Σελίδα 5 από 21 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 309

Θέμα: Αναστολή δραστηριοτήτων μοτοσυκλέτας στα Μέγαρα μέχρι νεοτέρας

  1. #61
    Freddo Cappucino Racer Το avatar του/της fazerakis
    Εγγραφή
    02/02/2003
    Μηνύματα
    419
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από blackbusa Προβολή μηνύματος
    ερωτηση σοβαροτατη...δηλαδη εσυ δεν εχεισ παει ποτε Μπραλο και Επιδαυρο?
    Καλή ερώτηση.
    Μπραλο ποτέ (με τρώει η περιέργεια)
    Επίδαυρο από το 2009 και πριν από αυτό το 2005 αν θυμάμαι καλα. Αη Γιαννη κάθε δεύτερη Κυριακή μέχρι πριν δύο χρόνια. Έχω κάνει άπειρες μ@λ@κι@ς στο δρόμο. Αρκετές για να μπορώ να εκτιμήσω τον κίνδυνο.

    Δεν γίνεται να αποκλείσει κάνεις τις βόλτες στο δρόμο. Αλλά αν αντικαθιστά κάποιες από αυτές με track days, αν ξεδινει στην πίστα (ναι τα Μεγαρα είναι πιστα) και στο δρόμο πάει απλά βόλτα βελτιώνει τις πιθανότητες.

  2. #62
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fazerakis Προβολή μηνύματος
    Καλή ερώτηση.
    Μπραλο ποτέ (με τρώει η περιέργεια)
    Επίδαυρο από το 2009 και πριν από αυτό το 2005 αν θυμάμαι καλα. Αη Γιαννη κάθε δεύτερη Κυριακή μέχρι πριν δύο χρόνια. Έχω κάνει άπειρες μ@λ@κι@ς στο δρόμο. Αρκετές για να μπορώ να εκτιμήσω τον κίνδυνο.

    Δεν γίνεται να αποκλείσει κάνεις τις βόλτες στο δρόμο. Αλλά αν αντικαθιστά κάποιες από αυτές με track days, αν ξεδινει στην πίστα (ναι τα Μεγαρα είναι πιστα) και στο δρόμο πάει απλά βόλτα βελτιώνει τις πιθανότητες.
    αρα το σκεπτικο σου οτι με μια πιστα δεν κινδυνευεις στον δρομο την καταριπτεις μονος σου...εκτος αν θελεις να πιστεψουμε οτι στην Επιδαυρο,στον Ρωσσο η σε βολτες γενικα δεν πας ταπα...τεσπα...παντα ορθιος

  3. #63
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.647
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από blackbusa Προβολή μηνύματος
    αρα το σκεπτικο σου οτι με μια πιστα δεν κινδυνευεις στον δρομο την καταριπτεις μονος σου...εκτος αν θελεις να πιστεψουμε οτι στην Επιδαυρο,στον Ρωσσο η σε βολτες γενικα δεν πας ταπα...τεσπα...παντα ορθιος
    ρε Πάνο...

    Υπάρχουν κάποιοι που πάνε τάπα παντού και μπαίνουν και πίστα, υπάρχουν όμως και κάποιοι που λόγω του ότι έμπαιναν πίστα καλύπτονταν και δεν τους ήταν "ανάγκη" να πάνε τάπα στον δρόμο.

    Εγώ έμπαινα Μέγαρα και δεν είχα την ανάγκη να πάω τάπα έξω.

    Αν δεν υπήρχαν τα Μέγαρα μπορεί να πήγαινα και Ρώσο και Επίδαυρο



  4. #64
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    ρε Πάνο...

    Υπάρχουν κάποιοι που πάνε τάπα παντού και μπαίνουν και πίστα, υπάρχουν όμως και κάποιοι που λόγω του ότι έμπαιναν πίστα καλύπτονταν και δεν τους ήταν "ανάγκη" να πάνε τάπα στον δρόμο.

    Εγώ έμπαινα Μέγαρα και δεν είχα την ανάγκη να πάω τάπα έξω.

    Αν δεν υπήρχαν τα Μέγαρα μπορεί να πήγαινα και Ρώσο και Επίδαυρο


    Χαρουκο αν δεν καταλαβες τι εννοω να στο κανω λιανα...εσυ με την πιστα καλυψες την γκλαβλα σου και δεν πηγαινες'δρομο' κλπ...ο φιλος απο πανω αν καταλαβα καλα πηγαινε και στα 2...τεσπα ξαναλεμε...ολες οι αποψεις ειναι σχετικες...

  5. #65
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.647
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από blackbusa Προβολή μηνύματος
    Χαρουκο αν δεν καταλαβες τι εννοω να στο κανω λιανα...εσυ με την πιστα καλυψες την γκλαβλα σου και δεν πηγαινες'δρομο' κλπ...ο φιλος απο πανω αν καταλαβα καλα πηγαινε και στα 2...τεσπα ξαναλεμε...ολες οι αποψεις ειναι σχετικες...
    Πανούλη μάλλον εσύ δεν κατάλαβες τι εννοώ εγώ.
    Αν δεν υπήρχε η πίστα, θα ήταν πολύ περισσότεροι αυτοί που θα έκαναν πίστα τον δημόσιο δρόμο (με ό,τι αυτό συνεπάγεται).

    και ναι, όλες οι απόψεις είναι σχετικές.

  6. #66
    εγώ σκέφτομαι πάλι ότι με κλειστές και τις δύο πίστες ίσως να βρεθεί η επιχειρηματική ευκαιρία εν μέσω κρίσης, και χαμηλών μισθών, εξόδων, πολύ χαμηλών τιμών για αγορά γης, κλπ κλπ να φτιαχτεί μία νέα πίστα διεθνών προδιαγραφών....

  7. #67
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    εγώ σκέφτομαι πάλι ότι με κλειστές και τις δύο πίστες ίσως να βρεθεί η επιχειρηματική ευκαιρία εν μέσω κρίσης, και χαμηλών μισθών, εξόδων, πολύ χαμηλών τιμών για αγορά γης, κλπ κλπ να φτιαχτεί μία νέα πίστα διεθνών προδιαγραφών....

    σωστός... και μένα έτσι μαρεσει να σκέφτομαι...

  8. #68
    Και μετα ξυπνησαμε.......

  9. #69
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Και μετα ξυπνησαμε.......
    Κάπως έτσι.

    Οι έχοντες έχουν ξεκινήσει απο πέρσι και πανε Ιταλία.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  10. #70
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Και μετα ξυπνησαμε.......
    ξέρω είμαι πολύ αισιόδοξος....
    αλλά κι ο ιππόδρομος κάτω στη Συγγρού 10 χρόνια ήταν ίσωμα και μέσα σε 1 χρόνο έχουν πέσει 10 εκατομμύρια κυβικά τσιμέντο. Και το ελληνικό περιμένει, αλλά κάτι είναι στα σχέδια...
    έτσι και με την πίστα πιστεύω κάποιος θα βρεθεί να αδράξει την ευκαιρία....


    οκ, ίσως και να ονειρεύομαι, αλλά δεν μιλάω για πίστα motogp (abu dhabi) αλλά για μια πιστούλα που να εξυπηρετεί Ελλαδίτσα και Βαλκάνια ίσως.... κάααπου στην κεντρική Ελλάδα....

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    .... κάααπου στην κεντρική Ελλάδα....
    στο Δέλεαρ να μαζευόμαστε που βολεύει όλους! Ειναι κεντρο!

  12. #72
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    εγώ σκέφτομαι πάλι ότι με κλειστές και τις δύο πίστες ίσως να βρεθεί η επιχειρηματική ευκαιρία εν μέσω κρίσης, και χαμηλών μισθών, εξόδων, πολύ χαμηλών τιμών για αγορά γης, κλπ κλπ να φτιαχτεί μία νέα πίστα διεθνών προδιαγραφών....
    Γλαρόσουπα που λένε!

  13. #73
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fazerakis Προβολή μηνύματος
    Το τοιχάκι καλώς υπάρχει εκεί που είναι. Απλά πρέπει να καλύπτεται από υλικά αποροφησης κρούσης.
    Ρε μαγαλε τρελα μας πουλας τωρα,ελεος.......
    The precious made me do it...

  14. #74
    Freddo Cappucino Racer Το avatar του/της fazerakis
    Εγγραφή
    02/02/2003
    Μηνύματα
    419
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Drake21 Προβολή μηνύματος
    Ρε μαγαλε τρελα μας πουλας τωρα,ελεος.......
    Δε σε πιανω.
    Αν καθόσουν με το παιδί σου και άλλους 100 νοματεους και έβλεπες αγωνα στο σημείο εκείνο ποιο είναι το σωστό? Να έχει τοιχακι ή οχι?

    Τα Μέγαρα, ναι, έχουν κάποια επικίνδυνα σημεία με βασικότερα τις "φυστικές" και το τέλος της ευθείας . Όταν όμως στην εξίσωση μπαίνουν παράγοντες πέρα από τις συνήθεις συνθηκες ενός ατυχήματος τότε δεν είναι εύκολο να προβλέψεις που έπρεπε να υπάρχει προστασία, αν γινόταν αυτό θα ζουαε και ο Σεννα και ο Κατο και πολλοί άλλοι λάτρεις της ταχύτητας...αλλά εμείς προτιμάμε να κάνουμε τους δικαστές παρά να κοιτάμε πως να βελτιωθούμε.
    Αναρωτιέμαι, είδε κανείς τις βελτιώσεις ανά καιρούς στα Μέγαρα? Το οτι μεγάλωσε έστω και λίγο η απόσταση από το τέλος της ευθείας μέχρι το φράχτη, την εξομάλυνση του εδάφους στις εξόδους, ότι μπηκαν λάστιχα στο τοιχίο στην είσοδο. Προφανώς όχι. Έχουν κι άλλα να γίνουν αλλά με το να είναι κανείς αμέτοχος κριτης δεν αλλάζει κάτι.

  15. #75
    Οσο θυμαμαι εγω την πιστα, ποτε δεν ειχε φτασει αναβατης εκει, απο high ή οτιδηποτε αλλο. Κανω λαθος?
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

Σελίδα 5 από 21 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μεγαρα τελος (παλι) μεχρι νεοτερας...
    από Ταξιδευτής στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2008, 13:37
  2. Track day στα Μέγαρα
    από Μήτσος1 στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 19:26
  3. κυριακη στα Μεγαρα!
    από Valentino_Ptossi στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2004, 10:10
  4. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2003, 16:09
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 08:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF