις:

    1.Ειναι ασχετοι με το θεμα
    2.Εχουν οφελος απο τη λειτουργια της
    www.fazerclub.gr

  2. #17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Frezas Προβολή μηνύματος
    Αν αυτες οι επιτροπες θεωρουν καταλληλη τη "πιστα" δυο ειναι οι περιπτωσεις:

    1.Ειναι ασχετοι με το θεμα
    2.Εχουν οφελος απο τη λειτουργια της
    Απλά χωρίς τα Μέγαρα δεν θα υπήρχε ΠΠΤ
    ...next thing you know, they'll take my thoughts away...
    KTM RC8
    Moto Guzzi V85TT
    SYM Symphony ST 125

  3. #18
    show must go on..... Το avatar του/της Frezas
    Εγγραφή
    12/05/2005
    Μηνύματα
    236
    Αρα λογοι συμφεροντος ειναι που δε φτιαχνεται η πιστα (οχι οτι ειχα αμφιβολια, ρητορικο ηταν το ερωτημα) και πολυ φοβαμαι οτι ουτε μετα απο το τραγικο γεγονος θα αλλαξει κατι, γιατι ποτε δε καταφεραμε ολοι εμεις που ειμαστε οι πελατες της πιστας, να πουμε ενα μαζικο ΟΧΙ στην εισοδο με αυτες τις προϋποθέσεις.......
    Κριμα......
    www.fazerclub.gr

  4. #19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cosgili Προβολή μηνύματος
    Το ζήτημα είναι ότι επέλεξα την πιο ασφαλή λύση από τις επιλογές μου για να κάνω το hobby μου.
    γενικα δεν μου αρεσει να απομονωνω ποστ αλλα αυτο ειναι ολο το ζουμι...δεν πρεπει να υπαρχει πιο ασφαλης...ασφαλης ΣΚΕΤΟ πρεπει να ειναι...

    παντα ορθιοι...

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Είναι κρίμα που έπρεπε να σκοτωθεί ένα παλικάρι για να αξιολογηθεί η πίστα ως προς την ασφάλειά της.

    Προσωπικά δεν είμαι πολύ αισιόδοξος ως προς την βελτίωση της πίστας.
    Σίγουρα στην Κ10 που έγινε το μοιραίο μπορούν να μπουν λάστιχα.
    Στα άλλα σημεία όμως; πχ στις Φυστικιές (Κ5) δεν υπάρχει περιθώριο βελτίωσης ή στο τέλος της πίσω ευθείας (Κ6);;

    Όσο για το εμπάργκο τι θα αλλάξει; Η καύλα θα παραμείνει καύλα και οι της κεντρικής Ελλάδος πρέπει κάπου να εκτονωθούν.
    Να πάρουμε τα βουνά και τα στροφιλίκια με τους γκρεμούς και τα οχήματα στο αντίθετο ρεύμα;

    Χαρακτηριστική περίπτωση:
    Το παλικάρι που χάθηκε ήταν στο γκρουπ των γρήγορων. Εγώ ήμουν στα πιτς (ενδιάμεσοι), τον είδα να στούκαρει μπροστά μου.
    Μετά το συμβάν μαζευτήκαμε στην αίθουσα να μιλήσουμε για την ασφάλεια.
    Ε εκεί που λέγαμε πως θα κινηθούμε πετάγονται από τους γρήγορους και είπαν: "Πρώτα να ξαναμπούμε εμείς που αφήσαμε το σέσσιον στη μέση".
    Σαν να μην έγινε τίποτα.

    Γιατί το λέω αυτό; Γιατί η καύλα είναι καύλα. Ελάχιστοι έφυγαν. Οι υπόλοιποι συνεχίσαμε.
    Ελπίζω να καταλαβαίνετε τι εννοώ γιατί κι εγώ προσπαθώ να βγάλω άκρη από τις συγκεχυμένες σκέψεις μου.

    Προσωπικά, όπως και πολλοί άλλοι που ξέρω, δεν έμπαινα Μέγαρα σαν σιωπηλή διαμαρτυρία.
    Μπήκα μετά από 5 χρόνια, από τον Ρώσσο καλύτερα. Για Σέρρες δεν μπορώ αν και αυτές τέλος μέχρι νεωτέρας.

    Δεν ξέρω τι είναι το σωστό να γίνει. Μπρός γκρεμός και πίσω ρέμα.
    Η πίστα δεν είναι ασφαλής και με το φτωχό μου το μυαλό δεν μπορούν να γίνουν πολλά εκτός κι αν γίνει προέκταση του τριγύρω χώρου.
    Από την άλλη δεν υπάρχει εναλλακτική...

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Billymuse Προβολή μηνύματος
    Διάβασα το εξής:
    Έκλεισε η πίστα των Μεγάρων μέχρι να διερευνηθούν τα αίτια του θανατηφόρου ατυχήματος που έγινε πριν λίγο καιρό!
    Ο Υπεύθυνος της πίστας Σωτήρης Ζαφειρόπουλος μας ενημέρωσε πως την Δευτέρα – Τρίτη πρόκειται να εξετάσει την πίστα η επιτροπή που είναι αρμόδια για την καταλληλότητα της πίστας και θα αποφασίσει για το αν θα ανοίξει η πίστα και πότε.
    Επίσης μας δήλωσε ότι η πίστα έχει πάρει έγκριση από την αρμόδια επιτροπή καθώς και από την αρμόδια επιτροπή της ΑΜΟΤΟΕ που έδωσε την άδεια να γίνουν οι αγώνες του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ταχύτητας.
    Αν η πίστα εξετασθεί από σοβαρή και αμερόληπτη επιτροπή ΔΕΝ θα ξανανοίξει ποτέ καλώς η κακώς γιατί είναι ακατάλληλη και αυτό το λέγαν αρκετοί πολύ καιρό τώρα. Θυμάμαι Άγγλο εκπαιδευτή του css χρόνια πριν να λέει πως δεν είναι δυνατόν τα πιτ να έχουν έξοδο και είσοδο σε στροφή και να υπάρχει τοίχος εκεί....

  7. #22
    Επειδή απ τα γραφόμενα σας συμπερενω ότι νομίζετε ότι το κλείσιμο της πίστας έμεινε για παλαιότερο ατύχημα σας πληροφορώ ότι την 28η Ωκτωβριου δυστηχος είχαμε νέο θανατηφόρο .
    Το πως και το γιατι δεν το ξέρω , άλλωστε για αυτο μπήκα στο θέμα , εγω το έμαθα απο φίλο πριν 20 λεπτά.

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Επίσης οι περίφημες "φυστικιές" και η κ6 απαράδεκτες..... βέβαια καλύτερες από το δημόσιο δρόμο αλλά παραμένουν απαράδεκτες...

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    τα μηχανάκια έχουν γίνει πολύ δυνατά πια και πολλοί έχουν καλές γόμες....
    (παίζει κι αυτό το ρόλο του)
    ανανήψαντας

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sotos 8 Προβολή μηνύματος
    Επειδή απ τα γραφόμενα σας συμπερενω ότι νομίζετε ότι το κλείσιμο της πίστας έμεινε για παλαιότερο ατύχημα σας πληροφορώ ότι την 28η Ωκτωβριου δυστηχος είχαμε νέο θανατηφόρο .
    Το πως και το γιατι δεν το ξέρω , άλλωστε για αυτο μπήκα στο θέμα , εγω το έμαθα απο φίλο πριν 20 λεπτά.
    δε γραφτηκε τιποτα πουθενα...?

  11. #26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DimChios Προβολή μηνύματος
    δε γραφτηκε τιποτα πουθενα...?
    Μιλήσαμε στην στάση του λεωφορείου στα Μέγαρα με φίλο και στην ερώτηση εάν κατέβει κάτω (πιστα)το απόγευμα μου είπε ότι υπάρχει θέμα , σκοτώθηκε ενα παιδί την 28η , του είπα κι άλλος ρε γαμωτο , ήρθε το λεωφορείο της δουλειά του και μου έκανε νόημα ότι θα τα πούμε αυριο .
    Για ότι νεότερο μια και θα παω για ψάρεμα ,περνώντας απ την πίστα εάν υπάρχει κάποιος εστο και ο Αζμιτ θα ρωτήσω και θα σας πω.

  12. #27
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Με κάθε επιφύλλαξη, αν είχε γίνει κάτι θα είχε βουήξει ο τόπος όπως και στην περίπτωση του Δημήτρη.

    Θα σας παρακαλέσω να μην διαδίδετε τέτοιες ειδήσεις με τόση ευκολία.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Με κάθε επιφύλλαξη, αν είχε γίνει κάτι θα είχε βουήξει ο τόπος όπως και στην περίπτωση του Δημήτρη.

    Θα σας παρακαλέσω να μην διαδίδετε τέτοιες ειδήσεις με τόση ευκολία.
    Εχεις μπερδευτη ειδησεις εκφωνουν τα καναλια , εδω ειναι φορουμ και λεμε οτι ακουσαμε , ειδαμε , διαβασαμε .
    Εγω καμια ειδηση δεν εκφωνησα .

    Μην πεις τιποτα για την ορθογραφια μου , ειναι ειδη γνωστο.

  14. #29
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sotos 8 Προβολή μηνύματος
    Εχεις μπερδευτη ειδησεις εκφωνουν τα καναλια , εδω ειναι φορουμ και λεμε οτι ακουσαμε , ειδαμε , διαβασαμε .
    Εγω καμια ειδηση δεν εκφωνησα .
    ....
    Αυτό είναι δικό σου αυθαίρετο συμπέρασμα!

    Και "είδηση" εκφώνησες και δεν την έχεις διασταυρώσει. Άρα, αν κατ΄ευχήν δεν ισχύει, διασπείρεις ψευδές ειδήσεις, που είναι και ποινικά κολάσιμο.

    Εμάς σαν moto.gr δεν μας νοιάζει. Εσύ τα λές.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  15. #30
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Δεν υπήρξε αλλο θανατηφόρο την 28η Οκτωβρίου στα Μέγαρα.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

Σελίδα 2 από 21 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μεγαρα τελος (παλι) μεχρι νεοτερας...
    από Ταξιδευτής στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2008, 13:37
  2. Track day στα Μέγαρα
    από Μήτσος1 στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 19:26
  3. κυριακη στα Μεγαρα!
    από Valentino_Ptossi στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2004, 10:10
  4. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2003, 16:09
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 08:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF